Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!

Πως είστε σήμερα? Εγώ πρώτη φορά δεν μπορούσα να βολευτώ το βράδυ από τη μέση μου. Ξύπνησα 3 φορές. Και κάθε φορά που σηκωνόμουν ένιωθα το στήθος να πέφτει στο πάτωμα! Μάλλον πρέπει να αρχίσω να φοράω αθλητικό σουτιέν και στον ύπνο! Κατά τα άλλα μια χαρά!

@Mamacita Alina μόνο ό,τι είναι απαταίτητο να κάνεις. Μην υπερβάλεις για να μην εξαντληθείς...

Τα βασικά κάνω αλλά λες και γίνεται επίτηδες όλα πέφτουν για να σκύψω ή αυτό που χρειάζομαι είναι τέρμα χαμηλά στο ντουλάπι!! :(

  • Χαχα 5

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Κορίτσια όμορφα και αγαπημένα πως είστε?? Μη μου λέτε για μέση, μηηηη μουυυυ λέτεεεεε για μέση! Υποφέρω κάθε μέρα 8 ώρες στη δουλειά με την ορθοστασία κορίτσιααααα... Μετράω τις μέρες αντίστροφα σαν το φαντάρο να πάρω την αναρρωτική και να κάτσω σπιτάκι μου.. Έχει αρχίσει καμία τα ψώνια? Ρε σεις δεν κρατήθηκα και αγόρασα λίκνο!!! Η πρώτη μας μεγάλη αγορά!! 

@minxri @stellaTanti καλώς μας ήρθατε!!! Με το καλό τα μωράκια σας!! Επιτεεεεελους τα πρώτα διδυμάκια στην παρέα μας! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια όμορφα και αγαπημένα πως είστε?? Μη μου λέτε για μέση, μηηηη μουυυυ λέτεεεεε για μέση! Υποφέρω κάθε μέρα 8 ώρες στη δουλειά με την ορθοστασία κορίτσιααααα... Μετράω τις μέρες αντίστροφα σαν το φαντάρο να πάρω την αναρρωτική και να κάτσω σπιτάκι μου.. Έχει αρχίσει καμία τα ψώνια? Ρε σεις δεν κρατήθηκα και αγόρασα λίκνο!!! Η πρώτη μας μεγάλη αγορά!! 

@minxri @stellaTanti καλώς μας ήρθατε!!! Με το καλό τα μωράκια σας!! Επιτεεεεελους τα πρώτα διδυμάκια στην παρέα μας! 

Εγώ δεν έχω πάρει τπτ ακόμα...Ανυπομονώ όμως νομίζω από τον Ιούλιο θα αρχίσω τα ψώνια μ.....Αλλά πιο πολύ θέλω να πάω να δω για κούνιες...Ποπο ακόμα δεν το πιστεύω


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Εγώ δεν έχω πάρει τπτ ακόμα...Ανυπομονώ όμως νομίζω από τον Ιούλιο θα αρχίσω τα ψώνια μ.....Αλλά πιο πολύ θέλω να πάω να δω για κούνιες...Ποπο ακόμα δεν το πιστεύω

Νομίζω καμιά μας δεν το έχει συνειδητοποιήσει ακόμα χαχα! Ναι καλά θα κάνεις τον Ιούλιο αξίζει που μπαίνουν και οι εκπτώσεις! Εμένα ευτυχώς θα μου δώσουν κούνια, καρότσι και καθισματάκι για το αυτοκίνητο αλλά το λίκνο αυτό το είχα ερωτευτεί, κρατιόμουν τόσο καιρό εεε δεν άντεξα η γυναίκα! :razz:


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Νομίζω καμιά μας δεν το έχει συνειδητοποιήσει ακόμα χαχα! Ναι καλά θα κάνεις τον Ιούλιο αξίζει που μπαίνουν και οι εκπτώσεις! Εμένα ευτυχώς θα μου δώσουν κούνια, καρότσι και καθισματάκι για το αυτοκίνητο αλλά το λίκνο αυτό το είχα ερωτευτεί, κρατιόμουν τόσο καιρό εεε δεν άντεξα η γυναίκα! :razz:

Καλά έκανες κοριτσάρα αφού το ένιωσες!!!!

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια πολλά σε κάθε μαμά αυτού του κόσμου!!!

Είτε πόνεσε να το γεννήσει, είτε το έχει ακόμη στη κοιλιά της, είτε το υιοθετησε, είτε το μεγάλωσε ούσα κάτι άλλο στα χαρτιά (γιαγιά, θεία , νονά), είτε το έχει ακόμη στα όνειρα της, είτε χίλια δυο είτε.

