Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

@boukitsa123 τι υπερβολές είναι αυτές που σου λέει. Αντί να σου πει οτι  είναι καλα κάθεται και σε ανυσηχει χωρις λόγο . Μακρυά απο αυτήν γιατί θα σε κανει αγχωτική με τις υπερβολές. Εγω ξεκίνησα με την παιδίατρο των ανήψιων  μου αν και 1 τετράγωνο πιο κατω εχει παιδίατρο. Επειδή δεν ξερω αυτη που είναι κοντά μου δε θελω να ξεκινήσω και να αλλάζω μετά. Αλλα σε εμάς οι αποστάσεις ειναι μικρές. Η παιδίατρος ειναι 10 λεπτά απόσταση με τα πόδια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

το δικό μου είναι 6ετίας 

η παιδίατρος που της τα έδειξα το ενέκρινε πάντως τώρα ρώτα και την δική σου γιατρό καλού κακού 

Εμ, άρα σκέφτομαι λάθος!!!!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele@n είπε:

Ποιο θήλαστρο είναι αυτό που σε βόλεψε γιατί και εγώ με τον θηλασμό δεν ξέρω αν θα έχω καλή σχέση...

@boukitsa123 δεν πειράζει που τα μπιμπερό θα έχουν μέσα υγρασία μέχρι να τα χρησιμοποιήσω; Να σου πω για το ψυγείο... δεν είναι δικό μας... είναι του σπιτιού...τουτέστιν χρησιμοποιημένο από πολλούς και όσο και αν μετά από τόσα χρόνια έχει τη δική μου καθαριότητα, όσο πρόκειται για το μωρό, σιχαίνομαι. Άσε που είναι παλιό μοντέλο και θα του πούμε να το αλλάξει, γιατί πρέπει να λειτουργεί στο φουλ για να έχει κανονική και όχι υπερβολική ψύξη...οπότε εκεί με προβληματίζει...

Στην αρχή χρησιμοποίησα ένα μικρό medela αλλά επειδή εν τελεί το ήθελα για όλα τα γεύματα νοίκιασα νοσοκομειακό πάλι της medela απλά πιο μεγάλο κ είναι πιο αποτελεσματικό! Αδειάζει καλύτερα το στήθος οποτε δεν υπάρχει κίνδυνος για μαστίτιδα η η κάτι τέτοιο!! Γενικά να ξέρεις αυτό που μου έχουν πει είναι ότι της medela είναι τα καλύτερα οποτε αααααν χρειαστείς καλύτερα να προτιμήσεις αυτά!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Στην αρχή χρησιμοποίησα ένα μικρό medela αλλά επειδή εν τελεί το ήθελα για όλα τα γεύματα νοίκιασα νοσοκομειακό πάλι της medela απλά πιο μεγάλο κ είναι πιο αποτελεσματικό! Αδειάζει καλύτερα το στήθος οποτε δεν υπάρχει κίνδυνος για μαστίτιδα η η κάτι τέτοιο!! Γενικά να ξέρεις αυτό που μου έχουν πει είναι ότι της medela είναι τα καλύτερα οποτε αααααν χρειαστείς καλύτερα να προτιμήσεις αυτά!!

Το νοσοκομειακό είναι διπλό; Θα το ρωτήσω λοιπόν στο μαιευτήριο αν το έχουν, σωστά; Ελπίζω να έχει και εδώ στην επαρχία...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Το νοσοκομειακό είναι διπλό; Θα το ρωτήσω λοιπόν στο μαιευτήριο αν το έχουν, σωστά; Ελπίζω να έχει και εδώ στην επαρχία...

Έχει κ διπλό αλλά εγώ πήρα το μονό.. 

ρωτησε από που μπορείς να νοικιάσεις κ θα σε ενημερώσουν!!! Φυσικά εύχομαι να μην χρειαστείς κ να τα καταφέρεις με τον θηλασμό!!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες.

Μεθαύριο κλείνουμε 1 μήνα και η αλήθεια είναι ότι έχω ζοριστεί πολύ, όχι με το μωρό, αλλά ψυχολογικά.

