Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Εγω την εχω μεγαλη!!!!!! Χαχαχαχα χαχαχα..... Εμενα φαινεται εδω κ καιρο... 

Πω πω από τη μια χαίρομαι που άρχισε να φαίνεται αλλά από την άλλη δεν είναι και το καλύτερο μου να κάνω κοιλιά. 3η φορά που θα αλλάξει το σώμα μου και τρομάζω...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πω πω από τη μια χαίρομαι που άρχισε να φαίνεται αλλά από την άλλη δεν είναι και το καλύτερο μου να κάνω κοιλιά. 3η φορά που θα αλλάξει το σώμα μου και τρομάζω...

Το καταλαβαίνω γιατί οπως ειπες ειναι η τριτη φορα... Εμενα που ειναι η πρωτη το απολαμβανω.... Κ την καμαρωνω.... Χαχαχα. Πρωτη φορα που δε ρουφιεμαι... Χαχαχα 

  • Χαχα 4

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert said:

Το καταλαβαίνω γιατί οπως ειπες ειναι η τριτη φορα... Εμενα που ειναι η πρωτη το απολαμβανω.... Κ την καμαρωνω.... Χαχαχα. Πρωτη φορα που δε ρουφιεμαι... Χαχαχα 

Κι εγώ το απολαμβάνω! Μια εβδομάδα είναι ουσιαστικά που φαίνεται λίγο παραπάνω. Είχα ήδη κοιλιά και τώρα που βγαίνει η μήτρα προς τα έξω και ανεβαίνει πέταξε όλη την προηγούμενη κοιλιά έξω και τώρα νιώθω ότι παραμεγάλωσε μέσα σε λίγες μέρες! Καθόλου δε με πειράζει όμως! Αντιθέτως!!!

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Δεν ξέρω ποιες οι Θρησκευτικές σας πεποιθήσεις, για μένα είναι σεβαστή κάθε άποψη. Μεγάλωσα σε οικογένεια που πιστεύουν. Κι εγώ πιστεύω, απλά με τα χρόνια άρχισα λίγο να αμφιταλαντεύομαι σε κάποια θέματα περί θρησκείας.. Στο θέμα μου τώρα... Την Κυριακή βαφτιζω τον γιο μου! (Γίνεται και ενός έτους το καμάρι μου) ο παππάς στη βάπτιση της κόρη μου , μας είχε πει κάτι πράγματα που με βρήκαν τελείως αντίθετη και φρικαρα δεν το κρύβω. Να πλύνω το μωρό μετά από 3 ημέρες. Να μαζέψω όλο το νερό όταν την κάνω μπάνιο και να το πάω στη θαλασσα να το ρίξω, να να πλύνω τα ρούχα της στη θάλασσα μετρώντας 40 κύματα, να μαζέψω όλες τις πάνες της και να της κάψω, κάτι αλλά με τις λαμπάδες που ούτε τα θυμάμαι. Το μόνο που τήρησα ήταν ότι την έκανα μπάνιο μετά από 3 ημέρες και επειδή τότε εμενα δίπλα στη θάλασσα πήγε ο πατέρας μου και