Όλες γιορτάζουμε σήμερα. Όλες όσες λατρεύουμε αυτη την ευλογία που λέγεται μητρότητα! Είτε τη ζούμε είτε την προσδοκούμε σύντομα στη ζωή μας. 

Χρόνια πολλά κορίτσια!!!

  • Μου αρέσει 7

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Tsilona                  πητ    27/9      κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ    2/10      κοριτσάκι!!

Jennak83             πητ     3/10      αγοράκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10      αγοράκι!!

Elpida20               πητ    5/10       κοριτσάκι!!

farmakotriftena   πητ    5/10      κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Marioula1234      πητ    10/10     κοριτσάκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

katerinaki 86        πητ     23/10         ??

Καλησπέρα κορίτσια! Χρόνια μας πολλά! Για πείτε να ανανεώσω το πινακακι γιατί έχει μείνει πίσω. Είδα έχουμε και καινούρια κορίτσια! Με το καλό κορίτσια !

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Farmakotriftena said:

Tsilona                  πητ    27/9      κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ    2/10      κοριτσάκι!!

Jennak83             πητ     3/10      αγοράκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10      αγοράκι!!

Elpida20               πητ    5/10       κοριτσάκι!!

farmakotriftena   πητ    5/10      κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Marioula1234      πητ    10/10     κοριτσάκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

katerinaki 86        πητ     23/10         ??

Καλησπέρα κορίτσια! Χρόνια μας πολλά! Για πείτε να ανανεώσω το πινακακι γιατί έχει μείνει πίσω. Είδα έχουμε και καινούρια κορίτσια! Με το καλό κορίτσια !

Εγώ έχω πητ 7/11 και δεν ξέρω τι κουβαλάω! Να μπω κι εγώ στο πινακάκι?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποια από εσάς να έχει βουες στα αυτιά και συγκεκριμένα να ακούει τους χτύπους της καρδιάς? Πέρα από πολύ ενοχλητικό, έχει αρχίσει να με ανησυχεί! Αύριο που έχω ραντεβού με το γιατρό μου θα το αναφέρω.. ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό!!

Link to comment
Share on other sites

Κ πανω που ελεγα να κοιμηθω μιση ωρα ακομα ο μπεμπουλης μου ειχε αλλη αποψη... Με αρχισε στα κλωτσιδια... Χαχαχα, τι υπεροχο συναίσθημα που ειναι... :wub:

@ΒΕΡΑ13, δυστυχώς εγω δεν μπορω να σε βοηθήσω σ αυτο που ρωτας. Ισως καποια αλλη κοπέλα κ οπως ειπες ακομα καλύτερα ο γιατρος σου... 

Καλημεραααααααααα!!!!! 

Παράθεση

 

 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Tsilona                  πητ    27/9      κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ    2/10      κοριτσάκι!!

Jennak83             πητ     3/10      αγοράκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10      αγοράκι!!

Elpida20               πητ    5/10       κοριτσάκι!!

farmakotriftena   πητ    5/10      κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Marioula1234      πητ    10/10     κοριτσάκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

katerinaki 86        πητ     23/10         ??

Καλησπέρα κορίτσια! Χρόνια μας πολλά! Για πείτε να ανανεώσω το πινακακι γιατί έχει μείνει πίσω. Είδα έχουμε και καινούρια κορίτσια! Με το καλό κορίτσια !

Καλημέρααααα!!!!!

Εγώ πητ έχω 15/10 και στην αυχενική μας είπαν ότι είναι ένα και ένα με βεβαιώτητα τώρα περιμένουμε τον άλλο μήνα την β’επιπέδου εκτός και αν το δει ο γιατρός στις 22 που έχω τον επόμενο υπέρηχο...

Just now, winspert είπε:

Κ πανω που ελεγα να κοιμηθω μιση ωρα ακομα ο μπεμπουλης μου ειχε αλλη αποψη... Με αρχισε στα κλωτσιδια... Χαχαχα, τι υπεροχο συναίσθημα που ειναι... :wub:

@ΒΕΡΑ13, δυστυχώς εγω δεν μπορω να σε βοηθήσω σ αυτο που ρωτας. Ισως καποια αλλη κοπέλα κ οπως ειπες ακομα καλύτερα ο γιατρος σου... 

Καλημεραααααααααα!!!!! 

