Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Εμείς αύριο κλείνουμε 8η εβδομάδα κ αποτι διάβασα 8η κ 9η ειναι αλμα. Πολύ γκρίνια κ κλάμα ο μικρός χθες από τις 5 το απόγευμα μεχρι τις 11 το βράδυ, ευτυχως μετά τα πήγε λίγο καλύτερα. Η παιδίατρος λέει οτι τα άλματα ισχύουν.

Τώρα κάτι σπυράκια π είχε βγάλει στα μάγουλα κ μετά του έκαναν κ ξηροδερμία κ κοκκίνιζε κιόλας ευτυχώς πέρασαν με μια απλή ενυδατικη της mustela.

Ελενη αν συνεχισουν τα σπυρακια παρε την acnorme frezyderm πολυ καλη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, demmikot είπε:

@Γλυκερια123 και εγώ σκέφτομαι την δουλειά αλλά από την άλλη σκέφτομαι και τον μικρό. Δεν έχω που να τον αφήσω και αναγκαστικά θα πάει βρεφονηπιακό. Θα είναι πολύ μωράκι μωρέ και θα κολλάει πολλές αρρώστιες. Επίσης όλες οι κοπέλες που έχουν πάρει τόσο μεγάλη άδεια δεν το έχουν μετανιώσει καθόλου κ μου λένε μακάρι να είχα και άλλο. Κοίτα εγώ θα την πάρω και θα πάρω την την 6 μήνη και αν δεν την παλέψω θα κόψω την εξάμηνη. Όσο για το αν θα λείψω στην δουλειά εγώ δούλευα από το σπίτι μέχρι και την ημέρα που γέννησα και φαντάζομαι όταν θα ξεκολλήσει από πάνω Μ ο μικρός θα ξαναδουλευω από το σπίτι αν και δεν θέλω..  

Ασε κι εγω εχω το ιδιο προβλημα..δεν θα χω ποιος να μου τον φυλαει...ηδη σκεφτομαι τι να κανω..ασεε αλλο θεμα κι αυτο...αφου μπορεις εννοειται να την παρεις δεν το συζηταμε!!!


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

Πόσες σταγόνες και κάθε πότε δίνεις?

5 σταγονες αυστηρα μια φορά την μερα.

Just now, happysmile είπε:

5 σταγονες αυστηρα μια φορά την μερα.

Αν δινεις ξενο μεσα στο γαλα διαφορετικα μεσα στο στομα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα,τι κάνετε,πως είστε;

Τα νέα μας....Τελικά η μπεμπουλα μας ξαναθηλασε και πιστεύω άρχισε να έχει ήρεμους ρυθμούς.....προφανώς το ελαττωματικό μπιμπερό της δημιούργησε εκνευρισμό ως προς το φαγητό και ως προς τον θηλασμό......Τι μπορεί να σου κάνει θέμα τελικά!Θέμα από το πουθενά!

Εσείς πως είστε;Τα μπεμπέ σας;

Με τα ξενύχτια πως τα πάτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχώς που ξαναβρήκατε τους ρυθμούς σας. Εμείς έχουμε κόψει τον ύπνο μέσα στη μέρα. Ο κύριος κοιμάται 3 20λεπτα και κοιμαται το βράδυ από τις 8:30 μέχρι τις 5 σπαστά δίωρα.εγω δεν μπορώ να κοιμηθώ καλοκαιριατικα πριν τις 10.Καταλαβαίνετε την κατάστασή μου :( Αύριο έχουμε εμβόλιο. Pray for us...

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα,τι κάνετε,πως είστε;

Τα νέα μας....Τελικά η μπεμπουλα μας ξαναθηλασε και πιστεύω άρχισε να έχει ήρεμους ρυθμούς.....προφανώς το ελαττωματικό μπιμπερό της δημιούργησε εκνευρισμό ως προς το φαγητό και ως προς τον θηλασμό......Τι μπορεί να σου κάνει θέμα τελικά!Θέμα από το πουθενά!

