Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Angot είπε:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Να τον έχετε από.κοντα τον τζαναμπετη 🙂 ... εύχομαι να κερδίσετε όσες παραπάνω μέρες γίνεται!!!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Fourfouri είπε:

Καλησπέρα! Έχει καμία μανούλα από εδώ σκολίωση? Εγώ έχω μεγαλη και δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω επισκληριδιο...άσε που νομίζω ότι έτσι κι αλλιώς δεν θα μου κάνουν στο δημόσιο

Δεν έχω, αλλά απ' ότι γνωρίζω σε δημόσιο όντως δε κάνουν επισκληριδιο σε Φ.τ... Ρώτα τον γιατρό σου και αν κάνουν εν τέλει ανέφερε του το θέμα και θα σου δώσει σίγουρη απάντηση για το αν εμποδίζει η σχολιοση σε κατι!! 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Fourfouri είπε:

Καλησπέρα! Έχει καμία μανούλα από εδώ σκολίωση? Εγώ έχω μεγαλη και δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω επισκληριδιο...άσε που νομίζω ότι έτσι κι αλλιώς δεν θα μου κάνουν στο δημόσιο

Καλησπέρα αγάπη εγώ έχω και νομίζω θα μου κάνουν αλλά εμένα είναι κ.τ


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες τι κάνετε? Εγώ έκανα τη β επιπέδου σήμερα, όλα μα όλα τέλεια!!! 472 γραμμάρια ο πρίγκιπάς μου!!!! Είμαι τόσο χαρούμενη!! Τώρα θα σας διαβάσω γιατί έχω χάσει καμιά 10αρια σελίδες πάλι..

  • Μου αρέσει 7

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fourfouri είπε:

Καλησπέρα! Έχει καμία μανούλα από εδώ σκολίωση? Εγώ έχω μεγαλη και δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω επισκληριδιο...άσε που νομίζω ότι έτσι κι αλλιώς δεν θα μου κάνουν στο δημόσιο

Κορίτσι μου δεν έχω σκολιωση αλλά όσον αφορά την επισκληριδιο ρώτα στο νοσοκομείο, κι εγώ σε δημόσιο πανεπιστημιακό θα γεννήσω και κάνουν κανονικά. Φίλες μου είπαν να μιλήσω κι από πριν με αναισθησιολογο. 

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Κοριτσάρες τι κάνετε? Εγώ έκανα τη β επιπέδου σήμερα, όλα μα όλα τέλεια!!! 472 γραμμάρια ο πρίγκιπάς μου!!!! Είμαι τόσο χαρούμενη!! Τώρα θα σας διαβάσω γιατί έχω χάσει καμιά 10αρια σελίδες πάλι..

Μπράβο Γιωτουλι!!! Πάει και το άγχος της Β επίπεδου!

Αύριο κορίτσια μου πάω για εξετάσεις αίματος και καμπύλη ζαχαρου, και με τόσα που ακούω για την καμπύλη καθόλου δε θέλω να την κάνω!!!!

  • Μου αρέσει 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχει η άποψη ότι αν θέλεις βρίσκεις εσύ η ίδια τον αναισθησιολόγο και συννενοεισαι. Απλά εδώ στην Πάτρα ξέρω ότι ακόμα και να συννενοηθεις δεν έρχονται.  Όπως και να έχει πρέπει να πάρω μια απόφαση γιατί από τη μία χωρίς επισκληριδιο δεν θέλω καθόλου να γεννήσω οπότε πρεπει να πάω (πάλι)σε ιδιωτικό. 

Υπάρχει και η άποψη ότι στη σκολίωση αποφεύγουν να κάνουν οπότε ακόμα πιο δύσκολο...ουφφφ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fourfouri είπε:

Υπάρχει η άποψη ότι αν θέλεις βρίσκεις εσύ η ίδια τον αναισθησιολόγο και συννενοεισαι. Απλά εδώ στην Πάτρα ξέρω ότι ακόμα και να συννενοηθεις δεν έρχονται.  Όπως και να έχει πρέπει να πάρω μια απόφαση γιατί από τη μία χωρίς επισκληριδιο δεν θέλω καθόλου να γεννήσω οπότε πρεπει να πάω (πάλι)σε ιδιωτικό. 

