Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Βιολόγος δεν είμαι αλλά επειδή κάνω προεμφυτευτικο δεν λειτουργεί έτσι. Δηλαδή δεν γίνεται να το ελέγξεις για συγκεκριμένο νόσημα και στο στάδιο των εκατό κυττάρων να είναι υγιές και να αλλάξει μετά. Εκείνο πού ίσχυει είναι ότι σε ακραιες περιπτώσεις πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις γιατί αλλιώς δεν ξέρουν τι πρέπει να εντοπίσουν περα από τις πολλές γονιδιακές μεταλλάξεις που ξέρουν και επίσης υπάρχει περίπτωση να αφαιρέσουν κύτταρα που στην πλειοψηφία τους είναι υγιή και να σου βγει αποτέλεσμα για μωσαικισμο. Για αυτό λένε μετά να κάνεις τροφοβλάστη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικου. Άσε που με την αφαίρεση κυττάρων κάποια έμβρυα χάνουν τη δυναμική της ανάπτυξης τους.

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Εγώ προστρέχω στην Παναγία την εγκυμονούσα κορίτσια μου.. τη μέρα που έμεινα έγκυος (επιβεβαιωμένο πολύ αργότερα από τον γυναικολόγο μου) είχα δει τυχαία σε ένα εκκλησάκι που βρέθηκε στο δρόμο μου την εικόνα της Παναγίας της εγκυμονούσας. Μέχρι τότε δεν γνώριζα καν την ύπαρξη της. 

  • Μου αρέσει 2

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 6/5/2019 at 4:52 ΜΜ, ΦαιηΚατς είπε:

Δεν προσπάθησα κορίτσι μου, "ατύχημα" μια μέρα μετά την περίοδο ήταν (5η μέρα του κύκλου) απλά είμαι στον 8ο μήνα μετά από γέννα οπότε όπως καταλαβαίνεις πιάνεις με τη μυρωδιά! 

πολλά συγχαρητήρια Φαίη!!! να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου, με το καλό να κρατήσεις το μικρό ατύχημα στην αγκαλιά σου χαχα

αλήθεια , είναι τόσο εύκολο λες μετά από γέννα να πιάσουμε μωρό?τι σου είπε ο γιατρός σου? Γιατί κι εγώ είμαι 7 μήνες μετά τη γέννα και το σκέφτομαι για δεύτερο μωρό. στο πρώτο δυσκολεύτηκα να μείνω έγκυος κ λέω να ξεκινήσω προσπάθειες για το δεύτερο μήπως κ δυσκολευτω ξανά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου έχω πολύ ανακατωσουρα στο στομάχι και αηδία γεύση στο στόμα χωρίς τάση για εμετό αλλά νιώθω το στομάχι τουλάχιστον είναι καλό αυτό που το νιώθω και με παρηγορεί η σκέψη εσείς τι μου κάνετε; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ασία είπε:

πολλά συγχαρητήρια Φαίη!!! να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου, με το καλό να κρατήσεις το μικρό ατύχημα στην αγκαλιά σου χαχα

αλήθεια , είναι τόσο εύκολο λες μετά από γέννα να πιάσουμε μωρό?τι σου είπε ο γιατρός σου? Γιατί κι εγώ είμαι 7 μήνες μετά τη γέννα και το σκέφτομαι για δεύτερο μωρό. στο πρώτο δυσκολεύτηκα να μείνω έγκυος κ λέω να ξεκινήσω προσπάθειες για το δεύτερο μήπως κ δυσκολευτω ξανά.

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου! Εγώ τον μεγάλο έκανα 2,5 χρόνια να τον πιάσω! Τον δεύτερο σε ένα μήνα και τώρα ούτε καν προσπάθησα! Γενικά να ξέρεις όσο πιο κοντά σε γέννα είσαι τόσο πιο εύκολα μένεις! Σου εύχομαι να πιάσεις αμέσως αφού το θες! 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια και καλως σας βρηκα. 6 και 1 μερα ειμαι και δυστυχως με αγωγη αντιβιωσης για οξεία ιγμοριτηδα. Ευχομαι να πανε ολα καλα και μακαρι να εχουμε αγκαλια τον Ιανουάριο τα παιδακια μας. Επισης ειναι το δευτερο μου που το ηθελα πολυ

Just now, santy30 είπε:

γιατι δεν μου διπλασιαστηκε η τιμη της χοριακης αυξηθθηκε μεν αλλα δεν διπλασιαστηκε?

Ποσο ηταν και ποσο ειναι τωρα?

Επεξεργάστηκαν by Αγαπουλινι
  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλως σας βρηκα. 6 και 1 μερα ειμαι και δυστυχως με αγωγη αντιβιωσης για οξεία ιγμοριτηδα. Ευχομαι να πανε ολα καλα και μακαρι να εχουμε αγκαλια τον Ιανουάριο τα παιδακια μας. Επισης ειναι το δευτερο μου που το ηθελα πολυ

Ποσο ηταν και ποσο ειναι τωρα?

