Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Giotitsa είπε:

Καλημέρα χοντρουλες μου τι κάνετε; εγώ χθες είχα παει εκδρομουλα Λευκάδα και περάσαμε πολύ ωραία εσείς τι κανετε;

Καλημερα κοριτσακι... Τρελαίνομαι για Λευκάδα... Ωραια θα περασατε... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Καλημερα κοριτσακι... Τρελαίνομαι για Λευκάδα... Ωραια θα περασατε... 

Ναι περάσαμε τέλεια αλήθεια το καταχαρηκα απλα πολύ ζέστη  μονο αυτο έφαγα και τα καλαμαρακια μου Ποπο ακόμη μου έχουνε μείνει χαχαχχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Δε σας διάβασα ακόμη κουλοπαρμενες γιατί τρέχω λίγο σήμερα... Απλά έχω μια απορία και είπα να τη τοποθετήσω εδώ και μετά να τα διαβάσω όλα μαζί....

Ζαχαρενιες εσάς αφορά εμφανιστείτεεε!!

Ξέρετε βρε κορίτσια στην εγκυμοσύνη από πού και κάτω θεωρείται υπογλυκαιμία; Γιατί ήξερα ότι από 70 και κάτω είναι ελαφρά υπογλυκαιμία αλλά διάβασα πρόσφατα ότι στην εγκυμοσύνη είναι από 60 και κάτω.... Τώρα τελευταία ακόμη και μετά το φαγητό το ζάχαρο μου πάνω από 100 δε πάει... Για του λόγου το αληθές σήμερα ξέφυγα εντελώς και έφαγα ένα χαρτί γεμιστά μπισκότα και μια ώρα μετά το ζάχαρο 100!!!! Πριν λίγο το βραδινό μου ήταν μια υπέροχη μακαρονάδα με κοκκινιστό μοσχαράκι και το ζάχαρο κάθεστε; 76!!!!!!! Το πρωί το νηστείας ήταν 68.... Και τον τελευταίο καιρό εκεί κειμενοντε όλες οι τιμές.... Υπογλυκαιμία κάνω ή να χαρώ; Μεθαύριο πάω για καμπύλη

Καλημερα! Μια χαρα το βλεπω το ζαχαρο σου, και με τετοιες λιχουδιες..σουπερ! Εγω δε βλεπω γιατι να μην χαρεις..αλλα δε λεω κ πολλα γιατι δε το κατεχω καλα το θεμα. Εγω για καμπυλη την αλλη εβδομαδα, αυτη την Πεμπτη κλεινω τις 25, μεχρι την 26η νομιζω την κανουν. Αλλα τωρα που το σκεφτομαι ισως παω αυτο το Σαββατο, θα παω γιατρο μεθαυριο!

Just now, Giotitsa είπε:

Καλημέρα χοντρουλες μου τι κάνετε; εγώ χθες είχα παει εκδρομουλα Λευκάδα και περάσαμε πολύ ωραία εσείς τι κανετε;

Ααααα τυχερουλα! Τελεια..εμεις εδω δε πηγαμε πουθενα, σημερα δουλεια μετα απο 4ημερο! Γενικα δεν εχω πονακια, αλλα ενιωσα μια σουβλια κατα μηκος του αφαλου σημερα στο μετρο ενω καθομουν που χεστηκα πανω μου! Εσεις κοριτσια πως πατε απο τετοια; μια τετοια δυνατη κ πιο πολυ ειχα πριν αρκετους μηνες.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, gogouli_ said:

Άννα μου μην αγχώνεσαι! Εγώ τους πρώτους δύο μήνες είχα πόνους δυνατούς. Όταν μάθαμε για την εγκυμοσύνη και για τις επόμενες εβδομάδες έτρεμα μη συμβεί κάτι! Ο γιατρός μου είχε δώσει προγεστερόνη και μαγνήσιο για να βοηθήσουμε λίγο την κατάσταση. Σταδιακά βελτιώθηκα! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

Καλημέρα,  εγω μόλις πήγα και έδωσα αίμα για β χοριακη,  αλλά δυστυχώς αύριο το πρωί θα έχω τα αποτελέσματα, Αγγλία τι να κάνω άμα ειμουν Θεσσαλονίκη σε 20 λεπτά θα τα είχα. Να ρωτήσω ρε κορίτσια σήμερα είμαι μια χαρά μέχρι στιγμής μου πέρασαν αυτό που αισθανόμουν χθες, αυτό είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Καλημερα! Μια χαρα το βλεπω το ζαχαρο σου, και με τετοιες λιχουδιες..σουπερ! Εγω δε βλεπω γιατι να μην χαρεις..αλλα δε λεω κ πολλα γιατι δε το κατεχω καλα το θεμα. Εγω για καμπυλη την αλλη εβδομαδα, αυτη την Πεμπτη κλεινω τις 25, μεχρι την 26η νομιζω την κανουν. Αλλα τωρα που το σκεφτομαι ισως παω αυτο το Σαββατο, θα παω γιατρο μεθαυριο!