το πέταξε στη θάλασσα (που παλι αυτο με έβρισκε τελείως αντίθετη γιατί ποιο πολύ σε μαγεία με παραπέμπει πάρα σε θρησκεία) τώρα άλλαξα περιοχή, δεν έχω σκοπό μεσοβδόμαδα έγκυος γυναίκα να τρέχω με τους κουβάδες στη θάλασσα ούτε να στέλνω τον καημένο τον άντρα μου που γυρίζει βράδυ από τη δουλειά. Ποια η άποψή σας;; αν δεν τα κάνω Τι θα πάθει το μωρό μου;;; όλα αυτά τα ονομάζω δεισιδαιμονίες. Και είναι η πληρη έννοια της λέξης γιατί να τώρα μόνο τρόμο μου προκαλούν πως αν δεν τα κάνω Τι θα πάθει το μωρό μου;; ας πούμε τον σαραντισμο ποτέ δεν τον τήρησα σε κανένα παιδί. Σεβαστή κάθε άποψη...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Δεν ξέρω ποιες οι Θρησκευτικές σας πεποιθήσεις, για μένα είναι σεβαστή κάθε άποψη. Μεγάλωσα σε οικογένεια που πιστεύουν. Κι εγώ πιστεύω, απλά με τα χρόνια άρχισα λίγο να αμφιταλαντεύομαι σε κάποια θέματα περί θρησκείας.. Στο θέμα μου τώρα... Την Κυριακή βαφτιζω τον γιο μου! (Γίνεται και ενός έτους το καμάρι μου) ο παππάς στη βάπτιση της κόρη μου , μας είχε πει κάτι πράγματα που με βρήκαν τελείως αντίθετη και φρικαρα δεν το κρύβω. Να πλύνω το μωρό μετά από 3 ημέρες. Να μαζέψω όλο το νερό όταν την κάνω μπάνιο και να το πάω στη θαλασσα να το ρίξω, να να πλύνω τα ρούχα της στη θάλασσα μετρώντας 40 κύματα, να μαζέψω όλες τις πάνες της και να της κάψω, κάτι αλλά με τις λαμπάδες που ούτε τα θυμάμαι. Το μόνο που τήρησα ήταν ότι την έκανα μπάνιο μετά από 3 ημέρες και επειδή τότε εμενα δίπλα στη θάλασσα πήγε ο πατέρας μου και το πέταξε στη θάλασσα (που παλι αυτο με έβρισκε τελείως αντίθετη γιατί ποιο πολύ σε μαγεία με παραπέμπει πάρα σε θρησκεία) τώρα άλλαξα περιοχή, δεν έχω σκοπό μεσοβδόμαδα έγκυος γυναίκα να τρέχω με τους κουβάδες στη θάλασσα ούτε να στέλνω τον καημένο τον άντρα μου που γυρίζει βράδυ από τη δουλειά. Ποια η άποψή σας;; αν δεν τα κάνω Τι θα πάθει το μωρό μου;;; όλα αυτά τα ονομάζω δεισιδαιμονίες. Και είναι η πληρη έννοια της λέξης γιατί να τώρα μόνο τρόμο μου προκαλούν πως αν δεν τα κάνω Τι θα πάθει το μωρό μου;; ας πούμε τον σαραντισμο ποτέ δεν τον τήρησα σε κανένα παιδί. Σεβαστή κάθε άποψη...

Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα να σαι καλά με εκανες και γέλασα για αρχή αν δεν το κανεις θα πας στην κόλαση έλεος πια τι άλλο θα ακούσω καλέ και έγω πιστεύω αλλά αυτα. που σου είπε ο Παππάς είναι σίγουρα παππάς φυσικά και παραπέμπουν σε μαγείες παρα σε θρησκείες έλεος πια το έχουν παραξιλωσει εγω το μονο που θα κρατήσω είναι ο σαραντισμος και αυτό γιατί το θέλω εγώ 

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/5/2019 at 12:51 ΜΜ, elpida20 είπε:

 

κοριτσια καλησπέρα σας....πως εισται....ε εγω πηγα γιατρο κ δεν εχω κ τόσο καλά νέα....εχω μονο 2 αυγα μετα την διέγερση μ...το ένα 20 κ το άλλο  14....ξεκίνησα cetrodide σημερα κ αυριο κ Πέμπτη θα μ τα παρει....Είμαι 8η μέρα τ κύκλου....το μεγάλο παραμεγαλωσε πολυ πιο νωρίς μ με ο ντοκ μ.( κακό αυτο μ ειπε) ...το πρόγραμμα μ έχει ως εξης....τα παίρνουμε κ αν είναι καλα τα βάζω μ λέει αν δεν είναι καλα κ είναι Τζούφια που είναι κ το πιο πιθανό παω για δοτρια ..η ωοθήκες μ γερασαν μ είπε κ δεν εχω αλλα περιθώρια ( εκεί μ ήρθε κάπως δεν το περίμενα τόσο νωρίς να σας πω την αληθεια...αλλααααααααα το ξεπέρασα)....μέσα σε 6 μηνες χάλασαν πολυ....τερμα οι διεργεσεις για μένα λοιπόν κ τερμα κ τα αυγά...ότι κάναμε κάναμε μ λέει δεν υπάρχει λόγος πλέον να με γέμισε ορμόνες....αθτα ήταν τα νέα μ...ανάμεικτα συναισθήματα εχω....αντί να γερναω προς τα έξω εγω γερναω προς τα μέσα....( να σας πω με βολεύει αυτό γιατί το έξω φαίνεται αχχαχαχα αχαχχαχαχα).Πέμπτη λοιπόν θα πάρουμε τελικη απόφαση...σας φιλώ ολες παρα πολυ.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κοριτσια καλησπέρα σας....πως εισται....ε εγω πηγα γιατρο κ δεν εχω κ τόσο καλά νέα....εχω μονο 2 αυγα μετα την διέγερση μ...το ένα 20 κ το άλλο  14....ξεκίνησα cetrodide σημερα κ αυριο κ Πέμπτη θα μ τα παρει....Είμαι 8η μέρα τ κύκλου....το μεγάλο παραμεγαλωσε πολυ πιο νωρίς μ με ο ντοκ μ.( κακό αυτο μ ειπε) ...το πρόγραμμα μ έχει ως εξης....τα παίρνουμε κ αν είναι καλα τα βάζω μ λέει αν δεν είναι καλα κ είναι Τζούφια που είναι κ το πιο πιθανό παω για δοτρια ..η ωοθήκες μ γερασαν μ είπε κ δεν εχω αλλα περιθώρια ( εκεί μ ήρθε κάπως δεν το περίμενα τόσο νωρίς να σας πω την αληθεια...αλλααααααααα το ξεπέρασα)....μέσα σε 6 μηνες χάλασαν πολυ....τερμα οι διεργεσεις για μένα λοιπόν κ τερμα κ τα αυγά...ότι κάναμε κάναμε μ λέει δεν υπάρχει λόγος πλέον να με γέμισε ορμόνες....αθτα ήταν τα νέα μ...ανάμεικτα συναισθήματα εχω....αντί να γερναω προς τα έξω εγω γερναω προς τα μέσα....( να σας πω με βολεύει αυτό γιατί το έξω φαίνεται αχχαχαχα αχαχχαχαχα).Πέμπτη λοιπόν θα πάρουμε τελικη απόφαση...σας φιλώ ολες παρα πολυ.

Παρολο που είμαστε φίλες δνε μπορώ να μην πω ότι σε θαύμαζε φιλη μου διότι δεν το βάζεις κάτω είσαι σκυλί είσαι δυνατή πέφτεις και ξανασηκωνεσαι και ναι τι ;; δεν θα γίνεις εσύ μάνα και ναι θα γίνεις η καλύτερη μάνα τέλος αυτά μην μου στεναχωριεσαι όλα θα πάνε καλά ντιτζιμον @Rafaelatarzanσε αγαπώ και το ξέρεις


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Παρολο που είμαστε φίλες δνε μπορώ να μην πω ότι σε θαύμαζε φιλη μου διότι δεν το βάζεις κάτω είσαι σκυλί είσαι δυνατή πέφτεις και ξανασηκωνεσαι και ναι τι ;; δεν θα γίνεις εσύ μάνα και ναι θα γίνεις η καλύτερη μάνα τέλος αυτά μην μου στεναχωριεσαι όλα θα πάνε καλά ντιτζιμον @Rafaelatarzanσε αγαπώ και το ξέρεις

