Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Σε ευχαριστω..

ειχες ενοχλησεις; Τωρα εχουν κανει την εμφανιση τους αυτα; οταν ειχες ξαναπαει δεν σου ειπε τιποτα ο γυναικολογος;

Επειδή το έχω χρόνια έχει συνηθίσει τα συμπτώματα και δεν κατάλαβα κάποια αλλαγή... Ήξερα ότι έχω μία από αριστερά απ' το προηγούμενο χρόνο που είχα πάει για έλεγχο..

7 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κάνε ένα τεστ αύριο, εύχομαι να εχεις ευχάριστα νέα!!!

Πωπω είχες κάποιο σύμπτωμα, ή πηγές για Τσεκ απ και το ανακάλυψες; Τι σου είπε; θα κανεις κάποια θεραπεία; 

Έχω πόνους στη περίοδο και κατά την επαφή μερικές φορές... Αυτός που πήγα για υπέρηχο χθες μου είπε για εξωσωματική ο δικός μου γιατρός στην Αθήνα όταν εστειλα τα αποτελέσματα μου είπε όλα καλά είναι προσπάθειες ένα χρόνο και μετά αν δεν ήρθε θα κάνω λαμπαροσκοπηση... Έχω κάνει και παλιά...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα , μίλησα με το γυναικολόγο μου σήμερα μου είπε βάση κύκλου θα πρέπει να κάνω ωορηξια μεταξύ 15η-18η ,και τον άλλο μήνα να πάω να κάνουμε παρακολουθηση ωορηξιας ...Να πάω μια 13η-14η να δούμε ότι υπάρχει ωάριο και μια στην 20η να δούμε αν έσπασε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Επειδή το έχω χρόνια έχει συνηθίσει τα συμπτώματα και δεν κατάλαβα κάποια αλλαγή... Ήξερα ότι έχω μία από αριστερά απ' το προηγούμενο χρόνο που είχα πάει για έλεγχο..

Έχω πόνους στη περίοδο και κατά την επαφή μερικές φορές... Αυτός που πήγα για υπέρηχο χθες μου είπε για εξωσωματική ο δικός μου γιατρός στην Αθήνα όταν εστειλα τα αποτελέσματα μου είπε όλα καλά είναι προσπάθειες ένα χρόνο και μετά αν δεν ήρθε θα κάνω λαμπαροσκοπηση... Έχω κάνει και παλιά...

Ακου τον δικο σου επειδη σε ξερει πιο καλα.. μην χανεις τις ελπιδες σου..ολα θα πανε καλα..ποσο καιρο κανετε προσπαθειες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια... Εμεις ακουσαμε καρδουλα χθες ❤ αλλα θελει να με ξανα δει την αλλη πεμπτη γτ ειν νωρις ειπε κ θελει να εχει καλυτερη εικονα κ ηχο κ να μ γραψει εξετασεις ❤ εσεις ειστε καλα??? ❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , elena93 είπε:

Ακου τον δικο σου επειδη σε ξερει πιο καλα.. μην χανεις τις ελπιδες σου..ολα θα πανε καλα..ποσο καιρο κανετε προσπαθειες;

Από το καλοκαίρι κάνουμε ελεύθερα αλλά στοχευμένα από τον Οκτώβριο.. εννοείται έχω μεγάλη εμπιστοσύνη στο δικό μ γιατρό...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Επειδή το έχω χρόνια έχει συνηθίσει τα συμπτώματα και δεν κατάλαβα κάποια αλλαγή... Ήξερα ότι έχω μία από αριστερά απ' το προηγούμενο χρόνο που είχα πάει για έλεγχο..

Έχω πόνους στη περίοδο και κατά την επαφή μερικές φορές... Αυτός που πήγα για υπέρηχο χθες μου είπε για εξωσωματική ο δικός μου γιατρός στην Αθήνα όταν εστειλα τα αποτελέσματα μου είπε όλα καλά είναι προσπάθειες ένα χρόνο και μετά αν δεν ήρθε θα κάνω λαμπαροσκοπηση... Έχω κάνει και παλιά...

Έχω και εγώ μια πολύ μικρή και μου είπε ότι δεν είναι θέμα ανησυχίας, καλά έκανες και τα έστειλες και στον γιατρο σου...όποτε μην ανησυχείς, ελπίζω να μην έχασες την ελπίδα σου...

πρίν από 23 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλημέρα , μίλησα με το γυναικολόγο μου σήμερα μου είπε βάση κύκλου θα πρέπει να κάνω ωορηξια μεταξύ 15η-18η ,και τον άλλο μήνα να πάω να κάνουμε παρακολουθηση ωορηξιας ...Να πάω μια 13η-14η να δούμε ότι υπάρχει ωάριο και μια στην 20η να δούμε αν έσπασε. 

Καλημέρα, καλά έκανες και τον πήρες τηλέφωνο, μήπως έτυχε αυτος ο μήνας; Ή έκαναν λαθος τα τεστ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Έχω και εγώ μια πολύ μικρή και μου είπε ότι δεν είναι θέμα ανησυχίας, καλά έκανες και τα έστειλες και στον γιατρο σου...όποτε μην ανησυχείς, ελπίζω να μην έχασες την ελπίδα σου...