Ααααα τυχερουλα! Τελεια..εμεις εδω δε πηγαμε πουθενα, σημερα δουλεια μετα απο 4ημερο! Γενικα δεν εχω πονακια, αλλα ενιωσα μια σουβλια κατα μηκος του αφαλου σημερα στο μετρο ενω καθομουν που χεστηκα πανω μου! Εσεις κοριτσια πως πατε απο τετοια; μια τετοια δυνατη κ πιο πολυ ειχα πριν αρκετους μηνες.

Και εγώ που και που τέτοια χθες με πεθανε το έντερο με έπιασε απο πολλές ώρες μετα διάρροια τι στο καλό ξέρω εγώ τι παθαίνουμε χαχχα 

Θα πάμε σε κανένα Καπί ωραία θα είναι θα πηγαίνουμε και εκδρομές χαχαχααχ

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giotitsa είπε:

@minxriσημερα δεν βγαίνουν τα αποτελέσματα;

Καλησπέρα αγάπη μ...ναι σήμερα μετά τις 17:00 πρώτα ο θεός.Εχθες ήμουν χάλια είχα πόνους περιόδου πολύ έντονους και 2 μέρες τώρα είχα πολλά υγρά και φοβήθηκα πάρα πολύ αλλά τελικά μάλλον πιέζεται η κύστη μ και μου φεύγουν ούρα έτσι μυρίζουν τουλάχιστον.Πιο πολύ έχω φοβηθεί με την άμνιο παρα για τα αποτελέσματα!!!!!


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Καλησπέρα αγάπη μ...ναι σήμερα μετά τις 17:00 πρώτα ο θεός.Εχθες ήμουν χάλια είχα πόνους περιόδου πολύ έντονους και 2 μέρες τώρα είχα πολλά υγρά και φοβήθηκα πάρα πολύ αλλά τελικά μάλλον πιέζεται η κύστη μ και μου φεύγουν ούρα έτσι μυρίζουν τουλάχιστον.Πιο πολύ έχω φοβηθεί με την άμνιο παρα για τα αποτελέσματα!!!!!

Πήρες όμως τον γιατρό αγάπη να του πεις ότι εχεις αυτά να ξέρει φοράς άσπρο εσώρουχο;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Πήρες όμως τον γιατρό αγάπη να του πεις ότι εχεις αυτά να ξέρει φοράς άσπρο εσώρουχο;

Ναι άσπρα φοράω δεν τον έχω πάρει δεν θέλω να τον πέρνω για ψίλου πήδημα ήταν και η αργεία έχω κόλλημα άσε νομίζω ότι ενοχλώ.Πάντως προχθές ήταν γαλακτερα κάπως εχθές ήταν σύγουρα ούρα το έννοιωθα ότι πιέζομαι....Λες να τον πάρω?


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Ναι άσπρα φοράω δεν τον έχω πάρει δεν θέλω να τον πέρνω για ψίλου πήδημα ήταν και η αργεία έχω κόλλημα άσε νομίζω ότι ενοχλώ.Πάντως προχθές ήταν γαλακτερα κάπως εχθές ήταν σύγουρα ούρα το έννοιωθα ότι πιέζομαι....Λες να τον πάρω?

