Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια λοιπόν επανήλθα με ερωτήσεις! 😂 δε θα γλιτώσετε από μένα ! να σας πω ότι το σάββατο μπαίνω 32η εβδομάδα 🙏  οι απορίες μπυ είναι οι εξής:

      1) δεν θα έπρεπε να εχω λίγο γαλατάκι, κάτι; 

      2) υπάρχει περίπτωση το μωρο να μου πιέζει το έντερο και να πονάω χαμηλά μόνο από τη μια πλευρά; θα σας πω γιατί το λέω παρατήρησα 2 φορες τώρα ότι πχ ειχα ενόχληση πήγα τουαλέτα και αμέσως μετά πέρασε, και σήμερα πχ που ήμουν μια χαρά ως το απόγευμα , ξαφνικά ένιωσα  ότι ήθελα τουαλέτα στιγμιαία αλλά δεν… και μετά με έπιασε χαμηλά αριστερά ενόχληση! 

      3) όταν κάθομαι στο κρεβάτι πλέον σε θέση όρθια με το μαξιλάρι πίσω , είτε να φάω , είτε να δω τηλεόραση , το μωρο σπρώχνει χτυπάει, κλωτσά, τεντώνει … τα πάντα όλα, ε και πονάω! τον ενοχλεί η θέση; γιατί γίνεται έξαλλος;

      4) σε ένα μήνα πήρα 1,5 κιλο περίπου ! είναι πολύ; ήμουν 62,5 και ζυγίστηκα χθες 63,9!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Jennak83 είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου,χαιρομαι παρα πολυ που πηγαν ολα καλα! Κ μεις αυτην την εξεταση περιμενουμε με ανυπομονησια για να δουμε οτι τα μωρακια μας ειναι καλα κ γερα! Μονο τετοια χαρουμενα να γραφουμε ολες μας!

Τι σπαστικο κ αυτο! Να θες να μαθεις κ μη σου λεει ενω βλεπει! Εδω το ειδαμε κ μεις αυτη τη φορα ηταν ξεκαθαρο..βεβαια στην αρχη δε μας ελεγε τον ειχαμε πρηξει κ μας το ειπε κ λαθος με τα χιλια ζορια!

Ναι κοριτσάκι μου ξέρω εγώ χθες ήμουν πολύ αγχωμενη μέχρι να μου πει ο γιατρός ότι όλα είναι καλά Εχω και βαρύ ιστορικό πίσω μου Αστα η ψυχή στα τάρταρα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου,χαιρομαι παρα πολυ που πηγαν ολα καλα! Κ μεις αυτην την εξεταση περιμενουμε με ανυπομονησια για να δουμε οτι τα μωρακια μας ειναι καλα κ γερα! Μονο τετοια χαρουμενα να γραφουμε ολες μας!

Τι σπαστικο κ αυτο! Να θες να μαθεις κ μη σου λεει ενω βλεπει! Εδω το ειδαμε κ μεις αυτη τη φορα ηταν ξεκαθαρο..βεβαια στην αρχη δε μας ελεγε τον ειχαμε πρηξει κ μας το ειπε κ λαθος με τα χιλια ζορια!

Βρε εγώ δεν τον έχω ρωτήσει καν ο ίδιος με ρώτησε τι λέει ο γενετιστής για το φύλο χαχαχαχα και του λέω καλέ δε το βλέπετε εσείς και λέει εγώ μόνο υπόθεση θα κάνω αν θες σίγουρα θα σου πει ο γενετιστής... Μαλλον την πάτησε κάποια φορά και είπε λάθος φύλο; Δε ξέρω χαχαχαχα

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, stellaT είπε:

Γεια σας και από εμένα... είμαι πλέον στον τέταρτο μήνα και είπα δεν έρχομαι και εγώ σε αυτή την όμορφη παρέα!!! 

Την Δευτέρα θα πάμε στον γυναικολόγο και μάλλον θα μάθουμε και το φύλο. Επίσης είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! 

Καλώς ήρθες!!! Με το καλό το μωράκι σου! Κι εγώ δεν έχω άλλο παιδάκι. Εμάς στην αυχενική μας είπαν μάλλον αγοράκι και στον επόμενο υπέρηχο που το είδαμε σε 3D μας είπαν σίγουρα αγοράκι.

