Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 8 λεπτά , elpida20 είπε:

Καλημέρα. Σήμερα είμαι σκάτα ο ναι αχαχαχα.. Το στομάχι μου σκάτα το κεφάλι μου σκάτα τα βυζια μου σκάτα.. Ναι κυριε και κύριοι... Καλημερααα

Καλημερα με αναγουλες ελπιδακι μου... Μονιμη η ταση πια... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , winspert είπε:

Τελεια κοριτσακι μου, πολυ ωραια εικονα... 

Εμενα σημερα  ο αντρουλης κοβει ξυλα οποτε εχει αναλαβει την περιποιηση η μανουλα. Εχω ερθει στο πατρικο μου ξαπλα στον καναπε, μπροστα στη σομπα.... Τελεια ειναι... Κ η μαμα μαγειρευει τα άλλοτε αγαπημενα μου ντολμαδακια... Ελα όμως που τα μυρίζω κ ανακατευομαι τωρα... Ειμαι καθημερινά με αναγουλες, ολη μερα... Με μικρα διαλείμματα. Δεν κανω εμετο ομως... 

αχ κ συ τι ωραία που είσαι???? γλυκια μανουλα...ντολμαδάκια ε???? μιαμ μιαμ..καλητερα που δεν κάνεις εμετό όμως....μα τρώως από λίγο κ αργά κ πολλές φορες

πρίν από 16 λεπτά , elpida20 είπε:

Καλημέρα. Σήμερα είμαι σκάτα ο ναι αχαχαχα.. Το στομάχι μου σκάτα το κεφάλι μου σκάτα τα βυζια μου σκάτα.. Ναι κυριε και κύριοι... Καλημερααα

Καλημέρα μικρομανα μας...υπομονή αγάπη θα περάσουν κάποια στιγμή ολα...άσε τα βυζια σ κατω .. αχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες Οκτωβρίου! Λοιπόν να ενημερώσω αρχικά ότι ακολουθούν ανατριχιαστικές λεπτομέρειες και ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων. Λοιπόν. Χθες είχαμε τον προγραμματισμένο μας υπερηχο. Είμαι 8w 3d και όλα ηταν τέλεια. Το μωρό ήταν αγνώριστο σε σχέση με την προηγούμενη φορά. Η μετρηση το εβγαλε κ μια μερα μεγαλύτερο. Έμοιαζε με κανονικό μωράκι, οι παλμοί του δυνατοί μια χαρά. Ο τράχηλος κλειστός. Ο πλακούντας άρχισε να σχηματίζεται. Ο σάκος μια χαρά. Όλα καλά. Πήραμε μεγάλη χαρά γιατί ήμουν πολύ αγχωμένη. Σήμερα το πρωί λοιπόν πολύ νωρίς με το που σηκώθηκα είδα στο εσώρουχο πάρα πολλά καφέ, έντονα και πολλά. Να σημειώσω εδω ότι ο υπέρηχος χθες ήταν κολπικός και όταν εβγαλε το ματσούκι, το προφυλακτικό αυτό που βάζουν ήταν γεμάτο καφέ. Η γιατρός λέει έχεις αρκετά καφέ ε; Λέω τώρα τα βλέπω δεν είχα πριν. Είναι ανησυχητικό; Και μου λέει όχι. Ρωτάω σίγουρα;;; Λέει ναι. Και ερχόμαστε στο σήμερα που είδα αυτό και παρέλυσα. Φοβήθηκα τόσο πολύ, έτρεμα μόλις τα είδα. Της έστειλα μήνυμα, μου είπε να μην ανησυχώ , να πάρω ενα utrogestan εξτρα, να ξαπλώσω, και βλέπουμε. Όταν λέει βλέπουμε τι εννοεί;;; Δεν πάμε καλά;;; Δεν ξέρω είμαι χάλια. Είχα μια αποβολή στο παρελθόν και τρέμω... Πήραμε τοσο μεγάλη χαρά χθες με αυτο που είδαμε.. Γιατί σήμερα αυτό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , elpida20 είπε:

Κορίτσια από το πρωί πάει να σπάσει το κεφάλι μου δεν αντέχω άλλο... Να πάρω ντεπον; 

