Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Fourfouri είπε:

Ήμουν ευχαριστημένη αλλά άλλαξα γιατί αν τεθεί θέμα προωρότητας να είναι πιο ασφαλές το νινι σε νοσοκομείο.

Παίρνω σαλοσπίρ των 160

Κορίτσι μου καλώς ήρθες! Κι εγώ το ίδιο θέμα έχω και παίρνω σαλοσπιρ. Κι επίσης ακριβώς το ίδιο, κι εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο πανεπιστημιακό για να υπάρχει ΜΕΝΝ σε περίπτωση που είναι πρόωρο η χρειαστεί. Βέβαια προς το παρόν δεν έχω κανένα πρόβλημα ανάπτυξης! Αντιθέτως η μπέμπα είναι λίγο μεγαλύτερη. Εσένα πως πάει από ανάπτυξη. 

Έχω γιατρό και ιδιώτη και στο νοσοκομείο και μου είπαν και οι δυο ότι επειδή οι αρτηρίες παρουσιάζουν βελτίωση μπορεί να μην έχουμε και κανένα απολύτως θέμα στο τέλος! Ούτε μου πρότειναν ενέσεις, γιατί φάνηκε να βελτιώνεται με το σαλοσπιρ!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Γειά σας ζουζουνεςςς. Τι ζέστη είναι αυτή Παναγία μου; ειδικά το βράδυ κάτω από το κλιματιστικό την βγάζω. Είχα θέμα με τα πόδια μου και τα δάκτυλα μου πρίστηκαν έγιναν σαν καρπούζια και ξεκίνησα μαγνησιο και τώρα είμαι μια Χαρούλα. Εμείς με τον άντρα μου πάμε κάμπινγκ κάθε σ.κ οπότε πάλι καλά την οαλεβω. Επίσης ποια μίλησε για ρουχαλάκια; εγώ έχω ξεφύγει πάντως κούκλες πήγαμε πήραμε καροτσάκι, μπανιέρα, ένα δύο ρουχαλάκια, ενδοεποικοινωνια, αποστειρωτή, μέχρι και ύπνο σφηνάκι της πήραμε της μπέμπας:-P 3 Αυγούστου έρχεται και η μαμά μου από Γερμανία για διακοπές και θα πάμε να αγοράσουμε κρεβατάκι και ντουλάπα χοχοχοοο περνάει ο καιρός ζουζουνεςςς 

  • Μου αρέσει 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

6ep46t.jpg χτες μια Γνωστή δεν το κατάλαβε. :roll:

Καλά εντάξει πες της να βάλει γυαλιά η μάλλον να κανει επέμβαση για καταραχτη έλεος χαχαχαχαχαχαχαχα η κοιλιά βγάζει μάτι


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν και δόξα τω Θεώ οι μετρήσεις είναι καλές. Την προηγούμενη εβδομάδα στη β επιπέδου (ήμουν 22 και 2) ήταν 560γρ το νινακι μου.

Βέβαια απ' όσο ξέρω στις τελευταίες εβδομάδες γινεται οτι γίνεται...

Προς το παρόν μεγαλώνει φυσιολογικά απλά λόγω του ότι ας πούμε οι αρτηρίες φαίνονται να είναι στενές και δεν περνάει σωστά το αίμα υπάρχει πιθανότητα να μην παίρνει ικανοποιητικό βάρος η ακόμα και να μην παίρνει καθόλου

Επίσης παίζει και η προεκλαμψία

Για ενέσεις ακόμα δεν μου είπαν τπτ, σαλοσπίρ μόνο. Δεν ξέρω αν έχουν βελτιωθεί η χειροτερέψει οι αρτηρίες γιατί δεν έκανα στον ίδιο γιατρό αυχενική και β επιπέδου

Gogouli το πρώτο σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giotitsa είπε:

Καλά εντάξει πες της να βάλει γυαλιά η μάλλον να κανει επέμβαση για καταραχτη έλεος χαχαχαχαχαχαχαχα η κοιλιά βγάζει μάτι

Ή την έκοψε η ζήλεια τη γνωστή μπουχαχα ημαρτον δεν το κατάλαβε λέει χαχαχαχα ξέρω είμαι κακιά πάλι χιχιχι.

