Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@Αγγελικη85 χαρά στο κουράγιο σου που πας ακόμα για δουλειά ...έχει και ζεστή ... Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην οδηγάμε ? Και εγώ δεν έχω τεράστια κοιλιά ...με εκνευρίζει να με περιορίζουν ... 

@theodora gel πόσο θα ζυγίζει το μωράκι σου σε δύο εβδομάδες β βασικά πόσο ζυγίζει τώρα ? Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι γιατί αυτό μεταδίδεται και στο μωρό ... Να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου και θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά ... 

 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!   @theodora gel Μην φοβάσαι καθόλου για τα παγωτά...  Επίσης μην φοβάσαι καθόλου και για την γεννα..  Είναι ψυχοφθορο να μπει θερμοκοιτίδα αλλά να σκέφτεσαι θετικά...  Μπορεί αφενός να μην χρειαστεί και αφετέρου αν χρειαστεί θα είναι για να είναι καλά το μωράκια σου...  (σκέψου ότι τα λέω εγώ που τρέμω μην χρειαστεί θερμοκοιτίδα)  αλλά αποφάσισα ότι πιο πολύ κακό του κάνω με το να είμαι αγχωμένη...  Να σκέφτεσαι μόνο ότι θα το πάρεις αγκαλίτσα σύντομα..  Τίποτε άλλο!!  

Εγώ δεν οδηγώ..  Το είχα σταματήσει γιατί ήμουν δύο μήνες ξάπλα αλλά και τώρα που θέλω να πεταχτώ κάπου, αν πω στον άντρα μου ότι θα πάρω το αυτοκίνητο νομίζω ότι θα με τσιμεντωσει, θα βγάλει τις ρόδες του αυτοκινήτου και θα καταπιεί τα κλειδιά για να είναι σίγουρος.......

  • Χαχα 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

@Αγγελικη85 χαρά στο κουράγιο σου που πας ακόμα για δουλειά ...έχει και ζεστή ... Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην οδηγάμε ? Και εγώ δεν έχω τεράστια κοιλιά ...με εκνευρίζει να με περιορίζουν ... 

@theodora gel πόσο θα ζυγίζει το μωράκι σου σε δύο εβδομάδες β βασικά πόσο ζυγίζει τώρα ? Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι γιατί αυτό μεταδίδεται και στο μωρό ... Να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου και θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά ... 

 

Τώρα είμαι 34κ3ημερων και τη Πέμπτη που πήγα ζύγιζε 1730.οση εμπιστοσύνη και να έχω καταλαβαίνεις το αγχις να πάνε όλα καλά και να έχει την δυνατότητα υγεία του!είναι και αυτό με το μηριαιο που μένει πίσω 3εβδομαδες στους υπερήχους και όλα αυτά με έχουν ρίξει ψυχολογικά!λέω άντε να φτάσει η στιγμή να δω ότι είναι γερό και το βάρος δε με νοιάζει τόσο ...

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πόσο περίπου θα είναι το μωρό σε δύο βδομαδες; ενέσεις θα κανετε; Θεοδώρα μου ό,τι είναι καλύτερο για το μωρό. Σκέψου πως έξω από τη μήτρα πλέον ίσως αναπτυχθεί καλύτερα. Όλα καλά θα πάνε!! Το παρακολουθείτε στενά το μωρό και δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας!!

