Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Που εείστε χαμένες; Αν και έχω δύο πιθανές επιλογές στο μυαλό, θάλασσα ή κλιματιστικό!!! Εγώ πεθαίνω σήμερα, έχουμε πολύ ζέστη!!!

@tsilona Τι κοιλίτσα όμορφη είναι αυτή!!!! Πάντως είναι σίγουρα εγκυμοσύνης, εμένα δε μου φαίνεται φαγητού, χαχαχαχα Στραβομαρα η φίλη μάλλον!

@Mamacita Alina Αυτά τα σχόλια κι εμένα δε μου αρέσουν. Δε θα κρίνω το πόσα πήρε και τι έκανε η καθεμία, γιατί είμαστε τελείως διαφορετικές. Εγώ το βίωσα με μια ξαδέρφη η οποία πήρε 28 και γέννησε πριν τρεις μήνες. Συνέχεια με ρωτάει πόσα κιλά πήρα. Αφού πλέον βλέπω μήνυμα και χωρίς να προλάβω να το ανοίξω λέει ο άντρας μου για να απαντήσεις πρέπει πρώτα να ζυγιστεις. Με είδε η μαμά της να φανταστείς και μου έλεγε ότι έκανα μόνο κοιλιά και δεν έβαλα τίποτα και μετά μου έστειλε την επόμενη μέρα και λέει θα δεις κι εσύ τι θα πάθεις από τον 7ο. Στην αρχή το έπαιρνα στην πλάκα και πίστευα ότι αγχωθηκε για να τα χάσει αλλά δε σου κρύβω ότι έχει αρχίσει να με στενοχωρεί όλο αυτό. Και όχι για μένα, γιατί στην τελική θα είμαι άξια των επιλογών μου. Μπορεί να βάλω πολλά,μπορεί μέτρια, μπορεί λίγα. Στενοχωριέμαι γιατί με την αντιμετώπιση της δείχνει σα να ενοχλείται και να μη νιώθει καλά με τον εαυτό της,και είναι κρίμα γιατί έφερε ένα θαυματακι στη ζωή!

Ναι κορίτσι μου το πρώτο μου είναι! Εσένα; πάντως για τις αρτηρίες εμένα ο γιατρός μου είπε ότι είναι τυχαίο γεγονός. Σε επόμενη πχ εγκυμοσύνη μπορεί να μην υπάρχει. Εγώ θα σου πρότεινα όταν πηγαίνεις για υπέρηχο να ζητάς να σου κάνουν και.ντοπλερ αρτηριών να ξέρεις που βρίσκεσαι. Εγώ από τότε που το βρήκαμε κάνω κάθε φορά που έχω ραντεβού. 

Γεια σας κοριτσια...χαθηκα το ΣΚ γιατι αραζα σε παραλιες...πολλή ζέστη κι εδω κι επιπλεον με το μωρο μες στο σπιτι κουραζομαι περισσοτερο οποτε παραλια και παλι παραλια! Βαραινω και εχω αρχισει να φοβαμαι να τον σηκωνω, αλλα μπορω κι αλλιως? Ο αντρας μου λειπει ολη μερα απο το σπιτι, μονο το ΣΚ εχουμε που μπορουμε να κανουμε πραγματα μαζι..

7 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Ααααχ αυτό αυτό αυτό αυτό....

Το άλλο που το πας; Έκανα μικτή διατροφή στο παιδί μου και το είχα κάνει σκουλαρίκι μπας και καταφέρω τον αποκλειστικό θηλασμό... Εεεε έμαθα ότι έλεγαν από τα πεθερικά ότι αποκλείεται να έχω γάλα μιας και έχω μικρό στήθος και το έχω κάνει σκουλαρίκι για να κάθομαι!!!!!! Η συνυφαδα μου συγκεκριμένα το είπε αν δε με πληροφόρησαν λάθος και δεν θα το πίστευα αν μπροστά μου δεν μου ελεγαν και καλά στη πλάκα καλά από πού το βγάζεις καλέ το γάλα χαχαχα..