κ γω σε αγαπώ πολύ ποκεμον μ....εννοείτε ότι μανα θα γίνω κ το ξέρω....σε ευχαριστώ γι όλα ποκεμον μ...Είμαι τυχερή που σε έχω δίπλα μ σε όλα....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κοριτσια καλησπέρα σας....πως εισται....ε εγω πηγα γιατρο κ δεν εχω κ τόσο καλά νέα....εχω μονο 2 αυγα μετα την διέγερση μ...το ένα 20 κ το άλλο  14....ξεκίνησα cetrodide σημερα κ αυριο κ Πέμπτη θα μ τα παρει....Είμαι 8η μέρα τ κύκλου....το μεγάλο παραμεγαλωσε πολυ πιο νωρίς μ με ο ντοκ μ.( κακό αυτο μ ειπε) ...το πρόγραμμα μ έχει ως εξης....τα παίρνουμε κ αν είναι καλα τα βάζω μ λέει αν δεν είναι καλα κ είναι Τζούφια που είναι κ το πιο πιθανό παω για δοτρια ..η ωοθήκες μ γερασαν μ είπε κ δεν εχω αλλα περιθώρια ( εκεί μ ήρθε κάπως δεν το περίμενα τόσο νωρίς να σας πω την αληθεια...αλλααααααααα το ξεπέρασα)....μέσα σε 6 μηνες χάλασαν πολυ....τερμα οι διεργεσεις για μένα λοιπόν κ τερμα κ τα αυγά...ότι κάναμε κάναμε μ λέει δεν υπάρχει λόγος πλέον να με γέμισε ορμόνες....αθτα ήταν τα νέα μ...ανάμεικτα συναισθήματα εχω....αντί να γερναω προς τα έξω εγω γερναω προς τα μέσα....( να σας πω με βολεύει αυτό γιατί το έξω φαίνεται αχχαχαχα αχαχχαχαχα).Πέμπτη λοιπόν θα πάρουμε τελικη απόφαση...σας φιλώ ολες παρα πολυ.

Και τι επιλογές σου εδωσε; έχεις και κάποια κατεψυγμένα εμβρυακια σωστά; 

@Giotitsa συμφωνώ μαζί σου, δε φοβάμαι μην πάω στη κόλαση αχαχαχ αλλά όλο αυτά επειδή μόνο τρόμο μου προκαλούν μαζί με αυτό Αυτό το συναίσθημα μπαίνω και σε δεύτερες σκέψεις, δηλαδή αν δεν τα κάνω θα πάθει κάτι το μωρό μου; Πάντως η γιαγια μου ήταν παααρα πολυ θρήσκα και ίσως εκείνη πιο πολύ μου προκάλεσε με τα χρόνια κάποια αποστροφή σε μερικά θέματα. Πχ Αρχάγγελου Γαβριήλ μου έλεγε να μην αφήνω παπούτσια έξω στο μπαλκόνι γιατί θα τα πάρει ο Άγιος και είναι πολύ κακός οιωνός (oooh yes!!!!! Κι εγώ τότε ήμουν μικρό παιδί και πως να μην τρομάξω και να δω τη θρησκεία με άλλο μάτι;;;) Ένας πελάτης μου στο φαρμακείο Επίσης πολύ θρήσκος όταν του είχα πει ότι θα βαπτισω στον χρόνο την κόρη μου , άρχισε να μου λέει ότι έπρεπε να το κάνω λίγο μετά το σαραντισμο , ότι έτσι πρέπει γιατί αλλιώς το παιδί υπάρχει κίνδυνος να δαιμονιστει να μπει ο σατανάς μέσα του και τέτοια. (Βρε α'ι' γ.... πήγα να του πω) αλλά το έκανα γαργάρα. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Και τι επιλογές σου εδωσε; έχεις και κάποια κατεψυγμένα εμβρυακια σωστά; 

@Giotitsa συμφωνώ μαζί σου, δε φοβάμαι μην πάω στη κόλαση αχαχαχ αλλά όλο αυτά επειδή μόνο τρόμο μου προκαλούν μαζί με αυτό Αυτό το συναίσθημα μπαίνω και σε δεύτερες σκέψεις, δηλαδή αν δεν τα κάνω θα πάθει κάτι το μωρό μου; Πάντως η γιαγια μου ήταν παααρα πολυ θρήσκα και ίσως εκείνη πιο πολύ μου προκάλεσε με τα χρόνια κάποια αποστροφή σε μερικά θέματα. Πχ Αρχάγγελου Γαβριήλ μου έλεγε να μην αφήνω παπούτσια έξω στο μπαλκόνι γιατί θα τα πάρει ο Άγιος και είναι πολύ κακός οιωνός (oooh yes!!!!! Κι εγώ τότε ήμουν μικρό παιδί και πως να μην τρομάξω και να δω τη θρησκεία με άλλο μάτι;;;) Ένας πελάτης μου στο φαρμακείο Επίσης πολύ θρήσκος όταν του είχα πει ότι θα βαπτισω στον χρόνο την κόρη μου , άρχισε να μου λέει ότι έπρεπε να το κάνω λίγο μετά το σαραντισμο , ότι έτσι πρέπει γιατί αλλιώς το παιδί υπάρχει κίνδυνος να δαιμονιστει να μπει ο σατανάς μέσα του και τέτοια. (Βρε α'ι' γ.... πήγα να του πω) αλλά το έκανα γαργάρα. 

