Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ioanna87 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου . Εχω καιρο να γραψω . Ειμαι 7 εβδομαδων και 1 ημερας . Ακουστε την ιστορια μου ο γυναικολογος με εβαζε να κανω συνεχεια χοριακες . Η πρωτη ηταν 207 , η δευτερη ηταν 985 η τριτη ηταν 4.100 κ η τεταρτη μετα απο 6 μερες 9.400. Το λεω στο γιατρο με ανησυχησε αρκετα οτι δεν εχει ανεβει οσο πρεπει η χοριακη και να παω απο εκει να κανω υπερηχο . Περιττο να σας πω οτι εκλαιγα σε ολη τη διαδρομη , παω στο γιατρο κ η βοηθος του με προετοιμασε για τα χειροτερα , τυπου εσυ εισαι με τη χαμηλη χοριακη ; Η φυση προνοει κ οταν κατι δε παει καλα διακοπτει την εγκυμοσυνη γιατι το παιδι μπορει να ειχε μια σοβαρη μορφη καρδιοπαθειας η καποιο σοβαρο συνδρομο .εισαι μικρη ακομα θα κανετε αλλο παιδακι κτλ κτλ.  Εγω ημουν που ημουν χαλια σε ολη τη διαδρομη , τα λογια της με αποτελειωσαν . Ερχεται ο γιατρος μου κανει υπερηχο και το αποτελεσμα;;;; Ολα τελεια μεχρι και καρδουλα ακουσαμε απο την 6η εβδομαδα κ 3η μερα που ημουν . Φυσικα κ ηταν η τελευταια μου φορα που πηγα στο γιατρο αυτο και αποφασισα να τον αλλαξω . Γιατι η ψυχολογια μου ηταν στα πατωματα . Ουτε το χτυπο της καρδιας δε χαρηκα και δεν εκλαψα σπο χαρα γιατι πιο πριν εκλαιγα απο στεναχωρια και ειχα τελειωμενη τη κατασταση . Αυτη η ιστορια μου ....

Κανονικά δεν πρέπει να μας τρελαινουν τοσο με τις χοριακες!!εγω περυσι έκανα 8!!ναι καλα ακουσατε 8!απο την πρωτη χοριακη που δεν της αρεσε της γιατρου ακουσα απο το τηλεφωνο ενα 《μόονοοο;;;》εκει να δεις κλαμα!!..μεχρι και κριση πανικου επαθα!!τελικα η εκβαση δεν ήταν οντως καλη γιατι ειχα και αποκολληση απο νωρις..περασα ομως ενα δραμα και τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη ακομα μου ερχεται στο μυαλο αυτη η φωνη της..κατα τα αλλα συνιστουν ηρεμια και θετικη σκεψη αλλα με την πρωτη πετανε την κοτσανα τους που ειδαν στη χοριακη που ειδαν στην αυχενικη..και μετα σου λενε θετικη σκεψη και μην αγχωνεσαι!!γινεται;;καλα εγω ειχα ακουσει και το τραγικο στο τελος..τι κανεις ετσι..10 κυτταρα ηταν τι να πουν και αλλες που χανουν ολοκληρα παιδια στον 8ο απο αυτο στον 6ο απο το ταδε..καποιοι γιατροι ειναι απλα τραγικοι...ευτυχως που ο κουμπαρος μου ειναι γυναικολογος και μου τα εξηγει ολα..και ασχετα απο την οικογενειακη σχεση ειναι πανω απο ολα ανθρωπος-γιατρος..δυστυχως ειναι στην Αθηνα και εγω επαρχια και δεν βολευει η μετακινηση.. @Ioanna87 εννοειται και να αλλαξεις..πάνω απο ολα πρεπει να σε στηριζει ο γιατρος σου!!

