Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, katerinaki 86 είπε:

Εσυ Γιωτιτσα τουλαχιστον το λιμπιζεσαι!!!Εγω ουτε καν!!Ευχομαι να μη μου μεινει κανενα κουσουρι...χαχαχα!!

Καταρχας, συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!Οι χοριακες σου ηταν εξαιρετικα καλες!Κι εγω απο εξωσωματικη ειμαι και στην αρχη ειχα αυτα τα συμπτωματα που περιγραφεις, τα οποια μαλλιστα κρατησαν μεχρι και τον 3ο μηνα μη σου πω. Θεωρω οτι ειναι φυσιολογικα και δε χρειαζεται να αγχωνεσαι...ειναι και ολα αυτα τα φαρμακα που παιρνουμε. Να εισαι ηρεμη και ξεκουραστη αυτες τις μερες μεχρι να κανεις τον υπερηχο κι ολα θα πανε καλα!2 εμβρυακια βαλατε?

Μαρή τι να μην θες το κούλι πας καλά ε Οχι

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Δε σας διάβασα ακόμη κουλοπαρμενες γιατί τρέχω λίγο σήμερα... Απλά έχω μια απορία και είπα να τη τοποθετήσω εδώ και μετά να τα διαβάσω όλα μαζί....

Ζαχαρενιες εσάς αφορά εμφανιστείτεεε!!

Ξέρετε βρε κορίτσια στην εγκυμοσύνη από πού και κάτω θεωρείται υπογλυκαιμία; Γιατί ήξερα ότι από 70 και κάτω είναι ελαφρά υπογλυκαιμία αλλά διάβασα πρόσφατα ότι στην εγκυμοσύνη είναι από 60 και κάτω.... Τώρα τελευταία ακόμη και μετά το φαγητό το ζάχαρο μου πάνω από 100 δε πάει... Για του λόγου το αληθές σήμερα ξέφυγα εντελώς και έφαγα ένα χαρτί γεμιστά μπισκότα και μια ώρα μετά το ζάχαρο 100!!!! Πριν λίγο το βραδινό μου ήταν μια υπέροχη μακαρονάδα με κοκκινιστό μοσχαράκι και το ζάχαρο κάθεστε; 76!!!!!!! Το πρωί το νηστείας ήταν 68.... Και τον τελευταίο καιρό εκεί κειμενοντε όλες οι τιμές.... Υπογλυκαιμία κάνω ή να χαρώ; Μεθαύριο πάω για καμπύλη

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δε σας διάβασα ακόμη κουλοπαρμενες γιατί τρέχω λίγο σήμερα... Απλά έχω μια απορία και είπα να τη τοποθετήσω εδώ και μετά να τα διαβάσω όλα μαζί....

Ζαχαρενιες εσάς αφορά εμφανιστείτεεε!!

Ξέρετε βρε κορίτσια στην εγκυμοσύνη από πού και κάτω θεωρείται υπογλυκαιμία; Γιατί ήξερα ότι από 70 και κάτω είναι ελαφρά υπογλυκαιμία αλλά διάβασα πρόσφατα ότι στην εγκυμοσύνη είναι από 60 και κάτω.... Τώρα τελευταία ακόμη και μετά το φαγητό το ζάχαρο μου πάνω από 100 δε πάει... Για του λόγου το αληθές σήμερα ξέφυγα εντελώς και έφαγα ένα χαρτί γεμιστά μπισκότα και μια ώρα μετά το ζάχαρο 100!!!! Πριν λίγο το βραδινό μου ήταν μια υπέροχη μακαρονάδα με κοκκινιστό μοσχαράκι και το ζάχαρο κάθεστε; 76!!!!!!! Το πρωί το νηστείας ήταν 68.... Και τον τελευταίο καιρό εκεί κειμενοντε όλες οι τιμές.... Υπογλυκαιμία κάνω ή να χαρώ; Μεθαύριο πάω για καμπύλη

Νομίζω να χαρείς!!! Θα δεις στην καμπύλη. Τι καλά, πως κατέβηκες μαρη έτσι; 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δε σας διάβασα ακόμη κουλοπαρμενες γιατί τρέχω λίγο σήμερα... Απλά έχω μια απορία και είπα να τη τοποθετήσω εδώ και μετά να τα διαβάσω όλα μαζί....

Ζαχαρενιες εσάς αφορά εμφανιστείτεεε!!