η βάζω αυτά τα 2 που εχω αν φυσικά είναι καλά κ αν φυσικά γονιμποιηθουν η παω για δοτρια αμέσως μετά....επιλογές δεν εχω δυστηχως....κ ούτε κ καταψυξη επίσης...Ένα είχα αλλα ήταν χαλι α ποκυ κ μόλις σήμερα το καταγράψαμε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

η βάζω αυτά τα 2 που εχω αν φυσικά είναι καλά κ αν φυσικά γονιμποιηθουν η παω για δοτρια αμέσως μετά....επιλογές δεν εχω δυστηχως....κ ούτε κ καταψυξη επίσης...Ένα είχα αλλα ήταν χαλι α ποκυ κ μόλις σήμερα το καταγράψαμε....

Στεναχωριέμαι Ραφαέλα μου, δύσκολος ο δρόμος για σένα μέχρι τώρα σε θαυμάζω που δεν πέφτεις. Εννοείται να παλέψεις με ότι μπορείς και όλα καλά θα πάνε. Μητέρα θα γίνεις με όποιο τρόπο κι αν είναι να έρθει το μωρό. Βάστα γερά και έρχεται το μωρό!!

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κοριτσια καλησπέρα σας....πως εισται....ε εγω πηγα γιατρο κ δεν εχω κ τόσο καλά νέα....εχω μονο 2 αυγα μετα την διέγερση μ...το ένα 20 κ το άλλο  14....ξεκίνησα cetrodide σημερα κ αυριο κ Πέμπτη θα μ τα παρει....Είμαι 8η μέρα τ κύκλου....το μεγάλο παραμεγαλωσε πολυ πιο νωρίς μ με ο ντοκ μ.( κακό αυτο μ ειπε) ...το πρόγραμμα μ έχει ως εξης....τα παίρνουμε κ αν είναι καλα τα βάζω μ λέει αν δεν είναι καλα κ είναι Τζούφια που είναι κ το πιο πιθανό παω για δοτρια ..η ωοθήκες μ γερασαν μ είπε κ δεν εχω αλλα περιθώρια ( εκεί μ ήρθε κάπως δεν το περίμενα τόσο νωρίς να σας πω την αληθεια...αλλααααααααα το ξεπέρασα)....μέσα σε 6 μηνες χάλασαν πολυ....τερμα οι διεργεσεις για μένα λοιπόν κ τερμα κ τα αυγά...ότι κάναμε κάναμε μ λέει δεν υπάρχει λόγος πλέον να με γέμισε ορμόνες....αθτα ήταν τα νέα μ...ανάμεικτα συναισθήματα εχω....αντί να γερναω προς τα έξω εγω γερναω προς τα μέσα....( να σας πω με βολεύει αυτό γιατί το έξω φαίνεται αχχαχαχα αχαχχαχαχα).Πέμπτη λοιπόν θα πάρουμε τελικη απόφαση...σας φιλώ ολες παρα πολυ.

Κοριτσακι μου γλυκο απο τη μια λυπαμαι αν κ ευχομαι μεσα απο την ψυχή μου να πανε καλα τα ωαριακια σου κ να σου δωσουν 2 γερα εμβρυακια κ 2 γερα μωρακια κ απο την αλλη χαιρομαι που βλεπω την αντιμετωπιση που εχεις σε ολο αυτο το θεμα... Εισαι πολυ δυνατος ανθρωπος κ τοσο θετικος που ο καλος θεουλης βλεπει κ θα σε ανταμειψει... Πολλη κ καλη επιτυχια σου ευχομαι στο πρωτο βημα την Πέμπτη... Σε φιλω γλυκα κ θα περιμένω νεα σου... :wub:

