Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, elpida20 είπε:

Κορίτσια καλημέρα τα νεύρα μου τσαταλια είναι!!!! Λοιπόν εγώ όταν έμεινα έγκυος ήμουν 46 κιλά, ναι καλά διαβάσατε ούτε καν 50 βασικά ποτέ στην ζωή μου δεν ήμουν 50 κιλά, λοιπόν τώρα στον 5ο μήνα έφτασα τα 60 κιλά που θα πει έβαλα πάρα πολλά γιατί το σώμα μου τα είχε ανάγκη πόσο μάλλον το κορίτσι μου. Και εδώ ξεκινάει το παραμύθι. Εμένα η γυναικολόγος μου είναι σε κλινική όπου η αρχική σκέψη ήταν να γεννήσω εκεί.... Όμως εμαθα πως οι κλινικές αν χτυπά ξύλο πάει κάτι στραβά σε στέλνουν νοσοκομείο οπότε τζάμπα τα 2500 χιλιάρικα έτσι αποφάσισα να γεννήσω δε νοσοκομείο χωρίς την γυναικολόγο μου. Κάθε φορά που πάμε για το ραντεβού μας είναι χάχα και χουχου και γλυκές αυτή αλλά από τότε που τις είπα ότι ΔΝΕ θα γεννήσω στην κλινική της είναι σαν να μην υπάρχω!!! Πήρα τηλ και την γραμματέα της και της είπα πως έχω σοβαρό πρόβλημα με την μέση και την πλάτη, πονάω τόσο πολύ σε σημείο να με χτυπάει στο στομάχι ο πόνος και η γραμματέας μου είπε πως η γυναικολόγος μου θα με πάρει στο κινητό να μου πει τι να κάνω... Και ΔΝΕ με πήρε ΠΟΤΈ. Και εγώ κάθομαι και υποφέρω 5 μηνών έγκυος με μια μέση και μια πλάτη όλη μέρα εδώ και έναν μήνα!!!!!!!! 

Στο δημόσιο δεν έχεις σταθερό γιατρό να ρωτήσεις εκείνον τι και πως; Διότι θα βοηθήσει αυτό και τη μεταξύ σας επικοινωνία να γίνει καλή μέχρι τη γέννα αλλά και να ξέρει και ο ίδιος τι μπορεί να σε ενοχλεί ή να σε προβληματίζει στην εγκυμοσύνη σου...

Αν τώρα δεν υπάρχει σταθερός γιατρός δεν ξέρω τι να σε συμβουλέψω.... Για τα κιλά δε θα σε κρίνω γιατί δε μου φαίνεται παράξενο ή κακό να πάρει μια γυναικα κιλά στην εγκυμοσύνη ας είναι και 40 αλλά μου φάνηκε παραξενο το ότι το σώμα ή το μωρό τα είχαν ανάγκη!! Εκτός και αν στο είπε η γιατρός σου οπότε πάω πάσο γιατί γιατρός δεν ειμαι. Εγώ δε θα προσεχα καθόλου αν δεν είχα ζάχαρο και ναυτίες γιατί είμαι απίστευτα λιχουδα και θα είχα ήδη πάρει 30 κιλα απ' τον 3ο μη σου πω αλλά όχι ότι θα τα είχε ανάγκη το σώμα μου ή το μωρό!! Ίσα ίσα που επιβαρύνεται η μέση παραπάνω αφού έχεις θεματακι. Τσεκαρε το να μην υποφέρεις και με τον γιατρό που θα σε δει στο δημόσιο.... Όσο για τη γιατρό αν σε έβλεπε σαν πορτοφόλι οπότε πλέον δεν υπάρχεις γραψτην γιατί είναι κρίμα να συγχιζεσαι...

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου δεν ξέρω αν θυμασαι αλλά είχα περάσει κάτι αντίστοιχο σε συνδυασμό με λάθος μέτρηση που είχε κανει. Συγγνώμη που είμαι τόσο απόλυτη, αλλά άλλαξε την!!! Είναι μια φάση που χρειάζεσαι κάποιον έμπιστο και διαθέσιμο! Να νιώθεις την προσοχή του, να τον εμπιστεύεσαι με κλειστά μάτια. Μην κάθεσαι και αγχώνεσαι και υποφέρεις. Επίσης θα σου συνιστούσα να βρεις και ενα γιατρό στο.νοσοκομείο που θα γεννήσεις! 

Το αποφασίσαμε πολύ αργά για το νοσοκομείο και δεν μου ανοίγουν καρτέλα δεν ξέρω βέβαια αν μπορώ να βρω κάποιον γιατρό εκεί μέσα να με παρακολουθει


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Το αποφασίσαμε πολύ αργά για το νοσοκομείο και δεν μου ανοίγουν καρτέλα δεν ξέρω βέβαια αν μπορώ να βρω κάποιον γιατρό εκεί μέσα να με παρακολουθει

Δεν έχεις καμιά γνωστή που να έχει γεννήσει στο νοσοκομείο και να ξέρει εκείνη γιατρό για να σε συστήσει να σου ανοίξει αυτός καρτέλα?Επαρχία μένεις?