Ξέρετε βρε κορίτσια στην εγκυμοσύνη από πού και κάτω θεωρείται υπογλυκαιμία; Γιατί ήξερα ότι από 70 και κάτω είναι ελαφρά υπογλυκαιμία αλλά διάβασα πρόσφατα ότι στην εγκυμοσύνη είναι από 60 και κάτω.... Τώρα τελευταία ακόμη και μετά το φαγητό το ζάχαρο μου πάνω από 100 δε πάει... Για του λόγου το αληθές σήμερα ξέφυγα εντελώς και έφαγα ένα χαρτί γεμιστά μπισκότα και μια ώρα μετά το ζάχαρο 100!!!! Πριν λίγο το βραδινό μου ήταν μια υπέροχη μακαρονάδα με κοκκινιστό μοσχαράκι και το ζάχαρο κάθεστε; 76!!!!!!! Το πρωί το νηστείας ήταν 68.... Και τον τελευταίο καιρό εκεί κειμενοντε όλες οι τιμές.... Υπογλυκαιμία κάνω ή να χαρώ; Μεθαύριο πάω για καμπύλη

Κ από 60 κ από 70 να ναι μια χαρά εισαι


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina said:

Δε σας διάβασα ακόμη κουλοπαρμενες γιατί τρέχω λίγο σήμερα... Απλά έχω μια απορία και είπα να τη τοποθετήσω εδώ και μετά να τα διαβάσω όλα μαζί....

Ζαχαρενιες εσάς αφορά εμφανιστείτεεε!!

Ξέρετε βρε κορίτσια στην εγκυμοσύνη από πού και κάτω θεωρείται υπογλυκαιμία; Γιατί ήξερα ότι από 70 και κάτω είναι ελαφρά υπογλυκαιμία αλλά διάβασα πρόσφατα ότι στην εγκυμοσύνη είναι από 60 και κάτω.... Τώρα τελευταία ακόμη και μετά το φαγητό το ζάχαρο μου πάνω από 100 δε πάει... Για του λόγου το αληθές σήμερα ξέφυγα εντελώς και έφαγα ένα χαρτί γεμιστά μπισκότα και μια ώρα μετά το ζάχαρο 100!!!! Πριν λίγο το βραδινό μου ήταν μια υπέροχη μακαρονάδα με κοκκινιστό μοσχαράκι και το ζάχαρο κάθεστε; 76!!!!!!! Το πρωί το νηστείας ήταν 68.... Και τον τελευταίο καιρό εκεί κειμενοντε όλες οι τιμές.... Υπογλυκαιμία κάνω ή να χαρώ; Μεθαύριο πάω για καμπύλη

Για τις υπογλυκαιμίες δεν ξέρω να σου πω. Η ενδοκρινολόγος είπε ότι δεν μας πειράζει τόσο. Κι εμένα στην καμπύλη ήταν 100 στη 1 ώρα και ήταν κάτω από το όριο. Όμως και το δικό μου ζάχαρο έχει κάνει πτώση! Χαίρομαι γιατί την τελευταία εβδομάδα έχω δει δύο φορές πρωινό 90! Εγώ που είχα νηστείας από 98 και πάνω! Νόμιζα ότι ήμουν μόνη αλλά μήπως παίζει ρόλο η ζέστη? Γιατί τη διατροφή από όταν μου είπαν γυναικολόγος και ενδοκρινολόγος ότι μπορώ να χαλαρώσω το έχω παρακάνει. Ό,τι να'ναι τρώω...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Ναι 2 βλαστοκυστεσ,  να σε καλά που μου απάντησες,  μόνο εσείς μπορείτε να με καταλάβετε. Προσπαθώ να είμαι πιο ήρεμη αλλά τρέμω.  Εσύ δε πια ευδομαδα εισαι,  πρώτη φορά που γράφω σε φόρουμ οπότε δεν ξέρω να το χρησιμοποιήσω σωστα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Clue είπε:

Για τις υπογλυκαιμίες δεν ξέρω να σου πω. Η ενδοκρινολόγος είπε ότι δεν μας πειράζει τόσο. Κι εμένα στην καμπύλη ήταν 100 στη 1 ώρα και ήταν κάτω από το όριο. Όμως και το δικό μου ζάχαρο έχει κάνει πτώση! Χαίρομαι γιατί την τελευταία εβδομάδα έχω δει δύο φορές πρωινό 90! Εγώ που είχα νηστείας από 98 και πάνω! Νόμιζα ότι ήμουν μόνη αλλά μήπως παίζει ρόλο η ζέστη? Γιατί τη διατροφή από όταν μου είπαν γυναικολόγος και ενδοκρινολόγος ότι μπορώ να χαλαρώσω το έχω παρακάνει. Ό,τι να'ναι τρώω...

