Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Αφού δεν ξαναείδες αυτό είναι καλό...όμως αν έχεις αμφιβολίες να πάρεις τον γιατρό και ας λέει τα δικά του. Σε ποια βδομάδα είσαι?

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 1 λεπτό , elpida20 είπε:

Είμαι στην σχολη και κοιμάμαι όρθια.. Μας έβαλε να φτιάξουμε καπελάκια και περούκες για μωρά και οι ορμόνες μου δεν είναι καλά :x

Ζητά να κάτσεις εσύ. Γνωρίζουν ότι είσαι έγκυος; έχεις ακόμα ανακατωσουρες και τετοια; πρέπει να κάθεσαι Ελπιδακι..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ζητά να κάτσεις εσύ. Γνωρίζουν ότι είσαι έγκυος; έχεις ακόμα ανακατωσουρες και τετοια; πρέπει να κάθεσαι Ελπιδακι..

Κάθομαι και σε κάθε διαλλειμα πάω τουαλέτα αχαχα. Το ξέρουν και αύριο θα φύγω και νωρίς γιατί έχω γυναικολόγο επιτέλους 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Τι όμορφα νέα από όλες σας, σας διαβάζω και γεμίζω αισιοδοξία! Τα σποράκια σας είναι μάχιμα, δε μασάνε πουθενά!!! Χιχι Την Πέμπτη θα πάμε για τον πρώτο μας υπέρηχο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!! Έχω αγωνία μέχρι να δω ότι είναι όλα καλά... Θα είμαι 6 εβδομάδων εκείνη τη μέρα, υπάρχει περίπτωση ν'ακούσουμε και καρδούλα ή είναι πολύ νωρίς??

On Monday, February 25, 2019 at 10:54 ΠΜ, winspert είπε:

Καλημερα ταρζανακι μου... Εγω καλα ειμαι σε γενικες γραμμες. Οι αναγουλες καθε φορα  που τρωω κατι κοντευουν να μου γίνουν  συνηθεια. Αν θες να βλεπεις ακριβως σε τι φαση ειναι το μωρακι σου, μπορείς να κατεβάσεις μια εφαρμογή στο κινητό σου που λεγεται Pregnancy + κ στα λεει ολα... Γενικα σου λεει πολλες πληροφορίες που θα τις βρεις χρησιμες... Σου λεει ο γιατρος σου να εχεις τσισακια οταν πηγαινεις για υπερηχο; Εμενα μου ειπε να εχω την επομενη φορα για να το δουμε καλυτερα... 

Ξέρεις αν την εφαρμογή αυτή μπορείς να τη γυρίσεις και στα ελληνικά? Την κατέβασα κι εγώ, τέλεια!!!


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Ξέρεις αν την εφαρμογή αυτή μπορείς να τη γυρίσεις και στα ελληνικά? Την κατέβασα κι εγώ, τέλεια!!!

Καλημερα γιωτουλα μου. Δεν ξερω καθολου αν αλλαζει γλωσσα. Ισως θα μπορουσες να ψαξεις στο πλει στορ καποια εφαρμογη κανοντας αναζήτηση στα ελληνικά. Νομιζω ομως οτι το ειχα ψάξει κ ή δεν ειχα βρει καποια ή δεν μου αρεσε... Ειναι ωραια εφαρμογη κ καθε μερα σου λεει κ αλλες συμβουλές... Φιλακια.... 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Να εχεις μια πολύ πολύ καλη αυχενική εγώ σε 4 βδομαδουλες περνάνε κορίτσια περνανεεεε

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, με το καλό και σε σένα τα καλά αποτελέσματα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Αχ @marioula1234 να είσαι προετοιμασμένη να δεις κανονικό νινί!!! :-D Και εγω αυτό σκέφτομαι για τον κολπικό υπέρηχο. Δεν θέλω να είναι και ο επόμενος κολπικός. Δεν είχα καθόλου καφέ πριν τον υπέρηχο. Τώρα μου είπε πως θέλει να με δει ακόμα μια φορά την  10η εβδομάδα. Να μην πάμε αμέσως για αυχενική. Γιατί λέει η 10η εβδομάδα είναι πολύ σημαντική και κρίσιμη. (Τέτοια να μου λες εμένα, είμαι που είμαι αγχωμένη φουλ)! Επίσης κορίτσια ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας. Έχω παραγγείλει ένα doppler που ακούς την καρδιά του εμβρύου στο σπίτι. Πιστεύετε ότι θα με ηρεμήσει να το ακούω ή δεν θα βρίσκω παλμό και θα τρελαίνομαι;;; Έκανα βλακεία;;;  

θα αγχώνεσαι η αλήθεια είναι αγαπη... απλα 8 εβδομαδων ακριβως δεν ετυχε να κανω υπερηχο στα αλλα μου παιδια γιαυτο ρωταω αν θα ναι εντελως σχηματισμενο :)

12 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου έχω την αίσθηση ότι και την Πέμπτη που θα είμαι 8+5 κολπικό θα μου κάνει πάλι, έτσι μου είχε πει στο προηγούμενο ραντεβού. Από πότε περίπου αρχίζουν οι κοιλιακοί υπέρηχοι; Χαζή ερώτηση; Είμαι πρωταρα κι έχω πολλές απορίες, χαχα Όσο για το Doppler δυστυχώς δε ξέρω να σου απαντήσω, ας μας πει κάποια που το έχει δοκιμάσει! Αν το πάρω νομίζω όλη μέρα με αυτό θα ασχολούμαι!

εχεις καθε δικαιωμα να αρνηθείς εμεις απο κοιλια το ειδαμε 6+4 κ μια χαρα φανηκε το εμβρυο κ ο παλμος κ ολα... 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Ξέρεις αν την εφαρμογή αυτή μπορείς να τη γυρίσεις και στα ελληνικά? Την κατέβασα κι εγώ, τέλεια!!!

