Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Καλημερα! Ποσων εβδομαδων γεννησες;;

Για να ειναι παλινδρομηση νονιζω πρεπει να μετα το γευμα να βγαζει ρουκετες..τωρα για την οισοφαγιτιδα δε γνωριζω. Κ ο δικος μου οπως σου ειπα στο θηλασμο μαζευει ποδια, χτυπιεται για λιγο κ μετα το ξαναβαζει..τι να πω στειλε να μας πεις τι εγιβε! Τι ωρα θα πατε;

Οχι ρουκετες δεν κανει ομως με ανησυχει αυτος ο βρογχος που κανει σαν ροχαλητο.Εγω οταν θηλαζω μαζευει ποδια στο 5 λεπτο κ βγαινει τον ξαναβαζω τα ιδια.6.30 η ωρα ειπε να παμε.Δεν μπορω αλλο εχω κουραστει να μην ξερω τι εχει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Οχι ρουκετες δεν κανει ομως με ανησυχει αυτος ο βρογχος που κανει σαν ροχαλητο.Εγω οταν θηλαζω μαζευει ποδια στο 5 λεπτο κ βγαινει τον ξαναβαζω τα ιδια.6.30 η ωρα ειπε να παμε.Δεν μπορω αλλο εχω κουραστει να μην ξερω τι εχει

Κ μενα ακριβως αυτο, τεντωνει κ τη θηλη μαζι δεν την αφηνει, μετα μπορει να συνεχισει ηρεμα κ μετα παλι το ιδιο! Να μας πει καποιος επιτελους τι ειναι αυτο το πραγμα, εγω εχω παιδιατρο στις 11, αλλα οταν της το εγραψα σε μνμ μαζι με κατι αλλα δε μου το σχολιασε μονο να προσεχω τι τρωω βλακειες δηλ, απο κοντα θα την ξαναρωτησω. Δε του βαζεις καναν ορο με συριγγα μπας κ εχει μυξες; εμενα μονο με συριγγα βγαινουν, με αμπουλα με τιποτα. Κ μενα ετσι εκανε, εβραζε κ ροχαλιζε κ ειχε μυξα πολλη τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια μου, με τις μυξες τι γίνεται;;; Κ εμενα εχει... Μα τι;;; Ολα τα μωρακια κρυωσαν; Ή ειναι βλενες που τις εχουν απ οταν ηταν στην κοιλια; Σημερα φτερνιστηκε το μωρο μου κ εβγαλε απο τη μυτη παχια μυξα. Του βαζω ορο με σύριγγα μια φορα την ημερα. Να θελει πιο συχνα; Επισης κ εμενα κοιμαται στο 5λεπτο αντε 10λεπτο απ οταν τον βαζω στο στηθος κ φοβαμαι μηπως πινει μονο το αραιο γαλα κ δεν πινει το πιο λιπαρο που ερχεται μετα. Κ εμενα κανει κατι θορυβους σα να δυσκολεύεται να ανασανει απο τη μυξα, σαν να ειναι παχυ το σαλιο του κ πνιγεται... Τη Δευτέρα θα παμε παιδιατρο. 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κ μενα ακριβως αυτο, τεντωνει κ τη θηλη μαζι δεν την αφηνει, μετα μπορει να συνεχισει ηρεμα κ μετα παλι το ιδιο! Να μας πει καποιος επιτελους τι ειναι αυτο το πραγμα, εγω εχω παιδιατρο στις 11, αλλα οταν της το εγραψα σε μνμ μαζι με κατι αλλα δε μου το σχολιασε μονο να προσεχω τι τρωω βλακειες δηλ, απο κοντα θα την ξαναρωτησω. Δε του βαζεις καναν ορο με συριγγα μπας κ εχει μυξες; εμενα μονο με συριγγα βγαινουν, με αμπουλα με τιποτα. Κ μενα ετσι εκανε, εβραζε κ ροχαλιζε κ ειχε μυξα πολλη τελικα.

@Dwro ακριβως τα ιδια κανει κι ο δικος μου...αφου η δεξια θηλη μου ποναει γιατι μαλλον εχει ερεθιστει απο το τραβηγμα. Κι εγω χθες που φωναξα την παιδιατρο ημουν σιγουρη οτι θα του εβρισκε ακροαστικα με τετοιο βρασιμο που ακουγοταν αλλα τελικα ειναι μυξες. Εγω αμπουλες του βαζω και τις ρουφαω με τον αποφρακτηρα.


