Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Dwro είπε:

Οχι ντοματες λενε χαχα οχι ολα τα αλλα.κρεας μονο ελευθερας βοσκης τιποτα αλλο.Να σου πω κουραστηκα πολλες φορες μου ερχεται να παρατησω τον θηλασμο εχω δωσει τοσο αγωνα να θηλασω ακομα ματωνουν οι θηλες μου αλλα κανω υπομονη για το μωρο.Τωρα λεω αν αντι να το βοηθαω το επιβαρυνω τι να πω.Τρεις μερες εκανα αποχη απο ολα και ημουν να πεσω κατω απο την ζαλαδα ετρωγα μονο μηλο μπανανα αχλαδι ρυζι κ κοτοπουλο ελευθερας.Η μαμα μου κ ο αντρας μου φωναζουν κ λενε να τρωω.Αν ηξερα οτι οντος ειναι αλλεργια θα εκανα οτι χρειαστει αλλα τωρα μονο προληπτικα μηπως και.Να σου λεω αποχη 15 μερες απο γαλακτοκομικα φανερα κ κρυφα κ μοσχαρι κ χοιρινο κ οσπρια και δεν εχω δει βελτιωση.Μην σου πω ειναι και χειροτερα.

 

Πιστευεις οτι φταει ο θηλασμος για τους κολικους; δε νομιζω ισα ισα ειναι το καλυτερο γαλα, σου ειπε καποιος παιδιατρος απο τους 3 κατι τετοιο; 

Ουτε εγω τρωω οσπρια, αλλα κρεας ειναι δυνατον να μη φαμε; κ γαλα μια μεριδα μπορω μου ειπε, αλλωστε διαφορα μηδεν οτι κ να εχω δοκιμασει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Dwro είπε:

Αληθεια ο μαραθος αυξανει την παραγωγη?Δηλαδη δεν κανει ε?Μηπως εχουμε μετα καμια υπερπαραγωγη και παλι εχουμε θεμα.

Αναλογως σε τι φαση εισαι...εγω εχω πολυ γαλα απο μονη μου οποτε με το μαραθο και το τσαι θηλασμου (κι αυτο εχει και μαραθο μεσα) που επινα καταλαβαινεις το εγινε!!

Just now, winspert είπε:

Αχ κ εσεις σπυρακια στο πρόσωπο;;; Κ εμενα εχουν γεμισει τα μαγουλακια του... Σου ειπε που οφειλονται; Εγω διαβαζα οτι ειναι βρεφικη ακμη κ πως έχει να κανει με τις ορμονες τις δικες μας απ οταν ηταν στην κοιλια μας... 

Παντως ρε κοριτσια... Τι φοβερο πράγμα είναι αυτο..;;;; Με το που τον ακουω να κλαιει, αρχίζει κ τρέχει γαλα απο το στηθος μου.... 

Νεογνικη ακμη ειναι...εμενα απο την αρχη ειχε κατι σπυρακια αλλα τις τελευταιες μερες φουντωσε και μου ειπε 1 φορα την ημερα να του καθαριζω το προσωπο με φυσιολογικο ορο και βαμβακακι και να του βαζω μια κρεμουλα της frezyderm, η οποια ειναι φυτικη.

Αυτο με το κλαμα δεν υπαρχει...κι εγω τα ιδια!Συνηθως φοραω τα κοχυλια αλλα αν τυχει και δεν τα εχω βαλει γινονται ολα μουσκεμα!!

 

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι τε παιδι μου αυτο..χαρουμενα ποτε θα ειναι τα παιδακια μας πχ οταν δε ποναει ειναι τοσο χαρουμενος κουναει χερακια ποδαρακια..ελπιζω κατι να σας κανει το ινφακολικ, εγω να σου πω δεν ειδα καμια τρελη διαφορα κ το εδινα καιρο τωρα το γυρισα σε biogaia κ αν δω οτι ποναει πολυ θα του δωσω μια φορα κ ινφακολικ το οποιο το σιχαινεται, κλαει κ το φτυνει! Μολις εφτιαξα τη 2η κουπα χαμομηλι, δε περιμενω τιποτα αλλα λεμε τωρα! Καλο μας κουραγιο κ σε μας κ στα παιδακια μας..