Εγώ είμαι 16εβδ + 5ημ σύμφωνα με την αυχενική γιατί το βγάλανε 1 βδομάδα μεγαλύτερο το μωράκι. Ευτυχώς κι εγώ έχω πολύ καλή εγκυμοσύνη. Μόνο κάτι συσπάσεις τις τελευταίες μέρες με άγχωσαν.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλώς ήρθες!!! Με το καλό το μωράκι σου! Κι εγώ δεν έχω άλλο παιδάκι. Εμάς στην αυχενική μας είπαν μάλλον αγοράκι και στον επόμενο υπέρηχο που το είδαμε σε 3D μας είπαν σίγουρα αγοράκι.

Εγώ είμαι 16εβδ + 5ημ σύμφωνα με την αυχενική γιατί το βγάλανε 1 βδομάδα μεγαλύτερο το μωράκι. Ευτυχώς κι εγώ έχω πολύ καλή εγκυμοσύνη. Μόνο κάτι συσπάσεις τις τελευταίες μέρες με άγχωσαν.

Δεν έκανα 3D εγώ... και έχω παραπάνω αγωνία ....έχω και εγώ ρε συ συσπάσεις μίλησες με τον γιατρό σου ;


imscp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, marioula1234 said:

βρε αγαπη μου εγω θα αλλαζα γιατρο  :/

Καλως ηρθες στην παρεα μας καλο μου κοριτσι βαλε και εσυ τικερακι :) με το καλο να κρατησουμε ολες μας τα μωρακια μας αγκαλια :)

αχ η ζουζουναααα μεγαλωσεεεεε το μωρουλινι μου! και εγ  καπου εκει θα παω γιαβ επιπεδου... 

Εννοείται. Δεν θα ξαναπάω σε αυτόν το γιατρό. Έχω άλλο ένα ραντεβού σε πρωινό στο Έλενας και θα ρωτήσω και πόσο θα μου πάει στο Λητώ μαζί με τον γιατρό και θα δούμε...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , stellaT είπε:

Δεν έκανα 3D εγώ... και έχω παραπάνω αγωνία ....έχω και εγώ ρε συ συσπάσεις μίλησες με τον γιατρό σου ;

Ούτε στην αυχενική το είδες σε 3D;

Ναι με το που κατάλαβα ότι έχω συσπάσεις πήρα αμέσως τον γιατρό μου και μου έδωσε 2 χάπια μαγνήσιο το πρωί και άλλα 2 το βράδυ. Αλλά επειδή συνέχισαν πήγα να με δει και μου είπε να ξεκινήσω πάλι utrogestan. 

Νιώθεις κι εσύ την κοιλιά σου όλη χαμηλά να πετρώνει - σκληραίνει για δευτερόλεπτα όταν είσαι ξαπλωμένη; Εγώ αυτό νιώθω. Μήπως κουράστηκες; Εμένα αυτό με ρώτησε ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Σηκώθηκα στις 5 για τσισα κ τελικά κατέληξα να ξυπνάω τον άντρα μου για το κουλι του. Η ώρα είναι 6.30 κ σε 1μιση ώρα φεύγω στη δουλειά. Θα μαι ένα χαρούμενο κουλιασμενο πτώμα σήμερα όλη μέρα..

  • Χαχα 8

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Σηκώθηκα στις 5 για τσισα κ τελικά κατέληξα να ξυπνάω τον άντρα μου για το κουλι του. Η ώρα είναι 6.30 κ σε 1μιση ώρα φεύγω στη δουλειά. Θα μαι ένα χαρούμενο κουλιασμενο πτώμα σήμερα όλη μέρα..

Α φιλενάδα όλα κι όλα! Ύπνο δε χαραμιζω!!! Χαχαχα Καλημέρα! Το μεσημέρι θα πέσεις ξερή μου φαίνεται!

Καλημέρα κορίτσια❤


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ ευχαριστιέμαι την αναρρωτική μου σήμερα ξαπλωμένη στον καναπέ! Βλέπω νετφλιξ και χαζεύω στο κινητό. Έφτιαξα κι ένα παζλ που είχαμε μισοτελειωμένο εδώ και καιρό. Ανυπομονώ να τελειώσω με τη δουλειά (σας το έχω ξαναπεί?χεχε) και να είναι αυτή η καθημερινότητα!