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Δεν έχεις καμιά γνωστή που να έχει γεννήσει στο νοσοκομείο και να ξέρει εκείνη γιατρό για να σε συστήσει να σου ανοίξει αυτός καρτέλα?Επαρχία μένεις?

Θεσσαλονίκη μένω και δυστυχώς αυτά εδώ δεν γίνονται όσους γνωστούς και να έχεις είναι απόλυτοι μέχρι την 10 βδομάδα μπορούσα 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Θεσσαλονίκη μένω και δυστυχώς αυτά εδώ δεν γίνονται όσους γνωστούς και να έχεις είναι απόλυτοι μέχρι την 10 βδομάδα μπορούσα 

Για να μην πέρνουν ευθύνες μάλλον....Εδώ στην Αθήνα είναι πιο χαλαρά τα πράγματα!!Άρα υποχρεωτικά ή θα βρεις άλλον ιδιώτη ή θα κάνεις την πάπια και θα ξαναπάς στην ίδια κλείσε ένα ραντεβού στο ιατρείο της να της τα πεις από κοντά να σου φύγει η ανησυχία


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, minxri είπε:

Για να μην πέρνουν ευθύνες μάλλον....Εδώ στην Αθήνα είναι πιο χαλαρά τα πράγματα!!Άρα υποχρεωτικά ή θα βρεις άλλον ιδιώτη ή θα κάνεις την πάπια και θα ξαναπάς στην ίδια κλείσε ένα ραντεβού στο ιατρείο της να της τα πεις από κοντά να σου φύγει η ανησυχία

Το συζήτησα με την μητέρα μου που είναι και χρόνια φίλη της και μου είπε να αλλάξω γιατρό εγώ όμως δεν θέλω στον 5 τώρα να πάω σε άλλον αυτή ξέρει όλο το ιστορικό από την αρχή απλά από εδώ και πέρα θα την παίρνω συνέχεια τηλέφωνο για τα πάντα!!!!!! 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Το συζήτησα με την μητέρα μου που είναι και χρόνια φίλη της και μου είπε να αλλάξω γιατρό εγώ όμως δεν θέλω στον 5 τώρα να πάω σε άλλον αυτή ξέρει όλο το ιστορικό από την αρχή απλά από εδώ και πέρα θα την παίρνω συνέχεια τηλέφωνο για τα πάντα!!!!!! 

Επειδή είσαι αδύνατη η μέση δεν θα σου περάσει π.χ εγώ σήμερα δυστηχως είμαι ξάπλα διοτι υποφέρω απο την μέση μου είναι επειδή είμαι αδύνατη και η κοιλιά είναι μπαλονάκι ενα υπέροχο μπαλονάκι που έχει μέσα το μωρακι μου χι Χο βάλε τον άνδρα σου να σε τρίψει λίγο και κάτσε ξάπλα αν μπορείς σήμερα ενιωσα κλωτσιές με το χερι μόνο δυο αλλά εκανα σαν βλαμμενο κοριτσια μου χαχαχχαχα

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Επειδή είσαι αδύνατη η μέση δεν θα σου περάσει π.χ εγώ σήμερα δυστηχως είμαι ξάπλα διοτι υποφέρω απο την μέση μου είναι επειδή είμαι αδύνατη και η κοιλιά είναι μπαλονάκι ενα υπέροχο μπαλονάκι που έχει μέσα το μωρακι μου χι Χο βάλε τον άνδρα σου να σε τρίψει λίγο και κάτσε ξάπλα αν μπορείς σήμερα ενιωσα κλωτσιές με το χερι μόνο δυο αλλά εκανα σαν βλαμμενο κοριτσια μου χαχαχχαχα

Κάθε μέρα ο καημένος με τρίβει ξανά και ξανά... Εγώ το νιώθω συχνά χιχι

Κορίτσια αναψυκτικά πίνετε; 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Κάθε μέρα ο καημένος με τρίβει ξανά και ξανά... Εγώ το νιώθω συχνά χιχι

Κορίτσια αναψυκτικά πίνετε; 

Μου πατάς καλο εμένα τώρα... Είμαι λάτρης αλλά λόγο ζαχάρου δεν....

Στην πρώτη όμως έπινα που και που αν μου τύχαινε μπροστά μου. Δεν είχα στο σπίτι διότι θα έκανα παραπάνω κατανάλωση και δεν ήθελα. Για τη μέση ρώτα αν επιτρέπεται κάτι σε εμπλαστρο ή θερμαντική... Μήπως βοηθήσει!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

@elpida20 κι εγώ θα έλεγα να αλλάξεις γιατρό. Πρέπει να νιώθεις εμπιστοσύνη. Αν συνεχίζεις να νιώθεις με αυτήν τότε να παραμείνεις. Το ιστορικό πάντως μπορεί να μεταφερθεί. Εγώ τα έχω γράψει κιόλας τα περισσότερα για να μην έχω τέτοιο θέμα. Στην Αθήνα μπορείς να κλείσεις απογευματινό ραντεβού με κάποιον γιατρό. Εσύ που μένεις? Ψάξε το λίγο, μήπως μπορεί να σου ανοίξει ο γιατρός καρτέλα.