Εμένα μια φίλη μη χέσω που είναι και αυτή εγκυος κάθε φορά που θα με δει μου λέει πήρες κιλά ε; Εν τω μεταξύ έχω πάρει 4 παραπάνω δεν είναι.... Κι επειδή εκείνη έχει πρηστεί απ' το πολύ φαγακι (μόνη της το λέει ότι τρώει ασταμάτητα) θέλει μάλλον να τα χρεώσει σε εμένα τα κιλά δε ξέρω χαχαχαχα εγώ που πραγματικά αν μπορούσα να φάω όσο ήθελα θα είχα πάρει 20 κιλά αλλά ρε φίλε όταν είσαι λιχουδω τα παχη σου τα καλή σου σιγά μην της έλεγα παχυνες συνέχεια ημαρτον... Φαίνομαι 4 μηνων και φαίνεται 7 και είμαστε το αντίθετο... Όταν πέρασε γνωστός μας και της το είπε να δείτε πόσα χρώματα άλλαξε... Από εκεί κατάλαβα εγώ ότι είναι κακόβουλα τα σχόλια της περί κιλών αλλιώς δεν θα το έπαιρνα χαμπάρι...

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Fourfouri είπε:

Καλησπέρα στην παρέα σας! Σας παρακολουθώ που και που αλλά βαριόμουν να κάνω εγγραφή!! Σήμερα το αποφασισα!Ειμαι 23w και 4d, δεύτερη εγκυμοσύνη, από πατρα. Περιμένω το δεύτερο μου κορίτσακι και μέχρι τώρα εκτός από ένα θεματικό χαμηλής papp A και αυξημένης αντίστασης μητριαίων αρτηριών όλα βαίνουν καλώς. Αυτό βέβαια με έχει αγχώσει γιατί έχω αυξημένες πιθανότητες προεκλαμψίας και καθυστερησης ανάπτυξης του εμβρύου οπότε άλλαξα γιατρό πριν 2 εβδομάδες.  Πήγα σε δημόσιο αν και δεν ήθελα γιατί δεν κάνουν επισκληριδιο.

Αυτά από εμένα, καλώς σας βρήκα!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας αγάπη με το καλό η μπέμπα σου! ❤️ 

5 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Γειά σας ζουζουνεςςς. Τι ζέστη είναι αυτή Παναγία μου; ειδικά το βράδυ κάτω από το κλιματιστικό την βγάζω. Είχα θέμα με τα πόδια μου και τα δάκτυλα μου πρίστηκαν έγιναν σαν καρπούζια και ξεκίνησα μαγνησιο και τώρα είμαι μια Χαρούλα. Εμείς με τον άντρα μου πάμε κάμπινγκ κάθε σ.κ οπότε πάλι καλά την οαλεβω. Επίσης ποια μίλησε για ρουχαλάκια; εγώ έχω ξεφύγει πάντως κούκλες πήγαμε πήραμε καροτσάκι, μπανιέρα, ένα δύο ρουχαλάκια, ενδοεποικοινωνια, αποστειρωτή, μέχρι και ύπνο σφηνάκι της πήραμε της μπέμπας:-P 3 Αυγούστου έρχεται και η μαμά μου από Γερμανία για διακοπές και θα πάμε να αγοράσουμε κρεβατάκι και ντουλάπα χοχοχοοο περνάει ο καιρός ζουζουνεςςς 

Αχ τελειαααα με το καλό να χρησιμοποιηθούν όλα από την μπέμπα σου! 