Εγω δεν βλέπω διαφορά που ψήνομαι. Στα ίδια κυμαίνομαι. Με είπε να κάνω περπάτημα τουλάχιστον μια ώρα το βράδυ αλλά. Δε μπορώ να κάνω τπτ λόγω καψας. Κάνω τις δουλειές του σπιτιού τις νύχτες. Ορίστε, αν είχα άντρα ήξερα πως να γυμνάζομαι κάθε βράδυ αλλά άτιμη κοινωνιααααα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Χαχαχα...καλα εμας μας το εχει απαγορευσει οποτε ειμαι εκτος παιχνιδιου εδω και πολυυυυυ καιρο!!Η αληθεια ειναι ομως οτι δεν εχω καθολου ορεξη...Εχει πλακα βεβαια που μου λεει ο αντρας μου οτι ολες οι εγκυουλες εχουν ορεξεις και πως γινεται εγω να μη θελω αλλα εγω του ελεγα οτι αποκλειεται...καμια δε θελει!!Βλεπω ομως κοριτσια οτι οντως ισχυει...μαλλον εμενα εχει κοιμηθει το συστημα χαχαχα!!!

Ουτε εγω εχω ορεξεις! Δε ξερω μπορει να ειναι κ απο φοβο; παντως το χω ξεχασει το αθλημα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 said:

Εσυ Γιωτιτσα τουλαχιστον το λιμπιζεσαι!!!Εγω ουτε καν!!Ευχομαι να μη μου μεινει κανενα κουσουρι...χαχαχα!!

Καταρχας, συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!Οι χοριακες σου ηταν εξαιρετικα καλες!Κι εγω απο εξωσωματικη ειμαι και στην αρχη ειχα αυτα τα συμπτωματα που περιγραφεις, τα οποια μαλλιστα κρατησαν μεχρι και τον 3ο μηνα μη σου πω. Θεωρω οτι ειναι φυσιολογικα και δε χρειαζεται να αγχωνεσαι...ειναι και ολα αυτα τα φαρμακα που παιρνουμε. Να εισαι ηρεμη και ξεκουραστη αυτες τις μερες μεχρι να κανεις τον υπερηχο κι ολα θα πανε καλα!2 εμβρυακια βαλατε?

Ναι 2 βλαστοκυστεσ βάλαμε   , αύριο λέω να ξανακάνω μια χοριακη και την επόμενη ευδομαδα πάω για υπέρηχο. Μακάρι θεούλη να πάμε όλα καλα. Εσύ κορίτσια τι αλλά συμπτωματα είχατε στην αρχή,; εγω όσο δεν βλέπω αίμα ελπίζω,  η ψυχολογία μου είναι χάλια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ουτε εγω εχω ορεξεις! Δε ξερω μπορει να ειναι κ απο φοβο; παντως το χω ξεχασει το αθλημα!

Παλι καλα...δεν ειμαι μονη!!Ετσι πιστευω κι εγω οτι ειναι ψυχολογικο λογω φοβου!!Νομιζω ειδικα οταν πεφτει και απαγορευση κι απο το γιατρο...μετα δε σου 'ρχεται με τιποτα η ορεξη!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna0909 είπε:

Ναι 2 βλαστοκυστεσ βάλαμε   , αύριο λέω να ξανακάνω μια χοριακη και την επόμενη ευδομαδα πάω για υπέρηχο. Μακάρι θεούλη να πάμε όλα καλα. Εσύ κορίτσια τι αλλά συμπτωματα είχατε στην αρχή,; εγω όσο δεν βλέπω αίμα ελπίζω,  η ψυχολογία μου είναι χάλια. 

