Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εδώ είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Giotitsa είπε:

 

Μωρη ντε και καλά αυτές εδώ μέσα όλες θέλουν να σε βάλουν να αλοιψεις το βούτυρο μπα ντε και καλό τους καλέ εμείς οι δυο κάνουμε σαν παρθένες χαχαχαχχαχαχχα

Χαχαχα, ελα ντε... Παρθενοπιπιτσες θα ελεγα.... Χαχαχα..... 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, marioula1234 είπε:

Και έλεγα τι ήθελα να σας πω κ δεν το θυμάμαι;;; μόλις μ θύμισες χαχα λοιπόν ήθελα να σας ρωτήσω αν βλέπετε κ εσείς τόσο σκατα όνειρα όσο εγω πφφφ

Εγω παντως γραφω ταινιες στον υπνο μου...κυριως τρομου!!!Κι απ' ο,τι μου λεει ο αντρας μου ολο το βραδυ δυσανασχετω και μουρμουραω!!Και μιλαμε πριν την εγκυμοσυνη κοιμομουν σαν πουλακι και ας εχω δει ο,τι θριλερ εχει κυκλοφορησει τα τελευταια χρονια...δεν ειναι να πεις δηλαδη οτι επηρεαζομαι γιατι γενικα ειμαστε φαν του ειδους...Παντως εχω διαβαδει οτι συμβαινει συχνα αυτο στις εγκυουλες...οποτε υπομονη!!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Clue είπε:

Τελείωσε το σχολείο!!! Απολύομαι! Πρώτη φορά χαίρομαι που βγαίνω στο ταμείο ανεργίας!!!

@katerinaki 86 τέλεια τα νέα σας!!! Άντε να έρθει και η Τετάρτη και να περάσει και να χαλαρώσεις τελείως. ( και μετά να έρθει και η άλλη Τρίτη μπας και χαλαρώσω κι εγώ...:-P)

@Mamacita Alina λες να είμαστε ψευτοδιαβητικές? Τέλεια καμπύλη κι εσύ! Να παίζει ρόλο και το άγχος? Από όταν μου είπαν γυναικολόγος και ενδοκρινολόγος να χαλαρώσω κι όντως χαλάρωσα (εώς και παραχαλάρωσα θα μπορούσε να πει κανείς!) νομίζω πως έπεσαν κι άλλο οι τιμές μου... εκτός από τα κιλά. Αυτή η τιμή ανέβηκε! Ενώ ήμουν στα μείον 7.5, τώρα είμαι στα μείον 6. Έχω πάρει σχεδόν 1.5 κιλό! Αλλά πραγματικά το έχω ευχαριστηθεί στο φουλ! Ακόμα κι αν χρειαστεί να ξαναρχίσω διατροφή πέρασα τέλεια!!!

Χαχαχα ψευτοδιαβητικες!!!! Έκλαψα!!!

Ρε συ δε ξέρω τι παίζει. Το άγχος σίγουρα παίζει ρόλο αλλά δεν ένιωθα αγχωμενη ειλικρινά.... Ίσως ο οργανισμός άρχισε να παράγει ξανά ινσουλίνη και να ξεμπλοκαρε δε ξέρω... όταν λες να χαλαρώσεις τι εννοείς; Πχ τώρα τρως και γλυκάκι; Γιατί εγώ σήμερα τσακισα το πρωί ένα μιλκό με τοστ και πήγε 87.... Όσο για τα κιλα; Τι σας έλεγα; Αν δεν είχα διαβήτη θα είχα πάρει 40; Εεεε..... Ξεκίνησα ήδη να παίρνω χαχαχαχα.

@Evangeliaa μου ειλικρινά ιδέα δεν έχω τι παίζεται.... Αλλά είχα και στις άλλες γενικές το νηστείας είτε 95 είτε 101 οπότε κάτι έπαιζε σίγουρα με το ζάχαρο. Αν έβγαινε μόνο η τότε καμπύλη κακή θα έλεγα ίσως και λάθος εργαστήριου αλλά δεν... Και φαντάσου έτρωγα πολύ μετρημένα τη μέρα πριν τις εξετάσεις.... Δε σου ευχήθηκα εν τω μεταξύ με τούτα και με εκείνα να περάσεις τέλεια στο ταξίδι σου.

Κοριτσακια μου σας διάβασα βγιαστικα και δε θυμάμαι ποια άλλα κοριτσάκια μου έγραψαν αλλά σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες. Σήμερα κοιτάω κεράσματα γέννας γιατί συνειδητοποίησα απότομα ότι περίπου 80 μέρες ως τον τοκετό δεν είναι πολλές τελικά χαχαχα. Τι κάνετε εσείς;

Άκυρο... Καφεδάκι πίνετε; Δε μπορώ ρε γαμώ το να μη πίνω έναν τουλάχιστον τη μέρα και πίνω και κοκακολα αν μου τύχει γιατί βοηθάει τόσο πολύ την καούρα.... Πολυ καφεινη αλλά :(

1 hour ago, winspert είπε:

Χαχαχα, ελα ντε... Παρθενοπιπιτσες θα ελεγα.... Χαχαχα..... 

