Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      @Blue Velvet εμένα όταν σταματαω χαπια θελει 3-4 μερες για να μου ερθει περιοδος. 

      @Aangelika8 το οτι πηρατε 8 βλαστοκυστες σε ενα κύκλο είναι πάρα πολύ καλό! Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου αλλά 1 καλή θέλεις. Θα την πετύχεις την επόμενη φορά!!!

      Κορίτσια να ρωτήσω οποία γνωρίζει. Ξέχασα να ρωτήσω στο κέντρο τι τιμή χοριακης θέλουμε την Τετάρτη. Συνεχίζει συνεχώς και σχεδόν διπλασιάζεται ή από καποα τιμή και μετά πάει πιο αργά?

      Στις περισσότερες φυσιολογικές εγκυμοσύνες που η τιμή της χοριακής είναι κάτω από 1200 mlU/ml η τιμή της ορμόνης συνήθως έχει δυναμική διπλασιασμού κάθε 48-72 ώρες, και συνήθως αυξάνεται κατά 60% το λιγότερο. Καθώς η εγκυμοσύνη εξελίσσεται, ο ρυθμός αύξησης μειώνεται σημαντικά. Μεταξύ 1200 και 6000 mlU/ml, η ορμόνη συνήθως διπλασιάζεται σε 72-96 ώρες. Για τιμή από 6000 mlU/ml και πάνω χρειάζονται περισσότερες από 4 μέρες για να διπλασιαστεί η τιμή , αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν έχει πολύ σημασία να παρακολουθείς τα επίπεδα της χοριακής καθώς η αύξηση είναι φυσιολογικά μικρότερη και δεν σχετίζεται πλέον με την καλή εξέλιξη της εγκυμοσύνης. Μάλιστα μετά από 2-3 μήνες η αύξηση θα μειωθεί ακόμη περισσότερο και τελικά τα επίπεδα της χοριακής θα πέσουν.

      Μην ανησυχείς οι γιατροί ξέρουν να τα υπολογίζουν και θα σου πει αν είναι φυσιολογική η αύξηση που θα δείτε.. αλλά μην τρελαθείς αν δεν δεις τιμές 2.500++ γιατί δεν διπλασιάζεται κάθε δύο μέρες μέχρι τις 10.000..!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες σας διαβάζω αρκετό καιρό τώρα αλλά πρώτη φορά γράφω θέλω να ευχηθώ σε όλες μας με το καλό να κρατήσουμε τα παιδάκια μας γερά!!!!Εγώ είμαι 17+3 σε δυδιμάκια και ανυπομονώ να περάσει ο καιρός.Μερικές φορές νομίζω ότι είμαι λίγο υπερβολική με τους φόβους μου αλλά λογικά θα είναι φυσιολογικό έτσι πιστεύω τουλάχιστον:P:P

  • Μου αρέσει 6

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, minxri είπε:

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες σας διαβάζω αρκετό καιρό τώρα αλλά πρώτη φορά γράφω θέλω να ευχηθώ σε όλες μας με το καλό να κρατήσουμε τα παιδάκια μας γερά!!!!Εγώ είμαι 17+3 σε δυδιμάκια και ανυπομονώ να περάσει ο καιρός.Μερικές φορές νομίζω ότι είμαι λίγο υπερβολική με τους φόβους μου αλλά λογικά θα είναι φυσιολογικό έτσι πιστεύω τουλάχιστον:P:P

Καλως ηρθες κ εσυ κοπέλα μου κ με το καλο τα μωρακια σου... Νομιζω οτι ολες μας ειμαστε φοβισμενες κ ειναι λογικο... Ειναι τα πρώτα σου παιδακια; Πες μας λιγο για σενα να σε γνωρίσουμε... 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καλως ηρθες κ εσυ κοπέλα μου κ με το καλο τα μωρακια σου... Νομιζω οτι ολες μας ειμαστε φοβισμενες κ ειναι λογικο... Ειναι τα πρώτα σου παιδακια; Πες μας λιγο για σενα να σε γνωρίσουμε... 

Ναι είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη προς το παρόν δεν έχω κάποιο θέμα με τα μωρά μ απλά δυσκολευτήκαμε πάρα πολύ με τον άντρα μου να πιάσουμε παιδάκι.Έχουμε κάνει εξωσωματική και αυτή ήταν η τρίτη μας προσπάθεια και η τυχερή απ’ότι φάνηκε!!!!!Η χαρά μας απερίγραπτη αλλά και πολύ άγχος ταυτόχρονα να καταφέρουμε να τα κρατήσουμε αγκαλιά μας.

