Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ααααχ αυτό αυτό αυτό αυτό....

Το άλλο που το πας; Έκανα μικτή διατροφή στο παιδί μου και το είχα κάνει σκουλαρίκι μπας και καταφέρω τον αποκλειστικό θηλασμό... Εεεε έμαθα ότι έλεγαν από τα πεθερικά ότι αποκλείεται να έχω γάλα μιας και έχω μικρό στήθος και το έχω κάνει σκουλαρίκι για να κάθομαι!!!!!! Η συνυφαδα μου συγκεκριμένα το είπε αν δε με πληροφόρησαν λάθος και δεν θα το πίστευα αν μπροστά μου δεν μου ελεγαν και καλά στη πλάκα καλά από πού το βγάζεις καλέ το γάλα χαχαχα..

Αστειιιιο.... Γελασαμε.... Πφφφφ

Αχ θέλω τόσο πολύ να τους πω να κοιτάνε το σπίτι και τη δουλειά τους και να μην κατακρίνουν τους άλλους! Κι επειδή και σαν άνθρωπος είμαι πολύ αυθόρμητη και παρορμητική νομίζω δε θα δέχομαι υποδείξεις και θα έχω γκρίνιες. Εννοείται δε μιλάω για φιλικές συμβουλές που δίνονται σε στόχο να σε διευκολύνουν, εκείνες είναι πάντα καλοδεχούμενες! 

  • Μου αρέσει 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Αχ θέλω τόσο πολύ να τους πω να κοιτάνε το σπίτι και τη δουλειά τους και να μην κατακρίνουν τους άλλους! Κι επειδή και σαν άνθρωπος είμαι πολύ αυθόρμητη και παρορμητική νομίζω δε θα δέχομαι υποδείξεις και θα έχω γκρίνιες. Εννοείται δε μιλάω για φιλικές συμβουλές που δίνονται σε στόχο να σε διευκολύνουν, εκείνες είναι πάντα καλοδεχούμενες! 

Κ για χιλιοστη φορά  εχθες μου λεει μια, Πω πω καημενουλα, θα φας ολο το καλοκαίρι, ολη τη ζεστη.... Έπρεπε να της πω, την επόμενη φορά  θα το παραγγείλω αλλη εποχή... Ρε κολλημα που τρωνε... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marioula1234 είπε:

21m9q3o.jpg

Καλέ κορίτσια μήπως ούτε εγώ φαίνομαι για έγκυος;;; χαχαχ 

Χαχαχαχα, ασε με να μαντεψω..... Απο μπίρα;;;;; χαχαχα, ολα να τα περιμένεις.... Ωραια κοιλιτσα.... 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαχαχαχα, ασε με να μαντεψω..... Απο μπίρα;;;;; χαχαχα, ολα να τα περιμένεις.... Ωραια κοιλιτσα.... 

Ευχαριστώ αγάπη μου ναι ναι από μπύρα χαχαχ ιού δεν μαρεσει κιόλας η μπυρα

  • Χαχα 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

21m9q3o.jpg

Καλέ κορίτσια μήπως ούτε εγώ φαίνομαι για έγκυος;;; χαχαχ 

Αχ καλή μου παραφαγες καημενουλα... Έγκυος; Μα ούτε καν... Δεν το κατάλαβα; Γιατί είσαι; Μπουυυυχαχαχαχα χαχαχαχα μόνη μου γελάω.... Αυτό με το στήθος που μου είπες μακάρι να το έλεγε η μάνα μου.... Άλλο θάρρος έχουμε με τις δικές μας... Αλλά σε πεθερές και αυνυφαδες ή απλές γνωστές τιιι να πεις;;;; 

 

Just now, gogouli_ είπε:

Αχ θέλω τόσο πολύ να τους πω να κοιτάνε το σπίτι και τη δουλειά τους και να μην κατακρίνουν τους άλλους! Κι επειδή και σαν άνθρωπος είμαι πολύ αυθόρμητη και παρορμητική νομίζω δε θα δέχομαι υποδείξεις και θα έχω γκρίνιες. Εννοείται δε μιλάω για φιλικές συμβουλές που δίνονται σε στόχο να σε διευκολύνουν, εκείνες είναι πάντα καλοδεχούμενες! 

Αχ ποοοοοοοοσο συμφωνώ μαζί σου δε φαντάζεσαι....

 

Just now, winspert είπε:

Κ για χιλιοστη φορά  εχθες μου λεει μια, Πω πω καημενουλα, θα φας ολο το καλοκαίρι, ολη τη ζεστη.... Έπρεπε να της πω, την επόμενη φορά  θα το παραγγείλω αλλη εποχή... Ρε κολλημα που τρωνε... 