Δεν ξέρω εάν το πέρασε άλλη, αλλά νομίζω έφτασα στα όρια της κατάθλιψης. Έκλαιγα συνέχεια, ένιωθα ότι δεν έχω τίποτα να προσφέρω στο μωρό μου κοκ. Τώρα νομίζω είμαι  καλύτερα,  αλλά πραγματικά με τρόμαξε όλο αυτό. Αντί να χαρώ τον πρώτο μήνα της ψυχής μου, εγώ ήμουν μέσα στη μαυρίλα...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες.

Μεθαύριο κλείνουμε 1 μήνα και η αλήθεια είναι ότι έχω ζοριστεί πολύ, όχι με το μωρό, αλλά ψυχολογικά.

Δεν ξέρω εάν το πέρασε άλλη, αλλά νομίζω έφτασα στα όρια της κατάθλιψης. Έκλαιγα συνέχεια, ένιωθα ότι δεν έχω τίποτα να προσφέρω στο μωρό μου κοκ. Τώρα νομίζω είμαι  καλύτερα,  αλλά πραγματικά με τρόμαξε όλο αυτό. Αντί να χαρώ τον πρώτο μήνα της ψυχής μου, εγώ ήμουν μέσα στη μαυρίλα...

Αχ κοπέλα μου ευτυχώς είσαι καλύτερα. Όλες μας δυσκολευόμαστε τον πρώτο καιρό και είναι πολύ εύκολο να πέσεις στην παγίδα της κατάθλιψης. Εγώ την πρώτη μέρα που γύρισα έκλαιγα συνέχεια είχα να δω τη μικρή μου 3 μέρες και μου είχε φανεί τόσο διαφορετική σαν να μεγαλωσε ξαφνικά την κοιτούσα και ήταν σαν να έβλεπα άλλο παιδάκι. Αλλά μετά έπρεπε να επιστρέψω στην καθημερινότητα με δουλειές κτλ οπότε συνήλθα. Μη σκέφτεσαι τι πέρασες σκέψου θετικά από δω και πέρα να χαρείς το μωράκι σου. Το κουβαλουσες τόσο καιρό και το γεννησες του προσέφερες τη ζωή του αυτό μην το ξεχνάς ποτέ. Γι αυτό το πλασματακι είσαι ο πιο σημαντικός άνθρωπος. 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και ο μικρός μας! 3650!!! Τελικά δεν θα τη γλίτωναν την καισαρική! Είχε σφηνώσει ο καημένος με τον αγκώνα και δεν μπορούσε να κατέβει!! Όλα καλά!!! Εγώ ζοριζομαι λίγο τώρα που περνάει η επήρεια των φαρμάκων! Δεν με πιάνουν τα ελαφριά!!! Πονάω πολυ, ελπίζω να περάσει!!! Με ζοριζει γιατί δεν μπορώ να φροντίσω το μωρό έτσι! Ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα!

  • Μου αρέσει 5

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Βγήκε και ο μικρός μας! 3650!!! Τελικά δεν θα τη γλίτωναν την καισαρική! Είχε σφηνώσει ο καημένος με τον αγκώνα και δεν μπορούσε να κατέβει!! Όλα καλά!!! Εγώ ζοριζομαι λίγο τώρα που περνάει η επήρεια των φαρμάκων! Δεν με πιάνουν τα ελαφριά!!! Πονάω πολυ, ελπίζω να περάσει!!! Με ζοριζει γιατί δεν μπορώ να φροντίσω το μωρό έτσι! Ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα!

Να σου ζήσει το θηρίο σου. Γερός και καλότυχος.Αντε λίγο υπομονή η ανάρρωση είναι ζορικη θα πας σπίτι και θα φροντίσεις το  μωράκι σου μην αγχώνεσαι τώρα κοίτα να γίνεις εσύ καλά εσύ. Τα καλύτερα εύχομαι

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Βγήκε και ο μικρός μας! 3650!!! Τελικά δεν θα τη γλίτωναν την καισαρική! Είχε σφηνώσει ο καημένος με τον αγκώνα και δεν μπορούσε να κατέβει!! Όλα καλά!!! Εγώ ζοριζομαι λίγο τώρα που περνάει η επήρεια των φαρμάκων! Δεν με πιάνουν τα ελαφριά!!! Πονάω πολυ, ελπίζω να περάσει!!! Με ζοριζει γιατί δεν μπορώ να φροντίσω το μωρό έτσι! Ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα!

