Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σασ..

Υπαρχει καμμια που να γνωριζει γιαντισ τιμεσ του ικτερου? 

Γεννησα τριτη πρωι..χτεσ πεμπτη (3η μερα)ενω ηταν χαμηλη η τιμη ανεβηκε στο 16.0 κ σημερα το απογευμα στο 16.3.

Μου παν πωσ θα το μςτρησουν κ αυριο το πρωι κ πωσ αν δεν ανεβει αλλο θα παρουμε εξιτηριο.

Σημερα κατεβασα αρκετο γαλα..κ χτεσ ειχα ..λετε να την ριξουμε την τιμη?? 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tzeni82 είπε:

Κοριτσια γεια σασ..

Υπαρχει καμμια που να γνωριζει γιαντισ τιμεσ του ικτερου? 

Γεννησα τριτη πρωι..χτεσ πεμπτη (3η μερα)ενω ηταν χαμηλη η τιμη ανεβηκε στο 16.0 κ σημερα το απογευμα στο 16.3.

Μου παν πωσ θα το μςτρησουν κ αυριο το πρωι κ πωσ αν δεν ανεβει αλλο θα παρουμε εξιτηριο.

Σημερα κατεβασα αρκετο γαλα..κ χτεσ ειχα ..λετε να την ριξουμε την τιμη?? 

Αγάπη το όριο αν δεν κάνω λάθος είναι 10.Αλλα το θεωρούν νορμάλ αυτό που δεν θέλουν είναι να ανέβει πάνω από 20.Εμας με 18 τον είχαν βάλει στην λάμπα!Αν δεν ανέβει άλλο πιστεύω θα βγείτε αύριο με το καλό.Γενικα να ξες ότι ο θηλασμός επιβραδύνει τον ίκτερο βοηθάει το ξένο γάλα πιο πολύ.Αλλα μην σε χαλάει αυτό συνέχισε κανονικά τον θηλασμό απλά θα πέσει πιο αργά!Ευχομαι να βγείτε και να μην ανέβει αλλο!Τα φιλιά μου!

Just now, Jennak83 είπε:

Μπραβο ολα καλα ευτυχως! Ναι δωσε πιπιλα αφοβα, εχει εδραιωθει ο θηλασμος πλεον..χαχα λες κ το εκανε επιτηδες ο μικρος!! Για το γεγονος οτι ποναει οταν πινει γαλα κ πεταγεται τι σου ειπε;; επισης για την αυστηρη διαιτα που σου ειπαν οι αλλοι του ειπες;

Μια χαρα τα κιλακια του σουπερ! 

Είπε ότι είναι από τους κολικούς κάνει συσπάσεις το έντερο που κατεβαίνει το γάλα μέσα γενικά είπε να θηλάσω σε ήρεμο χώρο με την ησυχία μου.Οσο αφορά την διατροφή πιστεύει ότι δεν είναι αλλεργία απλά έχει ανώριμο εντέρο και τον ερεθίζουν οι τροφές που τρώω!Μου είπε να κάνω αυστηρή αποχή αλλά της είπα όχι και είπε οκ δεν επιμένω γιατί δεν ξέρουμε ότι αυτό ευθύνεται!Απλά είπε να τρώω μια καλή διατροφή να αποφεύγω ότι είναι επεξεργασμένο.Αν ήξερα ότι έχει αλλεργία θα το έκανα αλλά και με την απόχη που έκανα βελτίωση δεν είδα σήμερα εχει17 ημέρες.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 said:

Κοριτσια γεια σασ..

Υπαρχει καμμια που να γνωριζει γιαντισ τιμεσ του ικτερου? 

Γεννησα τριτη πρωι..χτεσ πεμπτη (3η μερα)ενω ηταν χαμηλη η τιμη ανεβηκε στο 16.0 κ σημερα το απογευμα στο 16.3.

Μου παν πωσ θα το μςτρησουν κ αυριο το πρωι κ πωσ αν δεν ανεβει αλλο θα παρουμε εξιτηριο.