Ήηηη το άλλο.... Εεε έχεις δυσκολίες στην εγκυμοσύνη αλλά μετά θα λες καλύτερα ήταν στη κοιλιά και καλά όταν γεννηθεί θα έχεις πιο πολλές δυσκολίες.... Εμένα το έχουν και δεδομένο ότι θα ζηλεύει το πρώτο και λένε όλο σχόλια απέναντι στη μικρή μου.... Ειναι και τσαουσα και μου λένε έχει να φάει ξυλιες το μωροοοο, έχει να ζηλέψει η μεγαληηηη και τέτοια ωραία σχόλια....

Σήμερα άκουσα και το πετυχημένο τι κάνω όλη μέρα στο σπίτι επειδή είπα ότι δε προλαβαίνω να κοιμηθώ μεσημέρι που κοιμάται η μικρή.... 

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αχ καλή μου παραφαγες καημενουλα... Έγκυος; Μα ούτε καν... Δεν το κατάλαβα; Γιατί είσαι; Μπουυυυχαχαχαχα χαχαχαχα μόνη μου γελάω.... Αυτό με το στήθος που μου είπες μακάρι να το έλεγε η μάνα μου.... Άλλο θάρρος έχουμε με τις δικές μας... Αλλά σε πεθερές και αυνυφαδες ή απλές γνωστές τιιι να πεις;;;; 

 

Αχ ποοοοοοοοσο συμφωνώ μαζί σου δε φαντάζεσαι....

 

Ήηηη το άλλο.... Εεε έχεις δυσκολίες στην εγκυμοσύνη αλλά μετά θα λες καλύτερα ήταν στη κοιλιά και καλά όταν γεννηθεί θα έχεις πιο πολλές δυσκολίες.... Εμένα το έχουν και δεδομένο ότι θα ζηλεύει το πρώτο και λένε όλο σχόλια απέναντι στη μικρή μου.... Ειναι και τσαουσα και μου λένε έχει να φάει ξυλιες το μωροοοο, έχει να ζηλέψει η μεγαληηηη και τέτοια ωραία σχόλια....

Σήμερα άκουσα και το πετυχημένο τι κάνω όλη μέρα στο σπίτι επειδή είπα ότι δε προλαβαίνω να κοιμηθώ μεσημέρι που κοιμάται η μικρή.... 

Κοίτα η μάνα μου είναι από τις μαμάδες εκείνες που δεν καταλαβαίνουν κ που όσο κ να της λες μην ανακατεύεται εκείνη ανακατευεται.... Οπότε καταλαβαίνεις κ για να με κάνει να δώσω ξένο στο γιο μ μου έλεγαν ωραία μάνα είσαι εσύ αφήνεις το παιδί να πεινάει κ δε χορταίνει κ κλαίει κλπ κλπ φυσικά με κατάφεραν να δώσω κ ξένο... Γτ ήταν φρέσκος ο χαμός του πρώτου κ χτυπούσαν σε ευαίσθητα σημεία του τύπου έχασα παιδί κ μυαλό δεν έβαλα κ αντί να προσέξω αυτό το έχω κ λιμοκτονει... Και άλλα τέτοια ωραία για να με καταφέρουν να δώσω.... Τώρα δεν έχει τέτοια είμαι πολύ πεισμωμενη κ αποφασισμένη! Εκτός κ αν κάτι προκύψει με θέμα υγείας κλπ μόνο τότε δεν θα δώσω δικό μου... 

Οι απλές γνωστές τους λες ένα μην ανακατευεται κ σταματούν... Η μάνα έχει το θάρρος κ το θράσος κ συνεχίζει να μιλάει γκρρρρ


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από τότε που γέννησα καταλαβα ότι όλοι σε περιμένουν στη γωνία να σε κατακρίνουν. Κυρίως ξένοι, αλλά και γνωστοί. Λες κάνω το καλύτερο που μπορώ και ξεμπερδεύεις.

Όσον αφορά στα σχόλια για την κοιλιά ζέστη κλπ? Πιστεύω πως ο άλλος κάτι θέλει να πει οπότε μπορεί να πει κ κάτι άστοχο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

εδώ είμαι αγαπη μ....δεν πολύ μπαίνω...σας διαβάζω όμως...πως είσαι αγαπη????

Λιαζομαι σε μια παραλία γιατί στην Θεσσαλονίκη σκοτώνω άνθρωπο από τα νεύρα και την ζέστη αχαχαχχαχ


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Κοίτα η μάνα μου είναι από τις μαμάδες εκείνες που δεν καταλαβαίνουν κ που όσο κ να της λες μην ανακατεύεται εκείνη ανακατευεται.... Οπότε καταλαβαίνεις κ για να με κάνει να δώσω ξένο στο γιο μ μου έλεγαν ωραία μάνα είσαι εσύ αφήνεις το παιδί να πεινάει κ δε χορταίνει κ κλαίει κλπ κλπ φυσικά με κατάφεραν να δώσω κ ξένο... Γτ ήταν φρέσκος ο χαμός του πρώτου κ χτυπούσαν σε ευαίσθητα σημεία του τύπου έχασα παιδί κ μυαλό δεν έβαλα κ αντί να προσέξω αυτό το έχω κ λιμοκτονει... Και άλλα τέτοια ωραία για να με καταφέρουν να δώσω.... Τώρα δεν έχει τέτοια είμαι πολύ πεισμωμενη κ αποφασισμένη! Εκτός κ αν κάτι προκύψει με θέμα υγείας κλπ μόνο τότε δεν θα δώσω δικό μου... 

