Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Ele@n είπε:

Βγήκε και ο μικρός μας! 3650!!! Τελικά δεν θα τη γλίτωναν την καισαρική! Είχε σφηνώσει ο καημένος με τον αγκώνα και δεν μπορούσε να κατέβει!! Όλα καλά!!! Εγώ ζοριζομαι λίγο τώρα που περνάει η επήρεια των φαρμάκων! Δεν με πιάνουν τα ελαφριά!!! Πονάω πολυ, ελπίζω να περάσει!!! Με ζοριζει γιατί δεν μπορώ να φροντίσω το μωρό έτσι! Ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα!

Nα σου ζήσει ο αγοραρος σου να είναι γερος τυχερός κ ευλογημένος!!! Καλή και γρηγορη αναρρωση σου εύχομαι! Να παίρνεις παυσίπονα κ όλα θα πάνε καλά!! 

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Ele@n είπε:

Βγήκε και ο μικρός μας! 3650!!! Τελικά δεν θα τη γλίτωναν την καισαρική! Είχε σφηνώσει ο καημένος με τον αγκώνα και δεν μπορούσε να κατέβει!! Όλα καλά!!! Εγώ ζοριζομαι λίγο τώρα που περνάει η επήρεια των φαρμάκων! Δεν με πιάνουν τα ελαφριά!!! Πονάω πολυ, ελπίζω να περάσει!!! Με ζοριζει γιατί δεν μπορώ να φροντίσω το μωρό έτσι! Ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα!

Να σου ζήσει ο μπεμπουλης!! Γερός και καλότυχος! Να τον δείτε όπως επιθυμεί! Μην ανησυχείς για τον πόνο,κάθε μέρα θα σαι και καλύτερα, προσπάθησε από αύριο να περπατάς όσο περισσότερο μπορείς, μόνο αυτό θα σε βοηθήσει!! Καλή ανάρρωση!

  • Μου αρέσει 2

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Ele@n να σου ζήσει κοριτσάρα ο κούκλος!!! Ήρθε η λύτρωση και για σένα μετά από τον αγώνα που κάνατε με τον σύζυγο σου. Σου εύχομαι μόνο χαρές να είναι γερός μέχρι τα βαθειά του γεράματα. Καλά θρέμματα και να σε προσέχεις :) 

@Rafaelatarzan κορίτσι κοντεύεις κι εσύ τελειώνει και για σένα το τούνελ θα βγεις στο φως και θα είναι το πιο μαγικό :) 

4 ώρες πρίν, Mommy2be είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες.

Μεθαύριο κλείνουμε 1 μήνα και η αλήθεια είναι ότι έχω ζοριστεί πολύ, όχι με το μωρό, αλλά ψυχολογικά.

Δεν ξέρω εάν το πέρασε άλλη, αλλά νομίζω έφτασα στα όρια της κατάθλιψης. Έκλαιγα συνέχεια, ένιωθα ότι δεν έχω τίποτα να προσφέρω στο μωρό μου κοκ. Τώρα νομίζω είμαι  καλύτερα,  αλλά πραγματικά με τρόμαξε όλο αυτό. Αντί να χαρώ τον πρώτο μήνα της ψυχής μου, εγώ ήμουν μέσα στη μαυρίλα...

 

Γλυκιά μανούλα οι ορμόνες είναι άτιμες. Μην σε φορτώνεις ενοχές θα έχετε μια ζωή μπροστά σας να την περάσετε με το παιδάκι σου. Ό,τι ένιωσες δεν γυρίζει πίσω. Δίνε του πολλά φιλιά.

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω θέμα παιδίατρος!

αυριο 22 ημερών θα πάω τη μικρή μου για το δεύτερο ραντεβού μας! Στο πρώτο ήρθε σπίτι ο γιατρός αλλά είπε δεν ξανά έρχεται οποτε θα την πάω μεσημέρι που δε θα έχει άρρωστα παιδάκια.. ωστόσο εγώ φυσικά με όλα αυτά που κυκλοφορούν φοβάμαι μην κολλήσει κάτι το μωρο έστω και από το περιβάλλον..