Κοίτα αγάπη είμαι λίγο αυστηρή με αυτά εγώ βέβαια να τον πάρεις δεν είναι ψιλου πήδημα Οχι καλυτερα να έχει εικόνα και ας είναι οτι θέλει με καταλαβαίνεις;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

Κοίτα αγάπη είμαι λίγο αυστηρή με αυτά εγώ βέβαια να τον πάρεις δεν είναι ψιλου πήδημα Οχι καλυτερα να έχει εικόνα και ας είναι οτι θέλει με καταλαβαίνεις;

Ναι θα τον πάρω έχεις δίκιο άμα είναι κάτι να το προλάβουμε στην αρχή.Ευχαριστώωωω θα στείλω μόλις πάρω απαντήσεις


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Ναι θα τον πάρω έχεις δίκιο άμα είναι κάτι να το προλάβουμε στην αρχή.Ευχαριστώωωω θα στείλω μόλις πάρω απαντήσεις

Ετσι στείλε μου να μου πεις τι σου είπε

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sos σήμερα δεν έχω καμία ενόχληση στην κοιλιά το μόνο που έχω είναι στομάχι με πολλά υγρά,  το στηθοσ μου το πρωΐ ειμαι μεν πρησμένο αλλά το απόγευμα το αισθάνομαι πιο βαρύ,  φυσιολογικά είναι αυτά??? Θα τρελαθώ 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Η άσχετη πάλι. Πως πατε με το. Θέμα κουλι;όσες θυμάστε ο άντρας μου είναι εξωτερικό κ είμαι μόνη, αλλά έχω λ Υ σ α ξ ε ι  λέμε. Είναι νορμαλ να έχω τόση όρεξη

Εγώ τίποτα... Στο 1ο τρίμηνο είχα όρεξη, αλλά φοβόμουν και έτσι δεν έκανα, τώρα στο 2ο τρίμηνο έχω συσπάσεις και απαγορεύεται. Άρα σεξ με βλέπω να ξανακάνω μετά τη γέννα. Νομίζω ότι θα είμαι σχεδόν η μόνη που δεν κάνω.

11 ώρες πρίν, Anna0909 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,  είμαι έγκυος στην 5+1 μετά από εξωσωματική, 7η στη σειρά τα τελευταία 7 χρόνια και με μια παλινδρόμηση πέρσι των Οκτωβρίο στην 5η ευδομαδα. Και έχω φρικάρει γιατι ενώ έχω καλές χοριακεσ 979,5 η πρώτη και 3293 48 ώρες μετά,σήμερα άρχιζα και αισθάνομαι σαν ένα μικρό βάρος πάνω στην μήτρα, τσιμπήματα και σαν τράβηγμα δεν θα το έλεγα έντονα αλλά έχω φρικάρει   κλαίω όλοι μέρα. Είναι φορολογικά αυτα; δεν έχω αίμα ούτε καφέ που είχα στην παλινδρόμηση.  Αύριο θα πάω ξανά για χοριακη, ζω  UK και εδώ δεν μπορείς πουθενά να κάνεις υπέροχο πριν την 6ευδομαδα. 

Την εμπειρία σας παρακαλώ μπας και ηρεμήσω λίγο.

Καλησπέρα! Οι χοριακές σου αυξάνονται τέλεια! Μη φοβάσαι, γιατί το πιο σημαντικό δεν έχεις αίμα, αλλά και αίμα να είχες με ξεκούραση και utrogestan πάνε όλα μιά χαρά τις περισσότερες φορές.

Τώρα για τους πόνους είναι φυσιολογικότατοι. Ειδικά στην αρχή είχα πολύ έντονους πόνους περιόδου, τσιμπήματα, τραβήγματα και μία πόνο αριστερά ή δεξιά χαμηλά στην κοιλιά. Αλλά ο γιατρός μου είπε είναι φυσιολογικό γιατί μεγαλώνει η μήτρα και μετακινούνται σιγά σιγά τα όργανα.

Σου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε οοοολα τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna0909 είπε:

Κορίτσια sos σήμερα δεν έχω καμία ενόχληση στην κοιλιά το μόνο που έχω είναι στομάχι με πολλά υγρά,  το στηθοσ μου το πρωΐ ειμαι μεν πρησμένο αλλά το απόγευμα το αισθάνομαι πιο βαρύ,  φυσιολογικά είναι αυτά??? Θα τρελαθώ 

 Καλωσηρθες και απο μένα πρώτον παρε βαθιές ανάσες ετσι δεύτερον καταλαβαίνω οτι το θες τόσο πολύ ολο αυτό τρίτον με το άγχος κακό κανεις ΑΣΕ την φύση και τον Θεο να κάνει όμορφα και ωραία την δουλειά του ολα αυτά που λες είναι απόλυτα φυσιολογικά κορίτσι μου σε παρακαλώ όμως ηρέμησε δεν βγάζεις κάτι αλήθεια


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...