Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! 

Έχω πάρει αναρρωτική από τη δουλειά για σήμερα και αύριο οπότε είμαι σπίτι. Έχω πονοκέφαλο όμως. Από την ιγμορίτιδα είναι λογικά, αν και σας θυμάμαι όταν μπήκατε στον 4ο να έχετε αρκετές από εσάς. Ελπίζω να βελτιωθεί. Επειδή παίρνω την αντιβίωση δε θέλω να πάρω και παυσίπονο.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Έχω πάρει αναρρωτική από τη δουλειά για σήμερα και αύριο οπότε είμαι σπίτι. Έχω πονοκέφαλο όμως. Από την ιγμορίτιδα είναι λογικά, αν και σας θυμάμαι όταν μπήκατε στον 4ο να έχετε αρκετές από εσάς. Ελπίζω να βελτιωθεί. Επειδή παίρνω την αντιβίωση δε θέλω να πάρω και παυσίπονο.

Καλημέρα κορίτσι μου και περαστικά σου! Όντως εγώ όταν μπήκα 4ο υπέφερα από τρομερούς πονοκεφάλους! Σίγουρα σιγά σιγά θα βελτιωθεί. Βέβαια, εσένα σίγουρα επιβαρύνει και η ιγμοριτιδα. Επειδή την πεθαίνω από μικρή ξέρω τι βάσανο είναι! Εύχομαι σύντομα να είσαι πολύ πολύ καλύτερα!!

  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα... είμαι πλέον στον τέταρτο μήνα και είπα δεν έρχομαι και εγώ σε αυτή την όμορφη παρέα!!! 

Την Δευτέρα θα πάμε στον γυναικολόγο και μάλλον θα μάθουμε και το φύλο. Επίσης είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! 

  • Μου αρέσει 8

imscp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, stellaT είπε:

Γεια σας και από εμένα... είμαι πλέον στον τέταρτο μήνα και είπα δεν έρχομαι και εγώ σε αυτή την όμορφη παρέα!!! 

Την Δευτέρα θα πάμε στον γυναικολόγο και μάλλον θα μάθουμε και το φύλο. Επίσης είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! 

Γειά σου κοριτσάκι μου κ με το καλο το μωρακι σου... Καλώς ήρθες... Δεν σου ειπαν στην αυχενικη φυλο; Επειδη συνήθως κανουν μια εκτιμηση... Ποτε εχεις πητ; Ετσι για να γνωριζομαστε σιγα σιγα... Ελπιζω να έχεις λιγη ζουρλια πανω σου γιατι εμας μας πιανει ωρες ωρες... :lol:Δεν ξερω αν μας διαβαζες για να καταλάβεις... 

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Έχω πάρει αναρρωτική από τη δουλειά για σήμερα και αύριο οπότε είμαι σπίτι. Έχω πονοκέφαλο όμως. Από την ιγμορίτιδα είναι λογικά, αν και σας θυμάμαι όταν μπήκατε στον 4ο να έχετε αρκετές από εσάς. Ελπίζω να βελτιωθεί. Επειδή παίρνω την αντιβίωση δε θέλω να πάρω και παυσίπονο.

Περαστικά σου κοριτσάκι μου... Εχω παθει κ εγω κ ξερω π ς είναι... Κ εγω μπαινοντας στον 4ο ειχα πονοκεφαλους κ ακομα εχω καπου καπου... Αλλα εγω δεν πιανομαι γιατι εχω πονοκεφαλους απο τα 16...αστα....Περαστικουλια κ παλι..... :wub:

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@winspert κατάλαβα πολύ νωρίς την εγκυμοσύνη και έτσι στην αυχενική πήγα στην 11 εβδομάδα και ήταν πολύ μικράκι. Πητ έχω 30/10/2019!!!! Από ζούρλια έχω πολύ όχι λίγη :mrgreen::mrgreen: διάβασα και για αυτό μπήκα και στην ομάδα!!! 