Μακαρι αν και δεν περιμενω θαυματα...προς το παρον κι εγω πινω το χαμομηλακι μου και ο μπεμπακος κοιμαται επιτελους στην αγκαλια μου!!Εριξα κι εγω τον υπνακο μου μαζι επ' ευκαιριας γιατι η αυπνια εχει χτυπησει κοκκινο!!Απο χθες του ξεκινησα και μασαζακι με την κρεμουλα για τους κολικους, το οποιο του αρεσει πολυ αλλα και μ' αυτο για λιγο ανακουφιζεται...μετα παλι τα ιδια!Θα δοκιμασω το βραδυ και τις ζεστες κομπρεσουλες  να τις δουμε κι αυτες αλλα πραγματικα πιστευω οτι μονο οι αγκαλιες και η υπομονη εχουν νοημα...ολα τ' αλλα ειναι για να νιωθουμε εμεις καλυτερα μου φαινεται οτι κατι κανουμε!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα σημερα πολυ γκρινια κ πονος, εκανε κακα πριν λιγο, μια πανα γεματη κ ειχε πολλη βλεννα. Εστειλα στην παιδιατρο, δεν εφαγα κατι διαγορετικο σημερα ουτε γαλα δεν ηπια..μου τα χε ξανακανεξ πολυ ζουμερα κακα αλλα ειχε στρωσει τωρα 3 4 μερες..μπορει να ειναι μυξες αλλα γιατι χθες κ προχθες ηταν μια χαρα, αφου μυξες εχουμε καθε μερα..δε ξερω ρε γμτ εχω μπερδευτει με τα κακα..εν τω μεταξυ μονο στην αγκαλια μου ηρεμει, δε μπορω να κανω τπτ εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Πιστευεις οτι φταει ο θηλασμος για τους κολικους; δε νομιζω ισα ισα ειναι το καλυτερο γαλα, σου ειπε καποιος παιδιατρος απο τους 3 κατι τετοιο; 

Ουτε εγω τρωω οσπρια, αλλα κρεας ειναι δυνατον να μη φαμε; κ γαλα μια μεριδα μπορω μου ειπε, αλλωστε διαφορα μηδεν οτι κ να εχω δοκιμασει!

Οχι δενν πιστευω οτι φταιει.Δεν σου λενε να κοψεις τον θηλασμο αλλα η παιδογαστρεντερολογος μου πεταξε δωσε λιγο ξενο υποαλλεργικο να ηρεμησει λιγο το μωρο.Προσωπικα σ αυτην δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη.Ενα σας λεω ειχαμε ραντεβου 3 η ωρα και την περιμεναμε εξω απο την πορτα με το νεογεννητο ηρθε 3 και 5 ελεος πανε παρα τεταρτο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Οχι δενν πιστευω οτι φταιει.Δεν σου λενε να κοψεις τον θηλασμο αλλα η παιδογαστρεντερολογος μου πεταξε δωσε λιγο ξενο υποαλλεργικο να ηρεμησει λιγο το μωρο.Προσωπικα σ αυτην δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη.Ενα σας λεω ειχαμε ραντεβου 3 η ωρα και την περιμεναμε εξω απο την πορτα με το νεογεννητο ηρθε 3 και 5 ελεος πανε παρα τεταρτο.

Δεν μπορεσα να διαβασω ολεσ τισ δημοσιευσεισ..

@Dwro δεν ειδεσ καμμια βελτιωση??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tzeni82 είπε:

Δεν μπορεσα να διαβασω ολεσ τισ δημοσιευσεισ..

@Dwro δεν ειδεσ καμμια βελτιωση??

Οχι εχω 16 μερες αποχη απο γαλακτοκομικα μοσχαρι και οσπρια.Μου λενε αλλη μια εβδομαδα και μετα αποχη απο ολα.Μην σου πω ειναι και χειροτερα.Δεν κλαιει μονο οταν κοιμαται πλεον και μουγκριζει.Μομο τα κακα του απο πρασινα ειναι μουσταρδι αλλα εχουν βλεννη.Να σου ζησει αγαπη το μωρακι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Dwro είπε:

Οχι ντοματες λενε χαχα οχι ολα τα αλλα.κρεας μονο ελευθερας βοσκης τιποτα αλλο.Να σου πω κουραστηκα πολλες φορες μου ερχεται να παρατησω τον θηλασμο εχω δωσει τοσο αγωνα να θηλασω ακομα ματωνουν οι θηλες μου αλλα κανω υπομονη για το μωρο.Τωρα λεω αν αντι να το βοηθαω το επιβαρυνω τι να πω.Τρεις μερες εκανα αποχη απο ολα και ημουν να πεσω κατω απο την ζαλαδα ετρωγα μονο μηλο μπανανα αχλαδι ρυζι κ κοτοπουλο ελευθερας.Η μαμα μου κ ο αντρας μου φωναζουν κ λενε να τρωω.Αν ηξερα οτι οντος ειναι αλλεργια θα εκανα οτι χρειαστει αλλα τωρα μονο προληπτικα μηπως και.Να σου λεω αποχη 15 μερες απο γαλακτοκομικα φανερα κ κρυφα κ μοσχαρι κ χοιρινο κ οσπρια και δεν εχω δει βελτιωση.Μην σου πω ειναι και χειροτερα.