Εσείς πως είστε;Τα μπεμπέ σας;

Με τα ξενύχτια πως τα πάτε;

Κι εμεις καλα ειμαστε..ξυπναμε ανα 2 ωρες τη μερΑ οταν βεβαια κοιμομαστε και 3 ωρες το βραδυ αντε 3.5...ευτυχως ειμαστε καλυτερα χτες και σημερα γιατι το προχτεσινο δε θελω να το θυμαμαι..πρεπει να χε πονους..τουλαχιστον βρηκατε παλι τη σειρα σας κι ολα καλα..αυτο εχει σημασια...που να καταλαβεις οτι εχει προβλημα το μπουκαλι;βαζεις στο μυαλο σου οτι η μπεμπα εχει χιλια δυο..ασ τα να πανε πραγματικα απο το πουθενα..

Κοριτσια μου να σας ρωτησω..τι θερμομετρο εχετε παρει;και γενικα τι εχετε στο σπιτι απο γαζες και τετοια;;

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel said:

Πόσες σταγόνες και κάθε πότε δίνεις?

Κ μένα 5 μ είπε η παιδίατρος κ 1 φορά τη μέρα, αρχικά έδινα 5 αλλά μετά τις έκανα 3 γτ μ φάνηκε οτι το παιδί είχε πάρα πολλά αέρια. Πάντως οι σταγόνες γενικά βοήθησαν νομίζω.

Κορίτσια έχουν ερεθιστεί κ οι 2 θηλές μου, δεν ματώνουν απλά είναι ερεθισμένες κ πονάνε ειδικά ατην αρχή όταν την πιάνει. Μετά απο 2 μήνες θηλασμού τώρα μ συνέβη. Το έχει καμία κ πώς το αντιμετωπίζει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κι εμεις καλα ειμαστε..ξυπναμε ανα 2 ωρες τη μερΑ οταν βεβαια κοιμομαστε και 3 ωρες το βραδυ αντε 3.5...ευτυχως ειμαστε καλυτερα χτες και σημερα γιατι το προχτεσινο δε θελω να το θυμαμαι..πρεπει να χε πονους..τουλαχιστον βρηκατε παλι τη σειρα σας κι ολα καλα..αυτο εχει σημασια...που να καταλαβεις οτι εχει προβλημα το μπουκαλι;βαζεις στο μυαλο σου οτι η μπεμπα εχει χιλια δυο..ασ τα να πανε πραγματικα απο το πουθενα..

Κοριτσια μου να σας ρωτησω..τι θερμομετρο εχετε παρει;και γενικα τι εχετε στο σπιτι απο γαζες και τετοια;;

Άσε κορίτσι μου,αυτό που κλαίνε κλαίνε κλαίνε και τα έχεις κάνει Όλα και δεν ξέρεις τι θέλουν με ξεπερνάει!

Αυτό με το μπιμπερό πολύ θέμα μας δημιούργησε και δεν θέλω να σκέφτομαι πόσο εκτός σειράς θα μας έβγαζε!Θέλει πολύ παρατηρητικότητα,τι να πω......

 

Just now, Elenpap είπε:

Κ μένα 5 μ είπε η παιδίατρος κ 1 φορά τη μέρα, αρχικά έδινα 5 αλλά μετά τις έκανα 3 γτ μ φάνηκε οτι το παιδί είχε πάρα πολλά αέρια. Πάντως οι σταγόνες γενικά βοήθησαν νομίζω.

Κορίτσια έχουν ερεθιστεί κ οι 2 θηλές μου, δεν ματώνουν απλά είναι ερεθισμένες κ πονάνε ειδικά ατην αρχή όταν την πιάνει. Μετά απο 2 μήνες θηλασμού τώρα μ συνέβη. Το έχει καμία κ πώς το αντιμετωπίζει;

Υπάρχουν ειδικές κρεμουλες κοριτσάκι μου,που κάνουν και με το θηλασμό ,δεν χρειάζονται ξέπλυμα.Ρώτησε σε φαρμακείο ,θα ξέρουν,δε γνωρίζω περισσότερα γιατι θηλάζω με ψευτο θηλές,ευτυχώς η μπεμπουλα είναι πολύ συνεργασιμη και τις έχει δεχτεί από την αρχή!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars said:

Άσε κορίτσι μου,αυτό που κλαίνε κλαίνε κλαίνε και τα έχεις κάνει Όλα και δεν ξέρεις τι θέλουν με ξεπερνάει!

