Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

@Mamacita Alinaμου ολες αυτες οι σκεψεις κ τα αγχη ειναι λογικα... Δεν θα σου πω μην αγχώνεσαι γιατι ξερω οτι δε γίνεται... Κ εγω βουτυγμενη στο αγχος ειμαι μια ζωη... Δεν εχω βρει τον τροπο να το αντιμετωπισω... Απλα θα σου πω πως ενα ενα που θα ερχεται θα το αντιμετωπιζεις κ θα το αφηνεις πισω... Ολα θα γινουν κ πριν καλα καλα το καταλαβεις θα εισαι σπιτι σου με τα παιδακια σου... Καλες εξετασεις αυριο κ με το καλο το μωρακι σου να ερθει γερο σ αυτον τον κοσμο... 

@tsilona, οντως ολες περιμενουμε λεπτομέρειες... Χαιρομαι πολυ που βρηκες γιατρο κ θα σε αναλαβει κ ακομα περισσότερο που βρηκε τις μετρήσεις καλυτερες, οπως ο δεύτερος. 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσιαααα.... Πώς καταπολεμάμε το άγχος; Αύριο πάω για προεγχειρητικο.... Τα ψέματα τελείωσαν μεθαύριο (αν δε προκύψει βγιαστική και εμένα η μπέμπα) γεννάω.... Τέλος το 20, 10, 5 Σαββατοκύριακα, τέλος το είμαι τόσων εβδομάδων, τέλος το θέλω τόσο ακόμη....

Ανυπομονώ να δω τα μουτράκια που δημιουργήθηκαν στη κοιλίτσα μου και να φιλήσω τα πατουσακια που με κλωτσανε 5 σχεδόν μήνες αλλάααα....

Αγχώνομαιιιι.... Και σκέφτομαι και τη μικρή μου που θα μείνει χωρίς τη μαμά τόσες μέρες, αλλά και τόσα τόσα πράγματα.... 

Πφφφφ.... Σας πρήζω κι εσάς αλλά το περνάω μόνη όλο αυτό και αρχίζει να με καταβάλει το άγχος!!

 

Το άγχος δύσκολα καταπολεμάται. Αλλά μπορείς να σκέφτεσαι θετικά. Αυτό βοηθάει. Έχεις 1 υπέροχο παιδάκι και σε λίγες μέρες θα του χαρίσεις 1 αδερφάκι. Η οικογένειά σας μεγαλώνει! Μη νιώθεις τύψεις για την μικρή. Δεν την παρατάς. Όλα καλά να πάνε εύχομαι!

Just now, tsilona είπε:

Ο γιατρός νούμερο 3 συμφωνει με τον γιατρό νούμερο 2.πηγα στον νούμερο 1 κ ακυρωσαμε την καισαρική με μεγάλο ουυφ από μέρους μου,ξελαφρωσα...ο γιατρός νούμερο 3 μπορεί να με αναλάβει.

Τέλεια! Άντε πες μας τι είπε ο 1ος θα μας σκάσεις.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Το άγχος δύσκολα καταπολεμάται. Αλλά μπορείς να σκέφτεσαι θετικά. Αυτό βοηθάει. Έχεις 1 υπέροχο παιδάκι και σε λίγες μέρες θα του χαρίσεις 1 αδερφάκι. Η οικογένειά σας μεγαλώνει! Μη νιώθεις τύψεις για την μικρή. Δεν την παρατάς. Όλα καλά να πάνε εύχομαι!

Τέλεια! Άντε πες μας τι είπε ο 1ος θα μας σκάσεις.

Σας έγραψα πιο πάνω καλέ.

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσιαααα.... Πώς καταπολεμάμε το άγχος; Αύριο πάω για προεγχειρητικο.... Τα ψέματα τελείωσαν μεθαύριο (αν δε προκύψει βγιαστική και εμένα η μπέμπα) γεννάω.... Τέλος το 20, 10, 5 Σαββατοκύριακα, τέλος το είμαι τόσων εβδομάδων, τέλος το θέλω τόσο ακόμη....