Χθες ήμουν απογοητευμένη... Σήμερα είμαι καλύτερα! Εννοείται συνεχίζω προσπάθειες στοχευμένα και αν δεν έρθει βλέπουμε δεν μπορώ να αγχώνομαι προκαταβολικά δεν έχει νόημα... Εμένα είναι 3 εκατοστά νομίζω η δύο και 1.5 η άλλη


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Χθες ήμουν απογοητευμένη... Σήμερα είμαι καλύτερα! Εννοείται συνεχίζω προσπάθειες στοχευμένα και αν δεν έρθει βλέπουμε δεν μπορώ να αγχώνομαι προκαταβολικά δεν έχει νόημα... Εμένα είναι 3 εκατοστά νομίζω η δύο και 1.5 η άλλη

Σε καταλαβαίνω άμα σου λέει αυτος δεν μπορείς με τίποτα να κανεις παιδί φυσικά και η μόνη λύση είναι η εξωσωματική εννοείται θα απογοητευτείς...απορώ καποιες φορες γιατί είναι έτσι χύμα οι γιατροί... 

εχεις το παιδάκι σου που σου δίνει δύναμη για αυτό μην χάνεις την ελπίδα σου...! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Έχω και εγώ μια πολύ μικρή και μου είπε ότι δεν είναι θέμα ανησυχίας, καλά έκανες και τα έστειλες και στον γιατρο σου...όποτε μην ανησυχείς, ελπίζω να μην έχασες την ελπίδα σου...

Καλημέρα, καλά έκανες και τον πήρες τηλέφωνο, μήπως έτυχε αυτος ο μήνας; Ή έκαναν λαθος τα τεστ; 

Μου είπε ότι μπορεί το τεστ να έκανε και λάθος ,καλύτερα για να είμαι σίγουρη να το παρακολουθήσουμε με υπέρηχο και όχι με αυτό το τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Μου είπε ότι μπορεί το τεστ να έκανε και λάθος ,καλύτερα για να είμαι σίγουρη να το παρακολουθήσουμε με υπέρηχο και όχι με αυτό το τρόπο.

Σίγουρα είναι πιο αξιόπιστος τρόπος και είσαι σίγουρη ότι όλα λειτουργούν μια χαρά...

Να σε ρωτήσω, εγώ παρατήρησα ότι οι βιταμίνες μου προκαλούν συχνοουρία, γιατί ξέχασα να τις πάρω 1-2 φορές και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα μέσα στην ημέρα, εσυ εχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο;   

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaela_123 είπε:

Σίγουρα είναι πιο αξιόπιστος τρόπος και είσαι σίγουρη ότι όλα λειτουργούν μια χαρά...

Να σε ρωτήσω, εγώ παρατήρησα ότι οι βιταμίνες μου προκαλούν συχνοουρία, γιατί ξέχασα να τις πάρω 1-2 φορές και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα μέσα στην ημέρα, εσυ εχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο;   

Ναι ακριβώς αυτό , καλύτερα να σου πω την αληθεια...Όχι δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο ούτε κάποια διαφορα εννοώ να με έχουν επηρεάσει κάπως αρνητικά...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Σίγουρα είναι πιο αξιόπιστος τρόπος και είσαι σίγουρη ότι όλα λειτουργούν μια χαρά...

Να σε ρωτήσω, εγώ παρατήρησα ότι οι βιταμίνες μου προκαλούν συχνοουρία, γιατί ξέχασα να τις πάρω 1-2 φορές και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα μέσα στην ημέρα, εσυ εχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο;   

Και εγώ το έχω με τις βιταμίνες!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

 Εγω εκανα σημερα τεστ αρνητικο βγηκε.. εχω καποιες ενοχλησεις χαμηλα και πηγαινω τουαλετα να δω αν ηρθε αλλα τιποτα ακομα.. και ευχομαι να μην ερθει.. λετε να ειναι νωρις για τεστ ή παλι αποτυχια; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, elena93 είπε:

 Εγω εκανα σημερα τεστ αρνητικο βγηκε.. εχω καποιες ενοχλησεις χαμηλα και πηγαινω τουαλετα να δω αν ηρθε αλλα τιποτα ακομα.. και ευχομαι να μην ερθει.. λετε να ειναι νωρις για τεστ ή παλι αποτυχια; 

Περίμενε 1 μέρα και αν δεν έρθει ξανά κάνε...αλλά μην αγχώνεσαι γιατί αν είναι να έρθει το καθυστερείς περισσότερο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, elena93 είπε:

 Εγω εκανα σημερα τεστ αρνητικο βγηκε.. εχω καποιες ενοχλησεις χαμηλα και πηγαινω τουαλετα να δω αν ηρθε αλλα τιποτα ακομα.. και ευχομαι να μην ερθει.. λετε να ειναι νωρις για τεστ ή παλι αποτυχια; 

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...