ποια είναι η γνώμη σας; Εσείς πήγατε τόσο μικρά τα μωράκια σας;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω θέμα παιδίατρος!

αυριο 22 ημερών θα πάω τη μικρή μου για το δεύτερο ραντεβού μας! Στο πρώτο ήρθε σπίτι ο γιατρός αλλά είπε δεν ξανά έρχεται οποτε θα την πάω μεσημέρι που δε θα έχει άρρωστα παιδάκια.. ωστόσο εγώ φυσικά με όλα αυτά που κυκλοφορούν φοβάμαι μην κολλήσει κάτι το μωρο έστω και από το περιβάλλον..

ποια είναι η γνώμη σας; Εσείς πήγατε τόσο μικρά τα μωράκια σας;

Και εμένα μου είπε να τον πάω εκει και γενικά έχω δει πολλά  νεογέννητα όταν πάω τη μικρή μου. Σκέψου ότι και οι παιδίατροι έρχονται σε επαφή με άρρωστα παιδάκια 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

@Ele@n να σου ζήσει κοριτσάρα ο κούκλος!!! Ήρθε η λύτρωση και για σένα μετά από τον αγώνα που κάνατε με τον σύζυγο σου. Σου εύχομαι μόνο χαρές να είναι γερός μέχρι τα βαθειά του γεράματα. Καλά θρέμματα και να σε προσέχεις :) 

@Rafaelatarzan κορίτσι κοντεύεις κι εσύ τελειώνει και για σένα το τούνελ θα βγεις στο φως και θα είναι το πιο μαγικό :) 

Γλυκιά μανούλα οι ορμόνες είναι άτιμες. Μην σε φορτώνεις ενοχές θα έχετε μια ζωή μπροστά σας να την περάσετε με το παιδάκι σου. Ό,τι ένιωσες δεν γυρίζει πίσω. Δίνε του πολλά φιλιά.

Ναι @boukitsa123 σήμερα ήρθαν ολα τα πραματα ρις μικρής μ κ γω χάιδευα κ έκλαιγα πάνω απο τις κούτες...εκεο μ την βαρεσε.χαχαχχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Και εμένα μου είπε να τον πάω εκει και γενικά έχω δει πολλά  νεογέννητα όταν πάω τη μικρή μου. Σκέψου ότι και οι παιδίατροι έρχονται σε επαφή με άρρωστα παιδάκια 

Έχεις δίκιο σε αυτό! Απλά ακουω και από το περιβάλλον μου διαφορα του στυλ ότι το μωρό ακόμα δε Σαραντησε κ δεν έχει εμβόλια κτλ οποτε αυξάνονται οι ανασφάλειες μου!! 

Ακομα δεν την έχω βγάλει εκτός σπιτιού λόγω του Ότι εγώ δεν ήμουν καλά με τα ράμματα μου κ τώρα άρχισα να στρώνω οποτε από βδομάδα που θα στρώσει ο καιρός θα την βγάζω και με το καρότσι για λίγο !


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Έχεις δίκιο σε αυτό! Απλά ακουω και από το περιβάλλον μου διαφορα του στυλ ότι το μωρό ακόμα δε Σαραντησε κ δεν έχει εμβόλια κτλ οποτε αυξάνονται οι ανασφάλειες μου!! 

Ακομα δεν την έχω βγάλει εκτός σπιτιού λόγω του Ότι εγώ δεν ήμουν καλά με τα ράμματα μου κ τώρα άρχισα να στρώνω οποτε από βδομάδα που θα στρώσει ο καιρός θα την βγάζω και με το καρότσι για λίγο !