Ανυπομονώ να δω τα μουτράκια που δημιουργήθηκαν στη κοιλίτσα μου και να φιλήσω τα πατουσακια που με κλωτσανε 5 σχεδόν μήνες αλλάααα....

Αγχώνομαιιιι.... Και σκέφτομαι και τη μικρή μου που θα μείνει χωρίς τη μαμά τόσες μέρες, αλλά και τόσα τόσα πράγματα.... 

Πφφφφ.... Σας πρήζω κι εσάς αλλά το περνάω μόνη όλο αυτό και αρχίζει να με καταβάλει το άγχος!!

 

Κορίτσι μου γλυκό,οι σκέψεις σου είναι φυσιολογικες.κ γω τα ίδια σκέφτομαι για τη μεγάλη μου.η κυρία της δικιας μου της είπε ένα κόλπο για όταν θα πάω να γεννήσω(σοκαριστηκα όταν μου το πε η μικρή) .

Ακουμπα τα χέρια στα χειλάκια ,δώσε φιλάκια,ακουμπά τα στα μαγουλακια,και έτσι δε θα σου λείπει η μαμάκα.οταν νοιώθεις μοναξιά,σκέψου πως έτσι σου δίνει φιλιά...

Δεν ξέρω αν είναι σε φάση να καταλάβει κάτι τέτοιο η μικρή σου...θα κοιτάξεις να μιλάτε με βίντεο κληση συχνά για να σε βλέπει ότι είσαι καλά.και βασικο! Ψυχολόγος μου είπε πως η πρώτη επαφή με τα δύο μωρά θα ναι το μικρό μακριά σου,στο Κουνάκι πχ κ όχι αγκαλιά σου.να αγκαλιάσεις το μεγάλο !!

  • Μου αρέσει 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Σας έγραψα πιο πάνω καλέ.

Κορίτσι μου γλυκό,οι σκέψεις σου είναι φυσιολογικες.κ γω τα ίδια σκέφτομαι για τη μεγάλη μου.η κυρία της δικιας μου της είπε ένα κόλπο για όταν θα πάω να γεννήσω(σοκαριστηκα όταν μου το πε η μικρή) .

Ακουμπα τα χέρια στα χειλάκια ,δώσε φιλάκια,ακουμπά τα στα μαγουλακια,και έτσι δε θα σου λείπει η μαμάκα.οταν νοιώθεις μοναξιά,σκέψου πως έτσι σου δίνει φιλιά...

Δεν ξέρω αν είναι σε φάση να καταλάβει κάτι τέτοιο η μικρή σου...θα κοιτάξεις να μιλάτε με βίντεο κληση συχνά για να σε βλέπει ότι είσαι καλά.και βασικο! Ψυχολόγος μου είπε πως η πρώτη επαφή με τα δύο μωρά θα ναι το μικρό μακριά σου,στο Κουνάκι πχ κ όχι αγκαλιά σου.να αγκαλιάσεις το μεγάλο !!

Εγώ τώρα γιατί έκλαψα (κυριολεκτικά) με το κόλπο; Δε νομίζω να καταλάβει αλλά με συγκίνησες. Κι εμένα το ίδιο μου είπε η παιδίατρος και αν μπορούμε να ανταλλάξουν δώρα και καλά... Ότι της φέρνει κάτι το μωρό και αν θέλει να έχει κάνει και αυτή μια ζωγραφιά!! 

Επεξεργάστηκαν by Mamacita Alina
Για τον γιατρό δε σχολιάζω καν το βλέπεις ... Απορώ τι του είπες εσυ.... Τι εννοεί ο τύπος κακώς πήρες γνώμες; Δεν τον συνέφερε ε; Γκρρρρ

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε @tsilona αφου βλεπεις..διψάμε για περισσότερες λεπτομέριες..τι του είπες, τι σου ειπε...πάντως απίστευτο πραγματικα...Ο άνθρωπος φαινεται κολωσε τελευταια στιγμη και πιάστηκε από καπου...Μόνο που δεν ήξερε με ποια ειχε να κάνει...απαπα!