Υπάρχει και η άποψη ότι στη σκολίωση αποφεύγουν να κάνουν οπότε ακόμα πιο δύσκολο...ουφφφ

Κορίτσι μου συζήτησε το με τον γιατρό σου για να δείτε πιο είναι το καλύτερο και ιατρικά και ψυχολογικά για σένα. Ίσως αν έπαιρνες και τη γνώμη κάποιου ορθοπεδικού θα ήταν καλύτερα! Με το γυναικολόγο σου το έχεις συζητήσει;


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Η άσχετη πάλι. Πως πατε με το. Θέμα κουλι;όσες θυμάστε ο άντρας μου είναι εξωτερικό κ είμαι μόνη, αλλά έχω λ Υ σ α ξ ε ι  λέμε. Είναι νορμαλ να έχω τόση όρεξη; 

Είναι εντελώς νορμάλ.... Λόγο ορμονών αλλά και υψηλής υγρασίας στην περιοχή υπάρχει και περισσότερη διάθεση.... Εγώ τα πάω καλά δόξα τον Θεό χαχαχαχα τηρήσαμε τη συμβουλή του γιατρού και ειπαμε να θυμηθούμε πως πιάσαμε το παιδί χαχαχαχα

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Κοριτσάρες τι κάνετε? Εγώ έκανα τη β επιπέδου σήμερα, όλα μα όλα τέλεια!!! 472 γραμμάρια ο πρίγκιπάς μου!!!! Είμαι τόσο χαρούμενη!! Τώρα θα σας διαβάσω γιατί έχω χάσει καμιά 10αρια σελίδες πάλι..

Τελειιιααααααααα μπράβο μαμά και μπέμπη!!!

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου δεν έχω σκολιωση αλλά όσον αφορά την επισκληριδιο ρώτα στο νοσοκομείο, κι εγώ σε δημόσιο πανεπιστημιακό θα γεννήσω και κάνουν κανονικά. Φίλες μου είπαν να μιλήσω κι από πριν με αναισθησιολογο. 

Μπράβο Γιωτουλι!!! Πάει και το άγχος της Β επίπεδου!

Αύριο κορίτσια μου πάω για εξετάσεις αίματος και καμπύλη ζαχαρου, και με τόσα που ακούω για την καμπύλη καθόλου δε θέλω να την κάνω!!!!

Μη φοβάσαι καθόλου εδώ εγώ που την έκανα νωρίτερα με αναγουλες τελικά δε τα έβγαλα που πήγα ξέροντας τι με περιμένει μιας που θυμόμουν απ' τη πρώτη εγκυμοσύνη την γεύση.... Απλά μετά που θα φύγεις απ' το μικροβιολογικό φάε καλά γιατί μπορεί να ζαλιστεις απ' τα απότομα σκαμπανευασματα του ζαχάρου στο αίμα... Τίποτα αλλο

  • Ευχαριστώ 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ έχω επαφές φουλ με τον άντρα μου... Και στα δύο προηγούμενα μέχρι και μια μέρα πριν γεννήσω γινόταν όμως εδώ για να ειμαι ειλικρινής φοβάμαι με όσα έχουν γίνει από την μία. Και τις ημέρες ειδικά που ξεκίνησαν τα προβλήματα δεν ήθελα ούτε να με αγγίζει αχαχα


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια κι εγώ έχω επαφές φουλ με τον άντρα μου... Και στα δύο προηγούμενα μέχρι και μια μέρα πριν γεννήσω γινόταν όμως εδώ για να ειμαι ειλικρινής φοβάμαι με όσα έχουν γίνει από την μία. Και τις ημέρες ειδικά που ξεκίνησαν τα προβλήματα δεν ήθελα ούτε να με αγγίζει αχαχα

Αχ εγώ που θέλω να με αγγίζει κ δν τον έχω εδώ; να πάω στον κουμπάρο; χαχαχαχ

  • Χαχα 3

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, tsilona είπε:

Η άσχετη πάλι. Πως πατε με το. Θέμα κουλι;όσες θυμάστε ο άντρας μου είναι εξωτερικό κ είμαι μόνη, αλλά έχω λ Υ σ α ξ ε ι  λέμε. Είναι νορμαλ να έχω τόση όρεξη; 

Εγω εχω παντως και ο γιατρος μας επιτρεπει κανονικα μεχρι τον 7ο μηνα. Ειναι νορμαλ να εχεις πολλη ορεξη ή καθολου....χαχα...τα ακρα ειμαστε οι εγκυουλες...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, tsilona είπε:

Η άσχετη πάλι. Πως πατε με το. Θέμα κουλι;όσες θυμάστε ο άντρας μου είναι εξωτερικό κ είμαι μόνη, αλλά έχω λ Υ σ α ξ ε ι  λέμε. Είναι νορμαλ να έχω τόση όρεξη; 