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου γλυκά τι κάνετε??? Θα διαβάσω με την πρώτη ευκαιρία τα νεάκια σας! Εμείς είμαστε πολύ καλά, ο μπεμπούλης είναι ήσυχος και αρκετά μαμάκιας.. Όλο στην αγκαλίτσα μου θέλει να είναι!χιχι το μόνο θεματάκι που αντιμετωπίζουμε είναι με το θηλασμό, πετρώνει το αριστερό μου στήθος συνέχεια και μπορεί να τον έχω και μία ώρα στο στήθος μέχρι να καταφέρει να κατεβάσει γάλα, κλαίει και γκρινιάζει πολύ μέχρι να τα καταφέρει.. μου είπαν για ζεστές κομπρέσες και μαλάξεις, για να δούμε! Ανακτήσαμε και το βάρος γέννησης στις 9 μέρες, αμεεεεε! 

  • Μου αρέσει 3

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπερα και από εμάς. Σήμερα είχαμε παιδίατρο, φτάσαμε τα 4500 και είμαστε 57 εκ. Μου είπε τρώει καλα η μπεμπούλα και μεγαλώνει άψογα. Μα το καταλαβα στο χέρι μου ότι παχυνε, στο νανούρισμα μου κοβονται τα χέρια!!! 

Σε ένα μήνα επιστρέφω και στη δουλειά και με έχει πιάσει ήδη απελπισία, βέβαια έχω συμφωνήσει να πηγαίνω 4 ώρες, αλλά είναι πολύ μικρούλα και στενοχωριεμαι. Θα κάνω αντλήσεις για να αφήνω 2 γεύματα και ο Θεός βοηθός! 

Εσείς πως πάτε; 

  • Λυπημένη/-ος 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , winspert είπε:

Βρε κορίτσια μου, με τις μυξες τι γίνεται;;; Κ εμενα εχει... Μα τι;;; Ολα τα μωρακια κρυωσαν; Ή ειναι βλενες που τις εχουν απ οταν ηταν στην κοιλια; Σημερα φτερνιστηκε το μωρο μου κ εβγαλε απο τη μυτη παχια μυξα. Του βαζω ορο με σύριγγα μια φορα την ημερα. Να θελει πιο συχνα; Επισης κ εμενα κοιμαται στο 5λεπτο αντε 10λεπτο απ οταν τον βαζω στο στηθος κ φοβαμαι μηπως πινει μονο το αραιο γαλα κ δεν πινει το πιο λιπαρο που ερχεται μετα. Κ εμενα κανει κατι θορυβους σα να δυσκολεύεται να ανασανει απο τη μυξα, σαν να ειναι παχυ το σαλιο του κ πνιγεται... Τη Δευτέρα θα παμε παιδιατρο. 

είναι φυσιολογικό αγαπημένη δε κρύωσε κι εμένα έτσι ακριβώς είναι και βάζω ορό και τις τραβάω μια φορά τη μέρα....

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα και από εμάς. Σήμερα είχαμε παιδίατρο, φτάσαμε τα 4500 και είμαστε 57 εκ. Μου είπε τρώει καλα η μπεμπούλα και μεγαλώνει άψογα. Μα το καταλαβα στο χέρι μου ότι παχυνε, στο νανούρισμα μου κοβονται τα χέρια!!! 

Σε ένα μήνα επιστρέφω και στη δουλειά και με έχει πιάσει ήδη απελπισία, βέβαια έχω συμφωνήσει να πηγαίνω 4 ώρες, αλλά είναι πολύ μικρούλα και στενοχωριεμαι. Θα κάνω αντλήσεις για να αφήνω 2 γεύματα και ο Θεός βοηθός! 

Εσείς πως πάτε; 

Εσάς που πάτε τόσο νωρίς στη δουλειά θέλοντας και μη σας καμαρώνω τόσο μα τόσο πολύ.... Ειλικρινά.... Συν ότι προλαβαίνετε να είστε εργαζόμενες, μαμάδες, νοικοκυρές και συζύγοι.... Και η κολλητή μου ούσα δασκάλα επέστρεψε σε δύο μήνες με χάλια ψυχολογία βλέποντας όμως ότι η μικρή τα πάει τέλεια με τη γιαγιά και ότι προσαρμόστηκε και η ίδια ξανά στη νέα καθημερινοτητα ενώ της φαινόταν βουνό ένιωσε πολύ καλύτερα....

Σας θαυμάζω κορίτσια μέσα από τη καρδιά μου...

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , winspert είπε:

Βρε κορίτσια μου, με τις μυξες τι γίνεται;;; Κ εμενα εχει... Μα τι;;; Ολα τα μωρακια κρυωσαν; Ή ειναι βλενες που τις εχουν απ οταν ηταν στην κοιλια; Σημερα φτερνιστηκε το μωρο μου κ εβγαλε απο τη μυτη παχια μυξα. Του βαζω ορο με σύριγγα μια φορα την ημερα. Να θελει πιο συχνα; Επισης κ εμενα κοιμαται στο 5λεπτο αντε 10λεπτο απ οταν τον βαζω στο στηθος κ φοβαμαι μηπως πινει μονο το αραιο γαλα κ δεν πινει το πιο λιπαρο που ερχεται μετα. Κ εμενα κανει κατι θορυβους σα να δυσκολεύεται να ανασανει απο τη μυξα, σαν να ειναι παχυ το σαλιο του κ πνιγεται... Τη Δευτέρα θα παμε παιδιατρο. 