  • Χαχα 6

imscp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Clue είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Έχω πάρει αναρρωτική από τη δουλειά για σήμερα και αύριο οπότε είμαι σπίτι. Έχω πονοκέφαλο όμως. Από την ιγμορίτιδα είναι λογικά, αν και σας θυμάμαι όταν μπήκατε στον 4ο να έχετε αρκετές από εσάς. Ελπίζω να βελτιωθεί. Επειδή παίρνω την αντιβίωση δε θέλω να πάρω και παυσίπονο.

Το είχα στη πρώτη εγκυμοσύνη και με έκανε να φοβάμαι τον τέταρτο τόσο πολύ. Πονοκέφαλο που έκλαιγα και δεν έπιαναν ούτε τα παυσίπονα. Αφού έπαιρνα πίεση κάθε μέρα να δούνε αν ανεβαίνει αλλά δεν. Ήταν απλά συμπτωμα εγκυμοσυνης.... Ξανά άρχισα τότε τους εμετούς απ' τον πονοκέφαλο. Δόξα τον Θεό σε αυτήν εδώ την εγκυμοσύνη έχω περάσει πολύ λιγότερους και με λιγότερη ενταση. Ελπίζω να μην κάνουν την εμφάνιση τους αργότερα!!

Στέλλα καλώς ηρθες, με το καλό το μωράκι σου. 

Γιωτούλι εσύ ρώτησες για εξετάσεις ζαχάρου νομίζω; Εγώ είχα κάνει στις εξετάσεις πρώτου τριμήνου και νηστείας (γλυκόζη στο αίμα έγραφε πάνω) και επειδή ήταν λίγο πάνω απ' το όριο επανέλαβα όπου και ξανά βγήκε πάνω απ' το όριο και έτσι έκανα καμπύλη γλυκόζης. Αφού και αυτή βγήκε παθολογική η ενδοκρινολόγος πλέον μου έγραψε γλυκοζηλιωμενη (δείχνει λέει το ζάχαρο αν είναι καλό τους προηγούμενους 2 μήνες αν δε κάνω λάθος αυτή η εξέταση) θα ξανά κάνω τον Ιούλιο. Αυτές έκανα. Δεν θεωρώ ότι υπάρχει και κάτι άλλο βασικά αλλά δε ξέρω κιολας!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, stellaT είπε:

@winspert κατάλαβα πολύ νωρίς την εγκυμοσύνη και έτσι στην αυχενική πήγα στην 11 εβδομάδα και ήταν πολύ μικράκι. Πητ έχω 30/10/2019!!!! Από ζούρλια έχω πολύ όχι λίγη :mrgreen::mrgreen: διάβασα και για αυτό μπήκα και στην ομάδα!!! 

Στέλλα μου καλώς ήρθες, με το καλό το μωράκι σου! Έχεις καλή εγκυμοσύνη; Τώρα ουσιαστικά σε ποιά βδομάδα είσαι; 15-16? Έχετε πολλές ελπίδες να δείτε καλά το φύλο στο επόμενο ραντεβού! 

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@gogouli_  ευχαριστώ και σε εσένα τα καλύτερα!!! Πραγματικά μακάρι όλες οι γυναίκες να είχαν την εγκυμοσύνη μου 0 ναυτίες μόνο κάτι πρωινές καούρες και τώρα ξεκίνησαν κάτι ημικρανίες τίποτα το σημαντικό. Από κιλά δεν έχω πάρει τίποτα 2 μόνο, το μόνο που έχω είναι εδώ και κάποιες μέρες κάτι τσιμπήματα κάτω αριστερά. Και ο γιατρός μου έδωσε παραπάνω μαγνήσιο (ήδη έπαιρνα τρία την ημέρα + σίδηρο +ασβέστιο)   . Επίσης είμαι στην 15 εβδομάδα και 1 ημέρα!!!

  • Μου αρέσει 2

imscp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, stellaT said:

@gogouli_  ευχαριστώ και σε εσένα τα καλύτερα!!! Πραγματικά μακάρι όλες οι γυναίκες να είχαν την εγκυμοσύνη μου 0 ναυτίες μόνο κάτι πρωινές καούρες και τώρα ξεκίνησαν κάτι ημικρανίες τίποτα το σημαντικό. Από κιλά δεν έχω πάρει τίποτα 2 μόνο, το μόνο που έχω είναι εδώ και κάποιες μέρες κάτι τσιμπήματα κάτω αριστερά. Και ο γιατρός μου έδωσε παραπάνω μαγνήσιο (ήδη έπαιρνα τρία την ημέρα + σίδηρο +ασβέστιο)   . Επίσης είμαι στην 15 εβδομάδα και 1 ημέρα!!!

