Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Απλα προσεχε με το θηλαστρο μην ανοιξουν ξανα οι πληγες. Το επαθα εγω. Να τις εχεις παντα μαλακες, ενυδατομενες. Καλα κανεις γιατι εσυ εχεις πανω απ'ολα σημασια. Αν δεν εισαι καλα εσυ, τοτε ουτε το νινι δεν θα ειναι.

Εγω φαντασου ειοα θα το παλεψω με τον θηλασμο στο φουλ, οπου βγαζω και με το θηλαστρο γαλα, αλλα αμ δε που δεν της φτανει!!!! 20 ημερων τσουπρα κσι πινρι 120 μλ. Θελει μετα τον θηλασμο αλλα 60 μλ σκονη. Με το θηλαστρο βγαζω το βραδυ γιατι μου κοιμαται στο στηθος αντι να πιει κι εγω κομματια κοιμαμαι μαζι της στην πολυθρονα. 

Ασε που εχω οδοντίατρο σημερα γιατι πεθαινω απο πονοδοντο. Το ιδιο δοντι που με πόνεσε στην εγκυμοσύνη. 

Εχω φουλ προγραμμα αυριο και δεν ξερω πως θα τα προλαβω με 2 παιδια.

Πρεπει να κανω πανοραμικη, οδοντίατρο, σουπερ μαρκετ, παιδια και σπιτι. Ποτε να θηλασω, ποτε να μαγειρεψω!!!! Δεν μου φτανουν οι ωρες της μερας.  Ο συζυγος ειναι νυχτερινος και ειναι σαν ζόμπι. Χρειάζομαι νομιζω μαγικα χαπια

Υπομονή και κουράγιο! Είναι πολύ δύσκολο ποσο μάλλον κ με αλλά παιδιά !

εγω βγάζω και της δίνω σε κάθε γεύμα 100μλ.. είναι 16 ημερών.. ειπα άμα κακια φορά θέλει κ άλλο κ δεν έχω δικό μου θα της δώσω και συμπλήρωμα δε θα σκάσω! Ήδη έσκασα αρκετά! Όσο για τις θηλές τις φροντίζω βάζω κρεμες κ λαδακια συνεχώς κ είχα πει άμα στρώσουν θα δώσω στήθος αλλά έχω πάθει φοβία κ άρνηση.. έχω στο μυαλό μου ότι με τον θηλασμό υποφέρω κ ότι άμα ξανά δώσω θα με τραυματίσει πάλι.. οποτε ίσως συνεχίσω με το θηλαστρο κ όσο πάει..

5 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Άστο ένας χαμός γενικά. Και εμένα ο σύζυγος τώρα έχει άδεια και είναι σπίτι δε θέλω να φανταστω τι θα γίνει όταν ξαναπαει στη δουλειά. Και τώρα τα δόντια πονεμένη ιστορία και με τις εγκυμοσύνες καταστρέφονται ρε παιδί μου. Αυτά τα μικρουλια θέλουν συνέχεια στήθος αλλά φυσικά όταν έχεις και άλλο παιδάκι δε γίνεται και εγώ αναγκαστικά δίνω σκόνη. Σήμερα η μικρή ξύπνησε και την είχα αγκαλιά και ο μικρός ήθελε να φάει. Τσιριζε και δεν το άφηνε με τίποτα. Οπότε του έκανε σκόνη ο σύζυγος και τον τάισε. Γενικά τον αφήνει αλλά όταν ξυπνάει έχουμε θέμα