Λογικό είναι να έχεις ανασφάλειες αυτές δε φεύγουν ποτέ.Αφου σου είπε η ίδια να πας δεν υπάρχει πρόβλημα  Να τη βγάλεις και  βόλτα  εννοείται. Την πρώτη φορά είχα γεννήσει καλοκαίρι και στις 2 εβδομάδες την έβγαλα τη μικρή. Τώρα θα περιμένω γιατί εδώ έχει πάρα πολύ κρύο 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Λογικό είναι να έχεις ανασφάλειες αυτές δε φεύγουν ποτέ.Αφου σου είπε η ίδια να πας δεν υπάρχει πρόβλημα  Να τη βγάλεις και  βόλτα  εννοείται. Την πρώτη φορά είχα γεννήσει καλοκαίρι και στις 2 εβδομάδες την έβγαλα τη μικρή. Τώρα θα περιμένω γιατί εδώ έχει πάρα πολύ κρύο 

Και εδώ τώρα χάλασε ο καιρός δυστυχώς αλλά από βδομάδα είδα πως θα ανεβεί η θερμοκρασία οποτε ευκαιρία είναι! Ο γιατρός μου είπε από την πρώτη μέρα να την βγάλω αλλά μου ήταν αδύνατο ! Είναι η χειρότερη περίοδος άσε όλοι άρρωστοι είναι εμάς μας είπε μέχρι το Πάσχα να μην πολύ δεχόμαστε επισκέψεις σπίτι και να σου πω την αλήθεια σκέφτομαι να το τηρήσω!! Μέχρι τον Μάρτιο υπάρχει έξαρση ιώσεων 

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια όταν της φτιάχνω 150 δεν τα θέλει όταν της φτιάχνω 120 ζητάει κι άλλο :tongue:

Καλά ναι συνήθως έτσι γίνεται χαχα. Καλή ποσότητα τρώει πάντως. Ο δικός μου επειδή όλη μέρα θηλαζει όταν του δίνω μπουκάλι πινει μέχρι 50ml.Κάθε πότε την ταϊζεις?

 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Καλά ναι συνήθως έτσι γίνεται χαχα. Καλή ποσότητα τρώει πάντως. Ο δικός μου επειδή όλη μέρα θηλαζει όταν του δίνω μπουκάλι πινει μέχρι 50ml.Κάθε πότε την ταϊζεις?

 

Καλή δεν την λες άργησε να πάρει μπρος και τώρα ανακάμπτει το βάρος γέννησης το έβαλε στις 14 μέρες οριακά δηλαδή δεν με νοιάζει να είναι χοντρή να μην υποσιτίζεται δεν θέλω. Αλλά την βλέπω αυτές τις μέρες σαν να έχει μεγαλώσει μου φαίνεται από τα φορμάκια της. Κάθε 3 ώρες τρώει. Την νύχτα ξυπνάει 2 φορές μόνο αραιά μεταξύ τους και μετά το πρωί 5,30-6,00 

Της έκατσε τέλεια το γάλα ευτυχώς και κάνει κακά της σε κάθε γεύμα πλέον. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!

Μια ερωτησουλα,  πρέπει να πάρουμε σαπούνι πιάτων ξεχωριστό για τα μωράκια μας ? Για τα μπιμπερό κλπ πριν μπουν στην αποστείρωση? Κάτι τέτοιο διάβασα κάπου, ξέρει μήπως καμία? Κι αν ναι, ποιο ??? Έψαξα στο skroutz μιας κ πλέον οι οδηγίες λένε να μένω σπίτι αλλά δεν βρήκα τίποτα


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_Met είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!

Μια ερωτησουλα,  πρέπει να πάρουμε σαπούνι πιάτων ξεχωριστό για τα μωράκια μας ? Για τα μπιμπερό κλπ πριν μπουν στην αποστείρωση? Κάτι τέτοιο διάβασα κάπου, ξέρει μήπως καμία? Κι αν ναι, ποιο ??? Έψαξα στο skroutz μιας κ πλέον οι οδηγίες λένε να μένω σπίτι αλλά δεν βρήκα τίποτα

έχει και στο σούπερ εγώ έχω proderm για τα μπιμπερό αλλά καλό είναι και της nuk/chicco/ecos με το καλό το μωρό σου :)


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...