  • Μου αρέσει 2

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 41 λεπτά , Ioanna87 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου . Εχω καιρο να γραψω . Ειμαι 7 εβδομαδων και 1 ημερας . Ακουστε την ιστορια μου ο γυναικολογος με εβαζε να κανω συνεχεια χοριακες . Η πρωτη ηταν 207 , η δευτερη ηταν 985 η τριτη ηταν 4.100 κ η τεταρτη μετα απο 6 μερες 9.400. Το λεω στο γιατρο με ανησυχησε αρκετα οτι δεν εχει ανεβει οσο πρεπει η χοριακη και να παω απο εκει να κανω υπερηχο . Περιττο να σας πω οτι εκλαιγα σε ολη τη διαδρομη , παω στο γιατρο κ η βοηθος του με προετοιμασε για τα χειροτερα , τυπου εσυ εισαι με τη χαμηλη χοριακη ; Η φυση προνοει κ οταν κατι δε παει καλα διακοπτει την εγκυμοσυνη γιατι το παιδι μπορει να ειχε μια σοβαρη μορφη καρδιοπαθειας η καποιο σοβαρο συνδρομο .εισαι μικρη ακομα θα κανετε αλλο παιδακι κτλ κτλ.  Εγω ημουν που ημουν χαλια σε ολη τη διαδρομη , τα λογια της με αποτελειωσαν . Ερχεται ο γιατρος μου κανει υπερηχο και το αποτελεσμα;;;; Ολα τελεια μεχρι και καρδουλα ακουσαμε απο την 6η εβδομαδα κ 3η μερα που ημουν . Φυσικα κ ηταν η τελευταια μου φορα που πηγα στο γιατρο αυτο και αποφασισα να τον αλλαξω . Γιατι η ψυχολογια μου ηταν στα πατωματα . Ουτε το χτυπο της καρδιας δε χαρηκα και δεν εκλαψα σπο χαρα γιατι πιο πριν εκλαιγα απο στεναχωρια και ειχα τελειωμενη τη κατασταση . Αυτη η ιστορια μου ....

Ιωάννα καλησπέρα ! Καταρχάς θεωρώ πως καλά έκανες και άλλαξες γιατρό γιατί πάνω από όλα ρόλο παίζει η καλή ψυχολογία!! Αυτό με τις χοριακες το έχουν πολλοί γιατροί αλλά αυτός δεν ήταν τρόπος!

εμενα ας πούμε ο γιατρός μου όταν του ειπα πως το τεστ βγήκε θετικό δεν με παρέπεμψε καν σε χοριακη μου είπε αν θες να κανεις για εσένα κάνε, εμένα δε μ λέει κάτι έλα απλα σε μια βδομάδα να σε δω.. έκανα μια κ μετά από μια εβδομάδα όντως πήγα με είδε κ όλα καλά! 

Από εδώ κ πέρα να είσαι ήρεμη με καλή ψυχολογία και εύχομαι να βρήκες τον γιατρό που σε ηρεμεί κ σου χαρίζει ασφάλεια κ σιγουριά ..

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Agapakiii είπε:

Ιωάννα καλησπέρα ! Καταρχάς θεωρώ πως καλά έκανες και άλλαξες γιατρό γιατί πάνω από όλα ρόλο παίζει η καλή ψυχολογία!! Αυτό με τις χοριακες το έχουν πολλοί γιατροί αλλά αυτός δεν ήταν τρόπος!

εμενα ας πούμε ο γιατρός μου όταν του ειπα πως το τεστ βγήκε θετικό δεν με παρέπεμψε καν σε χοριακη μου είπε αν θες να κανεις για εσένα κάνε, εμένα δε μ λέει κάτι έλα απλα σε μια βδομάδα να σε δω.. έκανα μια κ μετά από μια εβδομάδα όντως πήγα με είδε κ όλα καλά! 

Από εδώ κ πέρα να είσαι ήρεμη με καλή ψυχολογία και εύχομαι να βρήκες τον γιατρό που σε ηρεμεί κ σου χαρίζει ασφάλεια κ σιγουριά ..