Και εγώ έτσι είμαι. Το αριστερό στήθος τώρα συνήλθε και δεν πονάει το δεξί έχει ακόμη πληγή και με πεθαινει. Φαντάσου ότι εγώ θήλαζα μεχρι το Μάιο και η θηλές μου υποτίθεται ήταν και συνηθισμένες. Εσύ που είναι και πρώτη φορά είναι πολύ δύσκολο. Με το θηλαστρο σιγά σιγά για να μην πονας. Ηλεκτρικο ή χειρός? Και κάνε όπως νιώθεις γιατί είναι αυτό που λες μετά δε χαίρεσαι το νινι. Άντε υπομονη μας και σε λίγο θα δεις που θα είναι παιχνιδάκι όλο θηλασμός. Εγώ στη μικρή γέννησα Αύγουστο και έλεγα το πολύ μεχρι Δεκέμβρη και τον πρώτο καιρό έλεγα δεν αντέχω θα τα παρατήσω. Είχα ξεκινήσει και δουλειά πάλι πάνω στο μήνα και ήμουν σε τραγική κατάσταση με το στήθος να πετρωνει. Αλλά μετά συνήθισε το στήθος και θήλασα 22 μήνες. 

Μπράβο σου που τα κατάφερες τόσο καιρό!!! Ηλεκτρικό έχω της medela αλλά σκέφτομαι να νοικιασω νοσοκομειακό γιατι δίνω όλα τα γεύματα με το θηλαστρο οποτε ίσως είναι πιο βοηθητικό και αποτελεσματικό.. θα το δοκιμάσω έτσι και όσο πάει..

Επίσης κορίτσια το μωράκι έχει να κάνει κακά από την Τρίτη το βράδυ.. ο παιδίατρος είχε πει ότι είναι φυσιολογικό μπορεο να κάνει κάθε μέρα μπορεί να κάνει να ενεργηθεί κ πολλές μέρες.. είμαστε με αποκλειστικό θηλασμό αλλά χθες της έδωσα κ 30μλ ξένο.. πίστεψα ότι επειδή πήρε ξένο θα έκανε σίγουρα αλλά ακόμα τίποτα..

αυτο σημαίνει ότι είναι δυσκοιλια λέτε;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Χτες η μπέμπα με παιδεψε , αρχισε τα τσαλίμια. Ξύπνησα στις 5 και κάτι για να την ταϊσω και μετα ξανακοιμήθηκε στις 7.30. Κάθε φορά που την έπαιρνα αγκαλιά για να αποκοιμηθεί ενω κοιμόταν με το που την έβαζα στο κρεββάτι ξυπνούσε:unsure: Αυτο γινόταν για 2 ώρες. Κόντευα να κοιμηθώ εγώ ενω την νανουριζα. Ειναι 12 ημερών και αρχισε να τρώει 90 γρ κάθε φορά . Απο εκει που με το ζόρι ετρωγε 60γρ καθε φορά . Ετσι οπως παει θα βαλει το  βάρος γέννησης μεσα σε 2 βδομάδες. :-) Κοιμάται πιο πολλές ώρες και η γιατρός ειπε είναι εντάξει και πως αν περάσουν πάνω απο 3 ώρες και δεν ξυπνήσει για να φάει να μην τη ξυπνήσω. 

Ακου κολπο πουβρηκα εγω και αν πιασει και σε σενα σημαινει οτι βρήκαμε την λυση. 

Θα την τυλιγεις σε κουβερτα οταν θα την εχεις αγκαλια ωστε να μην νιωσει το κρυο κρεβατι. Αν παιρνει πιπιλα την τυλιγεις ετσι με την κουβερτα σα να φοράει μαντηλα στο στομα, ωστε να μην πεσει η πιπιλα. Πες μου αν πιασει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Υπομονή και κουράγιο! Είναι πολύ δύσκολο ποσο μάλλον κ με αλλά παιδιά !

εγω βγάζω και της δίνω σε κάθε γεύμα 100μλ.. είναι 16 ημερών.. ειπα άμα κακια φορά θέλει κ άλλο κ δεν έχω δικό μου θα της δώσω και συμπλήρωμα δε θα σκάσω! Ήδη έσκασα αρκετά! Όσο για τις θηλές τις φροντίζω βάζω κρεμες κ λαδακια συνεχώς κ είχα πει άμα στρώσουν θα δώσω στήθος αλλά έχω πάθει φοβία κ άρνηση.. έχω στο μυαλό μου ότι με τον θηλασμό υποφέρω κ ότι άμα ξανά δώσω θα με τραυματίσει πάλι.. οποτε ίσως συνεχίσω με το θηλαστρο κ όσο πάει..

