Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

@Farmakotriftena έκανα εμβρυοκαρδιογράφημα για την ηχογενή εστία που βρήκαν στο μωράκι στην Β' επιπέδου και μας είπε όλα καλά. Άμα θέλω να το επαναλάβουμε μου είπε όταν είμαι 28 με 30 εβδομάδων. Αλλά δεν είναι απαραίτητο.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

@minxriτον πήρες;

Just now, Nikoleta... είπε:

@Farmakotriftena έκανα εμβρυοκαρδιογράφημα για την ηχογενή εστία που βρήκαν στο μωράκι στην Β' επιπέδου και μας είπε όλα καλά. Άμα θέλω να το επαναλάβουμε μου είπε όταν είμαι 28 με 30 εβδομάδων. Αλλά δεν είναι απαραίτητο.

Ωραία κορίτσι δηλαδή όλα καλά έτσι δεν είναι αν εσύ δεν θα αγχωθεις και δεν είναι απαραίτητο μην το κανείς αλλά κανε όπως εσύ νιώθεις τέλεια νεακια


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Ναι μωρό μ δεν το σηκώνει θα είναι στο χειρουργείο θα τον ξαναπάρω πιο μετά

Ναι κορίτσι μου να ξαναπαρεις λογικά θα το σηκώσει να μου πεις αμέσως μόλις σου πει χαχαχ

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ααα ευχαριστώ ρε κορίτσια,  το θέλω τόσο πολύ και έχω τραβήξει τόσα πολλά για να είμαι εδώ που νομίζω ότι ονειρεύομαι και θα ξυπνήσω στον εφιάλτη που χωρίς τα τελευταία 7 χρόνια. Μακάρι να πάνε όλα καλα για όλες τις γυναίκες του κόσμου που το θέλουν. Λένε ότι μαμά γίνεσαι όταν το ονειρεύεσαι το παιδί και εγω είμαι 9 χρόνια μαμά με άδεια αγκαλιά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anna0909 είπε:

Ααα ευχαριστώ ρε κορίτσια,  το θέλω τόσο πολύ και έχω τραβήξει τόσα πολλά για να είμαι εδώ που νομίζω ότι ονειρεύομαι και θα ξυπνήσω στον εφιάλτη που χωρίς τα τελευταία 7 χρόνια. Μακάρι να πάνε όλα καλα για όλες τις γυναίκες του κόσμου που το θέλουν. Λένε ότι μαμά γίνεσαι όταν το ονειρεύεσαι το παιδί και εγω είμαι 9 χρόνια μαμά με άδεια αγκαλιά. 

Να εχεις πίστη στον Θεό και όλα θα γίνουν

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna0909 είπε:

Κορίτσια sos σήμερα δεν έχω καμία ενόχληση στην κοιλιά το μόνο που έχω είναι στομάχι με πολλά υγρά,  το στηθοσ μου το πρωΐ ειμαι μεν πρησμένο αλλά το απόγευμα το αισθάνομαι πιο βαρύ,  φυσιολογικά είναι αυτά??? Θα τρελαθώ 

Καλησπέρα και από εμένα και εγώ από εξωσωματική είμαι ξέρεις ότι έχεις καταφέρει το πρώτο σκέλος το σημαντικότερο ηρέμησε.Από τη στιγμή που έχεις καλές χοριακες δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο εσυ.Εγώ την 6η εβδομάδα είχα αίμα και τελικά ήταν από το Salospir.Ξεκίνησα με 200 χοριακή τον πρώτο υπέρηχο τον έκανα την 8η εβδομάδα στην αρχή δεν καταλαβαίνεις πολλά γιατί πέρνεις και τα φάρμακα και μπερδεύεσαι έχεις συννέχεια τσιμπήματα και πόνους περιόδου απ’ότι έχω διαβάσει μέχρι την 14η βδομάδα είναι ρευστά όλα μετά βδομάδα με την βδομάδα θα αρχίζεις να ησυχάζεις οπότε μην ψάχνεσαι με έντονα συμπτώματα από τώρα είναι πολύ νωρίς να αισθανθείς έγκυος.Υπομονή!!!