 

Καλημέρα εγώ την περασμένη εβδομάδα που αισθάνθηκα την πρώτη κλοτσιά την ώρα που έκανα δουλειές έμεινα δεν το περίμενα....Είναι πραγματικά το πιο όμορφο συναίσθημα τώρα τις 2 τελευταίες μέρες έχω αρχίσει και καταλαβαίνω και κινησούλες και νοιώθω ότι έρχομαι όλο και πιο κοντά στα μωράκια μ:wub:

@ΒΕΡΑ13 Μήπως εiχες κανένα μπούκωμα στη μύτη και σε έχει χτυπήσει στα αυτιά? Γιατί δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο στην εγκυμωσύνη.Πάντως νομίζω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα τα νεύρα μου τσαταλια είναι!!!! Λοιπόν εγώ όταν έμεινα έγκυος ήμουν 46 κιλά, ναι καλά διαβάσατε ούτε καν 50 βασικά ποτέ στην ζωή μου δεν ήμουν 50 κιλά, λοιπόν τώρα στον 5ο μήνα έφτασα τα 60 κιλά που θα πει έβαλα πάρα πολλά γιατί το σώμα μου τα είχε ανάγκη πόσο μάλλον το κορίτσι μου. Και εδώ ξεκινάει το παραμύθι. Εμένα η γυναικολόγος μου είναι σε κλινική όπου η αρχική σκέψη ήταν να γεννήσω εκεί.... Όμως εμαθα πως οι κλινικές αν χτυπά ξύλο πάει κάτι στραβά σε στέλνουν νοσοκομείο οπότε τζάμπα τα 2500 χιλιάρικα έτσι αποφάσισα να γεννήσω δε νοσοκομείο χωρίς την γυναικολόγο μου. Κάθε φορά που πάμε για το ραντεβού μας είναι χάχα και χουχου και γλυκές αυτή αλλά από τότε που τις είπα ότι ΔΝΕ θα γεννήσω στην κλινική της είναι σαν να μην υπάρχω!!! Πήρα τηλ και την γραμματέα της και της είπα πως έχω σοβαρό πρόβλημα με την μέση και την πλάτη, πονάω τόσο πολύ σε σημείο να με χτυπάει στο στομάχι ο πόνος και η γραμματέας μου είπε πως η γυναικολόγος μου θα με πάρει στο κινητό να μου πει τι να κάνω... Και ΔΝΕ με πήρε ΠΟΤΈ. Και εγώ κάθομαι και υποφέρω 5 μηνών έγκυος με μια μέση και μια πλάτη όλη μέρα εδώ και έναν μήνα!!!!!!!! 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Κορίτσια καλημέρα τα νεύρα μου τσαταλια είναι!!!! Λοιπόν εγώ όταν έμεινα έγκυος ήμουν 46 κιλά, ναι καλά διαβάσατε ούτε καν 50 βασικά ποτέ στην ζωή μου δεν ήμουν 50 κιλά, λοιπόν τώρα στον 5ο μήνα έφτασα τα 60 κιλά που θα πει έβαλα πάρα πολλά γιατί το σώμα μου τα είχε ανάγκη πόσο μάλλον το κορίτσι μου. Και εδώ ξεκινάει το παραμύθι. Εμένα η γυναικολόγος μου είναι σε κλινική όπου η αρχική σκέψη ήταν να γεννήσω εκεί.... Όμως εμαθα πως οι κλινικές αν χτυπά ξύλο πάει κάτι στραβά σε στέλνουν νοσοκομείο οπότε τζάμπα τα 2500 χιλιάρικα έτσι αποφάσισα να γεννήσω δε νοσοκομείο χωρίς την γυναικολόγο μου. Κάθε φορά που πάμε για το ραντεβού μας είναι χάχα και χουχου και γλυκές αυτή αλλά από τότε που τις είπα ότι ΔΝΕ θα γεννήσω στην κλινική της είναι σαν να μην υπάρχω!!! Πήρα τηλ και την γραμματέα της και της είπα πως έχω σοβαρό πρόβλημα με την μέση και την πλάτη, πονάω τόσο πολύ σε σημείο να με χτυπάει στο στομάχι ο πόνος και η γραμματέας μου είπε πως η γυναικολόγος μου θα με πάρει στο κινητό να μου πει τι να κάνω... Και ΔΝΕ με πήρε ΠΟΤΈ. Και εγώ κάθομαι και υποφέρω 5 μηνών έγκυος με μια μέση και μια πλάτη όλη μέρα εδώ και έναν μήνα!!!!!!!! 

Κορίτσι μου δεν ξέρω αν θυμασαι αλλά είχα περάσει κάτι αντίστοιχο σε συνδυασμό με λάθος μέτρηση που είχε κανει. Συγγνώμη που είμαι τόσο απόλυτη, αλλά άλλαξε την!!! Είναι μια φάση που χρειάζεσαι κάποιον έμπιστο και διαθέσιμο! Να νιώθεις την προσοχή του, να τον εμπιστεύεσαι με κλειστά μάτια. Μην κάθεσαι και αγχώνεσαι και υποφέρεις. Επίσης θα σου συνιστούσα να βρεις και ενα γιατρό στο.νοσοκομείο που θα γεννήσεις! 

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...