  • Μου αρέσει 4

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα όλη μέρα κοριτσάρες!! Ξύπνησα κι εγώ σήμερα με ευχάριστη διάθεση πράγμα που με τις ορμόνες δεν το συνηθίζω. Τελευταία μόνο νεύρα είμαι!!! Χθες βέβαια κοιμήθηκα μες το άγχος μιας που το μηχανάκι μου πάλι θυμήθηκε μεταγευματικο να μου βγάλει απ' το ένα χέρι 95 και απ' το άλλο 147 αλλά λέω δεν γαααα κι εσύ. Από Δευτέρα εξετάσεις και καμπύλη επίσης θα ζητήσω κι ας μη θέλουν οι γιατροί.... Όχι θα εμπιστεύομαι μια συσκευή για την υγεία του μωρού μου. Και χαιρομουν λέει που τώρα 3 μέρες πάντα μεταγευματικα είχα μέχρι 110... Νο νο. Τελικά ίσως να είχα και 150 γκρρρ. Άντε να δούμε τι θα δούμε!!! Ώρα για παιχνίδι με το πιτσιρικακι μου. Σας φιλώ!!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mamacita Alina said:

Καλημέρα όλη μέρα κοριτσάρες!! Ξύπνησα κι εγώ σήμερα με ευχάριστη διάθεση πράγμα που με τις ορμόνες δεν το συνηθίζω. Τελευταία μόνο νεύρα είμαι!!! Χθες βέβαια κοιμήθηκα μες το άγχος μιας που το μηχανάκι μου πάλι θυμήθηκε μεταγευματικο να μου βγάλει απ' το ένα χέρι 95 και απ' το άλλο 147 αλλά λέω δεν γαααα κι εσύ. Από Δευτέρα εξετάσεις και καμπύλη επίσης θα ζητήσω κι ας μη θέλουν οι γιατροί.... Όχι θα εμπιστεύομαι μια συσκευή για την υγεία του μωρού μου. Και χαιρομουν λέει που τώρα 3 μέρες πάντα μεταγευματικα είχα μέχρι 110... Νο νο. Τελικά ίσως να είχα και 150 γκρρρ. Άντε να δούμε τι θα δούμε!!! Ώρα για παιχνίδι με το πιτσιρικακι μου. Σας φιλώ!!

Σταμάτα βρε να μετριέσαι συνέχεια.... Είσαι συνέχεια αγχωμένη έτσι. Το λέω σε σένα για να το ακούσω κι εγώ. Κι εγώ μετριέμαι συχνά αλλά όχι σαν κι εσένα! Κι από τα δύο δάχτυλα?χεχε Μου θυμίζεις όταν ήμουν στο νοσοκομείο που βαριόμουν και έβαζα το θερμόμετρο και στις δύο μασχάλες για να βγάζω τον μέσο όρο!!!

Εγώ έχω την τελευταία εβδομάδα 95 με 98 το νηστείας μου, που είναι μεγάλη πρόοδος σε σχέση με τα 99 με 132 το προηγούμενο διάστημα. Χθες λοιπόν φάγαμε σπιτική πίτσα με αλεύρι ολικής και τυρί χαμηλών λιπαρών και λαχανικά. Σήμερα το ζάχαρο πήγε 100. Οπότε ούτε σπιτική η πίτσα...

Ο γυναικολόγος δεν ήθελε να μου γράψει καμπύλη για να μην αγχώνομαι λέει. Όμως μου έγραψε η ενδοκρινολόγος και θα κάνω κατά τις 20 του μήνα.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Σταμάτα βρε να μετριέσαι συνέχεια.... Είσαι συνέχεια αγχωμένη έτσι. Το λέω σε σένα για να το ακούσω κι εγώ. Κι εγώ μετριέμαι συχνά αλλά όχι σαν κι εσένα! Κι από τα δύο δάχτυλα?χεχε Μου θυμίζεις όταν ήμουν στο νοσοκομείο που βαριόμουν και έβαζα το θερμόμετρο και στις δύο μασχάλες για να βγάζω τον μέσο όρο!!!

Εγώ έχω την τελευταία εβδομάδα 95 με 98 το νηστείας μου, που είναι μεγάλη πρόοδος σε σχέση με τα 99 με 132 το προηγούμενο διάστημα. Χθες λοιπόν φάγαμε σπιτική πίτσα με αλεύρι ολικής και τυρί χαμηλών λιπαρών και λαχανικά. Σήμερα το ζάχαρο πήγε 100. Οπότε ούτε σπιτική η πίτσα...

Ο γυναικολόγος δεν ήθελε να μου γράψει καμπύλη για να μην αγχώνομαι λέει. Όμως μου έγραψε η ενδοκρινολόγος και θα κάνω κατά τις 20 του μήνα.