Άννα μου μην αγχώνεσαι! Εγώ τους πρώτους δύο μήνες είχα πόνους δυνατούς. Όταν μάθαμε για την εγκυμοσύνη και για τις επόμενες εβδομάδες έτρεμα μη συμβεί κάτι! Ο γιατρός μου είχε δώσει προγεστερόνη και μαγνήσιο για να βοηθήσουμε λίγο την κατάσταση. Σταδιακά βελτιώθηκα! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna0909 είπε:

Ναι 2 βλαστοκυστεσ,  να σε καλά που μου απάντησες,  μόνο εσείς μπορείτε να με καταλάβετε. Προσπαθώ να είμαι πιο ήρεμη αλλά τρέμω.  Εσύ δε πια ευδομαδα εισαι,  πρώτη φορά που γράφω σε φόρουμ οπότε δεν ξέρω να το χρησιμοποιήσω σωστα.

Εγω ειμαι στην 22η εβδομαδα. Ειναι λογικο να αγχωνεσαι αφου εχεις ζησει στο παρελθον μια παλινδρομη αλλα να σκεφτεσαι οτι πρεπει να εισαι ηρεμη και αισιοδοξη για το ή τα σπορακια σου!Το πρωτο βημα των χοριακων ηταν ακρως επιτυχημενο, οποτε να το πιστεψεις οτι θα ειναι και τα επομενα!!

Just now, Anna0909 είπε:

Ναι 2 βλαστοκυστεσ βάλαμε   , αύριο λέω να ξανακάνω μια χοριακη και την επόμενη ευδομαδα πάω για υπέρηχο. Μακάρι θεούλη να πάμε όλα καλα. Εσύ κορίτσια τι αλλά συμπτωματα είχατε στην αρχή,; εγω όσο δεν βλέπω αίμα ελπίζω,  η ψυχολογία μου είναι χάλια. 

Και αιμα να δεις, παλι δε σημαινει απαραιτητα κακη εξελιξη! Κι εγω ειδα στην αρχη και τελικα ηταν 1 αποκολλησουλα που με ξεκουραση ξεπεραστηκε. Κι αλλα κοριτσια ειχαν αναλογες εμπειριες και ολα πηγαν μια χαρα τελικα!Σου τα λεω αυτα για να μην κανεις ασχημες σκεψεις και να εχεις στο μυαλο σου οτι πολλα που ισως σε τρομαζουν μπορει στην πραγματικοτητα να ειναι φυσιολογικα και αντιμετωπισιμα!Θα περιμενουμε αυριο τα νεα σου απο τη χοριακη!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Χαχαχα...καλα εμας μας το εχει απαγορευσει οποτε ειμαι εκτος παιχνιδιου εδω και πολυυυυυ καιρο!!Η αληθεια ειναι ομως οτι δεν εχω καθολου ορεξη...Εχει πλακα βεβαια που μου λεει ο αντρας μου οτι ολες οι εγκυουλες εχουν ορεξεις και πως γινεται εγω να μη θελω αλλα εγω του ελεγα οτι αποκλειεται...καμια δε θελει!!Βλεπω ομως κοριτσια οτι οντως ισχυει...μαλλον εμενα εχει κοιμηθει το συστημα χαχαχα!!!

Αγαπη κ εμας εχει πεσει απαγορευτικο... Τιποτα απολύτως... Ορεξη υπάρχει αλλα.... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Fourfouri είπε:

Καλησπέρα! Έχει καμία μανούλα από εδώ σκολίωση? Εγώ έχω μεγαλη και δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω επισκληριδιο...άσε που νομίζω ότι έτσι κι αλλιώς δεν θα μου κάνουν στο δημόσιο

Κοπέλα μου καλησπέρα, καλώς μας ήρθες! Έχω εγώ σκολίωση ναι.. Έχεις θέμα με τη μέση τώρα στην εγκυμοσύνη? Εμένα την περίοδο που δούλευα με διέλυσε... Αυτό για την επισκληρίδιο δεν το έχω ακούσει αλλά η αλήθεια είναι ότι δύσκολα θα σου κάνουν στο δημόσιο.. 


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται ότι πονάω αλλά δεν μου φαίνεται περίεργο, κάνω υπομονή κ δεν παραπονιέμαι.

Η γέννα όμως είναι άλλη υπόθεση...οι γιατροί λένε συννενόηση με αναισθησιολόγο κ δεν ασχολούνται...

Εσύ πόση σκολίωση έχεις?

 

Άννα δεν βλέπω ασχημα συμπτώματα στην εγκυμοσύνη σου, μόνο άσχημη ψυχολογία. Ηρεμισε και απόλαυσε το!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...