Χαχαχα...καλα εμας μας το εχει απαγορευσει οποτε ειμαι εκτος παιχνιδιου εδω και πολυυυυυ καιρο!!Η αληθεια ειναι ομως οτι δεν εχω καθολου ορεξη...Εχει πλακα βεβαια που μου λεει ο αντρας μου οτι ολες οι εγκυουλες εχουν ορεξεις και πως γινεται εγω να μη θελω αλλα εγω του ελεγα οτι αποκλειεται...καμια δε θελει!!Βλεπω ομως κοριτσια οτι οντως ισχυει...μαλλον εμενα εχει κοιμηθει το συστημα χαχαχα!!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Χαχαχα...καλα εμας μας το εχει απαγορευσει οποτε ειμαι εκτος παιχνιδιου εδω και πολυυυυυ καιρο!!Η αληθεια ειναι ομως οτι δεν εχω καθολου ορεξη...Εχει πλακα βεβαια που μου λεει ο αντρας μου οτι ολες οι εγκυουλες εχουν ορεξεις και πως γινεται εγω να μη θελω αλλα εγω του ελεγα οτι αποκλειεται...καμια δε θελει!!Βλεπω ομως κορ ξιιτσια οτι οντως ισχυει...μαλλον εμενα εχει κοιμηθει το συστημα χαχαχα!!!

Εγώ μονο το βλέπω το λιμπιζομαι και εκεί μένω αχ και βαχ λέω εγώ χαχαχαχαχαχαχαχα 

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,  είμαι έγκυος στην 5+1 μετά από εξωσωματική, 7η στη σειρά τα τελευταία 7 χρόνια και με μια παλινδρόμηση πέρσι των Οκτωβρίο στην 5η ευδομαδα. Και έχω φρικάρει γιατι ενώ έχω καλές χοριακεσ 979,5 η πρώτη και 3293 48 ώρες μετά,σήμερα άρχιζα και αισθάνομαι σαν ένα μικρό βάρος πάνω στην μήτρα, τσιμπήματα και σαν τράβηγμα δεν θα το έλεγα έντονα αλλά έχω φρικάρει   κλαίω όλοι μέρα. Είναι φορολογικά αυτα; δεν έχω αίμα ούτε καφέ που είχα στην παλινδρόμηση.  Αύριο θα πάω ξανά για χοριακη, ζω  UK και εδώ δεν μπορείς πουθενά να κάνεις υπέροχο πριν την 6ευδομαδα. 

Την εμπειρία σας παρακαλώ μπας και ηρεμήσω λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Εγώ μονο το βλέπω το λιμπιζομαι και εκεί μένω αχ και βαχ λέω εγώ χαχαχαχαχαχαχαχα 

Εσυ Γιωτιτσα τουλαχιστον το λιμπιζεσαι!!!Εγω ουτε καν!!Ευχομαι να μη μου μεινει κανενα κουσουρι...χαχαχα!!

Just now, Anna0909 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,  είμαι έγκυος στην 5+1 μετά από εξωσωματική, 7η στη σειρά τα τελευταία 7 χρόνια και με μια παλινδρόμηση πέρσι των Οκτωβρίο στην 5η ευδομαδα. Και έχω φρικάρει γιατι ενώ έχω καλές χοριακεσ 979,5 η πρώτη και 3293 48 ώρες μετά,σήμερα άρχιζα και αισθάνομαι σαν ένα μικρό βάρος πάνω στην μήτρα, τσιμπήματα και σαν τράβηγμα δεν θα το έλεγα έντονα αλλά έχω φρικάρει   κλαίω όλοι μέρα. Είναι φορολογικά αυτα; δεν έχω αίμα ούτε καφέ που είχα στην παλινδρόμηση.  Αύριο θα πάω ξανά για χοριακη, ζω  UK και εδώ δεν μπορείς πουθενά να κάνεις υπέροχο πριν την 6ευδομαδα. 

Την εμπειρία σας παρακαλώ μπας και ηρεμήσω λίγο.

Καταρχας, συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!Οι χοριακες σου ηταν εξαιρετικα καλες!Κι εγω απο εξωσωματικη ειμαι και στην αρχη ειχα αυτα τα συμπτωματα που περιγραφεις, τα οποια μαλλιστα κρατησαν μεχρι και τον 3ο μηνα μη σου πω. Θεωρω οτι ειναι φυσιολογικα και δε χρειαζεται να αγχωνεσαι...ειναι και ολα αυτα τα φαρμακα που παιρνουμε. Να εισαι ηρεμη και ξεκουραστη αυτες τις μερες μεχρι να κανεις τον υπερηχο κι ολα θα πανε καλα!2 εμβρυακια βαλατε?

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...