Σήμερα είμαι 34κ 3...33κ 6ζυγιζε 1730.απο στενή παρακολούθηση άλλο τίποτα.σημερα έχω πάλι nst Τετάρτη ντοπλερ και μετά πάλι Παρασκευή nst.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 είπε:

Καλημέρα!!   @theodora gel Μην φοβάσαι καθόλου για τα παγωτά...  Επίσης μην φοβάσαι καθόλου και για την γεννα..  Είναι ψυχοφθορο να μπει θερμοκοιτίδα αλλά να σκέφτεσαι θετικά...  Μπορεί αφενός να μην χρειαστεί και αφετέρου αν χρειαστεί θα είναι για να είναι καλά το μωράκια σου...  (σκέψου ότι τα λέω εγώ που τρέμω μην χρειαστεί θερμοκοιτίδα)  αλλά αποφάσισα ότι πιο πολύ κακό του κάνω με το να είμαι αγχωμένη...  Να σκέφτεσαι μόνο ότι θα το πάρεις αγκαλίτσα σύντομα..  Τίποτε άλλο!!  

Εγώ δεν οδηγώ..  Το είχα σταματήσει γιατί ήμουν δύο μήνες ξάπλα αλλά και τώρα που θέλω να πεταχτώ κάπου, αν πω στον άντρα μου ότι θα πάρω το αυτοκίνητο νομίζω ότι θα με τσιμεντωσει, θα βγάλει τις ρόδες του αυτοκινήτου και θα καταπιεί τα κλειδιά για να είναι σίγουρος.......

Καλημέρα ...χαχαχαχχαχα που τα βρίσκεις και τα λες έτσι ...χαχαχαχα εντάξει νόμιζα ότι είναι υπερβολικός ο δικός μου αλλά από αυτό που διάβασα σήμερα δεν είναι καθόλου υπερβολικός ...χαχαχχα 

Δεν είναι όμως σπαστικό που μας φέρονται έτσι ? Σήμερα απλά μου την σπάει να με προσέχουν ... Έτσι σηκώθηκα το πρωί ...τώρα δεν ξέρω πως θα με αντέξει μέχρι το βράδυ ο άντρας μου ... 

@theodora gel καταλαβαίνω το άγχος σου και είναι και λογικό να το νιώθεις ...μέχρι ένα σημείο όμως ...εσύ έκανες ότι μπορούσες και ότι περνούσε από το χέρι σου για να είναι καλά το μωράκι σου ...τώρα με το άγχος δεν θα καταφέρεις τίποτα ... 

Δεν θα είμαι η μόνη που θα στο έχει πει αυτό αλλά πρέπει κάπως να βρεις τρόπο να αποβάλει όχι εντελώς αλλά όσο το δυνατόν περισσότερο το άγχος σου ... Για το καλό το δικό σου και του μωρού σου ... 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Λίνα είναι στο μωρό. Ο μικρός είναι 7 ημερών και τον βάζω κάθετα στο λίκνο και τον βρίσκω οριζόντια. Χώρια ότι χώνει τα πόδια ή τα χέρια μέσα στα κάγκελα. Οπότε αύριο πρωί πρωί η πρώτη δουλειά είναι  να πάρουμε πάντα για το λίκνο. Μόλις τα είπαμε και με τον παιδίατρο. 

Όμως συμφωνώ ότι είναι σχεδόν αδύνατο το νεογέννητο να είναι σε άλλο δωμάτιο. Για πρακτικούς λόγους. Κάνει ηχούν συνέχεια δεν γίνετε να σήκωνεσε ανά 5 λεπτά να δεις γιατί το κάνει αυτό. 

μηπως κουνιετε το λικνο? εγω το.ειχα αυτο το προβλημα σε λικνο που κουνιοταν κ τον εβαλα στην κουνια του μεσα στο δωματιο μας κ δεν αλλαξε ποτε ξανα.θεση μεχρι που αρχισε να στριφογυρναει μονος του. για δες το αν τον βαλεις πχ στο κρεβατι κουνιετε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ γω οδηγώ κ μαλιστα θεσσαλονίκη π έχει κ τρελή κίνηση.

Κορίτσια μεγάλωσαν πολύ τα μωράκια, το βράδυ ειδικά μπορεί σε 40 λεπτά να πάω 3 φορές τουαλέτα, πιέζει πολύ την κύστη μου.