Μα αφού τη βλέπουμε πως κρατάει το βούτυρο και το λιμπιζεται ας το αλείψει μια φορά καλέ ... Και ας μην είναι με το "μαχαίρι" του άντρα της... ας είναι με το χέρι Χαχαχαχα τι λεωωωω

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εχω ερωτηση παλι... Επειδη εχει τυχει κανα δυο γυναίκες να μου πουν οτι η κοιλια μου ειναι χαμηλα, σημαινει κατι αυτο; Κ αν ναι ειναι καλο, κακο ή ουδέτερο;;; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Βρε κορίτσια εχω ερωτηση παλι... Επειδη εχει τυχει κανα δυο γυναίκες να μου πουν οτι η κοιλια μου ειναι χαμηλα, σημαινει κατι αυτο; Κ αν ναι ειναι καλο, κακο ή ουδέτερο;;; 

Δε σημαίνει τίποτα... Είναι έτσι ο σωματότυπος σου και η κοιλιά σου τυχαίνει να είναι χαμηλά... Εμένα ήταν χαμηλά στη πρώτη τώρα είναι μυτερή... Και τα μωρά ήταν μια χαρά και όλα νορμάλ


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Βρε κορίτσια εχω ερωτηση παλι... Επειδη εχει τυχει κανα δυο γυναίκες να μου πουν οτι η κοιλια μου ειναι χαμηλα, σημαινει κατι αυτο; Κ αν ναι ειναι καλο, κακο ή ουδέτερο;;; 

Θα ανέβει αγάπη μ μη σε αγχώνει αυτό. Αλλά και να μην ανέβει δε σημαίνει κάτι. Για τις γυναίκες που έχουν ψηλά την κοιλιά και ξαφνικά πέφτει (όταν είναι στις μέρες να γεννήσουν) προμηνύεται γέννα και πάλι ίσως. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δε σημαίνει τίποτα... Είναι έτσι ο σωματότυπος σου και η κοιλιά σου τυχαίνει να είναι χαμηλά... Εμένα ήταν χαμηλά στη πρώτη τώρα είναι μυτερή... Και τα μωρά ήταν μια χαρά και όλα νορμάλ

 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Θα ανέβει αγάπη μ μη σε αγχώνει αυτό. Αλλά και να μην ανέβει δε σημαίνει κάτι. Για τις γυναίκες που έχουν ψηλά την κοιλιά και ξαφνικά πέφτει (όταν είναι στις μέρες να γεννήσουν) προμηνύεται γέννα και πάλι ίσως. 

Σας ευχαριστώ κορίτσια... Παλι καλα... Κ εμενα μυτερη ειναι σχετικα. Απο πισω δε φαινομαι οτι ειμαι εγκυος... Αλλα αμα γυρισω η κοιλια τουρλα!!! 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Βρε κορίτσια εχω ερωτηση παλι... Επειδη εχει τυχει κανα δυο γυναίκες να μου πουν οτι η κοιλια μου ειναι χαμηλα, σημαινει κατι αυτο; Κ αν ναι ειναι καλο, κακο ή ουδέτερο;;; 

Δως μου δυναμη να ακούσω και αλλες παπαριτσες Μαρή και εσύ κάθεσαι και ακούς την κάθε πικραμένη καλά και αύτες κοιτανε σε ποιο σημειό είναι η κοιλιά εντάξει την άλλη φορά δειξτους το πουλί σου να δουν είναι κέντρο η Οχι ελεος πια χαχαχαχαχαχαχαχα α ρε τι άλλο θα ακούσουμε είναι ψηλα και χαμηλά ε εντάξει δεν είμαστε ολες ίδιες και εγώ ειμαι κοντελω Μινιόν και Εχω κοιλαρα και ;; στο πουλί μου γραψτες όλες εκεί μηπως να βλέπουμε και τα μεμε μας σε ποια κατεύθυνση βλέπουν α ρε τι άλλο θα δουν ρε φιλέ οι γκομενες

  • Χαχα 3

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Δως μου δυναμη να ακούσω και αλλες παπαριτσες Μαρή και εσύ κάθεσαι και ακούς την κάθε πικραμένη καλά και αύτες κοιτανε σε ποιο σημειό είναι η κοιλιά εντάξει την άλλη φορά δειξτους το πουλί σου να δουν είναι κέντρο η Οχι ελεος πια χαχαχαχαχαχαχαχα α ρε τι άλλο θα ακούσουμε είναι ψηλα και χαμηλά ε εντάξει δεν είμαστε ολες ίδιες και εγώ ειμαι κοντελω Μινιόν και Εχω κοιλαρα και ;; στο πουλί μου γραψτες όλες εκεί μηπως να βλέπουμε και τα μεμε μας σε ποια κατεύθυνση βλέπουν α ρε τι άλλο θα δουν ρε φιλέ οι γκομενες

