Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, demmikot είπε:

Άστα να πάνε στην ίδια μοίρα είμαστε.. τι πρόβλημα υπάρχει με την πιπίλα και τα σάλια;

Ο παιδιατρος μ δν θελει να την χρησιμοποιω γτ λεει επιβαρυνει την παλινδρόμηση λογω του οτι ο μικρος καταπινει τα σαλια του δν ρωτησα περαιτερω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, happysmile said:

Ο παιδιατρος μ δν θελει να την χρησιμοποιω γτ λεει επιβαρυνει την παλινδρόμηση λογω του οτι ο μικρος καταπινει τα σαλια του δν ρωτησα περαιτερω 

Κατάλαβα.. πάντως αυτό που κάνει γουλιες και θέλει και άλλο φαγητό μου τι κάνει συνεχεια. Βάζω λίγο πιπίλα να τον ξεγελάσω λίγο και αν δεν του περάσει μετά του δίνω. Βασικά δεν έχω ιδέα τι να κάνω με την διαίσθηση ότι κάνω. Συνέχεια πείραματισμους!!

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Κατάλαβα.. πάντως αυτό που κάνει γουλιες και θέλει και άλλο φαγητό μου τι κάνει συνεχεια. Βάζω λίγο πιπίλα να τον ξεγελάσω λίγο και αν δεν του περάσει μετά του δίνω. Βασικά δεν έχω ιδέα τι να κάνω με την διαίσθηση ότι κάνω. Συνέχεια πείραματισμους!!

Ιδέα δεν έχω ούτε εγώ άστο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρέπει να κάνω κάτι για να μην με παίρνει ο ύπνος στο βραδινό θηλασμό. Τη θηλάζω ξαπλωτα και συνήθως μας παίρνει ο ύπνος και τις δυο, αλλά έτσι δεν μπορώ να ξέρω πότε σταματάει ώστε να την κρατάω όρθια μετά και τις τελευταίες μέρες μου γυρνάει το πρωί γαλατάκι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenit said:

Εγώ πρέπει να κάνω κάτι για να μην με παίρνει ο ύπνος στο βραδινό θηλασμό. Τη θηλάζω ξαπλωτα και συνήθως μας παίρνει ο ύπνος και τις δυο, αλλά έτσι δεν μπορώ να ξέρω πότε σταματάει ώστε να την κρατάω όρθια μετά και τις τελευταίες μέρες μου γυρνάει το πρωί γαλατάκι..

Αχ πόσο βολεύει ο θηλασμός ξαπλωμένη.. πρέπει να σηκώνεσαι δυστυχώς γιατί με την κούραση που έχουμε δεν γίνεται να μην αποκοιμηθούμε. Εγώ κορίτσια χθες ήμουν καθισμένη στο κρεβάτι και στον ώμο μου είχα τον μικρό για να ρευτει. Τον είχε πάρει ο ύπνος κ ήταν ήρεμος και εγώ αποκοιμηθηκα έτσι καθιστή με τα χέρια μου πάνω στον μικρο. Σίγουρα κάνα μισάωρο. Εντάξει είναι επικίνδυνο αλλά αλήθεια πλέον δεν το ελέγχω..


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elenit είπε:

Εγώ πρέπει να κάνω κάτι για να μην με παίρνει ο ύπνος στο βραδινό θηλασμό. Τη θηλάζω ξαπλωτα και συνήθως μας παίρνει ο ύπνος και τις δυο, αλλά έτσι δεν μπορώ να ξέρω πότε σταματάει ώστε να την κρατάω όρθια μετά και τις τελευταίες μέρες μου γυρνάει το πρωί γαλατάκι..

Δεν μπορείς να την θηλάζεις καθιστή στο κρεβάτι ? 

Εγώ κοριτδια το βράδυ βάζω κάτι στο κινητό και βλέπω αλλιώς με περβει καθιστή ο ύπνος ...τώρα έχω δει όλα τα επεισόδια από το σόι σου να φανταστείτε και θα ξεκινήσω την μουρμούρα τώρα χαχαχα ...

  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

Δεν μπορείς να την θηλάζεις καθιστή στο κρεβάτι ? 

Εγώ κοριτδια το βράδυ βάζω κάτι στο κινητό και βλέπω αλλιώς με περβει καθιστή ο ύπνος ...τώρα έχω δει όλα τα επεισόδια από το σόι σου να φανταστείτε και θα ξεκινήσω την μουρμούρα τώρα χαχαχα ...

Εγώ το κάνω μέσα στην μέρα αυτό γιατί είναι πάλι πάνω μου ο μικρός. Εγώ βλέπω πετά τη φριτεζα.. έχω και Netflix αλλά δεν παίζει να συγκενρωθω στις σειρές του Netflix θέλω κάτι ανάλαφρο... Το βράδυ ανοίγω βιβλίο και διαβάζω.. 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Δεν μπορείς να την θηλάζεις καθιστή στο κρεβάτι ? 

Εγώ κοριτδια το βράδυ βάζω κάτι στο κινητό και βλέπω αλλιώς με περβει καθιστή ο ύπνος ...τώρα έχω δει όλα τα επεισόδια από το σόι σου να φανταστείτε και θα ξεκινήσω την μουρμούρα τώρα χαχαχα ...

Καθιστή στο κρεβάτι δεν βολευομαι με τίποτα.. 

Μάλλον με γιουτιουμπ με βλέπω να τη βγάζω κι εγώ..