Ειναι μονο στα αγγλικα! Και δεν φτανει μεχρι τέλους νομίζω. Μεχρι 36 ωδομαδα αν θυμαμαι καλα. Μετα σου λεει να κατεβάσεις την pro έκδοση που την πληρώνεις!

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ειναι μονο στα αγγλικα! Και δεν φτανει μεχρι τέλους νομίζω. Μεχρι 36 ωδομαδα αν θυμαμαι καλα. Μετα σου λεει να κατεβάσεις την pro έκδοση που την πληρώνεις!

Αλήθεια; Αυτό δεν το ηξερα... Παντως προς το παρον σου δείχνει αν το προχωρήσεις μεχρι κ τις 40 εβδομαδες.... Εχω κ την εφαρμογη Pregnancy Calendar. Κ αυτη καλη είναι. @Giwtouli1990, @Rafaelatarzan, δοκιμαστε κ αυτη... 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πκαλησπερα κοριτσια μ..πως εισται μανουλες μ???? έχουμε ήλιοο κ το απόλαυσα....σημερα έχω τα μποτε μ.....καθαρισμό προσώπου...φρυδια κ αποτρίχωση....μαϊμού θα γίνω....δυστηχως γέμισα τριχουλες  από τις ορμόνες....Αλλά δεν με πειράζει....θα τις καταστρέψω ολες τωρα...χαχαχαχ....Ίσως να κάνω κ τα νύχια μ...θα δω....ειμαι πολύ ενθουσιασμένη που αυριο επιτελους θα δω το ανθρωπάκι μ....φτου μ σήμερα μην με ματιασω εχω ενέργεια πολυ....

αααα κ μην ξεχνιόμαστε.κατω τα χέρια από τα βυζια σας....χαχαχαχαχ...

Φιλάκια στις κοιλιτσες σας....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

πκαλησπερα κοριτσια μ..πως εισται μανουλες μ???? έχουμε ήλιοο κ το απόλαυσα....σημερα έχω τα μποτε μ.....καθαρισμό προσώπου...φρυδια κ αποτρίχωση....μαϊμού θα γίνω....δυστηχως γέμισα τριχουλες  από τις ορμόνες....Αλλά δεν με πειράζει....θα τις καταστρέψω ολες τωρα...χαχαχαχ....Ίσως να κάνω κ τα νύχια μ...θα δω....ειμαι πολύ ενθουσιασμένη που αυριο επιτελους θα δω το ανθρωπάκι μ....φτου μ σήμερα μην με ματιασω εχω ενέργεια πολυ....

αααα κ μην ξεχνιόμαστε.κατω τα χέρια από τα βυζια σας....χαχαχαχαχ...

Φιλάκια στις κοιλιτσες σας....

Ξεπουπουλιασου μωρή χοντρή και φακλανα γαλοπούλα βγάλε όλα σου τα πούπουλα και γίνε μια πολύ ομορφη γαλοπούλα έτοιμη για φαγητό μπουχαχαχχαχαχχαχαχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giotitsa είπε:

Ξεπουπουλιασου μωρή χοντρή και φακλανα γαλοπούλα βγάλε όλα σου τα πούπουλα και γίνε μια πολύ ομορφη γαλοπούλα έτοιμη για φαγητό μπουχαχαχχαχαχχαχαχα

αχαχαχαχχαχα φιλη μ.....θα ξεπουπουλιαστω λεμε...μπουχαχαχαχαχα...Όχι άλλο φαΐ ελεος

..θα σκασωωωωωωωωωωωω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου από αναγουλες ζαλαδες εμετούς κτλ πως πάτε; καλυτερα; χειρότερα; εγώ τα ίδια και τα ίδια. Δεν βγαίνω έξω . Έχω να βγω από το προ-προηγούμενο Σάββατο κι τότε ήταν για μια δουλειά και ανυπομονούσα να επιστρέψω σπίτι να ξαπλώσω. Με έχει πάρει πολύ από κάτω όλο αυτό. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια μου από αναγουλες ζαλαδες εμετούς κτλ πως πάτε; καλυτερα; χειρότερα; εγώ τα ίδια και τα ίδια. Δεν βγαίνω έξω . Έχω να βγω από το προ-προηγούμενο Σάββατο κι τότε ήταν για μια δουλειά και ανυπομονούσα να επιστρέψω σπίτι να ξαπλώσω. Με έχει πάρει πολύ από κάτω όλο αυτό. 

Εγώ είμαι πολύ καλά...Δεν έχω τίποτα....κοντεύω να σκάσω από το φαΐ όμως...χαχαχα...προσπάθησε μ.να κάνεις ότι μπορείς για να μην πέφτεις....θα περάσει σε λίγο....καλα από έξω άστο αλλο τόσο κ άλλο τόσο κ άλλο τόσο εχω να βγω κ γω....ουφφφφ....πολυ σπίτι ρε παιδι μ....που θα πάει θα περάσει....3 βδομαδες μ μείναν...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια μου από αναγουλες ζαλαδες εμετούς κτλ πως πάτε; καλυτερα; χειρότερα; εγώ τα ίδια και τα ίδια. Δεν βγαίνω έξω . Έχω να βγω από το προ-προηγούμενο Σάββατο κι τότε ήταν για μια δουλειά και ανυπομονούσα να επιστρέψω σπίτι να ξαπλώσω. Με έχει πάρει πολύ από κάτω όλο αυτό. 

Ούτε εγώ Εχω κατι μόνο υπνηλιες και αφόρητη συχνουρια τέλος μιλάμε για το κατουρι του αιωνα ααααα χαχαχχαχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...