@Mamacita Alina σου εύχομαι να πάνε όλα καλά αυριο στον προγεννητικό και μεθαύριο με το καλο να έχεις το μπεμπακι σου αγκαλιτσα!

@Giotitsa τι κανεις? Την παλευεις στο νοσοκομειο? Ολα καλα?


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Εγώ τώρα γιατί έκλαψα (κυριολεκτικά) με το κόλπο; Δε νομίζω να καταλάβει αλλά με συγκίνησες. Κι εμένα το ίδιο μου είπε η παιδίατρος και αν μπορούμε να ανταλλάξουν δώρα και καλά... Ότι της φέρνει κάτι το μωρό και αν θέλει να έχει κάνει και αυτή μια ζωγραφιά!! 

Για μενα αυτή η τακτική είναι λάθος. Είναι σα να προσπαθούμε να κοροϊδεύουμε το παιδί που στην ουσία ψέματα του λέμε, μήπως καταφέρουμε να κερδίσουμε λίγη συμπάθεια προς το νέο μέλος. Σφεντεριστρια θα είναι η μπέμπα για την άλλη σου την κόρη ο,τι και να κάνεις. Άσε που ίσως μπαίνει σε δίλλημα και το ίδιο το παιδί , από τη μια να νιώθει άσχημα για τον ερχομό του μωρού και από την άλλη να πρέπει να νιώσει "καλά" μαζί του επειδη του πήρε δώρο. 

Ό,τι και να κάνουμε,  ό,τι και να πουμε , όσα δώρα και να του κάνουμε,  τα μεγαλύτερα παιδιά μας θα το αντιμετωπίσουν. Το καθένα όπως μπορεί αναλογα τον χαρακτήρα που έχει. 

Elpida20               πητ    ;;      κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ    19/9      κοριτσάκι!!

farmakotriftena   πητ    24/9      κοριτσάκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10      αγοράκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

TravelIM               πητ     22/10.    αγοράκι!!    

katerinaki 86        πητ     23/10     αγοράκι!!  

mar.x                      πητ     30/10     κοριτσάκι!!

Tsilona                  πητ      1/11      κοριτσάκι!!

Clue                       πητ      7/11      κοριτσάκι!!

          ************

Sissy_geo            ??    αγοράκι

Jennak83             9/9   αγοράκι

minxri                   12/9  αγοράκι+κοριτσάκι

Marioula1234     16/9   κοριτσάκι

  • Μου αρέσει 7

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! @Mamacita Alinaκαλή επιτυχία σήμερα κορίτσι μου! Λογικό να σε πιάνει άγχος, όλες στην ίδια μοίρα είμαστε. Σκέψου όμως ότι αύριο θα κρατάς στην αγκαλιά σου το πλασματακι σου!!!

Έχω ξυπνήσει μέσα στα νεύρα!!!! Έβγαλα έρπη  επιχειλιο ρε κορίτσια!!!! Τι θα κάνω;;; Δε νομίζω ότι θα αφήσουν να βάλω κάτι τύπου ζοβιραξ! 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! @Mamacita Alinaκαλή επιτυχία σήμερα κορίτσι μου! Λογικό να σε πιάνει άγχος, όλες στην ίδια μοίρα είμαστε. Σκέψου όμως ότι αύριο θα κρατάς στην αγκαλιά σου το πλασματακι σου!!!

Έχω ξυπνήσει μέσα στα νεύρα!!!! Έβγαλα έρπη  επιχειλιο ρε κορίτσια!!!! Τι θα κάνω;;; Δε νομίζω ότι θα αφήσουν να βάλω κάτι τύπου ζοβιραξ! 

Καλέ ξέχασες ότι είχα βγάλει κ γω πριν καμιά βδομάδα; έναν δεξιά κ έναν αριστερα;Ακόμα εχω υπολείμματα.με σπαθολαδο το καταπολεμησα

5 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Βρε @tsilona αφου βλεπεις..διψάμε για περισσότερες λεπτομέριες..τι του είπες, τι σου ειπε...πάντως απίστευτο πραγματικα...Ο άνθρωπος φαινεται κολωσε τελευταια στιγμη και πιάστηκε από καπου...Μόνο που δεν ήξερε με ποια ειχε να κάνει...απαπα!