 

Γεια σου κοριτσι μου. Ηθελα να σου γραψω απλα την γνωμη μου ως μανουλα. Ειχα κοψει κ γω προληπτικα για ενα διαστημα γαλακτοκομικα γιατι εκανε πρασινα κακα ο μικρος μου. Καμια βελτιωση δεν ειδα. Δεν ειχαμε αιμα. Μονο πρασινα κακα με λιγες βλεννες. Ειχα ρωτησει παιδιατρους κ μου χαν πει οτι δεν μας νοιαζουν τα πρασινα κακα, μονο αν δουμε αιμα. Βεβαια δεν περασαμε κολικους εντονους, μονο λιγες ωρες το ξημερωμα σφιγγοταν και τον βοηθουσα κρατωντας τα ποδια στην κοιλιτσα του και τα εκανα μπρος πισω στην κοιλια. Αργοτερα κοντα στους 6 μηνες πηγα σε διευθυντη τμηματος αλλεργιολογικου για παιδια σε γνωστο μαιευτηριο γιατι ο μικρος ειχε μια ευαισθησια με μια κρεμα που ειχε μεσα γαλα. Μου ειχε πει οτι υπαρχει μια ευαισθησια (αμεσου τυπου οχι μεσω του θηλασμου) αλλα το καλυτερο φαρμακο ειναι ο θηλασμος και οτι αν ηθελα να βοηθησω να το ξεπερασει, να θηλασω μεχρι τον χρονο τουλαχιστον που θα μπορουμε να κανουμε εξετασεις. (Την εχουμε ηδη ξεπερασει την ευαισθησια βεβαια). Κ ειπε επισης να τρωω τα παντα και οτι πλεον υπαρχει μια τρομοκρατια και κοβουν τροφες στις θηλαζουσες χωρις κανεναν λογο. Και να μεινω μακρια απο μαμαδοομαδες. 

Καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο να κλαιει συνεχεια το μωρακι σου, αλλα αν ποναει η κοιλιτσα του μπορει να ειναι επειδη ειναι ανωριμο ακομα το εντερακι του. Αν δεν εχει διαπιστωμενη αλλεργια (που στα βρεφη συνηθως σημαινει αιμα στα κακακια) δεν χρειαζεται να κανεις αποχη. Αν δεν σε ικανοποιουν οι γνωμες που εχεις παρει, παρε και αλλη. Οντως θα περασουν, δεν θα ειναι παντα ετσι, σφιξε τα δοντια και οπλισου με υπομονη και εσυ και οι υπολοιπες μανουλες που περνατε λιγο ζορικα. Σε λιγο καιρο δεν θα τα θυμαστε αυτα. 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου. Ηθελα να σου γραψω απλα την γνωμη μου ως μανουλα. Ειχα κοψει κ γω προληπτικα για ενα διαστημα γαλακτοκομικα γιατι εκανε πρασινα κακα ο μικρος μου. Καμια βελτιωση δεν ειδα. Δεν ειχαμε αιμα. Μονο πρασινα κακα με λιγες βλεννες. Ειχα ρωτησει παιδιατρους κ μου χαν πει οτι δεν μας νοιαζουν τα πρασινα κακα, μονο αν δουμε αιμα. Βεβαια δεν περασαμε κολικους εντονους, μονο λιγες ωρες το ξημερωμα σφιγγοταν και τον βοηθουσα κρατωντας τα ποδια στην κοιλιτσα του και τα εκανα μπρος πισω στην κοιλια. Αργοτερα κοντα στους 6 μηνες πηγα σε διευθυντη τμηματος αλλεργιολογικου για παιδια σε γνωστο μαιευτηριο γιατι ο μικρος ειχε μια ευαισθησια με μια κρεμα που ειχε μεσα γαλα. Μου ειχε πει οτι υπαρχει μια ευαισθησια (αμεσου τυπου οχι μεσω του θηλασμου) αλλα το καλυτερο φαρμακο ειναι ο θηλασμος και οτι αν ηθελα να βοηθησω να το ξεπερασει, να θηλασω μεχρι τον χρονο τουλαχιστον που θα μπορουμε να κανουμε εξετασεις. (Την εχουμε ηδη ξεπερασει την ευαισθησια βεβαια). Κ ειπε επισης να τρωω τα παντα και οτι πλεον υπαρχει μια τρομοκρατια και κοβουν τροφες στις θηλαζουσες χωρις κανεναν λογο. Και να μεινω μακρια απο μαμαδοομαδες. 

Καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο να κλαιει συνεχεια το μωρακι σου, αλλα αν ποναει η κοιλιτσα του μπορει να ειναι επειδη ειναι ανωριμο ακομα το εντερακι του. Αν δεν εχει διαπιστωμενη αλλεργια (που στα βρεφη συνηθως σημαινει αιμα στα κακακια) δεν χρειαζεται να κανεις αποχη. Αν δεν σε ικανοποιουν οι γνωμες που εχεις παρει, παρε και αλλη. Οντως θα περασουν, δεν θα ειναι παντα ετσι, σφιξε τα δοντια και οπλισου με υπομονη και εσυ και οι υπολοιπες μανουλες που περνατε λιγο ζορικα. Σε λιγο καιρο δεν θα τα θυμαστε αυτα. 

Σε ευχαριστω για την απαντηση κοριτσι μου τα βλεπω ολα αυτα πολυ υπερβολικα αλλα τα κανω γιατι με τρελαναν.Εχω παρει 3 γνωμες καναμε και υπερυχο ανω και κατω κοιλιας ολα οκ μονο αερια του βρηκαν.Το μωρο ειναι 31 ημερων τοσο μικρο διαβασα πως δεν μιλαμε ακομα για αλλεργια.Ειμαι σε απογνωση δεν ξερω που αλλου να παω και τι να κανω.Απο πανες εχουμε μουσταρδι κ πρασινες με βλεννη αιμα οχι δεν εχω δει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Οχι δενν πιστευω οτι φταιει.Δεν σου λενε να κοψεις τον θηλασμο αλλα η παιδογαστρεντερολογος μου πεταξε δωσε λιγο ξενο υποαλλεργικο να ηρεμησει λιγο το μωρο.Προσωπικα σ αυτην δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη.Ενα σας λεω ειχαμε ραντεβου 3 η ωρα και την περιμεναμε εξω απο την πορτα με το νεογεννητο ηρθε 3 και 5 ελεος πανε παρα τεταρτο.

Δηλ αυτη απο που καταλαβε οτι το παιδι εχει αλλεργια; απλα το κοιταξε κ το καταλαβε; ελεος, οντως τραγικη.. η γνωμη μου ειναι να μη κοψεις αλλες τροφες, οπως λες αλλο να ηξερες οτι κατι το πειραζει κ αλλο προληπτικα..εκτος αν υπαρχουν ειδικες εξετασεις για αλλεργιες..

10 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Σε ευχαριστω για την απαντηση κοριτσι μου τα βλεπω ολα αυτα πολυ υπερβολικα αλλα τα κανω γιατι με τρελαναν.Εχω παρει 3 γνωμες καναμε και υπερυχο ανω και κατω κοιλιας ολα οκ μονο αερια του βρηκαν.Το μωρο ειναι 31 ημερων τοσο μικρο διαβασα πως δεν μιλαμε ακομα για αλλεργια.Ειμαι σε απογνωση δεν ξερω που αλλου να παω και τι να κανω.Απο πανες εχουμε μουσταρδι κ πρασινες με βλεννη αιμα οχι δεν εχω δει.

Κ μενα εχει βλεννη κ μου ειπε η παιδιατρος δε πειραζει..συμφωνω με νανουλα, αν υπηρχε σιγουρη γιατρεια για τους κολικους θα το ξεραμε, ολα αυτα ειναι υπερβολικα, το καταλαβαινω οτι δεν αντεχεις να το βλεπεις να υποφερει αλλα κ να μη τρως τιποτα δε πιστευω οτι βοηθαει, το εντερακι τους ειναι ανωριμο, οποτε μονο ο χρονος θα μας βοηθησει δυστυχως κ λιγο προσεγμενη διατροφη οχι υπερβολες.. εγω το χω ριξει στο χαμομηλι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Σε ευχαριστω για την απαντηση κοριτσι μου τα βλεπω ολα αυτα πολυ υπερβολικα αλλα τα κανω γιατι με τρελαναν.Εχω παρει 3 γνωμες καναμε και υπερυχο ανω και κατω κοιλιας ολα οκ μονο αερια του βρηκαν.Το μωρο ειναι 31 ημερων τοσο μικρο διαβασα πως δεν μιλαμε ακομα για αλλεργια.Ειμαι σε απογνωση δεν ξερω που αλλου να παω και τι να κανω.Απο πανες εχουμε μουσταρδι κ πρασινες με βλεννη αιμα οχι δεν εχω δει.