Μία εβδομάδα και μία μέρα έχουμε διαφορά!!! Εγώ σήμερα είμαι 14 ακριβώς!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως κοριτσια ο γιατρός μου φύλο δε μου λέει!! Μόνο ότι μου πει ο γιατρός που μου κάνει τους μεγάλους υπερήχους!! Παραξενια; Τη πάτησε κάπου και έκανε λάθος και του έμεινε; Ιδέα δεν έχω


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tsilona είπε:

Γειά σας κορίτσια, μόλις έφυγα απτό γιατρό. Η μπέμπα είναι 287 γρ κ είναι όλα πολύ καλά. Στις 3 Ιουνίου έχω την Β επιπεδου. 

Αχ η ψυχούλα μεγαλώνει!!!! Άντε με το καλό και στη Β επίπεδου!

 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εμένα πάντως κοριτσια ο γιατρός μου φύλο δε μου λέει!! Μόνο ότι μου πει ο γιατρός που μου κάνει τους μεγάλους υπερήχους!! Παραξενια; Τη πάτησε κάπου και έκανε λάθος και του έμεινε; Ιδέα δεν έχω

Θεμα χρόνου είναι να το σιγουρεψετε στη Β επίπεδου! Μαζί δεν έχουμε στις 29/05; Η κάνω λάθος; Άντε να περάσουν κι αυτές οι μέρες να τα ξαναδούμε!

 

Just now, stellaT είπε:

@gogouli_  ευχαριστώ και σε εσένα τα καλύτερα!!! Πραγματικά μακάρι όλες οι γυναίκες να είχαν την εγκυμοσύνη μου 0 ναυτίες μόνο κάτι πρωινές καούρες και τώρα ξεκίνησαν κάτι ημικρανίες τίποτα το σημαντικό. Από κιλά δεν έχω πάρει τίποτα 2 μόνο, το μόνο που έχω είναι εδώ και κάποιες μέρες κάτι τσιμπήματα κάτω αριστερά. Και ο γιατρός μου έδωσε παραπάνω μαγνήσιο (ήδη έπαιρνα τρία την ημέρα + σίδηρο +ασβέστιο)   . Επίσης είμαι στην 15 εβδομάδα και 1 ημέρα!!!

Τα τσιμπήματα μη σε αγχωνουν, όλες λίγο-πολύ τα νιώθουμε! Μπράβο κορίτσι μου χαίρομαι που δεν ταλαιπωρηθηκες, κι εγώ από τις τυχερές ήμουν!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Αχ η ψυχούλα μεγαλώνει!!!! Άντε με το καλό και στη Β επίπεδου!

 

Θεμα χρόνου είναι να το σιγουρεψετε στη Β επίπεδου! Μαζί δεν έχουμε στις 29/05; Η κάνω λάθος; Άντε να περάσουν κι αυτές οι μέρες να τα ξαναδούμε!

 

Τα τσιμπήματα μη σε αγχωνουν, όλες λίγο-πολύ τα νιώθουμε! Μπράβο κορίτσι μου χαίρομαι που δεν ταλαιπωρηθηκες, κι εγώ από τις τυχερές ήμουν!

Μαζί ναι και άλλη μια κοπέλα επίσης ή δύο που δεν θυμάμαι ποια/ες είναι... 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Clue είπε:

Γεια σας! Εγώ πήγα πάλι στο γιατρό σήμερα. Στο Έλενα. Δεν μου άρεσε πολύ. Ειδικά γιατί τον συγκρίνω και με τον ιδιώτη... Μου βγάλανε το μωρό μικρότερο γιατί ήταν σκυφτό λέει. Ο γιατρός με το καλημέρα σας μου είπε για καισαρική γιατί έχω κάνει ένα χειρουργείο παλιά στον πνεύμονα. Και λέω τι φοβάται... Μην ανοίξουν τα ράμματα από 12 χρόνια πριν? Κι από τη μία παίρνω πολλά φάρμακα λέει και να την κόψω την προγεστερόνη. Και του λέω την ξεκίνησα γιατί είχα αίμα. "Ε, τώρα δεν έχεις..." Ούτε να ρωτήσει πόσο, ούτε πότε... Και από την άλλη να αρχίσω ινσουλίνη ενώ και η ενδοκρινολόγος και ο άλλος γυναικολόγος μου είπαν όχι ακόμα.