Σημερα κατεβασα αρκετο γαλα..κ χτεσ ειχα ..λετε να την ριξουμε την τιμη?? 

 

Εύχομαι να μην ανέβει και να πάτε σπίτι σας και μετά να πέσει όσο πιο γρήγορα γίνεται. Θηλάζεις όσο πιο πολύ γίνεται και το ξυπνάς συχνά για να φάει. Πρέπει να τρώει πολύ για να τον αποβάλει με τα τσίσα.

Εμένα επειδή ήταν στη μενν τη βάλανε στη λάμπα με 9.6! Αλλά θεωρώ πως αν δεν ήταν στη μενν δε θα χρειαζόταν!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Κοριτσια γεια σασ..

Υπαρχει καμμια που να γνωριζει γιαντισ τιμεσ του ικτερου? 

Γεννησα τριτη πρωι..χτεσ πεμπτη (3η μερα)ενω ηταν χαμηλη η τιμη ανεβηκε στο 16.0 κ σημερα το απογευμα στο 16.3.

Μου παν πωσ θα το μςτρησουν κ αυριο το πρωι κ πωσ αν δεν ανεβει αλλο θα παρουμε εξιτηριο.

Σημερα κατεβασα αρκετο γαλα..κ χτεσ ειχα ..λετε να την ριξουμε την τιμη?? 

 

Εμας στο μαιευτηριο μας ειχαν πει οτι πανω απο 13 μπαινει στη λαμπα και για να φυγουμε επρεπε να πεσει κατω απο αυτην την τιμη. Ο δικος μας τελικα πηγε 15,5 και τον πηραμε με 11,8. Η παιδιατρος μου ειπε οτι θελουμε να ειναι κατω απο 10. Ευχομαι να πεσει κι εσας και να μπορεσετε να βγειτε!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Εμας στο μαιευτηριο μας ειχαν πει οτι πανω απο 13 μπαινει στη λαμπα και για να φυγουμε επρεπε να πεσει κατω απο αυτην την τιμη. Ο δικος μας τελικα πηγε 15,5 και τον πηραμε με 11,8. Η παιδιατρος μου ειπε οτι θελουμε να ειναι κατω απο 10. Ευχομαι να πεσει κι εσας και να μπορεσετε να βγειτε!

Ακομη στο μαιευτηριο ειμαστε..δεν εχει περασει ο παιδιατροσ ακομη.

Εγω χτεσβπου ρωτησα  ειπε πωσ μ αυτη την τιμη αν δεν ανεβει μπορουμε να φυγουμε..

Οι μαιεσ μουνπαν πωσ συνεκτιμουνται κ αλλοι παραγοντεσ..οχι απλα η τιμη..

Αχ δεν ξερω..το καλυτερο για το μωρο..

Το πολυ θετικο ειναι πωσ εχω κατεβασει μπολικονγαλα με το που μπηκα στο 3ο 24ωρο..κ αμα μου την δωσουν σπιτι τουλαχιστον θα τρωει κ θα φευγεο ο ικτεροσ με τα ουρα..

Κ η μεγαλη μου ειχε κ μασ εφυγε μετα απο μηνεσ..

Δεν ειναι κατι ο ικτεροσ..απλα θελω να φυγουμε ολοι μαζο για το σπιτι..ξερετς τωρα πωσ ειναο η ψυχολογια μασ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Κοριτσια γεια σασ..

Υπαρχει καμμια που να γνωριζει γιαντισ τιμεσ του ικτερου? 

Γεννησα τριτη πρωι..χτεσ πεμπτη (3η μερα)ενω ηταν χαμηλη η τιμη ανεβηκε στο 16.0 κ σημερα το απογευμα στο 16.3.

Μου παν πωσ θα το μςτρησουν κ αυριο το πρωι κ πωσ αν δεν ανεβει αλλο θα παρουμε εξιτηριο.

Σημερα κατεβασα αρκετο γαλα..κ χτεσ ειχα ..λετε να την ριξουμε την τιμη?? 