Αστειιιιο.... Γελασαμε.... Πφφφφ

Ενταξει ελατε να κανουμε πορεια διαμαρτυριας ολες εμεις οι μικροβυζουδες...ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ! Ενταξει, εγω αν κι εχω μικρο στηθος ειχα τοσο πολυ γαλα, που χορταινε το μωρο φουλ, εβγαζα με το θηλαστρο και αποθηκευα κι ακομα αυτο ετρεχε...ειναι γεγονος οτι οσο δινεις τοσο αυτο παραγει! Οι ηδη μανουλες πλεον ξερουν, αλλα οι πρωτομανουλες μην αφησετε κανεναν να σας πει οτι δεν εχετε γαλα. Ειδικα αυτο με το μικρο στηθος...ελεος...ειναι μπουρδα...και ειδικα αν νιωθεις οτι σου μειωνετε εκει πρεπει να πεισμωσεις και να δινεις περισσοτερο. Ενταξει, αν συντρεχουν αλλοι λογοι παω πασο...δεν πρεπει να ειμαστε καθετοι σε τιποτα. Το θεμα ειναι να τρωει το μωρακι μας...

6 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κ για χιλιοστη φορά  εχθες μου λεει μια, Πω πω καημενουλα, θα φας ολο το καλοκαίρι, ολη τη ζεστη.... Έπρεπε να της πω, την επόμενη φορά  θα το παραγγείλω αλλη εποχή... Ρε κολλημα που τρωνε... 

Αυτο ισχυει παντως! Κι εγω το λεω....

Αλλα τουλαχιστον θα γεννησουμε εποχη που δεν θα εχει ουτε πολυ κρυο ουτε πολυ ζεστη και τα μωρακια μας (αλλα και μεις) δεν θα υποφερουν...

  • Μου αρέσει 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

@tsilona εννοείς ότι η μαμα σου έδινε κρυφά από εσένα μπουκάλι στο μωρο;;

Ναι αυτό εννοώ. Κ ρυζάλευρο που κ αυτο της το έφτυσε..κ το έμαθα μετά από καιρό σε μια κουβέντα με άλλους, πάνω στην πλάκα έλεγε, ε η δικια μας δεν πίνει άλλο γάλα, μόνο της μάνας της, την έδωσα να πιει γτ το άφηνε πεινασμένο κ δεν το ήπιε. Άσε χεσε μέσα Φαρμακοτριφτενα μου


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ναι αυτό εννοώ. Κ ρυζάλευρο που κ αυτο της το έφτυσε..κ το έμαθα μετά από καιρό σε μια κουβέντα με άλλους, πάνω στην πλάκα έλεγε, ε η δικια μας δεν πίνει άλλο γάλα, μόνο της μάνας της, την έδωσα να πιει γτ το άφηνε πεινασμένο κ δεν το ήπιε. Άσε χεσε μέσα Φαρμακοτριφτενα μου

Πάντως οκ αυτό δεν ήταν καθόλου σωστό. Θα μπορούσες να χάσεις τον θηλασμό έτσι. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πάντως οκ αυτό δεν ήταν καθόλου σωστό. Θα μπορούσες να χάσεις τον θηλασμό έτσι. 

Δεν είναι καθόλου σωστό γενικά να μπλέκεται η μάνα μου στην ανατροφή του παιδιού με οποιοδήποτε τρόπο, αλλά 24 ετών τότε εγώ, τι ήξερα τάχα; όλα λάθος τα ήξερα. (έλεγαν) 

  • Λυπημένη/-ος 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@tsilona χαρά στην υπομονή σου εγώ απ' τα νεύρα θα την είχα πετάξει έξω... Δεν είμαι κατά του σκονογαλου μιας που το μωρό μου έκανε μικτή (τώρα πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλα θα προσπαθήσω για αποκλειστικο) αλλά πρέπει να σέβονται οι γιαγιάδες την επιλογή των γονέων είτε είναι να θηλάζουν αποκλειστικά είτε είναι να μη τρώνε σοκολάτες στο μέλλον (που πάντα κάποια γιαγιά κρυφά θα δώσει πάλι). Εγώ βέβαια δίνω και γλυκά αλλά με μέτρο... Δε θέλω να της στέρησω κάτι αφού δεν έχουμε αλλεργία αλλά μετά κατευθείαν πλύσιμο δοντακια κλπ... έχω ακούσει όμως μαμάδες που για δικούς τους λόγους δεν θέλουν να τρώει κάτι το παιδί και πάνε και το δίνουν οι γιαγιάδες... Σάμπως εμείς θέλουμε το χειρότερο για τα παιδιά μας ξέρω γω και εκείνες είναι οι Αγίες που τα σώζουν απ' τις λάθος απαιτήσεις της μαμάς.... Σωστό ή λάθος ότι πουν οι γονείς πρέπει να τηρείται...

