Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Κορίτσιαααα.... Πώς καταπολεμάμε το άγχος; Αύριο πάω για προεγχειρητικο.... Τα ψέματα τελείωσαν μεθαύριο (αν δε προκύψει βγιαστική και εμένα η μπέμπα) γεννάω.... Τέλος το 20, 10, 5 Σαββατοκύριακα, τέλος το είμαι τόσων εβδομάδων, τέλος το θέλω τόσο ακόμη....

Ανυπομονώ να δω τα μουτράκια που δημιουργήθηκαν στη κοιλίτσα μου και να φιλήσω τα πατουσακια που με κλωτσανε 5 σχεδόν μήνες αλλάααα....

Αγχώνομαιιιι.... Και σκέφτομαι και τη μικρή μου που θα μείνει χωρίς τη μαμά τόσες μέρες, αλλά και τόσα τόσα πράγματα.... 

Πφφφφ.... Σας πρήζω κι εσάς αλλά το περνάω μόνη όλο αυτό και αρχίζει να με καταβάλει το άγχος!!

 

  • Μου αρέσει 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσιαααα.... Πώς καταπολεμάμε το άγχος; Αύριο πάω για προεγχειρητικο.... Τα ψέματα τελείωσαν μεθαύριο (αν δε προκύψει βγιαστική και εμένα η μπέμπα) γεννάω.... Τέλος το 20, 10, 5 Σαββατοκύριακα, τέλος το είμαι τόσων εβδομάδων, τέλος το θέλω τόσο ακόμη....

Ανυπομονώ να δω τα μουτράκια που δημιουργήθηκαν στη κοιλίτσα μου και να φιλήσω τα πατουσακια που με κλωτσανε 5 σχεδόν μήνες αλλάααα....

Αγχώνομαιιιι.... Και σκέφτομαι και τη μικρή μου που θα μείνει χωρίς τη μαμά τόσες μέρες, αλλά και τόσα τόσα πράγματα.... 

Πφφφφ.... Σας πρήζω κι εσάς αλλά το περνάω μόνη όλο αυτό και αρχίζει να με καταβάλει το άγχος!!

 

Ρεεεε εσύ τόσο άγχος?? Δεν σου το 'χα! Για το μόνο που πρέπει να "αγχωθείς" είναι για τη μικρή που θα της λείπει η μανούλα.. Όμως είναι για τόσο λίγο και όταν πια επιστρέψετε στο σπίτι θα είναι πολύ πολυυυ ευτυχισμένη με τη μικρή της αδερφούλα παρέα! Μπορώ να σου πω ότι σε ζηλεύω που γεννάς, ανυπομονώ να έρθει και η δική μου ώρα.. Θέλω κι εγώ τόσο πολύ να αντικρύσω αυτό το μουτράκι και να το φιλήσω... Όλα θα πάνε τέλεια, θα αναρρώσεις γρήγορα και θα θηλάσεις κανονικά το μωράκι σου! Έχεις ξαναζήσει όλη αυτή τη μαγεία και είσαι πολύ τυχερή που το ζεις και δεύτερη φορά.. Είμαστε εδώ η μία για την άλλη να τα συζητάμε όλα, μην αγχώνεσαι ρε γλυκάκι.. Εμείς σαν πρωτάρες έπρεπε να τα έχουμε παίξει κι εσείς οι παλιές καραβάνες να μας καθησυχάζετε!χαχαχα :x


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός νούμερο 3 συμφωνει με τον γιατρό νούμερο 2.πηγα στον νούμερο 1 κ ακυρωσαμε την καισαρική με μεγάλο ουυφ από μέρους μου,ξελαφρωσα...ο γιατρός νούμερο 3 μπορεί να με αναλάβει.

  • Μου αρέσει 6

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ο γιατρός νούμερο 3 συμφωνει με τον γιατρό νούμερο 2.πηγα στον νούμερο 1 κ ακυρωσαμε την καισαρική με μεγάλο ουυφ από μέρους μου,ξελαφρωσα...ο γιατρός νούμερο 3 μπορεί να με αναλάβει.

Το 'ξερα ότι θα μας έχεις καλά νέα, σου το είπα το πρωί..χιχιχι τέλεια λοιπόν αφού σε αναλαμβάνει σε αυτή τη φάση!! Αλήθεια δεν του έπεσαν τα μούτρα του πρώτου γιατρού??? 


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Giwtouli1990 said:

Αγάπη μην το δένεις κιόλας ότι θα γεννήσεις Νοέμβρη, δε βλέπεις εδώ τι γίνεται? Τα νινάκια μας ξέρουν πόσο λαχταράμε να τα πάρουμε αγκαλιά και σκάνε μύτη νωρίτερα! 