Αυτό με το μπιμπερό πολύ θέμα μας δημιούργησε και δεν θέλω να σκέφτομαι πόσο εκτός σειράς θα μας έβγαζε!Θέλει πολύ παρατηρητικότητα,τι να πω......

 

Υπάρχουν ειδικές κρεμουλες κοριτσάκι μου,που κάνουν και με το θηλασμό ,δεν χρειάζονται ξέπλυμα.Ρώτησε σε φαρμακείο ,θα ξέρουν,δε γνωρίζω περισσότερα γιατι θηλάζω με ψευτο θηλές,ευτυχώς η μπεμπουλα είναι πολύ συνεργασιμη και τις έχει δεχτεί από την αρχή!

Σευχαριστώ. Έβαλα τωρα μια της φρεζιντερμ π μαλλον μ ειχαν δώσει στην κλινικη. Ελπίζω να βοηθησει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elenpap είπε:

Κ μένα 5 μ είπε η παιδίατρος κ 1 φορά τη μέρα, αρχικά έδινα 5 αλλά μετά τις έκανα 3 γτ μ φάνηκε οτι το παιδί είχε πάρα πολλά αέρια. Πάντως οι σταγόνες γενικά βοήθησαν νομίζω.

Κορίτσια έχουν ερεθιστεί κ οι 2 θηλές μου, δεν ματώνουν απλά είναι ερεθισμένες κ πονάνε ειδικά ατην αρχή όταν την πιάνει. Μετά απο 2 μήνες θηλασμού τώρα μ συνέβη. Το έχει καμία κ πώς το αντιμετωπίζει;

Καλησπέρα κορίτσια! 

Μπορείς να βάλεις την purelan της Medela. Είναι καθαρή λανολινη. Βάζεις στο χέρι σου ποσότητα μιας φακής, τη λιώνεις λίγο με τα δάχτυλα και την απλώνεις πάνω στην ερεθισμένη θηλή σαν λεπτό φίλμ. Δε χρειάζεται να την ξεπλύνεις πριν το θηλασμό.

Εγώ ήθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί καμία κοχύλια. Έχω κουραστεί να στάζω παντού.:roll:

Επίσης, πάντα άξια @Elen211!

@demmikot χθες έγινες κουμπάρα;; Πείτε μας πώς πήγε με τα μωράκια στους γάμους..!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenit είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Μπορείς να βάλεις την purelan της Medela. Είναι καθαρή λανολινη. Βάζεις στο χέρι σου ποσότητα μιας φακής, τη λιώνεις λίγο με τα δάχτυλα και την απλώνεις πάνω στην ερεθισμένη θηλή σαν λεπτό φίλμ. Δε χρειάζεται να την ξεπλύνεις πριν το θηλασμό.

Εγώ ήθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί καμία κοχύλια. Έχω κουραστεί να στάζω παντού.:roll:

Επίσης, πάντα άξια @Elen211!

@demmikot χθες έγινες κουμπάρα;; Πείτε μας πώς πήγε με τα μωράκια στους γάμους..!

Έχω χρησιμοποιήσει κορίτσι κοχύλια.Έχει σετ με μια οπή και σετ με περισσότερες.Εμένα δε με βολεψαν,με,στενευαν στον στηθοδεσμο.

Just now, Anna17 είπε:

Ευτυχώς που ξαναβρήκατε τους ρυθμούς σας. Εμείς έχουμε κόψει τον ύπνο μέσα στη μέρα. Ο κύριος κοιμάται 3 20λεπτα και κοιμαται το βράδυ από τις 8:30 μέχρι τις 5 σπαστά δίωρα.εγω δεν μπορώ να κοιμηθώ καλοκαιριατικα πριν τις 10.Καταλαβαίνετε την κατάστασή μου :( Αύριο έχουμε εμβόλιο. Pray for us...

Ευτυχώς δεν λες τίποτα κοριτσάκι μου!