Ευαγγελία (για κάποιο λόγο δε μου κάνει παράθεση) εμένα τη πρώτη φορά αυτό που όσο δίνεις βγάζει το στήθος δεν έπιασε... Βέβαια λόγο επιπλοκής άργησα να τη βάλω στο στήθος.... Αλλά την είχα σκουλαρίκι μα σκουλαρίκι όμως.... Φαντάσου άμα την έπαιρνε ο ύπνος και την άφηνα δίπλα μου ξυπνούσε και έκλαιγε... Και μου λέγανε σου λέω εμεσα πάντα ακόμη θηλάζεις; (Ενώ θήλασα μόλις 6 μηνες μιας που σταμάτησε το γάλα και το άφησε μόνο του το μωρο) ή από πού καλέ βγάζεις τόσο γάλα και είναι όλη μέρα εκεί; Ή μπραααβο δε σου φαίνεται (λόγο μικρού στήθους) πολλαααα....

Εγώ δε καταλαβαινω γιατί ειδικά οι μεγαλύτερες γυναίκες είναι τόσο κατά του θηλασμού... Οκ είναι ανενημερωτες μιας που στην εποχή τους το σκονογαλα έδινε και έπαιρνε χωρίς λόγο αλλά δεν έχουν και τη διάθεση να ακούσουν τη νέα μαμά να ενημερωθούν.... Λένε εκεί τα δικά τους σάμπως έχουν γνώσεις πάνω από παιδιάτρους και συμβούλους θηλασμού.... Προφανώς και η μαμά που θηλάζει δε το κάνει για εγωισμό οπότε θα θηλάζει και ας πεινάει το παιδί.... Αν πεινάει φαίνεται δεν βρέχει πάνες, δεν παίρνει κιλά και προφανώς κλαίει σπαρακτικά απ' τη πείνα και δεν το ηρεμεί κάτι εκτός του φαγητού... Να προσπαθω να τους τα εξηγήσω όλα αυτά και να μου τη λένε και από πάνω.... Όχι απλά λοιπόν λένε κοτσανες στις νέες μανουλες, όχι απλα τις θεωρούν κλάσεις κατώτερες από τις δικές τους μητρικές γνώσεις μη χέσω αμφισβητούν και επιστήμονες.... και εννοειται πως δεν είναι μόνο το θέμα του θηλασμού ετσι; Απλά αυτό είναι πιο κοντά στο μωράκι μας που έρχεται και το αναλύω τοσο.... και στις στέρεες τροφές να δείτε γλέντι!!!!

μα βάλε αλάτι στο φαι του παιδιού πως να το φάει έτσι και μετά παραπονιέσαι εσύ θα το έτρωγες; Μα δώστου το αυγό λιγότερο σφιχτό γιατί έτσι δε μπορεις να βουτήξεις ψωμάκι και δε του αρεσει, ααα εγώ στα δικά μου ή σε εσένα είχα δώσει 6 μηνών ήδη τηγανιτές πατάτες άααα οοοο εεεε.... Εεεεεεξωωωωωωω.... Πφφφφ

Ααααααα στο καλό τα είπα και ξεθυμανα....

 

  • Χαχα 6

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αλινα ακόμα κ τώρα που πάω 30 όπου να ναι κ το παιδί γίνεται 5 (κ το λέω για την ηλικία γτ με λέγαν μικρή κ ότι δεν ξέρω) πάλι κάτι έχει να πει η μανα μου. Δεν το ντύνεις καλά, θα αρρώστησει κ γνωστές παπαριτσες, βήχει, δωστού παιδιού αντιβίωση (αχαχαχαχαχαχ) 

Η απάντηση μου μονίμως η ίδια. Εγώ αυτό το παιδί το βρήκα στο δρόμο κ το μάζεψα;;;δεν το κουβαλούσα; κ στο δρόμο να το βρισκα πάλι θα το φρόντιζ αλλά κατάλαβες πως το λεω...