Μπράβο σου που τα κατάφερες τόσο καιρό!!! Ηλεκτρικό έχω της medela αλλά σκέφτομαι να νοικιασω νοσοκομειακό γιατι δίνω όλα τα γεύματα με το θηλαστρο οποτε ίσως είναι πιο βοηθητικό και αποτελεσματικό.. θα το δοκιμάσω έτσι και όσο πάει..

Επίσης κορίτσια το μωράκι έχει να κάνει κακά από την Τρίτη το βράδυ.. ο παιδίατρος είχε πει ότι είναι φυσιολογικό μπορεο να κάνει κάθε μέρα μπορεί να κάνει να ενεργηθεί κ πολλές μέρες.. είμαστε με αποκλειστικό θηλασμό αλλά χθες της έδωσα κ 30μλ ξένο.. πίστεψα ότι επειδή πήρε ξένο θα έκανε σίγουρα αλλά ακόμα τίποτα..

αυτο σημαίνει ότι είναι δυσκοιλια λέτε;

Μπορεί να μην είναι και να την έχει επηρεάσει κάτι που έφαγες εσύ. Φάε κανένα activia γιαούρτι θα τη βοηθήσει. Και εγώ της medela έχω αλλά αν αντλείς μόνο θες νοσοκομειακό σίγουρα. Είπαμε και όταν δεν φτάνει δώσε και ξένο σαν συμπλήρωμα και συνέχισε καιντονδικοναου δεν υπάρχει λόγος να τυραννιομαστε και να σκαμε γιατί θα μας κοπεί το γάλα εγώ δίνω ήδη για να συνηθίσει μετά που θα αρχίσω τη δουλειά. Και στη μικρή έδινα τους πρώτους 10 μήνες που δούλευα. Μετά το έκοψε μόνη της και τους υπόλοιπους 12 θήλαζε αποκλειστικά δεν ήθελε να το δει το μπουκάλι. Τώρα δεν πίνει καθόλου γάλα

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια εγώ ξεκίνησα από χθες να βγάζω με θηλαστρο κ της δίνω μπιμπερό! Οι θηλές μου είναι τόσο πληγωμένες που κ το ρούχο μοθ που ακουμπάει πάνω με πονάει!!

πιεστηκα πολύ ψυχολογικά, κάθε φορά που θηλαζα έκλαιγα από τον πόνο, ένιωθα και τύψεις από την άλλη για το μωράκι μου και γενικά ήμουν όλη μέρα μέσα στα κλάμματα κ στον εκνευρισμό σε σημείο που έλεγα δεν αντέχω άλλο! Κ έτσι δεν χαιρόμουν κ το νινί..

χθες πήρα την απόφαση να της δίνω δικό μου γάλα με μπιμπερό έστω μέχρι να γιανουν οι πληγές μου ώστε να ξανά προσπαθήσω με τον θηλασμό!! Βγάζω κάθε 3-4 ώρες γάλα κ το μωράκι πίνει ..

παντως η ζημιά στις θηλές έγινε από την κλινική που δε μου έδειξαν να την τοποθετώ σωστά κ έτσι εδώ κ 2 εβδομάδες που έχω γεννήσει είμαι με πληγές .. φυσικά ξ βάζω κρεμες λαδακια κάνω κομπρέσες που μου είπαν αλλά ακόμα δεν έχουν βοηθήσει.. θα δούμε τώρα που θα κάνουμε αποχή από τ στήθος πως θα πάει !