Ευχαριστω πολυ!! Τη Τριτη θα παω στο καινουριο γιατρο ! Θα σας πω τα νεα ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσούδια μου σήμερα έχω γιατρό οπότε το μεσημεράκι θα σας έχω νέα χθες όλη μέρα και σήμερα το πρωί έχω ένα στομάχι χάλια έχω συνέχεια τάση για εμετό θα δείξει πως θα πάει. 

@Ioanna87 καλώς μας ήρθες κι εγώ 3 χοριακες έκανα και στις αποβολές που είχα γτ ειδικά αν δεν ανεβαίνει καλά πχ και είναι εξωμήτριο πρέπει να το προλάβει έγκαιρα ο γιατρός βέβαια τα σχόλια της μαιας ήταν το λιγότερο αγενή ελπίζω ο καινούργιος γιατρός σου να είναι πιο ανθρώπινος. 

  • Μου αρέσει 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα κοριτσούδια μου σήμερα έχω γιατρό οπότε το μεσημεράκι θα σας έχω νέα χθες όλη μέρα και σήμερα το πρωί έχω ένα στομάχι χάλια έχω συνέχεια τάση για εμετό θα δείξει πως θα πάει. 

@Ioanna87 καλώς μας ήρθες κι εγώ 3 χοριακες έκανα και στις αποβολές που είχα γτ ειδικά αν δεν ανεβαίνει καλά πχ και είναι εξωμήτριο πρέπει να το προλάβει έγκαιρα ο γιατρός βέβαια τα σχόλια της μαιας ήταν το λιγότερο αγενή ελπίζω ο καινούργιος γιατρός σου να είναι πιο ανθρώπινος. 

Καλημέρα !! Με το καλό να πας θα περιμένουμε τα όμορφα νέα σου!! Εγώ έχω το Σάββατο γιατρό για να ακούσουμε καρδούλα και ανυπομονώ! Κ εσείς καρδούλα θα ακούσετε σήμερα;

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Καλημέρα !! Με το καλό να πας θα περιμένουμε τα όμορφα νέα σου!! Εγώ έχω το Σάββατο γιατρό για να ακούσουμε καρδούλα και ανυπομονώ! Κ εσείς καρδούλα θα ακούσετε σήμερα;

Δεν ξέρω δεν έχω ιδέα είμαι 6+2 σήμερα 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2019 at 10:54 ΜΜ, ΦαιηΚατς είπε:

Γειά σας κοριτσαρες!!!! Εχθές έκανα τεστακι και ήταν θετικό! Αν όλα πάνε καλά και με τη βοήθεια της Παναγίας θα φέρω στον κόσμο το 3ο μου παιδάκι αρχές Ιανουαρίου! Ελπίζω να μαζευτούμε πολλές και να έχουμε όλες υπέροχες και τελειομηνες εγκυμοσύνες και γερά μωράκια! 

Ρε φίλε άμα σου πω ότι τώρα το δα? Είμαι απαράδεκτη!!! Με το καλοοοοοο ρεεεεε πολύ χάρηκα!!! Ευτυχώς δεν το δα όταν θα γεννήσεις χαχαχα κι εγώ 05/05 είχα κάνει το τυχερό τεστακι!!!

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα κοριτσούδια μου σήμερα έχω γιατρό οπότε το μεσημεράκι θα σας έχω νέα χθες όλη μέρα και σήμερα το πρωί έχω ένα στομάχι χάλια έχω συνέχεια τάση για εμετό θα δείξει πως θα πάει. 

@Ioanna87 καλώς μας ήρθες κι εγώ 3 χοριακες έκανα και στις αποβολές που είχα γτ ειδικά αν δεν ανεβαίνει καλά πχ και είναι εξωμήτριο πρέπει να το προλάβει έγκαιρα ο γιατρός βέβαια τα σχόλια της μαιας ήταν το λιγότερο αγενή ελπίζω ο καινούργιος γιατρός σου να είναι πιο ανθρώπινος. 

Με το καλό μπουκιτσα!!περιμένουμε νέα σου!όλα να πάνε κατ'ευχήν!!