@Mamacita Alina 

@Giotitsa

Μπήκα χωρίς να έχω ραντεβού ,κ με είδε κ μου λέει τι έπαθες; Έλα μέσα.

Μπήκα κ λέω.κοιταξτε να σας πω γιατρέ,επειδή προβληματοστηκα χτες με τις μετρήσεις,πήγα πήρα κ άλλες γνωμες.δε θα κρυφτώ.ουτε ο ένας γιατρός,ούτε άλλος είχαν ίδια άποψη με σας,αλλά οι άλλοι δύο είχαν ίδια άποψη μεταξύ τους.αυτο κατάλαβαινετε ότι έχει ως συνέπεια να έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στο πρόσωπο σας και να μη μπορώ να συνεχίσω την παρακολούθηση και φυσικα την καισαρική αύριο...

Μετά μου είπε πως δεν έπρεπε να πάρω κ άλλες γνώμες γτ τα μπέρδεψα στο κεφάλι μου ,και πήγα σε γιατρούς που μου χάιδεψαν τα αφτιά κ άκουσα αυτό που θέλω να ακούσω ενώ εκείνος μου πε την αλήθεια.


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tsilona είπε:

Καλέ ξέχασες ότι είχα βγάλει κ γω πριν καμιά βδομάδα; έναν δεξιά κ έναν αριστερα;Ακόμα εχω υπολείμματα.με σπαθολαδο το καταπολεμησα

Μπήκα χωρίς να έχω ραντεβού ,κ με είδε κ μου λέει τι έπαθες; Έλα μέσα.

Μπήκα κ λέω.κοιταξτε να σας πω γιατρέ,επειδή προβληματοστηκα χτες με τις μετρήσεις,πήγα πήρα κ άλλες γνωμες.δε θα κρυφτώ.ουτε ο ένας γιατρός,ούτε άλλος είχαν ίδια άποψη με σας,αλλά οι άλλοι δύο είχαν ίδια άποψη μεταξύ τους.αυτο κατάλαβαινετε ότι έχει ως συνέπεια να έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στο πρόσωπο σας και να μη μπορώ να συνεχίσω την παρακολούθηση και φυσικα την καισαρική αύριο...

Μετά μου είπε πως δεν έπρεπε να πάρω κ άλλες γνώμες γτ τα μπέρδεψα στο κεφάλι μου ,και πήγα σε γιατρούς που μου χάιδεψαν τα αφτιά κ άκουσα αυτό που θέλω να ακούσω ενώ εκείνος μου πε την αλήθεια.

Μάλλον το άγχος και το ανοσοποιητικο μας έκαναν τη δουλειά τους! Απλά όταν το είδα εκνευριστηκα τόσο πολύ. Σκέφτομαι ότι θα γεννηθεί το μωρακι και ούτε να το φιλήσω θα μπορώ ρε αν δεν έχει φύγει. Και η βλακεια αργεί να κάνει τον κύκλο της!!! 

Μόνο σπαθολαδο έβαζες; τίποτα τύπου επιθέματα; 

Όσο για το γιατρό, τι να έλεγε!!! Ήθελε να δικαιολογηθει. Πάντως μπράβο που το έψαξες και δεν πήγες με τη μία στην καισαρική που πρότεινε. Όλα θα πάνε καλά, θα δεις❤️


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Μάλλον το άγχος και το ανοσοποιητικο μας έκαναν τη δουλειά τους! Απλά όταν το είδα εκνευριστηκα τόσο πολύ. Σκέφτομαι ότι θα γεννηθεί το μωρακι και ούτε να το φιλήσω θα μπορώ ρε αν δεν έχει φύγει. Και η βλακεια αργεί να κάνει τον κύκλο της!!! 