Just now, tsilona είπε:

6ep46t.jpg χτες μια Γνωστή δεν το κατάλαβε. :roll:

Κοιλουμπινι όμορφο!!! ❤️ ❤️ ❤️ Έλεος να πεις στη γνωστή σου στραβωμαραααα χαζαχ 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , tsilona είπε:

6ep46t.jpg χτες μια Γνωστή δεν το κατάλαβε. :roll:

Χαχαχα...καλα η γνωστη σιγουρα θα πρεπει να επισκεφθει αμεσα εναν οφθαλμιατρο γιατι η εγκυμοσυνη σου βγαζει ματι!!!Τι ωραια κοιλιτσα ειναι αυτη!!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Που εείστε χαμένες; Αν και έχω δύο πιθανές επιλογές στο μυαλό, θάλασσα ή κλιματιστικό!!! Εγώ πεθαίνω σήμερα, έχουμε πολύ ζέστη!!!

@tsilona Τι κοιλίτσα όμορφη είναι αυτή!!!! Πάντως είναι σίγουρα εγκυμοσύνης, εμένα δε μου φαίνεται φαγητού, χαχαχαχα Στραβομαρα η φίλη μάλλον!

@Mamacita Alina Αυτά τα σχόλια κι εμένα δε μου αρέσουν. Δε θα κρίνω το πόσα πήρε και τι έκανε η καθεμία, γιατί είμαστε τελείως διαφορετικές. Εγώ το βίωσα με μια ξαδέρφη η οποία πήρε 28 και γέννησε πριν τρεις μήνες. Συνέχεια με ρωτάει πόσα κιλά πήρα. Αφού πλέον βλέπω μήνυμα και χωρίς να προλάβω να το ανοίξω λέει ο άντρας μου για να απαντήσεις πρέπει πρώτα να ζυγιστεις. Με είδε η μαμά της να φανταστείς και μου έλεγε ότι έκανα μόνο κοιλιά και δεν έβαλα τίποτα και μετά μου έστειλε την επόμενη μέρα και λέει θα δεις κι εσύ τι θα πάθεις από τον 7ο. Στην αρχή το έπαιρνα στην πλάκα και πίστευα ότι αγχωθηκε για να τα χάσει αλλά δε σου κρύβω ότι έχει αρχίσει να με στενοχωρεί όλο αυτό. Και όχι για μένα, γιατί στην τελική θα είμαι άξια των επιλογών μου. Μπορεί να βάλω πολλά,μπορεί μέτρια, μπορεί λίγα. Στενοχωριέμαι γιατί με την αντιμετώπιση της δείχνει σα να ενοχλείται και να μη νιώθει καλά με τον εαυτό της,και είναι κρίμα γιατί έφερε ένα θαυματακι στη ζωή!

10 ώρες πρίν, Fourfouri είπε:

Προς το παρόν και δόξα τω Θεώ οι μετρήσεις είναι καλές. Την προηγούμενη εβδομάδα στη β επιπέδου (ήμουν 22 και 2) ήταν 560γρ το νινακι μου.

Βέβαια απ' όσο ξέρω στις τελευταίες εβδομάδες γινεται οτι γίνεται...

Προς το παρόν μεγαλώνει φυσιολογικά απλά λόγω του ότι ας πούμε οι αρτηρίες φαίνονται να είναι στενές και δεν περνάει σωστά το αίμα υπάρχει πιθανότητα να μην παίρνει ικανοποιητικό βάρος η ακόμα και να μην παίρνει καθόλου

Επίσης παίζει και η προεκλαμψία

Για ενέσεις ακόμα δεν μου είπαν τπτ, σαλοσπίρ μόνο. Δεν ξέρω αν έχουν βελτιωθεί η χειροτερέψει οι αρτηρίες γιατί δεν έκανα στον ίδιο γιατρό αυχενική και β επιπέδου

Gogouli το πρώτο σου?