Άστα.... αυτά βλέπω κι έχω αρχίσει να αγχώνομαι. Τώρα ξεκίνησα να πλένω και να σιδερώνω. Ελπίζω να προλάβω... Κι έχω και το ιστορικό της μανούλας μου που με γέννησε 36η εβδομάδα και παρόλα αυτά το έχω δέσει ότι έχω καιρό μπροστά μου...

Just now, tsilona said:

Ο γιατρός νούμερο 3 συμφωνει με τον γιατρό νούμερο 2.πηγα στον νούμερο 1 κ ακυρωσαμε την καισαρική με μεγάλο ουυφ από μέρους μου,ξελαφρωσα...ο γιατρός νούμερο 3 μπορεί να με αναλάβει.

Τέλεια τα νέα σου! Οπότε έχω ακόμα ελπίδες να μου κάνεις παρέα μέχρι το Νοέμβρη...

Όντως τι σου είπε ο πρώτος γιατρός?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mamacita Alina αχ πόσο σε νιώθω... κοντεύουν και για μένα οι μέρες, αν και έτσι όπως έχουν πάρει φόρα εδώ οι υπόλοιπες, με βλέπω τελικά εγώ να ειμαι από τις τελευταίες που θα γεννήσω την άλλη Τρίτη.  Πήγαινε αύριο στον προεγχειριτικο σου. Βαθιά ανάσα και όλα καλά θα πάνε... Εγώ του ζήτησα μόλις βγάλουν την μικρή, πρώτα ο Θεός, να μου πατήσουν μια μέθη για να κοιμηθώ. Και μου είπε "Ο,τι θες εσυ" Πρώτα μου λέει θα ακούσεις το κλάμα της και θα τη δεις και μετά θα σε κοιμήσουμε αν θες. Και όλα αυτά μου φαίνονται τόσο μακρινά και τόσο ξενα. Θα γίνουν αυτα; θα γεννήσω κι εγώ σε λίγες μέρες; αγχώνομαι για όλα.

Όσο για το κοριτσάκι σου, μη νιώθεις τύψεις γι αυτό. Δεν το παρατάς το παιδί για διακοπές. Γέννας.. 3-4 μέρες θα είναι , σε αυτή την ηλικία το πιο πιθανό είναι να μην καταλάβει εντελώς την απουσία σου..

@tsilona μπράβο ρε κορίτσι! Πολύ χαίρομαι με τα νέα σου! Άρα μπορώ ανετα  να αρχίζω πάλι να σου λέω τα δικά μου ε;;; ότι δηλαδή θα γεννήσεις 42 βδομαδων και τέτοια κρυοκωλα.

  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ο γιατρός νούμερο 3 συμφωνει με τον γιατρό νούμερο 2.πηγα στον νούμερο 1 κ ακυρωσαμε την καισαρική με μεγάλο ουυφ από μέρους μου,ξελαφρωσα...ο γιατρός νούμερο 3 μπορεί να με αναλάβει.

Όλες κρεμομαστε απ το πληκτρολόγιο σου να δούμε τι είπε ο πρώτος....


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Το 'ξερα ότι θα μας έχεις καλά νέα, σου το είπα το πρωί..χιχιχι τέλεια λοιπόν αφού σε αναλαμβάνει σε αυτή τη φάση!! Αλήθεια δεν του έπεσαν τα μούτρα του πρώτου γιατρού??? 

Αν και έχω χάσει το χάρισμα όπως βλέπεις , είπα εσένα με την Γωγουλι σας μπερδεύω. Ομως μια απο τις δυο παρεα με την winspert από κάποια θα φάω την σκόνη της. Θα με προφτάσει... ατιμες!!

  • Χαχα 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Ρεεεε εσύ τόσο άγχος?? Δεν σου το 'χα! Για το μόνο που πρέπει να "αγχωθείς" είναι για τη μικρή που θα της λείπει η μανούλα.. Όμως είναι για τόσο λίγο και όταν πια επιστρέψετε στο σπίτι θα είναι πολύ πολυυυ ευτυχισμένη με τη μικρή της αδερφούλα παρέα! Μπορώ να σου πω ότι σε ζηλεύω που γεννάς, ανυπομονώ να έρθει και η δική μου ώρα.. Θέλω κι εγώ τόσο πολύ να αντικρύσω αυτό το μουτράκι και να το φιλήσω... Όλα θα πάνε τέλεια, θα αναρρώσεις γρήγορα και θα θηλάσεις κανονικά το μωράκι σου! Έχεις ξαναζήσει όλη αυτή τη μαγεία και είσαι πολύ τυχερή που το ζεις και δεύτερη φορά.. Είμαστε εδώ η μία για την άλλη να τα συζητάμε όλα, μην αγχώνεσαι ρε γλυκάκι.. Εμείς σαν πρωτάρες έπρεπε να τα έχουμε παίξει κι εσείς οι παλιές καραβάνες να μας καθησυχάζετε!χαχαχα :x

Μάλλον δεν με έχεις καταλάβει γι αυτό χιχι.