εννοειτε καλε παρε ανβραζον να σε πιασει αμεσως τι καθεσε κ πονας. ? απλα μην παρεις πανω απο 1000αρι την μερα . 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Καλημέρα μανούλες Οκτωβρίου! Λοιπόν να ενημερώσω αρχικά ότι ακολουθούν ανατριχιαστικές λεπτομέρειες και ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων. Λοιπόν. Χθες είχαμε τον προγραμματισμένο μας υπερηχο. Είμαι 8w 3d και όλα ηταν τέλεια. Το μωρό ήταν αγνώριστο σε σχέση με την προηγούμενη φορά. Η μετρηση το εβγαλε κ μια μερα μεγαλύτερο. Έμοιαζε με κανονικό μωράκι, οι παλμοί του δυνατοί μια χαρά. Ο τράχηλος κλειστός. Ο πλακούντας άρχισε να σχηματίζεται. Ο σάκος μια χαρά. Όλα καλά. Πήραμε μεγάλη χαρά γιατί ήμουν πολύ αγχωμένη. Σήμερα το πρωί λοιπόν πολύ νωρίς με το που σηκώθηκα είδα στο εσώρουχο πάρα πολλά καφέ, έντονα και πολλά. Να σημειώσω εδω ότι ο υπέρηχος χθες ήταν κολπικός και όταν εβγαλε το ματσούκι, το προφυλακτικό αυτό που βάζουν ήταν γεμάτο καφέ. Η γιατρός λέει έχεις αρκετά καφέ ε; Λέω τώρα τα βλέπω δεν είχα πριν. Είναι ανησυχητικό; Και μου λέει όχι. Ρωτάω σίγουρα;;; Λέει ναι. Και ερχόμαστε στο σήμερα που είδα αυτό και παρέλυσα. Φοβήθηκα τόσο πολύ, έτρεμα μόλις τα είδα. Της έστειλα μήνυμα, μου είπε να μην ανησυχώ , να πάρω ενα utrogestan εξτρα, να ξαπλώσω, και βλέπουμε. Όταν λέει βλέπουμε τι εννοεί;;; Δεν πάμε καλά;;; Δεν ξέρω είμαι χάλια. Είχα μια αποβολή στο παρελθόν και τρέμω... Πήραμε τοσο μεγάλη χαρά χθες με αυτο που είδαμε.. Γιατί σήμερα αυτό. 

@sissy_geoαγαπη μην αγχωνεσαι απλα όλοι οι γιατροί λένε το βλέπουμε δεν νομιζω ότι είναι ανησυχητική ο γιατρός που είδε τα καφέ μεσα στον υπέρηχο δεν μπορεσε να σου πει αν είναι παλιό αίμα π.χ μην αγχωνεσαι πάρε τα ουτρο σου και ξεκουρασου Οσο μπορείς και μην αγχωνεσαι


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Giotitsa είπε:

@sissy_geoαγαπη μην αγχωνεσαι απλα όλοι οι γιατροί λένε το βλέπουμε δεν νομιζω ότι είναι ανησυχητική ο γιατρός που είδε τα καφέ μεσα στον υπέρηχο δεν μπορεσε να σου πει αν είναι παλιό αίμα π.χ μην αγχωνεσαι πάρε τα ουτρο σου και ξεκουρασου Οσο μπορείς και μην αγχωνεσαι

Προς το παρόν σταμάτησαν.. Αλλά η τρομάρα που πήρα δεν περιγράφεται! Χθες χαρήκαμε τόσο πολύ! Απο τη μύτη μας βγήκε! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , sissy_geo είπε:

Προς το παρόν σταμάτησαν.. Αλλά η τρομάρα που πήρα δεν περιγράφεται! Χθες χαρήκαμε τόσο πολύ! Απο τη μύτη μας βγήκε! 