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Ρε φίλε άμα σου πω ότι τώρα το δα? Είμαι απαράδεκτη!!! Με το καλοοοοοο ρεεεεε πολύ χάρηκα!!! Ευτυχώς δεν το δα όταν θα γεννήσεις χαχαχα κι εγώ 05/05 είχα κάνει το τυχερό τεστακι!!!

Σιγά μωρέ που είσαι και απαράδεκτη! Δεν γίνεται να τα βλέπουμε και όλα εδώ μέσα! 8εβδομαδων είμαι, δεν γέννησα κιόλας! Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τικ τακ τικ τακ η πιο όμορφη μελωδία του κόσμου από ένα σποράκι μικρό μικρό αλλά πανέμορφο 102 παλμούς μου έγραψε εξετάσεις και θα πάω να με δει στις 13/6 πάλι :)

  • Μου αρέσει 8

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Τικ τακ τικ τακ η πιο όμορφη μελωδία του κόσμου από ένα σποράκι μικρό μικρό αλλά πανέμορφο 102 παλμούς μου έγραψε εξετάσεις και θα πάω να με δει στις 13/6 πάλι :)

Μπραβο κοριτσαρα μου!!! Πραγματικά ο πιο όμορφος ήχος που υπάρχει!!! 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κ εύχομαι σε όλες με γερά μωράκια κ ότι άλλο επιθυμείτε!!Εγώ έκανα την πρώτη εξωσωματική κ την Τετάρτη η πρώτη μου χοριακή ήταν 450!!Εκανα σήμερα ξανά μετά απο 5 μέρες κ είναι 1800!!Θα έλεγα δν ενθουσιάστηκα!!Σήμερα έχουμε τον πρώτο υπέρηχο για σάκο!!Πριν 2,5 χρόνια είχα μια παλίνδρομη απο φυσική σύλληψη οπότε καταλαβαίνεται φοβάμαι!!Ελπίζω να ήρθα κ να μείνω παρέα σας!!Κ πάλι σας εύχομαι τα καλύτερα!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ εύχομαι σε όλες με γερά μωράκια κ ότι άλλο επιθυμείτε!!Εγώ έκανα την πρώτη εξωσωματική κ την Τετάρτη η πρώτη μου χοριακή ήταν 450!!Εκανα σήμερα ξανά μετά απο 5 μέρες κ είναι 1800!!Θα έλεγα δν ενθουσιάστηκα!!Σήμερα έχουμε τον πρώτο υπέρηχο για σάκο!!Πριν 2,5 χρόνια είχα μια παλίνδρομη απο φυσική σύλληψη οπότε καταλαβαίνεται φοβάμαι!!Ελπίζω να ήρθα κ να μείνω παρέα σας!!Κ πάλι σας εύχομαι τα καλύτερα!!!

Με το καλο κοριτσι μου! Ευχομαι να σου πανε ολα τελεια! Καλωσηρθες στην ομαδα μας! Θα περιμενουμε νεα σου! 

  • Μου αρέσει 2

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ εύχομαι σε όλες με γερά μωράκια κ ότι άλλο επιθυμείτε!!Εγώ έκανα την πρώτη εξωσωματική κ την Τετάρτη η πρώτη μου χοριακή ήταν 450!!Εκανα σήμερα ξανά μετά απο 5 μέρες κ είναι 1800!!Θα έλεγα δν ενθουσιάστηκα!!Σήμερα έχουμε τον πρώτο υπέρηχο για σάκο!!Πριν 2,5 χρόνια είχα μια παλίνδρομη απο φυσική σύλληψη οπότε καταλαβαίνεται φοβάμαι!!Ελπίζω να ήρθα κ να μείνω παρέα σας!!Κ πάλι σας εύχομαι τα καλύτερα!!!

Καλωσηρθες στην παρέα μας! Με το καλό να δείτε σάκο !! Να μας λες τα νέα σου! Όλα να πάνε κατευχην!

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...