 

Κ μας ανεβηκε 3 μερες μετα στο 11.5, ειχαμε βγει πολυς νωρις απο το μαιευτηριο. Η παιδιατρος μου ειπε οτι μετα το 16 μπαινει λαμπα αλλα με ρωτησε ποσων εβδομαδων γεννησα, εγω ημουν 36+4. Μητρικο γαλα φουλ, θηλασμοι ανα 2 ωρο μας ειχε πει γιατι ο ικτερος φερνει υπνηλια. Αργει να πεσει, ενα μηνα μετα ακομα ειχαμε κ τωρα που ειναι 53 ημερων πιστευω ακομα εχουμε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..εδω στο μαιευτηριο τκ οριο τουσ ειναι το 20 για να μπει σε φωτοθεραπεια..

Επικοινωνησα  με τον παιδιατρο μασ που κ αυτοσ θεωρουσε πωσ επρεπε να μπει σε λαμπα .

Ειμαι μακρυα απο θεσσαλονικη κ δεν ειμαι σε θεση να πηγαινοετζομαι για τον ελεγχο τησ χολερεθρινησ..κ εκτοσ αυτου σε καθε εργαστηριο οι τιμεσ παιζουν..

Τελικα αποφασισαμε με τον παισοατρο τησ κλινικησ να μπει απο τωρα στισ λαμπεσ..κ οταν πεσει  κατω απο 4 μοναδεσ τοτε θα την παρω σπιτι..προσ το παρον θα μεινουνε κ οι ε στην κλινικη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Λοιπον..εδω στο μαιευτηριο τκ οριο τουσ ειναι το 20 για να μπει σε φωτοθεραπεια..

Επικοινωνησα  με τον παιδιατρο μασ που κ αυτοσ θεωρουσε πωσ επρεπε να μπει σε λαμπα .

Ειμαι μακρυα απο θεσσαλονικη κ δεν ειμαι σε θεση να πηγαινοετζομαι για τον ελεγχο τησ χολερεθρινησ..κ εκτοσ αυτου σε καθε εργαστηριο οι τιμεσ παιζουν..

Τελικα αποφασισαμε με τον παισοατρο τησ κλινικησ να μπει απο τωρα στισ λαμπεσ..κ οταν πεσει  κατω απο 4 μοναδεσ τοτε θα την παρω σπιτι..προσ το παρον θα μεινουνε κ οι ε στην κλινικη..

 Νομιζω οτι αυτο ειναι το καλυτερο!Μου φαινεται πολυ υψηλο το οριο που εχουν στο μαιευτηριο σου, αν σκεφτεις οτι ο δικος μου οταν ειχε παει στο 15,5 ηταν σαν κοτοπουλο...με το ζορι τον ξυπνουσαμε για να θηλασει...Καλυτερα να μπει στη λαμπα να το βοηθησει να πεσει πιο γρηγορα να μην ταλαιπωρειται κι αυτο το καημενο!

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

 Νομιζω οτι αυτο ειναι το καλυτερο!Μου φαινεται πολυ υψηλο το οριο που εχουν στο μαιευτηριο σου, αν σκεφτεις οτι ο δικος μου οταν ειχε παει στο 15,5 ηταν σαν κοτοπουλο...με το ζορι τον ξυπνουσαμε για να θηλασει...Καλυτερα να μπει στη λαμπα να το βοηθησει να πεσει πιο γρηγορα να μην ταλαιπωρειται κι αυτο το καημενο!

Συμφωνω απολυτα, εμενα ηταν σε ληθαργο με 11.5 φαντασου κ δε ξυπναγε ουτε να φαει κ ελεγα μακαρι να ειχε μπει λαμπα μια μερα να τελειωνε ολο αυτο το αγχος, ουτε με μπανιο δε ξυπναγε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2019 at 3:38 ΠΜ, linaa είπε:

εγω πριν την εγκυμοσυνη. αλλιως οποτε θες την.κανεις μια απλη αιματος.ειναι οπως για.μεσογειακη αναιμια. 