Δε με αποσχολει το πως θέλει ο καθένας Να μεγαλωσει το παιδί του. Αλλά εγώ δεν ήθελα ούτε φαγητό σε σκόνη  ούτε κρέμες σε σκόνη, ούτε κρέμες γενικά,κ γω κ ο άντρας μου είμαστε στης άποψης ότι αφού εμείς δεν τρώμε φαγητό σε σκόνη, δεν θα δώσουμε κ στο παιδι. Εδωσα κομμάτια απευθείας. Ααααα κ κει ήμουν ανευθυνη, ξέχασα να το αναφερω, θα το πνίξω το παιδί...κ το αλεθε η μάνα μου κ δεν έτρωγε.κ περίμενε να γυρίσω απτή δουλειά να της δώσω φαΐ εγώ. Της έδινε αντλημενο γάλα μόνο. 

Μία τρεεελα! Τώρα αν δεν αλλάξει η κυβέρνηση τα πράγματα θα χω άδεια κ θα μαι εγώ στο μεγάλωμα της μπέμπας. Δε θα χω ανάγκη καποιον. 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Αλινα ακόμα κ τώρα που πάω 30 όπου να ναι κ το παιδί γίνεται 5 (κ το λέω για την ηλικία γτ με λέγαν μικρή κ ότι δεν ξέρω) πάλι κάτι έχει να πει η μανα μου. Δεν το ντύνεις καλά, θα αρρώστησει κ γνωστές παπαριτσες, βήχει, δωστού παιδιού αντιβίωση (αχαχαχαχαχαχ) 

Η απάντηση μου μονίμως η ίδια. Εγώ αυτό το παιδί το βρήκα στο δρόμο κ το μάζεψα;;;δεν το κουβαλούσα; κ στο δρόμο να το βρισκα πάλι θα το φρόντιζ αλλά κατάλαβες πως το λεω...

Δε με αποσχολει το πως θέλει ο καθένας Να μεγαλωσει το παιδί του. Αλλά εγώ δεν ήθελα ούτε φαγητό σε σκόνη  ούτε κρέμες σε σκόνη, ούτε κρέμες γενικά,κ γω κ ο άντρας μου είμαστε στης άποψης ότι αφού εμείς δεν τρώμε φαγητό σε σκόνη, δεν θα δώσουμε κ στο παιδι. Εδωσα κομμάτια απευθείας. Ααααα κ κει ήμουν ανευθυνη, ξέχασα να το αναφερω, θα το πνίξω το παιδί...κ το αλεθε η μάνα μου κ δεν έτρωγε.κ περίμενε να γυρίσω απτή δουλειά να της δώσω φαΐ εγώ. Της έδινε αντλημενο γάλα μόνο. 

Μία τρεεελα! Τώρα αν δεν αλλάξει η κυβέρνηση τα πράγματα θα χω άδεια κ θα μαι εγώ στο μεγάλωμα της μπέμπας. Δε θα χω ανάγκη καποιον. 

Δυστυχώς πάντα θα είμαστε μικρότερες τους οπότε η εμπειρία τους μεγαλύτερη από τη δικιά μας σύμφωνα με τα πιστεύω τους... Όσο για το τι αποφασίσατε με τον άντρα σου δεν έχει σημασία.... Και το άκρως αντίθετο να θέλατε πχ να δίνατε μόνο σκόνη και αλεσμένα ΔΕΝ έπρεπε είτε η μάνα σου είτε η πεθερά σου είτε η μπέιμπι σίτερ και ο οποιοσδήποτε να πάει να δώσει κομμάτια πχ.... Οοοοτι απόφαση και να έχουν πάρει οι γονείς είτε για τη διατροφή είτε για τη διαπαιδαγώγηση πρέπει να τη τηρούν και όσοι το επιβλέπουν όταν οι γονείς εργάζονται.... Προς θεού να πουν τη γνώμη τους ίσως πολλές φορές είναι και βοηθητική γιατί όντως έχουν εμπειρία παραπάνω χρόνων παρά την έλλειψη ενημέρωσης σε πολλά άλλα όχι κουμάντα....

Εγώ τους λέω πως όταν ξεκίνησαν αυτές ήξεραν; Ε αφού ούτε αυτές ήξεραν να αφήσουν κι εμένα να μάθω και το βουλώνουν...

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παντως μια χαρα κοριτσαρους εβγαλαν κι ανεθρεψαν οι μανουλες μας...ας μην τους καταλογιζουμε αλλα...παντα θα εχουν λογο απο ενδιαφερον...κι εμεις τα ιδια θα κανουμε στα παιδια μας, θα το δειτε. Εμενα παντως δεν ειναι τοσο ξεροκεφαλη αν και κανει τα δικα της...της εχω δωσει και το ελευθερο στο αβγο να του το φτιαχνει οπως θελει γιατι το σκατο μονο απο εκεινη το τρωει...την αγαπαω την μανουλα μου και ας της φωναζω κι εγω για διαφορα!