  • Μου αρέσει 5

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες σας διαβάζω αρκετό καιρό τώρα αλλά πρώτη φορά γράφω θέλω να ευχηθώ σε όλες μας με το καλό να κρατήσουμε τα παιδάκια μας γερά!!!!Εγώ είμαι 17+3 σε δυδιμάκια και ανυπομονώ να περάσει ο καιρός.Μερικές φορές νομίζω ότι είμαι λίγο υπερβολική με τους φόβους μου αλλά λογικά θα είναι φυσιολογικό έτσι πιστεύω τουλάχιστον:P:P

Καλώς ήρθες πρώτη διδυμομανουλα στη παρέα. Όλα θα πάνε καλά όσο κι αν φοβόμαστε θα το δεις. Από φόβους όλες άλλο τίποτα ότι σε απασχολεί θα χαρούμε να το μοιραστείς μαζί μας. Με το καλό!! :)

  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Καλώς ήρθες πρώτη διδυμομανουλα στη παρέα. Όλα θα πάνε καλά όσο κι αν φοβόμαστε θα το δεις. Από φόβους όλες άλλο τίποτα ότι σε απασχολεί θα χαρούμε να το μοιραστείς μαζί μας. Με το καλό!! :)

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσάκι μου κι εσύ με το καλό να υποδεχτείς το αγγελούδι σου και από ότι κατάλαβα έχεις άλλα δύο παιδάκια?Ή λέω βλακείες???


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, minxri είπε:

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες σας διαβάζω αρκετό καιρό τώρα αλλά πρώτη φορά γράφω θέλω να ευχηθώ σε όλες μας με το καλό να κρατήσουμε τα παιδάκια μας γερά!!!!Εγώ είμαι 17+3 σε δυδιμάκια και ανυπομονώ να περάσει ο καιρός.Μερικές φορές νομίζω ότι είμαι λίγο υπερβολική με τους φόβους μου αλλά λογικά θα είναι φυσιολογικό έτσι πιστεύω τουλάχιστον:P:P

Καλώς ήρθες!!! Με το καλό τα μωράκια σου!!! Αχ κι εγώ μετράω κάθε μέρα τις μέρες. Θέλω να περάσει ο καιρός... Καλά από φοβίες άσ' το έχω κι εγώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλώς ήρθες!!! Με το καλό τα μωράκια σου!!! Αχ κι εγώ μετράω κάθε μέρα τις μέρες. Θέλω να περάσει ο καιρός... Καλά από φοβίες άσ' το έχω κι εγώ.

Ωραία άρα δεν είμαι η μόνη....Εσύ πόσο εβδομάδων είσαι?


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri said:

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες σας διαβάζω αρκετό καιρό τώρα αλλά πρώτη φορά γράφω θέλω να ευχηθώ σε όλες μας με το καλό να κρατήσουμε τα παιδάκια μας γερά!!!!Εγώ είμαι 17+3 σε δυδιμάκια και ανυπομονώ να περάσει ο καιρός.Μερικές φορές νομίζω ότι είμαι λίγο υπερβολική με τους φόβους μου αλλά λογικά θα είναι φυσιολογικό έτσι πιστεύω τουλάχιστον:P:P

Καλωσήρθες!!! Με το καλό τα μωράκια σας! Να τα κρατήσετε και τα δύο αγκαλίτσα!

  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Ωραία άρα δεν είμαι η μόνη....Εσύ πόσο εβδομάδων είσαι?

Κούκλα μου καλώς ήρθες. Με το καλό να υποδεχτείς τα μωράκια σου! Εννοείται εδώ μοιραζόμαστε όλες τις ανησυχίες μας οπότε μη διστασεις!!!

@Mamacita Alina άσε αυτό με το σπίτι μεγάλο βάσανο. Εμείς ετοιμάσαμε το σπίτι και αύριο ολοκληρώνουμε τη μετακόμιση αλλά ξέρεις, τα θέλω όλα υπό έλεγχο και τέλεια! Η αλήθεια είναι κουραστηκα και φταίω εγώ γιατί κάνω κρυφά πράγματα! Μετά με έπιασαν κάτι πονακια είδα σε ένα σκούπισμα καφέ υγρά και έκατσα στον κωλο μου! 

  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, minxri είπε:

Ναι είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη προς το παρόν δεν έχω κάποιο θέμα με τα μωρά μ απλά δυσκολευτήκαμε πάρα πολύ με τον άντρα μου να πιάσουμε παιδάκι.Έχουμε κάνει εξωσωματική και αυτή ήταν η τρίτη μας προσπάθεια και η τυχερή απ’ότι φάνηκε!!!!!Η χαρά μας απερίγραπτη αλλά και πολύ άγχος ταυτόχρονα να καταφέρουμε να τα κρατήσουμε αγκαλιά μας.