Just now, Farmakotriftena είπε:

Και τι επιλογές σου εδωσε; έχεις και κάποια κατεψυγμένα εμβρυακια σωστά; 

@Giotitsa συμφωνώ μαζί σου, δε φοβάμαι μην πάω στη κόλαση αχαχαχ αλλά όλο αυτά επειδή μόνο τρόμο μου προκαλούν μαζί με αυτό Αυτό το συναίσθημα μπαίνω και σε δεύτερες σκέψεις, δηλαδή αν δεν τα κάνω θα πάθει κάτι το μωρό μου; Πάντως η γιαγια μου ήταν παααρα πολυ θρήσκα και ίσως εκείνη πιο πολύ μου προκάλεσε με τα χρόνια κάποια αποστροφή σε μερικά θέματα. Πχ Αρχάγγελου Γαβριήλ μου έλεγε να μην αφήνω παπούτσια έξω στο μπαλκόνι γιατί θα τα πάρει ο Άγιος και είναι πολύ κακός οιωνός (oooh yes!!!!! Κι εγώ τότε ήμουν μικρό παιδί και πως να μην τρομάξω και να δω τη θρησκεία με άλλο μάτι;;;) Ένας πελάτης μου στο φαρμακείο Επίσης πολύ θρήσκος όταν του είχα πει ότι θα βαπτισω στον χρόνο την κόρη μου , άρχισε να μου λέει ότι έπρεπε να το κάνω λίγο μετά το σαραντισμο , ότι έτσι πρέπει γιατί αλλιώς το παιδί υπάρχει κίνδυνος να δαιμονιστει να μπει ο σατανάς μέσα του και τέτοια. (Βρε α'ι' γ.... πήγα να του πω) αλλά το έκανα γαργάρα. 

Πραγματικά εχω μεινει αφωνη... Ο παπας που στα ειπε αυτα μηπως ειναι πολυ μεγαλος στην ηλικια;;;; Θα σου προτεινα να ρωτησεις κ καποιον αλλον πιο νεο να δεις τι θα σου πει... Μου φαινονται πολυ κουλα ολα αυτα μαζεμενα... Για τα νερα ξερω οτι τα ριχνεις στο χωμα απλα κ οχι στη θαλασσα μετρωντας κυματα αλλα ολα μαζι ειναι πολλα... Τι να πω... Σπιτσλες εμεινα.... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Και τι επιλογές σου εδωσε; έχεις και κάποια κατεψυγμένα εμβρυακια σωστά; 

@Giotitsa συμφωνώ μαζί σου, δε φοβάμαι μην πάω στη κόλαση αχαχαχ αλλά όλο αυτά επειδή μόνο τρόμο μου προκαλούν μαζί με αυτό Αυτό το συναίσθημα μπαίνω και σε δεύτερες σκέψεις, δηλαδή αν δεν τα κάνω θα πάθει κάτι το μωρό μου; Πάντως η γιαγια μου ήταν παααρα πολυ θρήσκα και ίσως εκείνη πιο πολύ μου προκάλεσε με τα χρόνια κάποια αποστροφή σε μερικά θέματα. Πχ Αρχάγγελου Γαβριήλ μου έλεγε να μην αφήνω παπούτσια έξω στο μπαλκόνι γιατί θα τα πάρει ο Άγιος και είναι πολύ κακός οιωνός (oooh yes!!!!! Κι εγώ τότε ήμουν μικρό παιδί και πως να μην τρομάξω και να δω τη θρησκεία με άλλο μάτι;;;) Ένας πελάτης μου στο φαρμακείο Επίσης πολύ θρήσκος όταν του είχα πει ότι θα βαπτισω στον χρόνο την κόρη μου , άρχισε να μου λέει ότι έπρεπε να το κάνω λίγο μετά το σαραντισμο , ότι έτσι πρέπει γιατί αλλιώς το παιδί υπάρχει κίνδυνος να δαιμονιστει να μπει ο σατανάς μέσα του και τέτοια. (Βρε α'ι' γ.... πήγα να του πω) αλλά το έκανα γαργάρα. 

