Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Βιολόγος δεν είμαι αλλά επειδή κάνω προεμφυτευτικο δεν λειτουργεί έτσι. Δηλαδή δεν γίνεται να το ελέγξεις για συγκεκριμένο νόσημα και στο στάδιο των εκατό κυττάρων να είναι υγιές και να αλλάξει μετά. Εκείνο πού ίσχυει είναι ότι σε ακραιες περιπτώσεις πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις γιατί αλλιώς δεν ξέρουν τι πρέπει να εντοπίσουν περα από τις πολλές γονιδιακές μεταλλάξεις που ξέρουν και επίσης υπάρχει περίπτωση να αφαιρέσουν κύτταρα που στην πλειοψηφία τους είναι υγιή και να σου βγει αποτέλεσμα για μωσαικισμο. Για αυτό λένε μετά να κάνεις τροφοβλάστη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικου. Άσε που με την αφαίρεση κυττάρων κάποια έμβρυα χάνουν τη δυναμική της ανάπτυξης τους.

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

@MariaGS καλώς μας ήρθες κι εγώ έχω 2 παλλίνδρομες και 1 βιοχημική στο ιστορικό μου και τώρα είμαι πάλι έγκυος και το άγχος είναι πολύ μεγάλο σε καταλαβαίνω αλλά είμαι σίγουρη πως αυτή τη φορά θα κρατήσω το μωράκι μου αγκαλίτσα κι εσύ να σκέφτεσαι θετικά για το σποράκι σου καρδούλα έχεις ακούσει; 

Ναι έχω ακούσει στις 6w+1d..έκανα υπερηχο και αυτη την εβδομαδα και όλα καλά!!ελπίζω να  συνεχίσουν έτσι!σε θαυμάζω για το κουραγιο σου να συνεχίσεις!!εγώ δεν το πηρα τόσο ομαλά..πέρασε ένας χρόνος για να ξανακάνουμε προσπάθειες..εσύ ποτε έχεις ΠΗΤ;

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MariaGS είπε:

Ναι έχω ακούσει στις 6w+1d..έκανα υπερηχο και αυτη την εβδομαδα και όλα καλά!!ελπίζω να  συνεχίσουν έτσι!σε θαυμάζω για το κουραγιο σου να συνεχίσεις!!εγώ δεν το πηρα τόσο ομαλά..πέρασε ένας χρόνος για να ξανακάνουμε προσπάθειες..εσύ ποτε έχεις ΠΗΤ;

Αχ σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου βάλσαμο τα λόγια σου εγώ είμαι 5+4 σήμερα ακόμα δεν έχω κάνει τον 1ο μου υπέρηχο πρώτα ο Θεός θα πάω την Δευτέρα. Έχω ήδη 2 παιδάκια αλλά πριν τις αποβολές. Είχα και θέματα με την περίοδο μου και άργησα κι εγώ να ξαναμείνω έγκυος. Τα καλύτερα μας εύχομαι. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Ναι έχω ακούσει στις 6w+1d..έκανα υπερηχο και αυτη την εβδομαδα και όλα καλά!!ελπίζω να  συνεχίσουν έτσι!σε θαυμάζω για το κουραγιο σου να συνεχίσεις!!εγώ δεν το πηρα τόσο ομαλά..πέρασε ένας χρόνος για να ξανακάνουμε προσπάθειες..εσύ ποτε έχεις ΠΗΤ;

 

Επεξεργάστηκαν by MariaGS

askg.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2019 at 10:54 ΜΜ, ΦαιηΚατς είπε:

Γειά σας κοριτσαρες!!!! Εχθές έκανα τεστακι και ήταν θετικό! Αν όλα πάνε καλά και με τη βοήθεια της Παναγίας θα φέρω στον κόσμο το 3ο μου παιδάκι αρχές Ιανουαρίου! Ελπίζω να μαζευτούμε πολλές και να έχουμε όλες υπέροχες και τελειομηνες εγκυμοσύνες και γερά μωράκια! 