Theodora gel λογικό να έχεις κάποιο άγχος κ δεν συμφωνώ με το μην αγχώνεσαι γτ κάνεις κακό στο μωράκι σου. Έχεις όλα τα δικαιώματα να αγχωθείς κ το μωράκι δεν θα πάθει τίποτα, δν είναι τόσο ευαίσθητα. Απλά για να περάσουν πιο εύκολα οι μέρες π μένουν, προσπάθησε να κάνεις θετικές σκέψεις. Κάποια μωράκια γεννιούνται πιο μινιόν κ δεν πειράζει καθόλου. Δεν ξέρω κ ποσο ψηλοί είστε εσείς κ ο άντρας σου. Συνυπολόγισέ το κ αυτό. Πιστεύω θα πάνε όλα καλά. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

μηπως κουνιετε το λικνο? εγω το.ειχα αυτο το προβλημα σε λικνο που κουνιοταν κ τον εβαλα στην κουνια του μεσα στο δωματιο μας κ δεν αλλαξε ποτε ξανα.θεση μεχρι που αρχισε να στριφογυρναει μονος του. για δες το αν τον βαλεις πχ στο κρεβατι κουνιετε?

Όχι είναι σταθερό το λίκνο. Ο παιδίατρος είπε ότι έχει δυνατά πόδια. Πιέζει τα πόδια και σπρώχνει ελάχιστα τον ποπο. Και γυρίζει θέση από ευθεία προς τα δεξιά τα πόδια. Ο κορμός μένει σταθερος. Δεν ξέρω πως να το περιγράψω. Επίσης με το που τον ακουμπάω στο λίκνο κλαίει. Το πρωί μόνο κοιμάται εκεί δεν το έχει συνηθίσει ακόμη. Τι να πω. Φαντάσου ότι όταν αλλάζουμε πανα δεν μπορώ να του τα ισιώσω για να την φορέσουμε. Θέλω και δεύτερο άτομο να ασχολείται με τα πόδια του. Και φυσικά γίνετε κακός χαμός από κλάμα. Δεν θέλει καθόλου την αλλαγή της πάνας. Ενώ γενικά είναι ήσυχο μωρό 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@happysmile εγώ ξεκίνησα πριν μια εβδομάδα με 5 ραγάδες και κάθε μέρα βλέπω κι άλλες... Και να φανταστείς ότι καυχιομουν ότι δεν έχω ούτε μια κλπ κλπ... 

@Elenpap έχω κι από αυτό.. Κάθε 10 λεπτά τουαλέτα..  Ειδικά τις τελευταίες μέρες... 

@Giosotpk τα ζω καθημερινά γι αυτό τα λέω...  Είπε στον γιατρό ότι θα έπρεπε να με βάλει σε γύψο γιατί το βράδυ γυρναω πολλές φορές μια δεξιά μια αριστερά και ζαλίζω το μωρό....  Επίσης στην Β επιπέδου με είχε βάλει ο γιατρός να κάνω κανένα ελαφρύ πηδηματάκι μπας και αλλάξει θέση..  Ένα σου λέω, έφυγε από την αίθουσα γιατί δεν μπορούσε να βλέπει..  Ο γιατρός από την άλλη γελούσε.... Άσε άσε... Θα περάσω δύσκολα.... Αλλά είναι γλυκουλης! 

  • Χαχα 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 είναι όντως γλυκουλης κρίμα ... Εγώ πλέον του έχω απαγορεύσει να διαβάζει στο ίντερνετ για εγκυμοσύνη ...δεν με αφήνει να κοιμηθώ στο δεξί πλευρό διάβασε ότι είναι καλύτερα να κοιμάσαι στο αριστερό ...βρε άνθρωπε δεν μπορώ οοοοολο το βράδυ στο αριστερό πιανομαι ...ε μερικές φορές ξυπνάει το βράδυ και μου λέει να γυρίσω αριστερά αρκετά κοιμήθηκα από την δεξιά μεριά .... 

