Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ. Ναι ειναι ενημερωμενοι αν και δεν συμφωνουν. Μακαρι να πανε ολα καλα.

Κοριτσι μου μην αγχώνεσαι γιατι κι εγω τον Νοέμβριο ειχα μια ανεμβρυακη κυηση και αγχωνομαι κι εγω αλλα δεν κανω τις χοριακες που μου λεει η γιατρος γιατι δεν θελω αυτο το ψυχοφθορο

Τι εννοεις είναι ενημερωμένοι αλλά δεν συμφωνούν; 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, santy30 είπε:

32,893 κια μετα απο 4 ημερες 59,129 και ειμαι στην 5 εβδομαδα ειναι κατι ανησυχητικο?

 

Στην 5 εβδομαδα τόσο μεγάλη τιμή;εισαι σίγουρη για το νούμερο;;αν όντως είναι ετσι σε τοσο μεγάλη τιμή δεν διπλασιαζεται καθε δυο μερες αλλα σε περισσοτερες!!οι τιμες ειναι τελειες!!.Ο,τι καλύτερο σου εύχομαι!!

3 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Γεια σας κοριτσια κι απο μενα! Ακουσαμε κι εμεις καρδουλα και ολα πανε καλα Δοξα Τον Θεο...κλεισαμε και ραντεβου για αυχενικη...περναει ο καιρος...κανενα αλλο κοριτσι που να εκλεισε για αυχενικη εχουμε;

@santy30 απο την στιγμη που ειδατε σακο για ποιο λογο συνεχιζεις να κανεις χοριακες κοριτσι μου; Εχω καταλαβει οτι αυτο με τις χοριακες ειναι κολλημα γιατρων...πχ εμενα δεν θελει χοριακες 

@boukitsa123 ολα καλα θα πανε...ολες ανησυχουμε στην αρχη λιγακι! Με το καλο να δεις το σπορακι σου!

@Myrtoulita εμενα δεν μου είπαν τίποτα ακόμα για αυχενική..είμαι στην ίδια εβδομαδα με σενα..θα έπρεπε να κλείσω απο τώρα;;την Πεμπτη έχω ξανά υπέρηχο

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια σήμερα έχω ξυπνήσει με τρελή ανακατωσούρα και μου βρωμάνε τα πάντα αλλά όσο πιο σκατά είμαι τόσο πιο καλό σημάδι είναι οπότε χαίρομαι.

Εσείς πως είστε; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα έχω ξυπνήσει με τρελή ανακατωσούρα και μου βρωμάνε τα πάντα αλλά όσο πιο σκατά είμαι τόσο πιο καλό σημάδι είναι οπότε χαίρομαι.

Εσείς πως είστε; 

Εγω την ανακατωσουρα αυτη την ειχα εχθες..πηγαμε για φαγητο και ετρωγα με το ζορι..το προβλημα το δικο μου ειναι οτι ξυπναω με μια αγωνια..εχει επηρεαστει πολυ η ψυχολογια μου!!τρομερα ευσυγκινητη και παραπονιαρα!!πηγα εχθες στο γιατρο και δοξα τω θεω ολα καλα!!να τωρα που σου εγραψα μου περασε..ειμαι πολυ φοβισμενη ρε κοριτσια..

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Εγω την ανακατωσουρα αυτη την ειχα εχθες..πηγαμε για φαγητο και ετρωγα με το ζορι..το προβλημα το δικο μου ειναι οτι ξυπναω με μια αγωνια..εχει επηρεαστει πολυ η ψυχολογια μου!!τρομερα ευσυγκινητη και παραπονιαρα!!πηγα εχθες στο γιατρο και δοξα τω θεω ολα καλα!!να τωρα που σου εγραψα μου περασε..ειμαι πολυ φοβισμενη ρε κοριτσια..

Είναι φυσιολογικό να φοβόμαστε εμείς που έχουμε περάσει αποβολές σε οποιοδήποτε στάδιο της εγκυμοσύνης μας αφού όλα πάνε καλά να κάνεις όμορφες σκέψεις τώρα πόσων εβδομάδων είσαι; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Είναι φυσιολογικό να φοβόμαστε εμείς που έχουμε περάσει αποβολές σε οποιοδήποτε στάδιο της εγκυμοσύνης μας αφού όλα πάνε καλά να κάνεις όμορφες σκέψεις τώρα πόσων εβδομάδων είσαι; 

Αισιως κλεινω την 8η αυριο!!

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Εσυ @boukitsa123 πώς το αντιμετωπιζεις;

Just now, boukitsa123 είπε:

Τέλεια τότε μην μασάς το νινακι σου θα σε γνωρίσει σε 7 μήνες :)

Πω πω με το που το διαβασα βουρκωσα..σε ευχαριστώ πολυ!!μολις μου δημιουργησες μια ομορφη σκέψη!!

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια κι απο μενα!! 