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Παντως μια χαρα κοριτσαρους εβγαλαν κι ανεθρεψαν οι μανουλες μας...ας μην τους καταλογιζουμε αλλα...παντα θα εχουν λογο απο ενδιαφερον...κι εμεις τα ιδια θα κανουμε στα παιδια μας, θα το δειτε. Εμενα παντως δεν ειναι τοσο ξεροκεφαλη αν και κανει τα δικα της...της εχω δωσει και το ελευθερο στο αβγο να του το φτιαχνει οπως θελει γιατι το σκατο μονο απο εκεινη το τρωει...την αγαπαω την μανουλα μου και ας της φωναζω κι εγω για διαφορα!

Δεν μιλάμε για τις μανουλες μας απαραίτητα..(εγώ για πεθερά μιλάω ας πούμε). Μιλάμε για αυτές τις ηλικίες γενικώς και όχι δεν είναι απαραίτητο ότι θα κάνουμε τα ίδια... Γιατί να κάνεις κάτι που εκ πείρας βλέπεις στην πράξη ότι δε σου αρέσει, στα παιδιά σου μετά; Άλλο να δώσεις συμβουλή από αγάπη και ενδιαφέρον και να επιμένεις και δύο και τρεις και άλλο να κάνεις κουμάντα και να ταιζεις το παιδί ότι θες εσύ πίσω απ' τη μαμά του....

Άμα το κάνουμε από τώρα σε τομείς στη ζωή θα το κάνουμε και σε μεγαλύτερη ηλικία...αλλιώς δεν υπάρχει λόγος ακτι που δεν μας αρέσει να το υποστούν τα παιδιά μας στο μέλλον από εμάς τις ίδιες... Όσο για το αυγό από εμένα ελεύθερο δεν παίρνει να το κάνει μελάτο γιατί όσο πιο μελάτο τόσο πιο επικίνδυνο είναι και εμείς έχουμε χωριάτικα δικά μας όχι ελεγμένα οπότε με συμβουλή της παιδιάτρου μόνο σφιχτό... Τις αγαπάμε εννοειται όλες τις μάνες μας το να αναγνωρίζουμε τα λάθη τους και τις επίμονες τους δεν το αλλάζει αυτό.... Εγώ προβλήματα τέτοια με τη μάνα μου δεν έχω παντως... Για τη μάνα του άντρα μου υποχωρήσεις έχω κάνει κι εγώ άπειρες....

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , tsilona είπε:

Αλινα ακόμα κ τώρα που πάω 30 όπου να ναι κ το παιδί γίνεται 5 (κ το λέω για την ηλικία γτ με λέγαν μικρή κ ότι δεν ξέρω) πάλι κάτι έχει να πει η μανα μου. Δεν το ντύνεις καλά, θα αρρώστησει κ γνωστές παπαριτσες, βήχει, δωστού παιδιού αντιβίωση (αχαχαχαχαχαχ) 

Η απάντηση μου μονίμως η ίδια. Εγώ αυτό το παιδί το βρήκα στο δρόμο κ το μάζεψα;;;δεν το κουβαλούσα; κ στο δρόμο να το βρισκα πάλι θα το φρόντιζ αλλά κατάλαβες πως το λεω...

Δε με αποσχολει το πως θέλει ο καθένας Να μεγαλωσει το παιδί του. Αλλά εγώ δεν ήθελα ούτε φαγητό σε σκόνη  ούτε κρέμες σε σκόνη, ούτε κρέμες γενικά,κ γω κ ο άντρας μου είμαστε στης άποψης ότι αφού εμείς δεν τρώμε φαγητό σε σκόνη, δεν θα δώσουμε κ στο παιδι. Εδωσα κομμάτια απευθείας. Ααααα κ κει ήμουν ανευθυνη, ξέχασα να το αναφερω, θα το πνίξω το παιδί...κ το αλεθε η μάνα μου κ δεν έτρωγε.κ περίμενε να γυρίσω απτή δουλειά να της δώσω φαΐ εγώ. Της έδινε αντλημενο γάλα μόνο. 