Εγω είμαι 19 εβδομάδα και δεν μου είπε κάτι ο γυναικολόγος μου και τώρα έμαθα από μια γνωστή μου το θέμα μου είναι πως αυτξ που είπε ότι την είχε κάνει πριν την αυχενική οπότε αρκετά νωρίς! 

Κορίτσια καλησπέρα!!! Μια ερώτηση!!! Γέννησα 25.10 και μόλις ήρθα σπίτι αρχησα να έχω μια πίεση 14/10 και από τότε εκεί είναι στο περίπου κατεβαίνει που και που ο γιατρός μου είπε ότι συμβαίνει αυτό και ας μην ειχα πίεση στην εγκυμοσύνη! Μήπως κορίτσια έχει τύχη σε καμία σας για να μου πει; 

Κορίτσια καλησπέρα!!! Μια ερώτηση!!! Γέννησα 25.10 και μόλις ήρθα σπίτι αρχησα να έχω μια πίεση 14/10 και από τότε εκεί είναι στο περίπου κατεβαίνει που και που ο γιατρός μου είπε ότι συμβαίνει αυτό και ας μην ειχα πίεση στην εγκυμοσύνη! Μήπως κορίτσια έχει τύχη σε καμία σας για να μου πει; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γενικα.βοηθηθηκα να αποφασισω κ απο εσασ κοριτσια..

Ηδη μου μπαιναν ψυλλοι στ αυτια γιατι η κορη μου η μεγαλη βγηκε με 14 ικτερο κ ηξερα πωσ η τιμη ηυαν υψηλη..

Μετα διαβασα κ τισ δικεσ σασ εμπειριεσ ,πηρα κ τον παιδιατρο τησ μεγαλησ..που ελεγε τα ιδια..

Με αγχωσε πολυ η τιμη..φοβηθηκα.μην παμε σπιτι κ ανεβει κ αλλο...

Ευχαριστω κοριτσια....

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Γενικα.βοηθηθηκα να αποφασισω κ απο εσασ κοριτσια..

Ηδη μου μπαιναν ψυλλοι στ αυτια γιατι η κορη μου η μεγαλη βγηκε με 14 ικτερο κ ηξερα πωσ η τιμη ηυαν υψηλη..

Μετα διαβασα κ τισ δικεσ σασ εμπειριεσ ,πηρα κ τον παιδιατρο τησ μεγαλησ..που ελεγε τα ιδια..

Με αγχωσε πολυ η τιμη..φοβηθηκα.μην παμε σπιτι κ ανεβει κ αλλο...

Ευχαριστω κοριτσια....

 

Κ πολυ καλα εκανες, γιατι θα ειχες το αγχος μετα..ειναι επικινδυνο σε πολυ υψηλες τιμες. Με το καλο να βγειτε!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, tzeni82 said:

Λοιπον..εδω στο μαιευτηριο τκ οριο τουσ ειναι το 20 για να μπει σε φωτοθεραπεια..

Επικοινωνησα  με τον παιδιατρο μασ που κ αυτοσ θεωρουσε πωσ επρεπε να μπει σε λαμπα .

Ειμαι μακρυα απο θεσσαλονικη κ δεν ειμαι σε θεση να πηγαινοετζομαι για τον ελεγχο τησ χολερεθρινησ..κ εκτοσ αυτου σε καθε εργαστηριο οι τιμεσ παιζουν..

Τελικα αποφασισαμε με τον παισοατρο τησ κλινικησ να μπει απο τωρα στισ λαμπεσ..κ οταν πεσει  κατω απο 4 μοναδεσ τοτε θα την παρω σπιτι..προσ το παρον θα μεινουνε κ οι ε στην κλινικη..

Αφού μπορείς να μείνεις κι εσύ εκεί καλά έκανες! Ειδικά αν μπορείς να την ταΐζεις κανονικά και ακόμα καλύτερα αν την έχεις μαζί σου.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...