32,893 κια μετα απο 4 ημερες 59,129 και ειμαι στην 5 εβδομαδα ειναι κατι ανησυχητικο?

 

Link to comment
Share on other sites

@Αγαπουλινι Με το καλό συγχαρητήρια γλυκιά μου

@santy30 ο γιατρός σου τι είπε; Νομίζω από ένα σημείο και έπειτα δεν διπλασιάζει το ίδιο με την αρχή 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Αγαπουλινι Με το καλό συγχαρητήρια γλυκιά μου

@santy30 ο γιατρός σου τι είπε; Νομίζω από ένα σημείο και έπειτα δεν διπλασιάζει το ίδιο με την αρχή 

ευχαριστω πολυ μου ειπε αυριο να ξανακανω και 3 χοριακη  αλλα ολη αυτη η διαδικασια ειναι αρκετα ψυχοφθορα και επειδη στο παρελθον ειχα μια βιοχημικη κυηση με εχουν πιασει οι φοβιες μου σακο στον υπερηχο ειδαμε παντως

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλως σας βρηκα. 6 και 1 μερα ειμαι και δυστυχως με αγωγη αντιβιωσης για οξεία ιγμοριτηδα. Ευχομαι να πανε ολα καλα και μακαρι να εχουμε αγκαλια τον Ιανουάριο τα παιδακια μας. Επισης ειναι το δευτερο μου που το ηθελα πολυ

Ποσο ηταν και ποσο ειναι τωρα?

Αγαπουλινι καλωσηρθες!!! Περαστικά σου με την ιγμορίτιδα, με το καλό να κρατήσουμε όλες τα μπεμπακια μας!

  • Μου αρέσει 2

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, santy30 είπε:

ευχαριστω πολυ μου ειπε αυριο να ξανακανω και 3 χοριακη  αλλα ολη αυτη η διαδικασια ειναι αρκετα ψυχοφθορα και επειδη στο παρελθον ειχα μια βιοχημικη κυηση με εχουν πιασει οι φοβιες μου σακο στον υπερηχο ειδαμε παντως

 

Αισιοδοξία γλυκιά μου κι εγώ με 3 αποβολές ιστορικό είμαι συμπτώματα δεν έχεις; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

 Προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη απλα δεν το καταφερνω παντως ευχαριστω πολυ!.οχι εαν εξαιρεσεις κατι πονακια χαμηλα και της πρωινες ανακατωσουρες κατα τα αλλα ολα πανε καλα

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, santy30 είπε:

γιατι δεν μου διπλασιαστηκε η τιμη της χοριακης αυξηθθηκε μεν αλλα δεν διπλασιαστηκε?

Ποσό ήταν και πόσο πήγε; μετά από κάποιο σημείο δεν διπλασιαζεται κορίτσι μου, εγώ μια χαρά τη βλέπω και δεν νομίζω να χρειάζεται αλλη... Γιατι σε έβαλε να κάνεις και άλλη; 

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλως σας βρηκα. 6 και 1 μερα ειμαι και δυστυχως με αγωγη αντιβιωσης για οξεία ιγμοριτηδα. Ευχομαι να πανε ολα καλα και μακαρι να εχουμε αγκαλια τον Ιανουάριο τα παιδακια μας. Επισης ειναι το δευτερο μου που το ηθελα πολυ

Ποσο ηταν και ποσο ειναι τωρα?

Με το καλό κοριτσάκι μου μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και περαστικά σου! Έχεις ενημερώσει ότι είσαι έγκυος για να σου δώσουν αντιβίωση συμβατή με την εγκυμοσύνη; 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλως σας βρηκα. 6 και 1 μερα ειμαι και δυστυχως με αγωγη αντιβιωσης για οξεία ιγμοριτηδα. Ευχομαι να πανε ολα καλα και μακαρι να εχουμε αγκαλια τον Ιανουάριο τα παιδακια μας. Επισης ειναι το δευτερο μου που το ηθελα πολυ

Ποσο ηταν και ποσο ειναι τωρα?

 

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Ποσό ήταν και πόσο πήγε; μετά από κάποιο σημείο δεν διπλασιαζεται κορίτσι μου, εγώ μια χαρά τη βλέπω και δεν νομίζω να χρειάζεται αλλη... Γιατι σε έβαλε να κάνεις και άλλη; 

Με το καλό κοριτσάκι μου μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και περαστικά σου! Έχεις ενημερώσει ότι είσαι έγκυος για να σου δώσουν αντιβίωση συμβατή με την εγκυμοσύνη; 

γιατι λεει κανονικα θα επρεπε να διπλασιαστει και οχι απλα να αυξηθει και εμενα μου φανηκε παραξενο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...