ΑχχαΑχχαχαχαχαχχαχα βρε την Γιαγιά Ποπο θα πεσει φωτιά να μας κάψει κοιτά κοριτσάκι μου εχεις καταλάβει ότι είμαι θρησκεία και μάλιστα πολύ δεν ισχυει τιποτα απο όλα αυτά και φυσικά το μωρό δεν θα πάθει απολύτως τιποτα χαχαχχαα έλεος πια εγώ απλα θα κάνω κάποια πράγματα που έλεγαν οι παλιοί και αυτά γιατί τα θέλω εγώ Οχι γιατί φοβάμαι μην πάθει κάτι το μωρό αν είναι δυνατόν τι άλλο θα ακούσουμε να κανεις οτι θες κοριτσι μου να σου ζήσει ο μικρός


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Στεναχωριέμαι Ραφαέλα μου, δύσκολος ο δρόμος για σένα μέχρι τώρα σε θαυμάζω που δεν πέφτεις. Εννοείται να παλέψεις με ότι μπορείς και όλα καλά θα πάνε. Μητέρα θα γίνεις με όποιο τρόπο κι αν είναι να έρθει το μωρό. Βάστα γερά και έρχεται το μωρό!!

αυτόν τον δρόμο δυστηχως η ευτυχώς πρέπει να ακολουθήσω....έμαθα πάντα να παλεύω κ να έχω το κεφάλι μ ψηλά....εδω ξεπέρασα ολόκληρη κατάθλιψη με φαρμακευτική αγωγή στα αυγα θα κολλήσω???? σιγά τα λάχανα....να μην στεναχωριεσε αγαπη μ  αυτά είναι πραματα που γίνονται κ φτιάχνονται κ υπάρχουν κ λύσεις....τα αλλα να φοβόμαστε αυτά που δεν διορθώνονται ( για αρρώστιες μιλαω).....μακριά από όλους παναγια μ....απλώς εγω καθυστερώ να γίνω μαμά.....ε και???? θα γίνω όμως αυτό είναι το μόνο σίγουρο....σε ευχαριστώ τόσο πολύ για τα ομορφα λογια σ....

@Farmakotriftena καλε ξεχασα να σ πω ότι ο παππάς αυτός πρέπει να είναι κ πολύ μα@κας.μα για ποκυ όμως...έλεος για αλλα θα ακούσουμε παναγια μ...μια χαρά θα είναι το μωρό σ να πάει να πνιγεί πες του...κ γω πιστεύω αλλα ως ένα σημείο.

@winspert ο καλός μ Ο θεούλης με γλίτωσε από κατάθλιψη....εννοείτε ότι θα μ δώσει κ παιδι ...Μπορεί να ταλαιπωρούμε αλλα αξίζει τον κόπο...παιδι δεν θέλω??? Ε αςκοπιασω κ λίγο δεν θα μ πέσει κωλος...αχχαχαχαχα αχχαχαχα σε ευχαριστώ πολύ κ εσένα για ολα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

ΑχχαΑχχαχαχαχαχχαχα βρε την Γιαγιά Ποπο θα πεσει φωτιά να μας κάψει κοιτά κοριτσάκι μου εχεις καταλάβει ότι είμαι θρησκεία και μάλιστα πολύ δεν ισχυει τιποτα απο όλα αυτά και φυσικά το μωρό δεν θα πάθει απολύτως τιποτα χαχαχχαα έλεος πια εγώ απλα θα κάνω κάποια πράγματα που έλεγαν οι παλιοί και αυτά γιατί τα θέλω εγώ Οχι γιατί φοβάμαι μην πάθει κάτι το μωρό αν είναι δυνατόν τι άλλο θα ακούσουμε να κανεις οτι θες κοριτσι μου να σου ζήσει ο μικρός

Αχαχααχ η γιαγια από Καβάλα. Ίσως εκεί οι παλιές γενιές να τα έχουν πιο έντονα αυτά. Πήγαινα στην Καβάλα κάθε Χριστούγεννα Πάσχα και όλο το καλοκαίρι και το μόνο που θυμάμαι είναι ότι πεινούσα. Αχαχαχα νηστευε μονίμως και μαζί έπαιρνε η μπάλα κι εμάς. Πφφφφφ

  • Χαχα 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...