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Giotitsa Του έστειλα μνμ γιατί δεν το σηκώνει τουλάχιστον μόλις το δει να μου απαντήσει μήπως πάω και κάνω αύριο που έχει ιατρείο έναν υπέρηχο το μεσημεράκι να δει τα νερά του σάκου λογικά θα καταλάβει αν έχει διαρροή Ε?Συνήθως πόσες μέρες είναι το κρίσιμο διάστημα για τα νερά?


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

@Giotitsa Του έστειλα μνμ γιατί δεν το σηκώνει τουλάχιστον μόλις το δει να μου απαντήσει μήπως πάω και κάνω αύριο που έχει ιατρείο έναν υπέρηχο το μεσημεράκι να δει τα νερά του σάκου λογικά θα καταλάβει αν έχει διαρροή Ε?Συνήθως πόσες μέρες είναι το κρίσιμο διάστημα για τα νερά?

Ναι αν έχεις χασει θα φανεί αμέσως στον υπέρηχο κοιτά εγώ έχανα αμνιακα μετα απο μια βδομάδα ετσι αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα γίνει το ίδιο σε σένα ετσι θα απαντήσει φυσικά ναι τουλάχιστον αυτός ξέρει καλύτερα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ναι αν έχεις χασει θα φανεί αμέσως στον υπέρηχο κοιτά εγώ έχανα αμνιακα μετα απο μια βδομάδα ετσι αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα γίνει το ίδιο σε σένα ετσι θα απαντήσει φυσικά ναι τουλάχιστον αυτός ξέρει καλύτερα

Ναι ρε αγάπη μ εννοείται άμα δεν με δει δεν θεωρώ τπτ δεδομένο.Ευχαριστώ πολύ!!!


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

Ετσι ακριβως ετσι

Με πείρε μου είπε να πάω τώρα στο μαιευτήριο να κάνω ένα τέστ λέει να δούμε αν τα υγρά είναι αμνιακό κάτι με ένα χαρτάκι μου είπε πάω και βλέπουμε....


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Με πείρε μου είπε να πάω τώρα στο μαιευτήριο να κάνω ένα τέστ λέει να δούμε αν τα υγρά είναι αμνιακό κάτι με ένα χαρτάκι μου είπε πάω και βλέπουμε....

Ναι ναι ξέρω εγώ δεν εκανα με χαρτάκι είχα κάνει με ενα εξελιγμένο τεστ αλλά και μς το χαρτί θα ξέρεις τι είναι ποπο τέλεια να είναι ήσυχο το κεφάλι σου πήγαινε και όταν μάθεις ξαναστειλε ετσι

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

@minxriτον πήρες;

Ωραία κορίτσι δηλαδή όλα καλά έτσι δεν είναι αν εσύ δεν θα αγχωθεις και δεν είναι απαραίτητο μην το κανείς αλλά κανε όπως εσύ νιώθεις τέλεια νεακια

Γενικά μας είπε ότι εφόσον ήταν μόνο ένας δείκτης (ενδοκαρδιακή ηχογενής εστία) παρών στην Β' επιπέδου που σχετίζεται με σύνδρομο Down και δε βρήκαν άλλο εύρημα, είπαν ότι είμαστε μια χαρά. Ίσως πάρω δεύτερη γνώμη από το Ωνάσειο που έχει ειδικό τμήμα για εμβρυοκαρδιογράφημα.

Είναι και ακριβούτσικη η εξέταση για εμβρυοκαρδιογράφημα (150€), αλλά θέλαμε να την κάνουμε για να είμαστε σίγουροι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

@Farmakotriftena έκανα εμβρυοκαρδιογράφημα για την ηχογενή εστία που βρήκαν στο μωράκι στην Β' επιπέδου και μας είπε όλα καλά. Άμα θέλω να το επαναλάβουμε μου είπε όταν είμαι 28 με 30 εβδομάδων. Αλλά δεν είναι απαραίτητο.

Ήμουν σίγουρη!! Μπράβο Νικολέτα μου!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...