Ήταν και λίγο γλίτσας... Δεν ξέρω τι να κάνω...

Επίσης, πήγα σε ωρλ σήμερα και έχω ιγμορίτιδα. Ξεκίνησα αντιβίωση... Καθόλου δεν ήθελα

βρε αγαπη μου εγω θα αλλαζα γιατρο  :/

3 ώρες πρίν, stellaT είπε:

Γεια σας και από εμένα... είμαι πλέον στον τέταρτο μήνα και είπα δεν έρχομαι και εγώ σε αυτή την όμορφη παρέα!!! 

Την Δευτέρα θα πάμε στον γυναικολόγο και μάλλον θα μάθουμε και το φύλο. Επίσης είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! 

Καλως ηρθες στην παρεα μας καλο μου κοριτσι βαλε και εσυ τικερακι :) με το καλο να κρατησουμε ολες μας τα μωρακια μας αγκαλια :)

Just now, tsilona είπε:

Γειά σας κορίτσια, μόλις έφυγα απτό γιατρό. Η μπέμπα είναι 287 γρ κ είναι όλα πολύ καλά. Στις 3 Ιουνίου έχω την Β επιπεδου. 

αχ η ζουζουναααα μεγαλωσεεεεε το μωρουλινι μου! και εγ  καπου εκει θα παω γιαβ επιπεδου... 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2019 at 5:02 ΜΜ, Giotitsa είπε:

γεια σας κοριτσια ελπιζω ολες να ειστε καλα εγω σημερα εκανα εναν υπερηχο πριν την Β επιπεδου που την εχω στις 31 Μαιου ητανε μια προ Β επιπεδου η εξεταση πηγαν ολα καλα ειμαι πολυ ευχαριστημενη ο Θεος και η Παναγια πραγματικα με προστατευουν δεν μπορω να πω αλλα διοτι ειμαι συγκινημενη πρωτ φορα βγαινω απο τετοια εξεταση και βγαινω χαρουμενη εχω ενα μωρο υγιεστατο αυτο με νοιαζει και τιποτα αλλο αληθεια το ντοπλερ μητριαιων αρτηριων καλητερευε οποτε και με αυτο ειμαι καλα ευχαριστω τον Θεο και την Παναγια που μου εδωσαν την ευκαιρια να το ζω παλι αυτο ευχαριστω και σε σας φιλακια σας αγαπαω και οσο μπορειτε μην αγχωνεστε ειδα τα παντα απο το μωρο απο την κορφη ως τα νυχια εχω παθει πλακα με τον γιατρο μου

Μπραβο κοριτσακι μου,χαιρομαι παρα πολυ που πηγαν ολα καλα! Κ μεις αυτην την εξεταση περιμενουμε με ανυπομονησια για να δουμε οτι τα μωρακια μας ειναι καλα κ γερα! Μονο τετοια χαρουμενα να γραφουμε ολες μας!

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εμένα πάντως κοριτσια ο γιατρός μου φύλο δε μου λέει!! Μόνο ότι μου πει ο γιατρός που μου κάνει τους μεγάλους υπερήχους!! Παραξενια; Τη πάτησε κάπου και έκανε λάθος και του έμεινε; Ιδέα δεν έχω

Τι σπαστικο κ αυτο! Να θες να μαθεις κ μη σου λεει ενω βλεπει! Εδω το ειδαμε κ μεις αυτη τη φορα ηταν ξεκαθαρο..βεβαια στην αρχη δε μας ελεγε τον ειχαμε πρηξει κ μας το ειπε κ λαθος με τα χιλια ζορια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...