Καλε τώρα το είδα! Συγχαρητήρια! Να πάνε όλα τελεια!! Άντε, το 2020 μακάρι να φέρουμε κι εμείς αδερφάκι στη μικρή μας! Καλά να είναι! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου βάλσαμο τα λόγια σου εγώ είμαι 5+4 σήμερα ακόμα δεν έχω κάνει τον 1ο μου υπέρηχο πρώτα ο Θεός θα πάω την Δευτέρα. Έχω ήδη 2 παιδάκια αλλά πριν τις αποβολές. Είχα και θέματα με την περίοδο μου και άργησα κι εγώ να ξαναμείνω έγκυος. Τα καλύτερα μας εύχομαι. 

Με το καλό να ακούσεις μία γερή καρδούλα να χτυπάει δυνατά!!Μιάς και έχεις εμπειρία να ρωτήσω αυτο που με καίει;;είναι λογικο να μην έχω συμπτωματα;μόνο πρησμένο στήθος και υπνηλία κάποιες φορες εχω που εχω διαβάσει οτι σχετίζονται με το utrogestan που παίρνω..

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MariaGS είπε:

Με το καλό να ακούσεις μία γερή καρδούλα να χτυπάει δυνατά!!Μιάς και έχεις εμπειρία να ρωτήσω αυτο που με καίει;;είναι λογικο να μην έχω συμπτωματα;μόνο πρησμένο στήθος και υπνηλία κάποιες φορες εχω που εχω διαβάσει οτι σχετίζονται με το utrogestan που παίρνω..

Αμέ είναι φυσιολογικό αν και είναι νωρίς ακόμα αλλά ξέρω πολλές κοπέλες χωρίς συμπτώματα εγώ σε όλες τις εγκυμοσύνες μου εκτός των αποβολών είχα συχνοουρια ημικρανίες αναγούλες και πολύ ρεψιμο και αναγούλες τώρα ακόμα εμετό δεν έχω ή τάση για εμετό και εγώ αναρωτιόμουν αν είναι καλό ή κακό αλλά δεν είναι απαραίτητο να τα έχεις όλα αυτά εσύ ρεψιμο έχεις ή να σε πονάει η μέση αν κάτσεις πολλή ώρα όρθια; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Αμέ είναι φυσιολογικό αν και είναι νωρίς ακόμα αλλά ξέρω πολλές κοπέλες χωρίς συμπτώματα εγώ σε όλες τις εγκυμοσύνες μου εκτός των αποβολών είχα συχνοουρια ημικρανίες αναγούλες και πολύ ρεψιμο και αναγούλες τώρα ακόμα εμετό δεν έχω ή τάση για εμετό και εγώ αναρωτιόμουν αν είναι καλό ή κακό αλλά δεν είναι απαραίτητο να τα έχεις όλα αυτά εσύ ρεψιμο έχεις ή να σε πονάει η μέση αν κάτσεις πολλή ώρα όρθια; 

Ρέψιμο όχι..με τη μέση ούτως η άλλως έχω θεματάκια γιατι είμαι ψηλή και υπέρβαρη συν ότι κάνω καθιστική δουλειά..δηλάδή στις αποβολές δεν είχες;;εγώ είχα κανονικά συμπτώματ στην παλλίνδρομη ενώ τώρα αυτα που σου είπα..άντε και περιεργη γεύση και κανέναν συντομο πονοκέφαλο..τιποτα αλλο..


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Ρέψιμο όχι..με τη μέση ούτως η άλλως έχω θεματάκια γιατι είμαι ψηλή και υπέρβαρη συν ότι κάνω καθιστική δουλειά..δηλάδή στις αποβολές δεν είχες;;εγώ είχα κανονικά συμπτώματ στην παλλίνδρομη ενώ τώρα αυτα που σου είπα..άντε και περιεργη γεύση και κανέναν συντομο πονοκέφαλο..τιποτα αλλο..