@demmikot κι εμένα με έχει πάρει έτσι ο ύπνος στον καναπέ.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Αχ πόσο βολεύει ο θηλασμός ξαπλωμένη.. πρέπει να σηκώνεσαι δυστυχώς γιατί με την κούραση που έχουμε δεν γίνεται να μην αποκοιμηθούμε. Εγώ κορίτσια χθες ήμουν καθισμένη στο κρεβάτι και στον ώμο μου είχα τον μικρό για να ρευτει. Τον είχε πάρει ο ύπνος κ ήταν ήρεμος και εγώ αποκοιμηθηκα έτσι καθιστή με τα χέρια μου πάνω στον μικρο. Σίγουρα κάνα μισάωρο. Εντάξει είναι επικίνδυνο αλλά αλήθεια πλέον δεν το ελέγχω..

Κ γω την πάτησα κ ετσι κ μου πεφτε θα πεφτε στο πλακακι απο τοτε μονο στο κενρτο του κρεβατιου ειμαι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

@demmikot για τις γουλιες υπάρχει ειδικό αντιαναγωγικο γάλα ή σταγόνες 

Το αντιαναγωγικο δίνετε σε πολύ σοβαρές περιπτώσεις. Γιατί στέκετε σαν σταχια στο στομάχι του μωρό και ως εκ τούτου είναι πάρα πολύ δυσκοιλιο. 

Κορίτσια και εγώ έχω περάσει αυτή τη φάση. Δεν τρελάθηκα. Έβαλα Μαξιλάρια δεξιά και αριστερά στα χέρια μου, το μωρό πάνω σε μαξιλάρι θηλασμού και κοιμόμουν έτσι. Δεν είναι κακό. Η φάση αυτή βέβαια περνάει και το σώμα προσαρμόζετε. Εμένα πχ κοιμάται 1.3 ώρα. Την μισή τον έχω αγκαλιά λόγω παλινδρομησης οπότε μου μένει μια ώρα περίπου ύπνου γιατί μπορεί να ξυπνήσει και Συ 50 λεπτα. Αυτό γίνετε από τις 10:30 ως τις 5. Οπότε κοιμάμαι 3 με 4 ώρες σπάστες. Μετά δεν κοιμάται. Κόβουμε βόλτες. Κοιμόμαστε και μια ώρα το μεσημέρι η το απόγευμα. Δεν ξέρω αλλά νομίζω έπαθα ανοσία πια και δεν νυστάζω όλη μέρα. 

Εγώ μπαίνω εδώ στο φόρουμ και διαβάζω. Πότε μπαίνουν οι στέρεες, τι περνάγαν άλλες μαμάδες με μωρά στην ηλικία του δικού μου και διάφορα που θα ήθελα να ξέρω σχετικά με το μωρο.

@Giosotpk καλή ιδέα το σόι σου! Και εμένα μου αρέσει. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω για να περναει η ωρα στο forum μπαινω και στο youtube..αλλιως δεν παλευεται..εμεις παλι καλα σημερα ειμαστε ησυχοι..αλλα θελουμε πολλες αγκαλιες..το πρωι τον ειχα στο μαρσιπο κι εκανα ολες τις δουλειες..αποκοιμηθηκε τον εβαλα στο πορτ μπεμπε και τσουπ το ματι γαριδα..χαχα τρομερο..ελπιζω να περασε η χτεσινη γκρινια και σημερα το απογευμα να ειναι ησυχο..:-?


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Anna17 και εγώ έτσι πάνω Μ με μαξιλάρια δεξιά αριστερά τον βάζω και κοιμόμαστε λίγο. Αλλά θέλω μισή ώρα να τον έχω τελειως κάθετα για τις γουλιες.. πάντως η αϋπνία συνηθίζεται το έχω διαπιστώσει.. 

Εντομεταξυ το βράδυ δύο με 6 δεν κοιμάται καθόλου θηλάζει γκρινιάζει και τέτοια και το μεσημέρι από τις δύο μέχρι τις 8 ρίχνει κάτι ύπνους απίστευτους. Μόνο θηλάζει και αν το βάλω κάτω γκρινιαζει και με το που το παίρνω αγκαλιά πάλι ύπνος. Τώρα πήγαμε για υπέρηχο ισχύων και γυρίζουμε. Κοιμόταν πριν κοιμήθηκε στο αυτοκίνητο στον υπέρηχο απλά τεντώθηκε και τώρα γυρίζουμε και πάλι κοιμάται.. αχ και να μου το έκανε αυτό το το βράδυ θα ήμουν πανευτυχής. Μην τα θέλουμε όμως και όλα..


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Συνηθίζεται η αϋπνία τόσο πολύ που νομίζεις ότι κοιμάσαι.....  Σήμερα με ρώτησαν αν την παλεύω τα βράδια και λέω φυσικά..  Κοιμάμαι αρκετά, είναι πολύ καλός ο μπέμπης..  Μου απαντάει η φίλη μου "τυχερή είσαι..  Εμενα ξυπνουσε κάθε 2 ώρες..."  και μόλις μου το είπε αυτό σκέφτηκα ότι εχθές ο μπέμπης ξύπνησε στις 12, στη 1,στις 2:05 5 στις 3:20 στις 5 στις 6 και στις 7:30............ Δεν μίλησα.. Απλά κατάλαβα ότι έχω μεταμορφωθεί σε ζόμπι! 

  • Χαχα 5

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...