Ναι κορίτσι μου το πρώτο μου είναι! Εσένα; πάντως για τις αρτηρίες εμένα ο γιατρός μου είπε ότι είναι τυχαίο γεγονός. Σε επόμενη πχ εγκυμοσύνη μπορεί να μην υπάρχει. Εγώ θα σου πρότεινα όταν πηγαίνεις για υπέρηχο να ζητάς να σου κάνουν και.ντοπλερ αρτηριών να ξέρεις που βρίσκεσαι. Εγώ από τότε που το βρήκαμε κάνω κάθε φορά που έχω ραντεβού. 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Που εείστε χαμένες; Αν και έχω δύο πιθανές επιλογές στο μυαλό, θάλασσα ή κλιματιστικό!!! Εγώ πεθαίνω σήμερα, έχουμε πολύ ζέστη!!!

@tsilona Τι κοιλίτσα όμορφη είναι αυτή!!!! Πάντως είναι σίγουρα εγκυμοσύνης, εμένα δε μου φαίνεται φαγητού, χαχαχαχα Στραβομαρα η φίλη μάλλον!

@Mamacita Alina Αυτά τα σχόλια κι εμένα δε μου αρέσουν. Δε θα κρίνω το πόσα πήρε και τι έκανε η καθεμία, γιατί είμαστε τελείως διαφορετικές. Εγώ το βίωσα με μια ξαδέρφη η οποία πήρε 28 και γέννησε πριν τρεις μήνες. Συνέχεια με ρωτάει πόσα κιλά πήρα. Αφού πλέον βλέπω μήνυμα και χωρίς να προλάβω να το ανοίξω λέει ο άντρας μου για να απαντήσεις πρέπει πρώτα να ζυγιστεις. Με είδε η μαμά της να φανταστείς και μου έλεγε ότι έκανα μόνο κοιλιά και δεν έβαλα τίποτα και μετά μου έστειλε την επόμενη μέρα και λέει θα δεις κι εσύ τι θα πάθεις από τον 7ο. Στην αρχή το έπαιρνα στην πλάκα και πίστευα ότι αγχωθηκε για να τα χάσει αλλά δε σου κρύβω ότι έχει αρχίσει να με στενοχωρεί όλο αυτό. Και όχι για μένα, γιατί στην τελική θα είμαι άξια των επιλογών μου. Μπορεί να βάλω πολλά,μπορεί μέτρια, μπορεί λίγα. Στενοχωριέμαι γιατί με την αντιμετώπιση της δείχνει σα να ενοχλείται και να μη νιώθει καλά με τον εαυτό της,και είναι κρίμα γιατί έφερε ένα θαυματακι στη ζωή!

Ναι κορίτσι μου το πρώτο μου είναι! Εσένα; πάντως για τις αρτηρίες εμένα ο γιατρός μου είπε ότι είναι τυχαίο γεγονός. Σε επόμενη πχ εγκυμοσύνη μπορεί να μην υπάρχει. Εγώ θα σου πρότεινα όταν πηγαίνεις για υπέρηχο να ζητάς να σου κάνουν και.ντοπλερ αρτηριών να ξέρεις που βρίσκεσαι. Εγώ από τότε που το βρήκαμε κάνω κάθε φορά που έχω ραντεβού. 

Εγώ εδώ είμαι φιλη βρέχει σε έμας μάλλον το έχασε κορίτσια Εχω πολύ πόνο στα πόδια είναι απο το βάρος κι επειδή περπαταω με στρωτά ρε δεν τις χεζετε ολες όσα κιλά γουσταρουμε θα πάρουμε ο καθένας θα πετάξει την κακιά του


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Που εείστε χαμένες; Αν και έχω δύο πιθανές επιλογές στο μυαλό, θάλασσα ή κλιματιστικό!!! Εγώ πεθαίνω σήμερα, έχουμε πολύ ζέστη!!!

@tsilona Τι κοιλίτσα όμορφη είναι αυτή!!!! Πάντως είναι σίγουρα εγκυμοσύνης, εμένα δε μου φαίνεται φαγητού, χαχαχαχα Στραβομαρα η φίλη μάλλον!