Οι απλές γνωστές τους λες ένα μην ανακατευεται κ σταματούν... Η μάνα έχει το θάρρος κ το θράσος κ συνεχίζει να μιλάει γκρρρρ

Έχω μείνει άφωνη....

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, νομιζω οτι απλα ολοι θελουν κατι να πουν και, μην εχοντας στο μυαλο τους κατι ουσιαστικο, καταληγουν να λενε μπουρδες!!Εγω εχω βαρεθει ν' ακουω που το εχω το παιδι και πως γινεται να ειμαι 5 μηνων και τετοια...συν των λοιπων οτι θα δω απο τον αλλο μηνα πως θα παιρνω κιλα και τι κοιλουμπα θα κανω...τελοσπαντων...απλα κουραστικοι!!

Πραγματικα, χεστηκαμε ομως!!Εχουμε τοσα σημαντικα στο μυαλο μας που ολα αυτα εγω προσωπικα δεν τα ακουω καν!!Να ειναι καλα τα μπεμπακια μας και να ειμαστε κι εμεις καλα κι ολα τ' αλλα δεν εχουν καμια σημασια!!

@marioula1234 τι ομορφη κοιλιτσα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερούδια κορίτσια και από εμένα.

Εμείς είχαμε την φαεινή ιδέα με τον άντρα μου να πάμε Αίγινα. Έχω τάμα και από τα 18 μου πάω κάθε χρόνο. (Κάθε Μάιο ή Ιούνη συνήθως) σήμερα όμως ήταν κακη ιδέα γιατί λόγω 3ημερου γινόταν χαμός.  κουράστηκα και ταλαιπωρηθηκα πολύ και  δυστυχώς βρέθηκα αντιμέτωπη  πολλάκις με την αγένεια του Έλληνα. Δε σέβονται τίποτα ρε κορίτσια κανένας και τίποτα. Το τι σπρωξιδι έφαγα μέσα στο μοναστήρι (ειδικά) από γκριες (χριστιανες κατά τα αλλα) κι εγώ απλά την κοιλιά μου πάλευα να προστατεύσω και τους άφηνα να περνάνε. Για να μη σχολιάσω για το πούλμαν προς το Άγιο Νεκτάριο και στην επιστροφή κολλημένοι σαν τις σαρδέλες μέχρι τον οδηγό ο κόσμος φισκα γεμάτο το πούλμαν χωρίς κλιματισμο και παράθυρα που δεν ανοίγουν...  Και κλασσικά οι γυναίκες -ως λιγότερο ψύχραιμες - να μιλάνε δυνατά το τι προβλήματα έχει η καθεμιά (πχ μια φώναζε ότι έχει "ορθοστασία" όπως άστοχα ανέφερε, μπας και με αυτό το τρόπο διεκδικούσε θέση.) Ό,τι να'ναι... Στεναχωρήθηκα και θύμωσα πολύ. Μόνο μια φώναζε ότι υπάρχει μια έγκυος αλλά δε συγκινήθηκε κάνεις και δεν θέλησα και θέση στην τελική μόνο να φτάσει η ώρα να κατέβω...

Τέλος πάντων... Τώρα έχω ξαπλώσει αγκαλιά με το κλιματιστικό είμαι και βλέπω στο tv Μακεδονία το Φιλαδέλφεια (πολύ ωραίο έργο για όσες δεν το έχουν δει γιατί είναι ταινία του '93)

  • Λυπημένη/-ος 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που δροσισε σφουγγαριζω. Όλη μέρα ταβλα ήμουν απτή ζέστη. 

Για το τι λέει ο κόσμος να μην πω εγώ τι ακούω για το vbac... Από πολύ δικούς μου...δε θα λεγα τπτ, αλλά επειδή κατεβαίνω συχνοτερα στο κέντρο για γιατρό, φοβήθηκαν ότι έχω κάτι κ δεν τους το λέω. Τους είπα ότι άλλαξα γιατρό γ αυτό κ κατσαν μαζί 3 ραντεβού καπακι( παλιός γιατρός νέος κ β επιπεδου) 

Επίσης για το θηλασμό. Η μάνα μου έλεγε ότι το αφήνω νηστικό, δώσε μπουκάλι να ξες τι τρώει, κ όλο κλαίει δεν το λυπάσαι κλπ. Τελικά μετά από 2 χρόνια θηλασμου,το βούλωσε(ναι 2 χρόνια με ζάλισε, της έδωσε κ κρυφά μπουκάλι κ το φτυσε) γτ το μωρό αναπτύχθηκε ταχύτατα κ είναι πάνω απτις καμπύλες πάντα. 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...