Μόνο σπαθολαδο έβαζες; τίποτα τύπου επιθέματα; 

Όσο για το γιατρό, τι να έλεγε!!! Ήθελε να δικαιολογηθει. Πάντως μπράβο που το έψαξες και δεν πήγες με τη μία στην καισαρική που πρότεινε. Όλα θα πάνε καλά, θα δεις❤️

Μόνο σπαθολαδο ναι.στην πρώτη γέννα ,είχα βγάλει με το που γέννησα (πολύ άσχημη εμπειρία της γέννας) έρπη και είχα το ίδιο πρόβλημα που λες.ευχομαι να περάσει κ μετά να γεννήσεις!δυστυχώς δεν κάνει να φιλησεις το μωρό με έρπη ναι

  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

 

Μπήκα χωρίς να έχω ραντεβού ,κ με είδε κ μου λέει τι έπαθες; Έλα μέσα.

Μπήκα κ λέω.κοιταξτε να σας πω γιατρέ,επειδή προβληματοστηκα χτες με τις μετρήσεις,πήγα πήρα κ άλλες γνωμες.δε θα κρυφτώ.ουτε ο ένας γιατρός,ούτε άλλος είχαν ίδια άποψη με σας,αλλά οι άλλοι δύο είχαν ίδια άποψη μεταξύ τους.αυτο κατάλαβαινετε ότι έχει ως συνέπεια να έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στο πρόσωπο σας και να μη μπορώ να συνεχίσω την παρακολούθηση και φυσικα την καισαρική αύριο...

Μετά μου είπε πως δεν έπρεπε να πάρω κ άλλες γνώμες γτ τα μπέρδεψα στο κεφάλι μου ,και πήγα σε γιατρούς που μου χάιδεψαν τα αφτιά κ άκουσα αυτό που θέλω να ακούσω ενώ εκείνος μου πε την αλήθεια.

Ελα ρε θηρίο... Του τα ειπες ετσι χυμα;;; Πολυ καλα εκανες γιατι τις πιο πολλες φορες εκμεταλλευονται το γεγονος οτι τους εχουμε αναγκη κ μας πανε αυτοι οπου τους βολευει... Ευχομαι να πανε ολα καλα κ με τον καινούριο γιατρο να εχεις εναν ομορφο φτ κ ενα υγιες παιδακι... Σου βγαζω το καπελο... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ελα ρε θηρίο... Του τα ειπες ετσι χυμα;;; Πολυ καλα εκανες γιατι τις πιο πολλες φορες εκμεταλλευονται το γεγονος οτι τους εχουμε αναγκη κ μας πανε αυτοι οπου τους βολευει... Ευχομαι να πανε ολα καλα κ με τον καινούριο γιατρο να εχεις εναν ομορφο φτ κ ενα υγιες παιδακι... Σου βγαζω το καπελο... 

Σιγά μην κάτσω να ντραπω εγω.εκεινος θα πρέπε να ντραπει; 

Just now, winspert είπε:

Ελα ρε θηρίο... Του τα ειπες ετσι χυμα;;; Πολυ καλα εκανες γιατι τις πιο πολλες φορες εκμεταλλευονται το γεγονος οτι τους εχουμε αναγκη κ μας πανε αυτοι οπου τους βολευει... Ευχομαι να πανε ολα καλα κ με τον καινούριο γιατρο να εχεις εναν ομορφο φτ κ ενα υγιες παιδακι... Σου βγαζω το καπελο... 

Και κτ να κάνω,δε με πειράζει πλέον,αλλά δε θα την έκανα με κάποιον που φέρθηκε ετσι

  • Μου αρέσει 4

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Σιγά μην κάτσω να ντραπω εγω.εκεινος θα πρέπε να ντραπει; 

Και κτ να κάνω,δε με πειράζει πλέον,αλλά δε θα την έκανα με κάποιον που φέρθηκε ετσι

Ακριβως αυτο... Συμφωνω απολυτα μαζι σου... Δεν εχω να πω κατι αλλο... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...