Mια χαρά κοριτσακι μου... Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κ εγω απο εξωσωματικη είμαι. Εμενα ηταν 6η κ τυχερή... Ακριβως... Η χαρα απεριγραπτη αλλα για μενα μεχρι προτινος ο φοβος επικρατούσε... Ολα καλα τωρα... Καλη συνεχεια να εχουμε... Σε φιλω... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Ωραία άρα δεν είμαι η μόνη....Εσύ πόσο εβδομάδων είσαι?

Όχι βέβαια. Ειδικά οι γυναίκες που προσπάθησαν αρκετά ή είχαν κάποια ατυχία πριν (όπως εγώ) έχουν λίγο πιο πολύ άγχος συνήθως. 

Είμαστε κοντά. Εγώ είμαι 16εβδ + 6ημ. Κι εγώ δεν έχω άλλα παιδάκια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , minxri είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσάκι μου κι εσύ με το καλό να υποδεχτείς το αγγελούδι σου και από ότι κατάλαβα έχεις άλλα δύο παιδάκια?Ή λέω βλακείες???

Έχω άλλο ένα αλλά να είσαι καλά πάραυτα!! Που να μας θυμάσαι όλες καλέ; Εδώ μπερδευομαι ακόμη εγώ!!! Χαχαχαχαχα

Just now, gogouli_ είπε:

Κούκλα μου καλώς ήρθες. Με το καλό να υποδεχτείς τα μωράκια σου! Εννοείται εδώ μοιραζόμαστε όλες τις ανησυχίες μας οπότε μη διστασεις!!!

@Mamacita Alina άσε αυτό με το σπίτι μεγάλο βάσανο. Εμείς ετοιμάσαμε το σπίτι και αύριο ολοκληρώνουμε τη μετακόμιση αλλά ξέρεις, τα θέλω όλα υπό έλεγχο και τέλεια! Η αλήθεια είναι κουραστηκα και φταίω εγώ γιατί κάνω κρυφά πράγματα! Μετά με έπιασαν κάτι πονακια είδα σε ένα σκούπισμα καφέ υγρά και έκατσα στον κωλο μου! 

Μη μου λες καφέ μη μου λες καφέ.... Γιατί δεν έκατσα σήμερα κ@@λο κάτω και προβλέπεται έτσι και μερες μιας που ο άντρας μου έπαθε λουμπαγκο και έχω εγώ τη μικρή εξ ολοκλήρου... Ένιωσα κι εγώ πονακια σήμερα αρκετά και τρέμω να μη δω καφέ ή αίμα... Αλλά τρέμω λέμε...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πως είστε σήμερα? Εγώ πρώτη φορά δεν μπορούσα να βολευτώ το βράδυ από τη μέση μου. Ξύπνησα 3 φορές. Και κάθε φορά που σηκωνόμουν ένιωθα το στήθος να πέφτει στο πάτωμα! Μάλλον πρέπει να αρχίσω να φοράω αθλητικό σουτιέν και στον ύπνο! Κατά τα άλλα μια χαρά!

@Mamacita Alina μόνο ό,τι είναι απαταίτητο να κάνεις. Μην υπερβάλεις για να μην εξαντληθείς...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!

Πως είστε σήμερα? Εγώ πρώτη φορά δεν μπορούσα να βολευτώ το βράδυ από τη μέση μου. Ξύπνησα 3 φορές. Και κάθε φορά που σηκωνόμουν ένιωθα το στήθος να πέφτει στο πάτωμα! Μάλλον πρέπει να αρχίσω να φοράω αθλητικό σουτιέν και στον ύπνο! Κατά τα άλλα μια χαρά!

@Mamacita Alina μόνο ό,τι είναι απαταίτητο να κάνεις. Μην υπερβάλεις για να μην εξαντληθείς...

Καλημέρααα!!!!!

Απο μέση και γω άλλο τπτ από την αρχή μια με ποιάνει μια με αφήνει και μένα με έποιασε πάλι χθες και πονάω ακόμα είχα και πόνους περιόδου αλλά πιστεύω ότι είναι επειδή αλλάζω μήνα την άλλη βδομάδα.Τον περασμένο μήνα ήμουν τις 3 πρώτες μέρες στο κρεβάτι γιατί ποναγα αρκετά και είχα φοβηθεί μήπως είναι κάτι σοβαρό


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...