Χαίρομαι όμως γιατί αυτό σημαίνει ότι δεν σας έχω επηρεάσει έως τώρα κι ας έχω κατά καιρούς άγχη και ανησυχίες για πολλούς πολλούς λόγους (όπως όλες εννοείταιιι απλά προσπαθώ να μην εκφράζομαι καθόλου καλό κακό δε ξέρω...... )

Σε ευχαριστώ για το κουράγιο ειλικρινά...είμαι λίγο φρικαρισμενη αλλά και το μωρό πρέπει να γεννηθεί δε θα μείνει μέσα ... Οπότε θα το πάρω απόφαση ότι δε θα φύγει με σόδα η κοιλιά και ότι θα γεννήσω χαχαχαχα.

Θα έρθει πάντως όλων η σειρά και μετα θα μιλάμε για αλλά πράγματα σαν να πέρασε αιώνας απ' την εγκυμοσύνη χ

@Farmakotriftena εσύ κι αν ξέρεις γιατί τρωγομαι και αγχωνομαι τόσο χαχαχα.... Κι εμένα μου φαίνεται τόσο μακρινό και μιλάμε για μεθαύριο.... Γιατί μαρή ζήτησες μέθη; Ξέρεις κάτι που δε ξέρω να ζητήσω κι εγώ; Για πεεεες....

Τελευταία πάντως δε θα είσαι και είμαι σίγουρη... Επίσης μυρίζομαι σίγουρα κι άλλη γέννα εκτός την δική μου στην εβδομάδα!!! Μέχρι τώρα δεν έχω πέσει έξω εεεε το νου σας....

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αν και έχω χάσει το χάρισμα όπως βλέπεις , είπα εσένα με την Γωγουλι σας μπερδεύω. Ομως μια απο τις δυο παρεα με την winspert από κάποια θα φάω την σκόνη της. Θα με προφτάσει... ατιμες!!

Εγώ δύσκολο να είμαι, ούτε στο μήνα μου δεν έχω μπει ακόμα! Λογικά η Γωγούλα θα μας την κάνει! 

@Farmakotriftena Εκτός και αν το "Γ" που έλεγες είναι η Γιωτίτσα, κάτι μου λέει ότι θα είναι απ'τις επόμενες! Βασικά έχει και μέρες να μας γράψει.. Μωρέ λες?!

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά 2700 ημπεμπα! ❤️ 

Να σου ζήσει η μπέμπα!!! Γερή και καλότυχη εύχομαι!!! Ξεκίνησαν δυναμικά οι γεννήσεις τον Σεπτέμβριο!!! 


Κορίτσια να σας πω και γω ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω εδώ και μερικές μέρες... έχω έντονη φαγούρα... ειδικά το βράδυ, πήρα τηλ τον γιατρό και μου είπε καλή ενυδάτωση... αλλά δεν άλλαξε κάτι. Τώρα την Παρασκευή έχω ραντεβού που μπαίνω και στον μήνα μου! Έχει καμία κάτι ανάλογο;;;

@mar.x Καλώς ήρθες, με το καλό το μωράκι σου! Κ εγώ τέλη Οκτώβρη είμαι 22/10, αλλά λόγω καισαρικής ( 2ης) μάλλον θα μας έρθει νωρίτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, travelM είπε:

Να σου ζήσει η μπέμπα!!! Γερή και καλότυχη εύχομαι!!! Ξεκίνησαν δυναμικά οι γεννήσεις τον Σεπτέμβριο!!! 


Κορίτσια να σας πω και γω ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω εδώ και μερικές μέρες... έχω έντονη φαγούρα... ειδικά το βράδυ, πήρα τηλ τον γιατρό και μου είπε καλή ενυδάτωση... αλλά δεν άλλαξε κάτι. Τώρα την Παρασκευή έχω ραντεβού που μπαίνω και στον μήνα μου! Έχει καμία κάτι ανάλογο;;;

@mar.x Καλώς ήρθες, με το καλό το μωράκι σου! Κ εγώ τέλη Οκτώβρη είμαι 22/10, αλλά λόγω καισαρικής ( 2ης) μάλλον θα μας έρθει νωρίτερα!

Φαγούρα;που; Παντού; Δε σου είπε να κάνεις αιματολογικές χολερυθρίνης;;

  • Μου αρέσει 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Φαγούρα;που; Παντού; Δε σου είπε να κάνεις αιματολογικές χολερυθρίνης;;

Έχει μερικές μέρες που ξεκίνησε και έχω ραντεβού την Παρασκευή. Στο τηλέφωνο μου είπε ότι δεν είναι κάτι το ανησυχητικό...και θα μου γράψει κάτι εξετάσεις για το συκώτι. Πάντως πολύ ζοριζομαι εάν συνεχιστεί και αύριο έτσι...θα πάω νωρίτερα στον γιατρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...