Κ μενα τωρα τελευταια τρωει 5 10 λεπτα..δε ξερω αν παιρνει το λιπαρο γαλα που λενε αλλα απο κιλα παμε πολυ καλα,ειμαστε 52 ημερων γεννηθηκε 2540, εχασε κ 200 γρ. κ τωρα ειναι 4800 ο χοντρουλης μου..

Πολυ πινανον να θελει παραπανω, μεχρι 3 φορες τη μερα λενε, βεβαια αν υπαρχει προβλημα οπως ειχαμε εμεις με τη ρινιτιδα καναμε 3 απανωτες συριγγες σε καθε ρουθουνι 3 φορες τη μερα..γενικα το ακους το παιδακι κ κρινεις, αν δε μπορει να αναπνευσει εννοειται του κανεις ξανα ορο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

είναι φυσιολογικό αγαπημένη δε κρύωσε κι εμένα έτσι ακριβώς είναι και βάζω ορό και τις τραβάω μια φορά τη μέρα....

Εσάς που πάτε τόσο νωρίς στη δουλειά θέλοντας και μη σας καμαρώνω τόσο μα τόσο πολύ.... Ειλικρινά.... Συν ότι προλαβαίνετε να είστε εργαζόμενες, μαμάδες, νοικοκυρές και συζύγοι.... Και η κολλητή μου ούσα δασκάλα επέστρεψε σε δύο μήνες με χάλια ψυχολογία βλέποντας όμως ότι η μικρή τα πάει τέλεια με τη γιαγιά και ότι προσαρμόστηκε και η ίδια ξανά στη νέα καθημερινοτητα ενώ της φαινόταν βουνό ένιωσε πολύ καλύτερα....

Σας θαυμάζω κορίτσια μέσα από τη καρδιά μου...

Αλινα μου δε σου κρύβω ότι προς το παρόν το βλέπω βουνό, δουλεύω σαν εξωτερικός συνεργάτης σε εταιρεία, freelancer ουσιαστικά πλέον από την εγκυμοσύνη και μετά, αλλά πρέπει να επιστρέψω γιατί έχω αναλάβει κάποια πρότζεκτ που πρέπει να γίνουν! Το άγχος έχει βαρέσει κόκκινο! Το καλό είναι ότι δε θα πηγαίνω σε ώρες αιχμής, θα πηγαίνω 2 με 6, και επίσης μπορώ σε περίπτωση ανάγκης να προσαρμοσω αλλιώς το πρόγραμμα μου. Γενικά δύσκολα, είπα ότι μου φαίνονται βουνό;;; ναι το είπα, βουνό!!! Με υπομονή και λίγη βοήθεια πιστεύω θα τα καταφερουμε! 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εδωσα πιπιλα πριν λιγο, πρωτη φορα..ειχα πολυ πονο κ γκρινια σημερα..την ειχα ξαναδωσει στο μηνα πανω για 1 λεπτο μονο. Σημερα αρχικα δεν την ηθελε, την πεταγε αλλα μετα πολλη πλακα την πιπιλαγε τρελα! Τελικα κοιμηθηκε προς το παρον..εχει πλακα γιατι για τη μουριτσα του φαινεται τεραστια! Εν τω μεταξυ παω να την παρω κ δεν την δινει ενω κοιμαται! @Dwroτι εγινε στο γιατρο;;

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κοριτσια εδωσα πιπιλα πριν λιγο, πρωτη φορα..ειχα πολυ πονο κ γκρινια σημερα..την ειχα ξαναδωσει στο μηνα πανω για 1 λεπτο μονο. Σημερα αρχικα δεν την ηθελε, την πεταγε αλλα μετα πολλη πλακα την πιπιλαγε τρελα! Τελικα κοιμηθηκε προς το παρον..εχει πλακα γιατι για τη μουριτσα του φαινεται τεραστια! Εν τω μεταξυ παω να την παρω κ δεν την δινει ενω κοιμαται! @Dwroτι εγινε στο γιατρο;;

Πήγαμε στον γιατρό έπρεπε να τον βλέπατε έτρωγε σαν να μην υπάρχει αύριο.ρεζιλι με έκανε λέει ποιος αυτός δεν θηλάζει? Τελικά μου είπε να μην ανησυχώ τόσο πολύ γιατί του το μεταδίδω και γίνεται ανήσυχος.Ειπε μια χαρα είναι φυσιολογικά όλα το μόνο θέμα μας είναι οι κολικοί είπε να τον βγάζω βόλτα να τον θηλάσω και Δωσω του δώσω πιπίλα αν θέλω.Να τον πάρω ρηλαξ και γυμναστήριο γενικά να ξεχνιόμαστε κι οι δυο

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Jennak83 said:

Καλημερα! Ποσων εβδομαδων γεννησες;;

34 ακριβώς! Σήμερα θα ήμουν 39. Το μπεμπάκι μου είναι 5 εβδομάδων! Ευτυχώς όμως είχε καλά κιλά. 2160 βγήκε.