Χαχαχα, δεν εχεις κ αδικο... Απλα σαν ψαρωμενη πρωταρα λεω ρε μηπως εχω κατι;;; Δε θελω κ πολυ... :lol:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα, δεν εχεις κ αδικο... Απλα σαν ψαρωμενη πρωταρα λεω ρε μηπως εχω κατι;;; Δε θελω κ πολυ... :lol:

Μα και αυτές παρατηρητικότητα καλέ αν είναι δυνατόν και που ξέρουν που πρεπει να βλέπει η κοιλιά χαχαχαχαχαχαχαχα κρυψε τον σύζηγό απο αυτές θα του μετραν το κούλι του αχχαχαχαχχαχαχαχχαχαχαχα αχ δεν μπορω ρε κλαιωωω ωχ με πονεσε το στομάχι

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa
  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια που πάμε με καισαρική... Μήπως έχετε συζητήσει με το γιατρό σας σε ποια εβδομάδα γίνεται; Μου είπε ο γιατρός μου ότι θα την κάνουμε την 38η μιας που δεν θέλουμε με τίποτα να με πιάσουν πόνοι και να ξεκινήσει φυσιολογικος.... Λέτε να είναι νωρίς; Αμφιταλαντεύονται οι απόψεις άλλοι λένε καλύτερα από 39 και μετά άλλοι πως αφού το μωράκι δείχνει να έχει πάρει τα κιλακια του και δεν είναι πχ 2 κιλα μόνο μπορεί να βγει και απ' την 37η... Οπότε μια χαρά οι 38.... Εγώ αρχίζω και στρεσαρομαι να του πω να πάμε τουλάχιστον 38+3; 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσακια που πάμε με καισαρική... Μήπως έχετε συζητήσει με το γιατρό σας σε ποια εβδομάδα γίνεται; Μου είπε ο γιατρός μου ότι θα την κάνουμε την 38η μιας που δεν θέλουμε με τίποτα να με πιάσουν πόνοι και να ξεκινήσει φυσιολογικος.... Λέτε να είναι νωρίς; Αμφιταλαντεύονται οι απόψεις άλλοι λένε καλύτερα από 39 και μετά άλλοι πως αφού το μωράκι δείχνει να έχει πάρει τα κιλακια του και δεν είναι πχ 2 κιλα μόνο μπορεί να βγει και απ' την 37η... Οπότε μια χαρά οι 38.... Εγώ αρχίζω και στρεσαρομαι να του πω να πάμε τουλάχιστον 38+3; 

Εγώ ξέρω στα σίγουρα ότι είσαι και καλά στις 36 εβδομάδες αγάπη μου το είπε ο γιατρός για εμένα να το Εχω στο μυαλό μου


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Εγώ ξέρω στα σίγουρα ότι είσαι και καλά στις 36 εβδομάδες αγάπη μου το είπε ο γιατρός για εμένα να το Εχω στο μυαλό μου

36 μου φαίνεται νωρίς η αλήθεια είναι μιας που το μωρό θεωρείται τελειομηνο από την 37η ως και την 41η. Αλλά σίγουρα καλυτερα να το πάρει και 36η αν συντρέχει λόγος υγείας. Αν πάλι είναι απλά προγραμματισμένη καισαρική χωρίς σοβαρό λόγο υγείας καλύτερα μετά τις 38.... Όσο περισσότερο μένει στη μήτρα τόσο πιο πολύ έτοιμο θα είναι για τον έξω κόσμο. Ειδικά απ' την 39η εβδοθκαι μετά μειώνεται κατά το ήμισυ και παραπάνω το πρόβλημα της αναπνευστικής δυσχέρειας μιας που τα πνευμονάκια οριμαζουν εντελώς την 38η εβδομάδα (γι'αυτό και γίνονται ενέσεις κορτιζόνης αν το μωρό γεννηθεί με προγραμματισμένη καισαρική απ' την 38η και πριν ενώ αν πάει για πιο μετά οι ενέσεις γίνονται σπάνια έως καθόλου ή μόνο για πρόληψη).... Αυτά τα ξέρω σίγουρα από 3 γιατρούς και λόγο του ότι ήθελα να γίνω μαία έχω διαβάσει απειρη ύλη.... Ήθελα όμως να διασταυρώσω τις απόψεις σας να δω εσείς τι ξέρετε και τι λένε οι γιατροί σας.