@Mamacita Alina Αυτά τα σχόλια κι εμένα δε μου αρέσουν. Δε θα κρίνω το πόσα πήρε και τι έκανε η καθεμία, γιατί είμαστε τελείως διαφορετικές. Εγώ το βίωσα με μια ξαδέρφη η οποία πήρε 28 και γέννησε πριν τρεις μήνες. Συνέχεια με ρωτάει πόσα κιλά πήρα. Αφού πλέον βλέπω μήνυμα και χωρίς να προλάβω να το ανοίξω λέει ο άντρας μου για να απαντήσεις πρέπει πρώτα να ζυγιστεις. Με είδε η μαμά της να φανταστείς και μου έλεγε ότι έκανα μόνο κοιλιά και δεν έβαλα τίποτα και μετά μου έστειλε την επόμενη μέρα και λέει θα δεις κι εσύ τι θα πάθεις από τον 7ο. Στην αρχή το έπαιρνα στην πλάκα και πίστευα ότι αγχωθηκε για να τα χάσει αλλά δε σου κρύβω ότι έχει αρχίσει να με στενοχωρεί όλο αυτό. Και όχι για μένα, γιατί στην τελική θα είμαι άξια των επιλογών μου. Μπορεί να βάλω πολλά,μπορεί μέτρια, μπορεί λίγα. Στενοχωριέμαι γιατί με την αντιμετώπιση της δείχνει σα να ενοχλείται και να μη νιώθει καλά με τον εαυτό της,και είναι κρίμα γιατί έφερε ένα θαυματακι στη ζωή!

Ναι κορίτσι μου το πρώτο μου είναι! Εσένα; πάντως για τις αρτηρίες εμένα ο γιατρός μου είπε ότι είναι τυχαίο γεγονός. Σε επόμενη πχ εγκυμοσύνη μπορεί να μην υπάρχει. Εγώ θα σου πρότεινα όταν πηγαίνεις για υπέρηχο να ζητάς να σου κάνουν και.ντοπλερ αρτηριών να ξέρεις που βρίσκεσαι. Εγώ από τότε που το βρήκαμε κάνω κάθε φορά που έχω ραντεβού. 

Αυτο ακριβως!! Από τη στιγμή που είναι επιλογή τους να τρώνε και δεν είναι θέμα υγείας το ότι παχυναν γιατί μετά προσπαθούν να μειώσουν τον άλλο; Εγώ το έχω δηλώσει αρκετές φορές ότι άμα δεν είχα διαβήτη θα είχα πάρει πολλά κιλά και ουδέποτε έχω πρόβλημα ούτε σχολιάζω αρνητικά κορίτσια που είναι πιο ζουμερα ίσα ίσα στην εγκυμοσύνη μας το τελευταίο που πρέπει μας νοιάζει είναι τα κιλά.... Αλλά άμα τα απέκτησε επειδή είναι λιχουδα γιατί μετα με όλα τα σχόλια προσπαθεί να μειώσει εμένα; Ίσα ίσα που εγώ της λέω ότι σημασία δεν έχουν τα κιλά και αφού μπορεί ας το χαρεί όσο πιο πολύ μπορεί!! Και πάντα το γυρνάει στα κιλά ότι ααα πήρες κι εσύ και ααα απ' τη κοιλιά σε έκανα κλεισμένο τον 7ο και τέτοια πράγματα!!! Οοοοτι να ναι....

Just now, Giotitsa είπε:

Εγώ εδώ είμαι φιλη βρέχει σε έμας μάλλον το έχασε κορίτσια Εχω πολύ πόνο στα πόδια είναι απο το βάρος κι επειδή περπαταω με στρωτά ρε δεν τις χεζετε ολες όσα κιλά γουσταρουμε θα πάρουμε ο καθένας θα πετάξει την κακιά του

Μακάρι οι κακίες να ήταν μόνο για τα κιλά.... Όλο παρλαπιπες είναι ο κόσμος.... Αλλά οταν λαμβάνεις κακίες από γυναίκες και δη έγκυες ή μανουλες σου έρχεται πιο βαρύ