Κοριτσι μου δεν αγχώνομαι παραπάνω επειδή ξανά μετριέμαι. Θα αγχωνομουν αν ξανά μετριομουν και η τιμή παρέμενε στο 150 πχ. Το λένε και οι οδηγίες του μηχανακιου. Όταν βλέπεις τιμή ασυνήθιστα αυξημένη ή μειωμένη ξανά μετράς γιατί είναι μηχάνημα και κολλάει κάπου κάπου. Και η γιατρός μου το έχει πει. Εεε εγώ είδα μετά από λαχανικά 150 να μη ξανά μετρήσω; δεν με έχω κάνει σουρωτηρι αλλά δεν θα μείνω στη μία μέτρηση αν μου φανεί κάπως. Πχ μετά το φαγητό σήμερα πάλι μου έβγαλε 75!!! Ξανά μέτρησα να δω μη πάθω και υπογλυκαιμία. Τόσο ξανά έβγαλε και τσίμπησα μια σοκολάτα με στεβια! Οοοοοχι δεν έψαχνα αφορμή χαχαχαχα! Δεν είναι ότι μετριέμαι άσχετες ώρες ξανά και ξανά. Ή ότι και αν φάω. Τις ώρες όμως που πρέπει να μετρηθω αν μου βγει κουλή τιμή τη ξανά παίρνω. Και παίρνω από άλλο δάχτυλο γιατί έχει σταματήσει το αιματακι στο πρώτο. Δεν είναι κακό να ξανά τσεκαρεις κάτι αν σου φαίνεται παράξενο. Ούτε με αγχωνει από τη στιγμή που βλέπω νορμάλ τιμές. Αλλά άμα βλέπεις 150 από το πουθενά στα λαχανικά τα νεροβραστα χρειάζεται μια επανάληψη να δεις όντως τόσο είναι να το καταγράψω ή έγινε πατάτα. ;)

Το ότι με νευριάζει που κάνει αποκλίσεις με νευριάζει γιατί βλέπω ότι οι γιατροί εξαρτώνται αρκετά από αυτό και δεν γράφουν κάπου κάπου εξετάσεις πχ. Ενώ με κάτι τέτοια κουλά που να ξέρεις εν τέλει ποια τιμή ισχύει...Θα έπρεπε να γράφονται καπου κάπου εξετάσεις σε μικροβιολογικό. Εμένα πχ καμπύλη δε θέλουν να μου ξανά γράψουν αλλά ούτε και απλό νηστείας θα ξανά κάνω μόνο γλυκοζηλιωμενη σε δύο μήνες. Αλλά θα ζητήσω και απ' τα δύο να έχω το κεφαλάκι μου σίγουρο ότι πάμε καλά και δεν έχει ξεφύγει το πραμα και αστούς αυτούς να εμπιστεύονται μόνο το μηχανάκι. Πεινασα πάλι... Μα κάθε φορά που λέω κάτι τέτοιο να μου ανοίγει η όρεξη; Χαχαχαχαχα

Και το άλλο... Άσχετο βέβαια αρχίζει να με πιάνει το σύνδρομο της φωλιάς και θέλω να σηκώσω το σπίτι!!! Εσείς το εχέτε αυτό το κουλό ή είμαι η μόνη που αρχίζει να με τρώει ο πωπος μου για το τέλειο υπέρκαθαρο σπίτι για να το μωρό;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mamacita Alina είναι και η άνοιξη. Τώρα που έχει καλό καιρό θέλω κι εγώ να σηκώσω χαλιά, να πετάξω πράγματα κλπ κλπ και μετά ξαπλώνω στον καναπέ και λέω έχω χρόνο...

Να με δεις μετά πως θα τρέχω...χεχε

  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

@Mamacita Alina είναι και η άνοιξη. Τώρα που έχει καλό καιρό θέλω κι εγώ να σηκώσω χαλιά, να πετάξω πράγματα κλπ κλπ και μετά ξαπλώνω στον καναπέ και λέω έχω χρόνο...

Να με δεις μετά πως θα τρέχω...χεχε

Χαχαχα εγώ πάλι θέλω αλλά φοβάμαιιιι..... Μια έχω πονακια μια ζαλάδες και είμαι κοταρα λέω κάτσε στα αυγά σου μη ξανά ξαπλώσεις εν τέλει πάλι και κλαις μετά και έτσι κάνω τα ελαφρά... Ανυπομονώ να κάνουμε και ψώνια βρε παιδί μου και ξέρεις ε; Θέλω να έρθουν στο γέλιο σπίτι να μπουν σε θεσουλες να να να χαχαχαχα υστερία

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...