1 hour ago, gogouli_ said:

Κορίτσια μου καλησπερα και από εμάς. Σήμερα είχαμε παιδίατρο, φτάσαμε τα 4500 και είμαστε 57 εκ. Μου είπε τρώει καλα η μπεμπούλα και μεγαλώνει άψογα. Μα το καταλαβα στο χέρι μου ότι παχυνε, στο νανούρισμα μου κοβονται τα χέρια!!! 

Σε ένα μήνα επιστρέφω και στη δουλειά και με έχει πιάσει ήδη απελπισία, βέβαια έχω συμφωνήσει να πηγαίνω 4 ώρες, αλλά είναι πολύ μικρούλα και στενοχωριεμαι. Θα κάνω αντλήσεις για να αφήνω 2 γεύματα και ο Θεός βοηθός! 

Εσείς πως πάτε; 

Κρίμα που πρέπει να γυρίσεις τόσο νωρίς...

47 minutes ago, Mamacita Alina said:

είναι φυσιολογικό αγαπημένη δε κρύωσε κι εμένα έτσι ακριβώς είναι και βάζω ορό και τις τραβάω μια φορά τη μέρα....

Εσάς που πάτε τόσο νωρίς στη δουλειά θέλοντας και μη σας καμαρώνω τόσο μα τόσο πολύ.... Ειλικρινά.... Συν ότι προλαβαίνετε να είστε εργαζόμενες, μαμάδες, νοικοκυρές και συζύγοι.... Και η κολλητή μου ούσα δασκάλα επέστρεψε σε δύο μήνες με χάλια ψυχολογία βλέποντας όμως ότι η μικρή τα πάει τέλεια με τη γιαγιά και ότι προσαρμόστηκε και η ίδια ξανά στη νέα καθημερινοτητα ενώ της φαινόταν βουνό ένιωσε πολύ καλύτερα....

Σας θαυμάζω κορίτσια μέσα από τη καρδιά μου...

Κι εγώ μέχρι πέρυσι τότε θα γύρναγα αλλά από πέρυσι το Μάρτη δικαιούμαστε 3.5 μήνες άδεια ανατροφής ευτυχώς! Οπότε γυρνάω τέλη Απρίλη για 2 μήνες και μετά άνεργη...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Πήγαμε στον γιατρό έπρεπε να τον βλέπατε έτρωγε σαν να μην υπάρχει αύριο.ρεζιλι με έκανε λέει ποιος αυτός δεν θηλάζει? Τελικά μου είπε να μην ανησυχώ τόσο πολύ γιατί του το μεταδίδω και γίνεται ανήσυχος.Ειπε μια χαρα είναι φυσιολογικά όλα το μόνο θέμα μας είναι οι κολικοί είπε να τον βγάζω βόλτα να τον θηλάσω και Δωσω του δώσω πιπίλα αν θέλω.Να τον πάρω ρηλαξ και γυμναστήριο γενικά να ξεχνιόμαστε κι οι δυο

Μπραβο ολα καλα ευτυχως! Ναι δωσε πιπιλα αφοβα, εχει εδραιωθει ο θηλασμος πλεον..χαχα λες κ το εκανε επιτηδες ο μικρος!! Για το γεγονος οτι ποναει οταν πινει γαλα κ πεταγεται τι σου ειπε;; επισης για την αυστηρη διαιτα που σου ειπαν οι αλλοι του ειπες;

Just now, Clue είπε:

34 ακριβώς! Σήμερα θα ήμουν 39. Το μπεμπάκι μου είναι 5 εβδομάδων! Ευτυχώς όμως είχε καλά κιλά. 2160 βγήκε.

Κρίμα που πρέπει να γυρίσεις τόσο νωρίς...

Κι εγώ μέχρι πέρυσι τότε θα γύρναγα αλλά από πέρυσι το Μάρτη δικαιούμαστε 3.5 μήνες άδεια ανατροφής ευτυχώς! Οπότε γυρνάω τέλη Απρίλη για 2 μήνες και μετά άνεργη...

Μια χαρα τα κιλακια του σουπερ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...