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αυτο ακριβως!! Από τη στιγμή που είναι επιλογή τους να τρώνε και δεν είναι θέμα υγείας το ότι παχυναν γιατί μετά προσπαθούν να μειώσουν τον άλλο; Εγώ το έχω δηλώσει αρκετές φορές ότι άμα δεν είχα διαβήτη θα είχα πάρει πολλά κιλά και ουδέποτε έχω πρόβλημα ούτε σχολιάζω αρνητικά κορίτσια που είναι πιο ζουμερα ίσα ίσα στην εγκυμοσύνη μας το τελευταίο που πρέπει μας νοιάζει είναι τα κιλά.... Αλλά άμα τα απέκτησε επειδή είναι λιχουδα γιατί μετα με όλα τα σχόλια προσπαθεί να μειώσει εμένα; Ίσα ίσα που εγώ της λέω ότι σημασία δεν έχουν τα κιλά και αφού μπορεί ας το χαρεί όσο πιο πολύ μπορεί!! Και πάντα το γυρνάει στα κιλά ότι ααα πήρες κι εσύ και ααα απ' τη κοιλιά σε έκανα κλεισμένο τον 7ο και τέτοια πράγματα!!! Οοοοτι να ναι....

Μακάρι οι κακίες να ήταν μόνο για τα κιλά.... Όλο παρλαπιπες είναι ο κόσμος.... Αλλά οταν λαμβάνεις κακίες από γυναίκες και δη έγκυες ή μανουλες σου έρχεται πιο βαρύ

 

Just now, Giotitsa είπε:

Εγώ εδώ είμαι φιλη βρέχει σε έμας μάλλον το έχασε κορίτσια Εχω πολύ πόνο στα πόδια είναι απο το βάρος κι επειδή περπαταω με στρωτά ρε δεν τις χεζετε ολες όσα κιλά γουσταρουμε θα πάρουμε ο καθένας θα πετάξει την κακιά του

Ναι ρε σεις, αντί να εστιάζουμε στην ουσία. Δε πα να πάρω και 30 κιλά, με νοιάζει να ειναι καλά το μωράκι μου κι εγώ. Σίγουρα παίζει ρόλο στην ψυχολογία μας, αλλά το θαυματάκι μας θα είναι δίπλα μας (και δε θα μας λέει χοντρές). Και όντως υπάρχει μια γενικότερη κριτική απο τους ανθρώπους για όλα, κιλά, τρόπος γέννας, θηλασμός, ανατροφή. Η κάθε μανούλα θα κάνει το καλύτερο για το παιδάκι και την οικογένεια της και πρέπει να υπάρχει σεβασμός και κατανόηση.

Γιωτίτσα σε εμάς έβρεξε πολύ χτες, αλλά μετά έγινε χειρότερα, όλη εκείνη η απάλευτη κουφόβραση, ανάσα δε μπορούσαμε να πάρουμε!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αυτο ακριβως!! Από τη στιγμή που είναι επιλογή τους να τρώνε και δεν είναι θέμα υγείας το ότι παχυναν γιατί μετά προσπαθούν να μειώσουν τον άλλο; Εγώ το έχω δηλώσει αρκετές φορές ότι άμα δεν είχα διαβήτη θα είχα πάρει πολλά κιλά και ουδέποτε έχω πρόβλημα ούτε σχολιάζω αρνητικά κορίτσια που είναι πιο ζουμερα ίσα ίσα στην εγκυμοσύνη μας το τελευταίο που πρέπει μας νοιάζει είναι τα κιλά.... Αλλά άμα τα απέκτησε επειδή είναι λιχουδα γιατί μετα με όλα τα σχόλια προσπαθεί να μειώσει εμένα; Ίσα ίσα που εγώ της λέω ότι σημασία δεν έχουν τα κιλά και αφού μπορεί ας το χαρεί όσο πιο πολύ μπορεί!! Και πάντα το γυρνάει στα κιλά ότι ααα πήρες κι εσύ και ααα απ' τη κοιλιά σε έκανα κλεισμένο τον 7ο και τέτοια πράγματα!!! Οοοοτι να ναι....