@MariaGS εγω ειχα παει για υπερηχο την Παρασκευη και μου ειπε να κλεισω την αυχενικη...μεχρι τοτε δεν θα ξανακανω αλλο υπερηχο...Κανω εναν υερηχο καθε μηνα περιπου η 25 μερες οπου θα μου γραφει και τις εξετασεις του μηνα κτλ...τους μηνες της αυχενικης,της β επιπεδου και του ντοπλερ δεν κανω εξτρα υπερηχο...ετσι λειτουργει ο γιατρος μου γτ παω ιδιωτικα...και στην κορη μου ετσι το καναμε


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Την Τρίτη έμαθα ότι θα γίνω μαμά. Έχει αλλάξει η ζωή μου από τότε. Χαίρομαι και στενοχωριέμαι πολύ έντονα ταυτόχρονα. Καθε μέρα κλαίω ή από υπερβολική χαρά ή από λύπη.  Είναι το πρώτο για μένα, το τρίτο για το σύντροφο μου. 

Ήταν ξαφνικό. Προσπαθούσαμε το φεβρουαριο χωρις αποτέλεσμα και μετά είπαμε να το αφήσουμε. Να κάνουμε πρώτα γάμο, να βρούμε τους ρυθμούς μας με τις δουλειες μας και να το προσπαθήσουμε το 2020. Ένα βράδυ ήμασταν εντελώς χαλαροί- η αλήθεια είναι ότι εμένα μου πέρασε από το μυαλό ότι κάτι φυτευεται- και τώρα είμαι 6 εβδομάδων και κάτι. 

Απλα ήθελα να ευχηθώ σε όλες με το καλό και να μοιραστώ την ιστορία μου!!!!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kerma2020 είπε:

Την Τρίτη έμαθα ότι θα γίνω μαμά. Έχει αλλάξει η ζωή μου από τότε. Χαίρομαι και στενοχωριέμαι πολύ έντονα ταυτόχρονα. Καθε μέρα κλαίω ή από υπερβολική χαρά ή από λύπη.  Είναι το πρώτο για μένα, το τρίτο για το σύντροφο μου. 

Ήταν ξαφνικό. Προσπαθούσαμε το φεβρουαριο χωρις αποτέλεσμα και μετά είπαμε να το αφήσουμε. Να κάνουμε πρώτα γάμο, να βρούμε τους ρυθμούς μας με τις δουλειες μας και να το προσπαθήσουμε το 2020. Ένα βράδυ ήμασταν εντελώς χαλαροί- η αλήθεια είναι ότι εμένα μου πέρασε από το μυαλό ότι κάτι φυτευεται- και τώρα είμαι 6 εβδομάδων και κάτι. 

Απλα ήθελα να ευχηθώ σε όλες με το καλό και να μοιραστώ την ιστορία μου!!!!

 

Με το καλό κορίτσι μου!!Τα καλύτερα εύχομαι..να ξέρεις σε καταλαβαίνω απολυτα!Είμαι στην ίδια φάση..χαρα και λυπη ...να προσπαθείς να μένεις στην όμορφη πλευρά!!είναι το μεγαλύτερο δώρο που μας δόθηκε!!ο,τι θέλεις να μου στέλνεις πμ να τα λεμε..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, τα φώτα σας, παρακαλώ! Στις εξετάσεις προγεννητικού ελέγχου,όλα βγήκαν καλά,εκτός από τη βιταμίνη D στην οποία έχω ανεπάρκεια. Ο ενδοκρινολόγος συνέστησε συμπλήρωμα,ωστόσο λόγω σαββατοκύριακου δεν μπορώ να ρωτήσω τον γυναικολόγο μου. Είμαι στην 8η εβδομάδα, εχει καμία κάτι ανάλογο; Μου φαίνεται νωρίς για να παίρνω συμπληρώματα. 

21 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

@Ntina Ntinaki γτ 12η εβδομάδα; 

Ο γιατρός μου μου είπε ότι καλά είναι να το κάνω τη 12η.. εσύ τι οδηγία έχεις;


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Κορίτσια, τα φώτα σας, παρακαλώ! Στις εξετάσεις προγεννητικού ελέγχου,όλα βγήκαν καλά,εκτός από τη βιταμίνη D στην οποία έχω ανεπάρκεια. Ο ενδοκρινολόγος συνέστησε συμπλήρωμα,ωστόσο λόγω σαββατοκύριακου δεν μπορώ να ρωτήσω τον γυναικολόγο μου. Είμαι στην 8η εβδομάδα, εχει καμία κάτι ανάλογο; Μου φαίνεται νωρίς για να παίρνω συμπληρώματα. 

Ο γιατρός μου μου είπε ότι καλά είναι να το κάνω τη 12η.. εσύ τι οδηγία έχεις;

Γτ βρε δεν έχεις το κινητό του γυναικολόγου σου; Εμένα αν θέλω κάτι του στέλνω στο viber και μου απαντάει έστω και αργά το βράδυ ακόμα δεν ξέρω για την αυχενική την Δευτέρα που έχω τον πρώτο υπέρηχο θα έχω εικόνα :)

Κορίτσια σήμερα μου ανέβηκε πρώτη φορά φαΐ στον λαιμό πετάω από χαρά θα προσπαθήσω να σας στείλω ένα βίντεο αν τα καταφέρω να το επισυνάψω 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...