Δεν ξέρω αν το έχουμε ξανασυζητησει γιατί είναι πολλές οι μαμάδες εδώ μέσα και δεν θυμάμαι τα ονόματα.. Επειδή είχα το ίδιο θέμα πήρα τα κοχύλια θηλασμού της chicco.. Έτσι δεν ακουμπάει η θηλή με το ύφασμα, αεριζεται και έκλεισαν γρήγορα οι πληγές.. Και εμένα είχε γίνει το λάθος από το μαιευτήριο...θηλαζα με λάθος τρόπο..τα φοράω ολη μέρα και το βράδυ και βρήκα την υγεία μου! Σε καταλαβαίνω πάντως με αυτή την άρνηση που λες...και εγώ έκλαιγα και έλεγα να το κόψω το γάλα.. Μανούλες είμαστε όχι ρομπότ. Λίγη υπομονή και θα τα καταφέρεις..!! 

  • Μου αρέσει 2

askg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Agapakiii είπε:

Υπομονή και κουράγιο! Είναι πολύ δύσκολο ποσο μάλλον κ με αλλά παιδιά !

εγω βγάζω και της δίνω σε κάθε γεύμα 100μλ.. είναι 16 ημερών.. ειπα άμα κακια φορά θέλει κ άλλο κ δεν έχω δικό μου θα της δώσω και συμπλήρωμα δε θα σκάσω! Ήδη έσκασα αρκετά! Όσο για τις θηλές τις φροντίζω βάζω κρεμες κ λαδακια συνεχώς κ είχα πει άμα στρώσουν θα δώσω στήθος αλλά έχω πάθει φοβία κ άρνηση.. έχω στο μυαλό μου ότι με τον θηλασμό υποφέρω κ ότι άμα ξανά δώσω θα με τραυματίσει πάλι.. οποτε ίσως συνεχίσω με το θηλαστρο κ όσο πάει..

Μπράβο σου που τα κατάφερες τόσο καιρό!!! Ηλεκτρικό έχω της medela αλλά σκέφτομαι να νοικιασω νοσοκομειακό γιατι δίνω όλα τα γεύματα με το θηλαστρο οποτε ίσως είναι πιο βοηθητικό και αποτελεσματικό.. θα το δοκιμάσω έτσι και όσο πάει..

Επίσης κορίτσια το μωράκι έχει να κάνει κακά από την Τρίτη το βράδυ.. ο παιδίατρος είχε πει ότι είναι φυσιολογικό μπορεο να κάνει κάθε μέρα μπορεί να κάνει να ενεργηθεί κ πολλές μέρες.. είμαστε με αποκλειστικό θηλασμό αλλά χθες της έδωσα κ 30μλ ξένο.. πίστεψα ότι επειδή πήρε ξένο θα έκανε σίγουρα αλλά ακόμα τίποτα..

αυτο σημαίνει ότι είναι δυσκοιλια λέτε;

Ουαου αντλείς κάθε φορά 100μλ; Εγώ με το ζόρι να βγάλω περίπου 60.. αντλώ μια-δυο φορές τη μέρα όμως. Την ποσότητα που της δίνεις σου την πρότεινε ο παιδίατρος;


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , MariaGS είπε:

Δεν ξέρω αν το έχουμε ξανασυζητησει γιατί είναι πολλές οι μαμάδες εδώ μέσα και δεν θυμάμαι τα ονόματα.. Επειδή είχα το ίδιο θέμα πήρα τα κοχύλια θηλασμού της chicco.. Έτσι δεν ακουμπάει η θηλή με το ύφασμα, αεριζεται και έκλεισαν γρήγορα οι πληγές.. Και εμένα είχε γίνει το λάθος από το μαιευτήριο...θηλαζα με λάθος τρόπο..τα φοράω ολη μέρα και το βράδυ και βρήκα την υγεία μου! Σε καταλαβαίνω πάντως με αυτή την άρνηση που λες...και εγώ έκλαιγα και έλεγα να το κόψω το γάλα.. Μανούλες είμαστε όχι ρομπότ. Λίγη υπομονή και θα τα καταφέρεις..!! 