Καλημερα! Οι βλεννες δεν σημαινουν απαραιτητα κατι κακο, ειναι μερος της φυσικης χλωριδας του εντερου ολων των ανθρωπων. Πιπιλα δινεις κοριτσι μου?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μπήκε ο Νοέμβρης! Εγώ δηλαδή είμαι μανούλα Σεπτεμβρίου τελικά? Πωπω... Ακόμα μανούλα Νοεμβρίου νιώθω... κι όμως όταν έρθει η πητ θα είμαστε 43 ημερών!!!

Κι εσύ @tsilona σήμερα είχες πητ κατά τη @Farmakotriftena !!! Πως νιώθεις που γέννησες τόσο νωρίς???χεχε

  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Δηλ αυτη απο που καταλαβε οτι το παιδι εχει αλλεργια; απλα το κοιταξε κ το καταλαβε; ελεος, οντως τραγικη.. η γνωμη μου ειναι να μη κοψεις αλλες τροφες, οπως λες αλλο να ηξερες οτι κατι το πειραζει κ αλλο προληπτικα..εκτος αν υπαρχουν ειδικες εξετασεις για αλλεργιες..

Κ μενα εχει βλεννη κ μου ειπε η παιδιατρος δε πειραζει..συμφωνω με νανουλα, αν υπηρχε σιγουρη γιατρεια για τους κολικους θα το ξεραμε, ολα αυτα ειναι υπερβολικα, το καταλαβαινω οτι δεν αντεχεις να το βλεπεις να υποφερει αλλα κ να μη τρως τιποτα δε πιστευω οτι βοηθαει, το εντερακι τους ειναι ανωριμο, οποτε μονο ο χρονος θα μας βοηθησει δυστυχως κ λιγο προσεγμενη διατροφη οχι υπερβολες.. εγω το χω ριξει στο χαμομηλι!

Κοριτσια καλημερα σημερα θα παμε παλι παιδιατρο το μωρο απο χθες θηλαζει και σε 5 λεπτα σταματαει ποναει χτυπαει χερια ποδια και κλαιει το ξαναβαζω και παλι τα ιδια.Επισης κανει ενα ηχο σαν ροχαλητο σαν να ειναι αρρωστος μπουκωμενος ομως δεν ειναι βγαινει απο μεσα του.Εχω ανησυχησει πολυ με ολα αυτα φοβαμαι μην εχει καμια παλινδρομηση γοπ η καμια οισοφαγιτιδα.Και δεν ειναι κολικοι αυτοι οι πονοι.

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα! Οι βλεννες δεν σημαινουν απαραιτητα κατι κακο, ειναι μερος της φυσικης χλωριδας του εντερου ολων των ανθρωπων. Πιπιλα δινεις κοριτσι μου?

Ειναι 32 ημερων δεν μ αφηνουν ακομα να δωσω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα! Μπήκε ο Νοέμβρης! Εγώ δηλαδή είμαι μανούλα Σεπτεμβρίου τελικά? Πωπω... Ακόμα μανούλα Νοεμβρίου νιώθω... κι όμως όταν έρθει η πητ θα είμαστε 43 ημερών!!!

Κι εσύ @tsilona σήμερα είχες πητ κατά τη @Farmakotriftena !!! Πως νιώθεις που γέννησες τόσο νωρίς???χεχε

Καλημερα! Ποσων εβδομαδων γεννησες;;

Just now, Dwro είπε:

Κοριτσια καλημερα σημερα θα παμε παλι παιδιατρο το μωρο απο χθες θηλαζει και σε 5 λεπτα σταματαει ποναει χτυπαει χερια ποδια και κλαιει το ξαναβαζω και παλι τα ιδια.Επισης κανει ενα ηχο σαν ροχαλητο σαν να ειναι αρρωστος μπουκωμενος ομως δεν ειναι βγαινει απο μεσα του.Εχω ανησυχησει πολυ με ολα αυτα φοβαμαι μην εχει καμια παλινδρομηση γοπ η καμια οισοφαγιτιδα.Και δεν ειναι κολικοι αυτοι οι πονοι.

Ειναι 32 ημερων δεν μ αφηνουν ακομα να δωσω

Για να ειναι παλινδρομηση νονιζω πρεπει να μετα το γευμα να βγαζει ρουκετες..τωρα για την οισοφαγιτιδα δε γνωριζω. Κ ο δικος μου οπως σου ειπα στο θηλασμο μαζευει ποδια, χτυπιεται για λιγο κ μετα το ξαναβαζει..τι να πω στειλε να μας πεις τι εγιβε! Τι ωρα θα πατε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...