Με το καλο το εμβόλιο σας!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenit said:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Μπορείς να βάλεις την purelan της Medela. Είναι καθαρή λανολινη. Βάζεις στο χέρι σου ποσότητα μιας φακής, τη λιώνεις λίγο με τα δάχτυλα και την απλώνεις πάνω στην ερεθισμένη θηλή σαν λεπτό φίλμ. Δε χρειάζεται να την ξεπλύνεις πριν το θηλασμό.

Εγώ ήθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί καμία κοχύλια. Έχω κουραστεί να στάζω παντού.:roll:

Επίσης, πάντα άξια @Elen211!

@demmikot χθες έγινες κουμπάρα;; Πείτε μας πώς πήγε με τα μωράκια στους γάμους..!

Κορίτσια μου εμείς είμαστε ακόμη Πάρο. Όλα έχουν πάει και χαρά ο μικρός κάθεται στον μάρσιπο οπότε τον έχω συνέχεια πάνω μου. Κοιμάται εκεί θηλάζω κιολας μια χαρά. Δεν βάζω ποδιές και τέτοια για το θηλασμό μόνο στο μαγαζί που φάγαμε έβαλα γιατί είχε πολύ κόσμο και δεν ήθελα να βλέπω περίεργα βλέμματα. Εμείς γίναμε κουμπάροι σε βάπτιση. Επειδή είχε και άλλη κουμπάρα άφησα να βαπτιστεί το παιδάκιο άνδρας μου που είναι και φίλος του μπαμπά του παιδιού.. οπότε εγώ ήμουν στην εκκλησία με τον μάρσιπο και παρακολουθούσα.. πάλι καλά που είναι σε νησί και έχει αέρα γιατί ο μικρός με την ζέστη και το μάρσιπο θα τα έφτυνε.  Το μόνο καλό είναι οτι επειδή κάθεται μπροστά από το στήθος θέλει να θηλάζει συνέχεια.. η παραγωγή μου αυξήθηκε και χθες το βράδυ που έκανε ένα τρίωρο ύπνο γέμισαν τα στήθη μου αλλά εντάξει δεν είχα πρόβλημα τελικά..

 

Έχω και τα κοχύλια με τις πολλές τις τρύπες και τις προστασίες θηλων. Λοιπόν τώρα το καλοκαίρι τα φορούσα μισή ώρα και μέσα γέμιζαν υγρασία οπότε δεν κάνουν. Πήρα της Chicco κάτι σαν μπαμπακια αλλά κ πάλι δεν βολεύουν γιατί όταν πρέπει να κατεβάσεις το σουτιέν για να θηλάσεις και πρέπει να το κάνεις γρήγορα για να μην σε δεί όλος ο κόσμος και μετά πρέπει να το ξανατοποθετησεις γρηγορα δεννσε βολεύει. Το μπαμπάκι τσαλακώνεται όταν κατεβάζεις το σουτιέν και άντε να το φτιάξεις.. δεν υπάρχει σωτηρία μου φαίνεται με τις θηλές που στάζουν.. σπίτι τον αφήνω να λερώνει την μπλούζα και αλλάζω συχνά!

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Luckystars ευχαριστώ. Και εγώ ψευδοθηλες έχω. Προσπάθησα να τις βγάλω κάποιες φορές και ενώ πιάνει το στήθος μετά από λίγο βαριέται το αφήνει και κλαίει. Οπότε επειδή γενικά έχω περάσει πολλά με το μικρό αποφάσισα να μην τον βασανίζω άλλο. Σήμερα βγήκαμε και στο Νιάρχος και θήλασα κανονικά. Ντρεπόμουν όταν πρωτογεννησα αλλά τώρα δεν με νοιάζει καν. Αλλά ο μπέμπης δεν έφαγε. Χάζεψε τόσο με τον κόσμο που κοιτούσε δεξιά αριστερά και δεν έτρωγε. 

Εγώ βάζω Επιθέματα μιας χρησης. Δεν με δυσκολεύουν έξω. Το βγάζω από το ένα στήθος και το βαζω στο άλλο και μόλις τελειώσω το θηλασμό το βαζω στη θέση του. Τώρα το καλοκαίρι με τα τιραντακια είναι εύκολο να θηλάζεις έξω. Το χειμώνα θα είναι θεμα

  • Μου αρέσει 3

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...