Ελα αγάπη όλα μια χαρά ειναιην αγχωνεσαι ναι καταλαβαίνω και εγώ θα τρόμαζα κάνε ότι σου είπε ο γιατρός και μην περιμένεις να μην ακουσεις απο κανέναν γιατρό βλέπουμε όλοι ετσι λενε μια χαρά θα είσαι κατσε χαλαρή ξεκουρασου και όλα θα είναι τελειαα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ελα αγάπη όλα μια χαρά ειναιην αγχωνεσαι ναι καταλαβαίνω και εγώ θα τρόμαζα κάνε ότι σου είπε ο γιατρός και μην περιμένεις να μην ακουσεις απο κανέναν γιατρό βλέπουμε όλοι ετσι λενε μια χαρά θα είσαι κατσε χαλαρή ξεκουρασου και όλα θα είναι τελειαα

Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί αν ειναι να το σκέφτομαι μέχρι τον επόμενο υπέρηχο θα χαζέψω εντελώς!!! Τρώω να ξεχνάω τον πόνο μου!! Ευχαριστώ πάντως!! :grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, Sofiapantze είπε:

Είμαι η σοφία είμαι 7εβδομαδων και κάτι ψηλά τα λέτε από εδώ; Υπάρχει ομάδα στο fb?με το καλό τα νινι μας

καλως ηρθες στην παρέα μας σοφακι με το καλο τα μωρακια μας :)

9 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Καλημέρα μανούλες Οκτωβρίου! Λοιπόν να ενημερώσω αρχικά ότι ακολουθούν ανατριχιαστικές λεπτομέρειες και ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων. Λοιπόν. Χθες είχαμε τον προγραμματισμένο μας υπερηχο. Είμαι 8w 3d και όλα ηταν τέλεια. Το μωρό ήταν αγνώριστο σε σχέση με την προηγούμενη φορά. Η μετρηση το εβγαλε κ μια μερα μεγαλύτερο. Έμοιαζε με κανονικό μωράκι, οι παλμοί του δυνατοί μια χαρά. Ο τράχηλος κλειστός. Ο πλακούντας άρχισε να σχηματίζεται. Ο σάκος μια χαρά. Όλα καλά. Πήραμε μεγάλη χαρά γιατί ήμουν πολύ αγχωμένη. Σήμερα το πρωί λοιπόν πολύ νωρίς με το που σηκώθηκα είδα στο εσώρουχο πάρα πολλά καφέ, έντονα και πολλά. Να σημειώσω εδω ότι ο υπέρηχος χθες ήταν κολπικός και όταν εβγαλε το ματσούκι, το προφυλακτικό αυτό που βάζουν ήταν γεμάτο καφέ. Η γιατρός λέει έχεις αρκετά καφέ ε; Λέω τώρα τα βλέπω δεν είχα πριν. Είναι ανησυχητικό; Και μου λέει όχι. Ρωτάω σίγουρα;;; Λέει ναι. Και ερχόμαστε στο σήμερα που είδα αυτό και παρέλυσα. Φοβήθηκα τόσο πολύ, έτρεμα μόλις τα είδα. Της έστειλα μήνυμα, μου είπε να μην ανησυχώ , να πάρω ενα utrogestan εξτρα, να ξαπλώσω, και βλέπουμε. Όταν λέει βλέπουμε τι εννοεί;;; Δεν πάμε καλά;;; Δεν ξέρω είμαι χάλια. Είχα μια αποβολή στο παρελθόν και τρέμω... Πήραμε τοσο μεγάλη χαρά χθες με αυτο που είδαμε.. Γιατί σήμερα αυτό. 

καλησπερα καλη μου ολα καλα θα ειναι μην αγχώνεσαι και μην σκεφτεσαι τπτ... για πες μας το μωρακι εντελώς σχεδιασμενο ε; δλδ κ εγω οταν παω την Πέμπτη που θα ναι 8+1 θα ναι εντελως σχηματισμενο;;; αλλα εχω μια απορία ποιος ο λογος βρε μπουμπου να σου κανει κολπικο υπερηχο;; αφου 8 εβδ μια χαρα φαινεται και απο την κοιλιτσα... 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Giotitsa είπε:

Καλημερα μικρή εγώ σήμερα πάω Εχω αγωνιααααααα

Καλημερα στις μελλουσες μανουλες......Γιωτιτσα μου με το καλο να δεις το σπορακι σου ολα να ειναι τελεια!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...