Όχι στις αποβολές τπτ από συμπτώματα πάει και 1 χρόνος τώρα 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Καλε τώρα το είδα! Συγχαρητήρια! Να πάνε όλα τελεια!! Άντε, το 2020 μακάρι να φέρουμε κι εμείς αδερφάκι στη μικρή μας! Καλά να είναι! 

Σε ευχαριστω κορίτσι μου! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αν το θέλετε! Πως είναι η μικρή; πως τα πάτε; 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Όχι στις αποβολές τπτ από συμπτώματα πάει και 1 χρόνος τώρα 

καλησπερα, να σε ρωτησω κατι, γιατι εχω περασει κι εγω παλινδρονη κι ειμαι στην προσπαθεια για μωρακι με εξωσωματικη. το στηθος σου ηταν πρησμενο και σε πονουσε στις παλινδρομες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , MariaGS είπε:

Γειά σε όλες σας!!

Ελπίζω όλες μας να έχουμε μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!Βρίσκομαι στην 7w+3d  και έχω ΠΗΤ 12/1.Ειναι το πρώτο μου παιδακι και ανυπομονώ.Λόγω προηγούμενης παλλινδρομης το 2018 δεν το έχω χαρεί ακομα στο 100% αλλά όσο περνανε οι μέρες ηρεμώ μιας και όλα μεχρι στιγμής δείχνουν καλα..το θέμα είναι ότι σε σχεση με την προηγούμενη φορά δεν έχω συμπτώματα παρα μονο κοπωση και υπνηλία που μπορεί να οφείλεται στο utrogestan!

 

Καλώς μας ήρθες κορίτσι μου! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Θετικές σκέψεις μόνο και προχωράμε! Μια μέρα διαφορά έχουμε! 

  • Μου αρέσει 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Artemis20 δεν είχα τπτ στις παλλίνδρομες από συμπτώματα τώρα το στήθος με σφάζει στον πόνο όταν το πιάνω ειδικά οι θηλες ό,τι θες στείλε μου πμ γλυκιά μου 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Καλώς μας ήρθες κορίτσι μου! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Θετικές σκέψεις μόνο και προχωράμε! Μια μέρα διαφορά έχουμε! 

Σε ευχαριστώ πολύ Φαίη μου!Το ίδιο εύχομαι και σε σένα!!χαίρομαι που υπαρχει αυτη την ομάδα και μπορούμε να δίνουμε θαρρος η μια στην άλλη!

Κορίτσια πώς μπαινει αυτο το τικερακι;;ψαχνω τοση ωρα και δεν το βρίσκω

πρίν από 48 λεπτά , MariaGS είπε:

Γειά σε όλες σας!!

Ελπίζω όλες μας να έχουμε μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!Βρίσκομαι στην 7w+3d  και έχω ΠΗΤ 12/1.Ειναι το πρώτο μου παιδακι και ανυπομονώ.Λόγω προηγούμενης παλλινδρομης το 2018 δεν το έχω χαρεί ακομα στο 100% αλλά όσο περνανε οι μέρες ηρεμώ μιας και όλα μεχρι στιγμής δείχνουν καλα..το θέμα είναι ότι σε σχεση με την προηγούμενη φορά δεν έχω συμπτώματα παρα μονο κοπωση και υπνηλία που μπορεί να οφείλεται στο utrogestan!

 

askg.png

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Φαίη μου!Το ίδιο εύχομαι και σε σένα!!χαίρομαι που υπαρχει αυτη την ομάδα και μπορούμε να δίνουμε θαρρος η μια στην άλλη!

Κορίτσια πώς μπαινει αυτο το τικερακι;;ψαχνω τοση ωρα και δεν το βρίσκω

askg.png

Εγώ πάντως το βλέπω! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βρε κορίτσια έχω μια αηδία στην γεύση μου τρώω τρώω και μετά νιώθω μια αηδία σαν να μην καταλαβαίνω τις γεύσεις νόμιζα ότι ήταν του μυαλού μου αλλά το έπαθα και σήμερα πάλι μόνο σε μένα συμβαίνει; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...