Εγώ έχω πάθει το ανάποδο πάντως. Στην αρχή ήμουν κάθετη για το δημόσιο. Ήθελα να γεννήσω εκεί. Τώρα με έχει κερδίσει ο γιατρός και προβληματίζομαι.

Για τη διατροφή δεν το συζητώ... Ούτε αναψυκτικά, ούτε γλυκά, ούτε... ούτε... Τα κλάματα θα βάλω... Χθες βγήκαμε με παρέα για φαγητό κι εγώ έφαγα το γιαούρτι μου. Μου μυρίζανε όλα τόσο πολύ, αλλά κρατήθηκα και ήπια μόνο νερό. Το πρωί η ανταμοιβή μου ήταν ένα ζάχαρο 92!!! Είχα να δω τόσο από πριν την εγκυμοσύνη!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!

@elpida20 κι εγώ θα έλεγα να αλλάξεις γιατρό. Πρέπει να νιώθεις εμπιστοσύνη. Αν συνεχίζεις να νιώθεις με αυτήν τότε να παραμείνεις. Το ιστορικό πάντως μπορεί να μεταφερθεί. Εγώ τα έχω γράψει κιόλας τα περισσότερα για να μην έχω τέτοιο θέμα. Στην Αθήνα μπορείς να κλείσεις απογευματινό ραντεβού με κάποιον γιατρό. Εσύ που μένεις? Ψάξε το λίγο, μήπως μπορεί να σου ανοίξει ο γιατρός καρτέλα.

Εγώ έχω πάθει το ανάποδο πάντως. Στην αρχή ήμουν κάθετη για το δημόσιο. Ήθελα να γεννήσω εκεί. Τώρα με έχει κερδίσει ο γιατρός και προβληματίζομαι.

Για τη διατροφή δεν το συζητώ... Ούτε αναψυκτικά, ούτε γλυκά, ούτε... ούτε... Τα κλάματα θα βάλω... Χθες βγήκαμε με παρέα για φαγητό κι εγώ έφαγα το γιαούρτι μου. Μου μυρίζανε όλα τόσο πολύ, αλλά κρατήθηκα και ήπια μόνο νερό. Το πρωί η ανταμοιβή μου ήταν ένα ζάχαρο 92!!! Είχα να δω τόσο από πριν την εγκυμοσύνη!

Τι να κανουμε κοριτσακι μου... Ολα για τα μωράκια μας... Κ εγω προσεχω, δεν τρωω γλυκα δεν πινω αναψυκτικά, λαχανικα μονο βιολογικα, ελαχιστα μακαρονια  πατατες. Το ζαχαρο μου το πρωι ηταν 81... Το χω ρίξει στις ντοματες κ τα αγγουρια κ τα χορτα γενικα... Παντως με φιδε 2 ωρες μετα ειχα 121 ενω με πατάτες 2 ωρες μετα ειχα 100....οποτε βγαζω συμπεράσματα.... 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tsilona                  πητ    27/9      κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ    2/10      κοριτσάκι!!

Jennak83             πητ     3/10      αγοράκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10      αγοράκι!!

Elpida20               πητ    5/10       κοριτσάκι!!

farmakotriftena   πητ    5/10      κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Marioula1234      πητ    10/10     κοριτσάκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Minxri            πητ   15/10    κοριτσάκι αγορακι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

katerinaki 86        πητ     23/10         ??

Clue                       πητ      7/11           ??

@Clue και. @minxri όταν μάθετε σιγουρα φυλο κοριτσαρες να μου πείτε! 

Κορίτσια κοιλιτσες κάνατε; εμένα επιτέλους άργησε να φαίνεται λιιιγο!!! 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Κάθε μέρα ο καημένος με τρίβει ξανά και ξανά... Εγώ το νιώθω συχνά χιχι

Κορίτσια αναψυκτικά πίνετε; 

@elpida20εγω δεν πινω αναψυκτικό αγάπη καθόλου @Farmakotriftenaειμαι σαν αερόστατο ευχαριστώ χαχαχαχχα σας αγαπώ όλες σας

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πίνω συνέχεια σοδες κ στάζω λίγο λεμόνι μέσα να χαίρομαι. Με ανακουφίζει το στομάχι το ανθρακικό. Όταν θα βγω για 'καφε' θα πιω λεμονάδα. Ααχαχααχχ. 

Α για κοιλιές. Με είπαν σήμερα 2 άτομα ότι αδυνάτισα.κ λέω ναι γτ είχα τόσους μήνες εμετούς, είμαι έγκυος, κ τους φάνηκε περίεργο. Αχαχαχχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...