Αλλά δεν του λέω για το γύψο που λέει ο δικός σου φοβάμαι μην το κάνει χαχαχα ...

Θέλω να δω πως θα είναι μετά την εγκυμοσύνη θα κάνουν τα ίδια ... 

 

  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giosotpk είπε:

@Elen211 είναι όντως γλυκουλης κρίμα ... Εγώ πλέον του έχω απαγορεύσει να διαβάζει στο ίντερνετ για εγκυμοσύνη ...δεν με αφήνει να κοιμηθώ στο δεξί πλευρό διάβασε ότι είναι καλύτερα να κοιμάσαι στο αριστερό ...βρε άνθρωπε δεν μπορώ οοοοολο το βράδυ στο αριστερό πιανομαι ...ε μερικές φορές ξυπνάει το βράδυ και μου λέει να γυρίσω αριστερά αρκετά κοιμήθηκα από την δεξιά μεριά .... 

Αλλά δεν του λέω για το γύψο που λέει ο δικός σου φοβάμαι μην το κάνει χαχαχα ...

Θέλω να δω πως θα είναι μετά την εγκυμοσύνη θα κάνουν τα ίδια ... 

 

Άσε...  Την πατήσαμε! Μπορεί βέβαια να είναι και καλό..  Δεν του το είχα να είναι τόσο βοηθητικός στο σπίτι και με εμένα και με όλα, κρίνοντας πως ήταν πριν την εγκυμοσύνη...  Έχει γίνει άλλος άνθρωπος! 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 ναι σε αυτό έχεις δίκιο ότι έχουν αλλάξει πολύ έχουν αλλάξει και εγώ δεν το περίμενα ...δεν του το είχα ... Έκανε δουλειές στο σπίτι δεν ήταν ο τύπος άντρας που είναι αγάς αλλά τώρα στην εγκυμοσύνη που βλέπει πως κάποια πράγματα δεν μπορώ εγώ να τα κάνω τα κάνει ... 

Μια μέρα μου έβαλε ένα μαντήλι στο κεφάλι μια πόδια μαγειρέματος που την βρήκε δεν ξέρω να φανταστεις δεν ήξερα καν ότι είχα και μου το έπαιζε νοικοκυρά στο σπίτι ...είχα πεθάνει στα γελοία ... 

  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 @Giosotpk καθίστε να γέννησετε να δείτε πως θα σας κοιτάει και πως θα τον κοιτάτε. Θα ερωτευτείτε από την αρχή. Ευτυχώς οι άντρες δεν είναι όπως παλιά. Απλά θέλει να μην τον αποκοψετε μόλις γυρίσετε σπίτι γιατί φοβούνται πολύ. Ο δικός μου δεν ήξερε πως να τον πιάσει ως που ήρθε ο παιδίατρος τον γύρισε 10 τούμπες είδε ότι δεν έπαθε τίποτα και μετά απελευθερώθηκε και εκείνος. 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ακούω ραγάδες και με πιάνει φόβος. Εγώ ακόμα δεν έχω βγάλει. Ακόμα όμως γιατί φοβάμαι δεν τις γλιτώνω.. Ποια κρέμα βάζετε; Εγώ κλασσικά αυτή της frezyderm..

 

@Anna17 ποσό χαίρομαι που γυρίσατε σπιτάκι σας!! Μου φεύγει λιγο το άγχος που υπάρχει μια νέα μανούλα και μας λέει πως περνάει με το μωράκι της. Γενικά ειναι τόσο δύσκολα όσο τς περιγράφουν.? Απο αποστείρωση γενικά χρειάζεται να είσαι πολυ σχολαστική; Εμένα ο άντρας μου ειναι φουλ της αποστείρωσης, ειναι. υποχόνδριος και φοβάμαι πολυ ότι μόνο θα πλένουμε τον πρώτο καιρό ! 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...