Αλλά εσένα γιατί σε προετοιμάζει; Θα πας καισαρική και δε το θυμάμαι; Ή αν εμφανιστεί προεκλαμψία σου έχει πει τα ενδεχόμενα;

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Μα και αυτές παρατηρητικότητα καλέ αν είναι δυνατόν και που ξέρουν που πρεπει να βλέπει η κοιλιά χαχαχαχαχαχαχαχα κρυψε τον σύζηγό απο αυτές θα του μετραν το κούλι του αχχαχαχαχχαχαχαχχαχαχαχα αχ δεν μπορω ρε κλαιωωω ωχ με πονεσε το στομάχι

Χαχαχαχα χαχαχα χαχαχα χαχαχα, δεν παιζεσαι.... :lol:

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσακια που πάμε με καισαρική... Μήπως έχετε συζητήσει με το γιατρό σας σε ποια εβδομάδα γίνεται; Μου είπε ο γιατρός μου ότι θα την κάνουμε την 38η μιας που δεν θέλουμε με τίποτα να με πιάσουν πόνοι και να ξεκινήσει φυσιολογικος.... Λέτε να είναι νωρίς; Αμφιταλαντεύονται οι απόψεις άλλοι λένε καλύτερα από 39 και μετά άλλοι πως αφού το μωράκι δείχνει να έχει πάρει τα κιλακια του και δεν είναι πχ 2 κιλα μόνο μπορεί να βγει και απ' την 37η... Οπότε μια χαρά οι 38.... Εγώ αρχίζω και στρεσαρομαι να του πω να πάμε τουλάχιστον 38+3; 

Συζητησαμε με τη μαια στα μαθηματα που πηγαινω το θεμα της καισαρικης κ της προωροτητας κ μας ειπε οτι επειδη οι περισσότερες ξεκιναμε με αλλη ημερομηνία κ αλλαζει στην πορεία, οταν παρουν το μωρο την 38η,μπορεί το μωρο στην ουσια να ειναι κ 37 εβδομαδων, οποτε καλύτερα να γινει η καισαρικη 39 εβδομάδα ωστε κ 38 να ειναι το μωρο να εχουν ωριμασει κ τα πνευμονακια του κ να μην χρειαστεί κορτιζονη. Αλλα γενικα μην σε αγχωνει κατι. Ειτε 38,ειτε 39 ολα καλα θα πανε. Κ αν ο γιατρος κρινει οτι πρεπει τοτε, θα μπορούσες να το συζητησεις μαζι του, αλλα καλυτερα να τον ακουσεις... Ειναι μικρες οι διαφορές... Γενικα η μαια ειπε οτι οσο περισσότερο παιρνει το παιδι τοσο το καλύτερο. Αλλα η καθε περίπτωση διαφέρει... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

36 μου φαίνεται νωρίς η αλήθεια είναι μιας που το μωρό θεωρείται τελειομηνο από την 37η ως και την 41η. Αλλά σίγουρα καλυτερα να το πάρει και 36η αν συντρέχει λόγος υγείας. Αν πάλι είναι απλά προγραμματισμένη καισαρική χωρίς σοβαρό λόγο υγείας καλύτερα μετά τις 38.... Όσο περισσότερο μένει στη μήτρα τόσο πιο πολύ έτοιμο θα είναι για τον έξω κόσμο. Ειδικά απ' την 39η εβδοθκαι μετά μειώνεται κατά το ήμισυ και παραπάνω το πρόβλημα της αναπνευστικής δυσχέρειας μιας που τα πνευμονάκια οριμαζουν εντελώς την 38η εβδομάδα (γι'αυτό και γίνονται ενέσεις κορτιζόνης αν το μωρό γεννηθεί με προγραμματισμένη καισαρική απ' την 38η και πριν ενώ αν πάει για πιο μετά οι ενέσεις γίνονται σπάνια έως καθόλου ή μόνο για πρόληψη).... Αυτά τα ξέρω σίγουρα από 3 γιατρούς και λόγο του ότι ήθελα να γίνω μαία έχω διαβάσει απειρη ύλη.... Ήθελα όμως να διασταυρώσω τις απόψεις σας να δω εσείς τι ξέρετε και τι λένε οι γιατροί σας.

Αλλά εσένα γιατί σε προετοιμάζει; Θα πας καισαρική και δε το θυμάμαι; Ή αν εμφανιστεί προεκλαμψία σου έχει πει τα ενδεχόμενα;

Οχι αγάπη λόγω ενδομητρίου θανάτου δεν θέλει να το ρισκάρει αλλά και απλό είπε θα το δούμε 

Just now, Giotitsa είπε:

Οχι αγάπη λόγω ενδομητρίου θανάτου δεν θέλει να το ρισκάρει αλλά και παλι είπε θα το δούμε 

 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...