Μακάρι οι κακίες να ήταν μόνο για τα κιλά.... Όλο παρλαπιπες είναι ο κόσμος.... Αλλά οταν λαμβάνεις κακίες από γυναίκες και δη έγκυες ή μανουλες σου έρχεται πιο βαρύ

Καλά Εχω λαβει Εχω κακιά αλλά τους Εχω ολους χεσμενους πλεον το μωρακι μου εγώ κι ο άνδρας μου να είμαστε καλά ετσι κάνε και εσύ χεστες όλες


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

 

Ναι ρε σεις, αντί να εστιάζουμε στην ουσία. Δε πα να πάρω και 30 κιλά, με νοιάζει να ειναι καλά το μωράκι μου κι εγώ. Σίγουρα παίζει ρόλο στην ψυχολογία μας, αλλά το θαυματάκι μας θα είναι δίπλα μας (και δε θα μας λέει χοντρές). Και όντως υπάρχει μια γενικότερη κριτική απο τους ανθρώπους για όλα, κιλά, τρόπος γέννας, θηλασμός, ανατροφή. Η κάθε μανούλα θα κάνει το καλύτερο για το παιδάκι και την οικογένεια της και πρέπει να υπάρχει σεβασμός και κατανόηση.

Γιωτίτσα σε εμάς έβρεξε πολύ χτες, αλλά μετά έγινε χειρότερα, όλη εκείνη η απάλευτη κουφόβραση, ανάσα δε μπορούσαμε να πάρουμε!

Ααααχ αυτό αυτό αυτό αυτό....

Το άλλο που το πας; Έκανα μικτή διατροφή στο παιδί μου και το είχα κάνει σκουλαρίκι μπας και καταφέρω τον αποκλειστικό θηλασμό... Εεεε έμαθα ότι έλεγαν από τα πεθερικά ότι αποκλείεται να έχω γάλα μιας και έχω μικρό στήθος και το έχω κάνει σκουλαρίκι για να κάθομαι!!!!!! Η συνυφαδα μου συγκεκριμένα το είπε αν δε με πληροφόρησαν λάθος και δεν θα το πίστευα αν μπροστά μου δεν μου ελεγαν και καλά στη πλάκα καλά από πού το βγάζεις καλέ το γάλα χαχαχα..

Αστειιιιο.... Γελασαμε.... Πφφφφ


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ααααχ αυτό αυτό αυτό αυτό....

Το άλλο που το πας; Έκανα μικτή διατροφή στο παιδί μου και το είχα κάνει σκουλαρίκι μπας και καταφέρω τον αποκλειστικό θηλασμό... Εεεε έμαθα ότι έλεγαν από τα πεθερικά ότι αποκλείεται να έχω γάλα μιας και έχω μικρό στήθος και το έχω κάνει σκουλαρίκι για να κάθομαι!!!!!! Η συνυφαδα μου συγκεκριμένα το είπε αν δε με πληροφόρησαν λάθος και δεν θα το πίστευα αν μπροστά μου δεν μου ελεγαν και καλά στη πλάκα καλά από πού το βγάζεις καλέ το γάλα χαχαχα..

Αστειιιιο.... Γελασαμε.... Πφφφφ

Έλεος πες τους... Το βυζι δεν είναι αποθήκη γάλατος είναι εργοστάσιο το γάλα το παράγει ξανά κ ξανά όσο το ζητάει το μωρό... Δεν χρειάζεται να έχεις τεράστιο στήθος για να αποθηκεύεις γάλα μέσα του.. Σε νιώθω τόσο πολύ γτ κ η μάνα μου τα ίδια μου λέει γτ κ εγώ έχω πολύ πολύ μικρό στήθος σχεδων ανύπαρκτο! 

Όμορφη Κυριακή σε όλες κορίτσια! ❤️ 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...