Να σου ζήσει Ελενα!! Υγιης, καλότυχος και ευτυχισμένος στη ζωή του!! Έκανα και εγώ καισαρική.. Μου πήρε 6 μερες να είμαι λειτουργική και να μην πονάω καθόλου.. Θα περάσουν γρήγορα.. Όσο και αν πονάς βοηθάει πολύ να περπατάς.. Επιταχύνει την ανάρρωση.. Από αύριο σφιξε τα δόντια και προσπάθησε..Αφησε τους άλλους να σε βοηθήσουν γιατί δεν βγαίνει.. Με το καλό η επιστροφή σας σπίτι!! 

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Βγήκε και ο μικρός μας! 3650!!! Τελικά δεν θα τη γλίτωναν την καισαρική! Είχε σφηνώσει ο καημένος με τον αγκώνα και δεν μπορούσε να κατέβει!! Όλα καλά!!! Εγώ ζοριζομαι λίγο τώρα που περνάει η επήρεια των φαρμάκων! Δεν με πιάνουν τα ελαφριά!!! Πονάω πολυ, ελπίζω να περάσει!!! Με ζοριζει γιατί δεν μπορώ να φροντίσω το μωρό έτσι! Ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα!

να  σ ζήσει το φως της ζωή σ.ο έρωτας σ κ να έχετε ολοι σας υγεια..φιλιά στα μπούτια τα χοντρά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Βγήκε και ο μικρός μας! 3650!!! Τελικά δεν θα τη γλίτωναν την καισαρική! Είχε σφηνώσει ο καημένος με τον αγκώνα και δεν μπορούσε να κατέβει!! Όλα καλά!!! Εγώ ζοριζομαι λίγο τώρα που περνάει η επήρεια των φαρμάκων! Δεν με πιάνουν τα ελαφριά!!! Πονάω πολυ, ελπίζω να περάσει!!! Με ζοριζει γιατί δεν μπορώ να φροντίσω το μωρό έτσι! Ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα!

 Να σου ζήσει ο μπέμπης. Γερός να ειναι και τίποτα άλλο να μη σε απασχολεί. Απο το να παιδευόσουν να γεννήσεις φυσιολογικά καλύτερα με καισαρική. Εμένα μου πήρε 2 βδομάδες για να συνηθίσω τον πόνο. 1 εβδομάδα ήμουν ξάπλα και δεν βγηκα στις 4 μερες επειδή με πειραξε ενα χάπι και έκανα εμετό συνεχώς. Ο πόνος συνηθίζεται με τον καιρό . Επισκληρίδιο έκανες ή ραχιαία? Έκανα επισκληρίδιο και το μονο που μου έμεινε σαν ενόχληση είναι ένας ελαφρύς πονος εκει που έγινε η ένεση. Απόλυτα φυσιολογικό ειναι μου ειπε η αδερφή μου που εχει κανει και αυτή. Θα συνηθίσεις σιγα σιγα και θα μπορείς να φροντίζεις το μωρο σου συνέχεια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι τέλεια και τι μαγική στιγμή!!! Δεν τα περίμενα τόσα συναισθήματα!!! Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! Νομίζω έριξα την αυλαία για τις γέννες του Γενάρη!!! Ώρα τώρα για νέες συζητήσεις και νέες περιπέτειες!!! Γερά παιδιά γεμάτα ευτυχία σε όλες μας!! @Rafaelatarzan ετοιμάσου για πολύ κλάμα!!! :wub:

  • Μου αρέσει 4

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Τι τέλεια και τι μαγική στιγμή!!! Δεν τα περίμενα τόσα συναισθήματα!!! Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! Νομίζω έριξα την αυλαία για τις γέννες του Γενάρη!!! Ώρα τώρα για νέες συζητήσεις και νέες περιπέτειες!!! Γερά παιδιά γεμάτα ευτυχία σε όλες μας!! @Rafaelatarzan ετοιμάσου για πολύ κλάμα!!! :wub:

το περιμένω πως κ πως...κ αυτή την φορα θα είναι απο χαρα.ερχρται κ άλλη νύφη 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...