Μία τρεεελα! Τώρα αν δεν αλλάξει η κυβέρνηση τα πράγματα θα χω άδεια κ θα μαι εγώ στο μεγάλωμα της μπέμπας. Δε θα χω ανάγκη καποιον. 

Αχ αυτό με την αντιβίωση.... Χαχαχ και η μάνα μ μη δει μυξουλα η βηχαλακι αμέσως μου λέει να δώσω αντιβίωση... Δεν δίνω εννοείται! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Αχ αυτό με την αντιβίωση.... Χαχαχ και η μάνα μ μη δει μυξουλα η βηχαλακι αμέσως μου λέει να δώσω αντιβίωση... Δεν δίνω εννοείται! 

Έχουν άλλη νοοτροπία δυστυχώς... Κι εμένα επιτόπου αντιβίωση μου λέει να πάρω.... Αλλά μιλάμε για ανθρωπο που αν έχει στο σπίτι αντιβίωση και κρυολογησει δε θα πάει στο γιατρό θα πιει από αυτήν.... έχουν άλλες νοοτροπίες γιατί μεγάλωσαν αλλιώς και οι ίδιες και μεγάλωσαν αλλιώς κι εμάς.... Ααα επίσης είχα ακούσει το άλλο το υπέροχο.... Μη βάζεις στο μπλέντερ το κρέας μάσησε του το εσύ.... Γουατ; Χαχαχαχα 

Δε σημαίνει όμως ότι δε τις αγαπάμε επειδή λεμε ότι μερικές από τις γνώσεις τους είναι από λίγο εως πολύ άκυρες.... Αλλά κάπου κάπου λίγο έλεος με αυτά που λένε και επιμένουν έως να τα κάνεις και πράξη

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Έχουν άλλη νοοτροπία δυστυχώς... Κι εμένα επιτόπου αντιβίωση μου λέει να πάρω.... Αλλά μιλάμε για ανθρωπο που αν έχει στο σπίτι αντιβίωση και κρυολογησει δε θα πάει στο γιατρό θα πιει από αυτήν.... έχουν άλλες νοοτροπίες γιατί μεγάλωσαν αλλιώς και οι ίδιες και μεγάλωσαν αλλιώς κι εμάς.... Ααα επίσης είχα ακούσει το άλλο το υπέροχο.... Μη βάζεις στο μπλέντερ το κρέας μάσησε του το εσύ.... Γουατ; Χαχαχαχα 

Δε σημαίνει όμως ότι δε τις αγαπάμε επειδή λεμε ότι μερικές από τις γνώσεις τους είναι από λίγο εως πολύ άκυρες.... Αλλά κάπου κάπου λίγο έλεος με αυτά που λένε και επιμένουν έως να τα κάνεις και πράξη

Ναι βρε αγάπη εννοείται αυτό... Τη λατρεύω τη μαμά μου απλά είναι πολύ σπαστική χαχαχ με εκνευρίζει ανακατευεται πολύ κ για ολα έχει άποψη... Θέλει να κάνω ότι πει κ όταν δεν το καταφέρει με την πρώτη μετά προσπαθεί να με κάνει να αισθανθώ άσχημα η να νιώσω τύψεις ότι δεν είμαι καλή μαμά κ άλλα τέτοια ωραία ελεος

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Ναι βρε αγάπη εννοείται αυτό... Τη λατρεύω τη μαμά μου απλά είναι πολύ σπαστική χαχαχ με εκνευρίζει ανακατευεται πολύ κ για ολα έχει άποψη... Θέλει να κάνω ότι πει κ όταν δεν το καταφέρει με την πρώτη μετά προσπαθεί να με κάνει να αισθανθώ άσχημα η να νιώσω τύψεις ότι δεν είμαι καλή μαμά κ άλλα τέτοια ωραία ελεος

Αυτό ακριβώωωως!!! :)

τις λατρευουμε αλλά κάπου κάπου δεν αντέχοντε.... Ειδικά στη περίπτωση της Τσιλονα που τάιζε το παιδί ότι και όπως ήθελε η ίδια.... εκεί περνάμε σε άλλο στάδιο νευρων

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχει καμία μανούλα από εδώ σκολίωση? Εγώ έχω μεγαλη και δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω επισκληριδιο...άσε που νομίζω ότι έτσι κι αλλιώς δεν θα μου κάνουν στο δημόσιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...