Θα εσκαγα αν δρν εψαχνα αυτα τα κοχυλια θηλασμου. Μου κινησες την περιεργια! Τελικα το θηλαστρο μου εχει κοχύλια και θα τα δοκιμασω. Οχι οτι ποναω αλλα επειδη χρησιμοποιω τα επιθεματα και λιγο μου μυριζουν. Το γαλα που σταζει μεσα το πεταω ετσι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Μπορεί να μην είναι και να την έχει επηρεάσει κάτι που έφαγες εσύ. Φάε κανένα activia γιαούρτι θα τη βοηθήσει. Και εγώ της medela έχω αλλά αν αντλείς μόνο θες νοσοκομειακό σίγουρα. Είπαμε και όταν δεν φτάνει δώσε και ξένο σαν συμπλήρωμα και συνέχισε καιντονδικοναου δεν υπάρχει λόγος να τυραννιομαστε και να σκαμε γιατί θα μας κοπεί το γάλα εγώ δίνω ήδη για να συνηθίσει μετά που θα αρχίσω τη δουλειά. Και στη μικρή έδινα τους πρώτους 10 μήνες που δούλευα. Μετά το έκοψε μόνη της και τους υπόλοιπους 12 θήλαζε αποκλειστικά δεν ήθελε να το δει το μπουκάλι. Τώρα δεν πίνει καθόλου γάλα

Ναι αύριο θα νοικιασω νοσοκομειακό! Ελπίζω να βοηθήσει! Πάλι καλά το μωρό πήρε αμέσως το μπιμπερό! Κορίτσια έδωσα και πιπίλα γιατί αυτή συνεχώς ψάχνει στήθος να πιπιλισει ( έτσι κοιμόταν τόσο καιρό με πιπιλουσε μετά το φαΐ) ! Τώρα όταν ψάχνει της δίνω λίγο πιπίλα αποκοιμιεται κ την παίρνω! Ξέρω λένε πριν τις 40 μέρες δεν είναι καλό να δίνεις αλλά δεν μπορώ να τη βλέπω να τυραννιέται και να τρώει τα χέρια της κ τη σαλιαρα της!!!

1 hour ago, Ntina Ntinaki είπε:

Ουαου αντλείς κάθε φορά 100μλ; Εγώ με το ζόρι να βγάλω περίπου 60.. αντλώ μια-δυο φορές τη μέρα όμως. Την ποσότητα που της δίνεις σου την πρότεινε ο παιδίατρος;

Περίπου 100 αντλώ ναι αλλά δε δίνω καθόλου στήθος κάνω μόνο άντληση από χθες κάθε 3-4 ώρες οποτε νιώθω γεμάτο το στήθος!! Όσο για την ποσότητα η μαία που ερχοταν κ με βοηθούσε με τον θηλασμό κ ζύγιζε τη μικρή μου πρότεινε 90 μλ με βάση το βάρος της , εγώ να σου πω την αλήθεια έχω 100 στο μπιμπερό κ την αφήνω να πιει όσο θέλει.. άλλες φορές πίνει 80 άλλες 70 κ άλλες κ τα 100!

ο παιδίατρος θα μας δει από βδομάδα που θα είμαστε 20-25 ημερών!! 

Όσο για τον παιδίατρο την πρώτη επισκεψη μας την έκανε στο σπίτι ενώ τώρα είπε να πάμε εμείς εκεί.. αλλά ρε κορίτσια με όλες αυτές τις ιώσεις φοβάμαι πολύ!!! Εσείς τι λέτε; Έρχεται στο σπίτι η και εσείς εκεί στο ιατρείο πάτε;

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Υπομονή και κουράγιο! Είναι πολύ δύσκολο ποσο μάλλον κ με αλλά παιδιά !

εγω βγάζω και της δίνω σε κάθε γεύμα 100μλ.. είναι 16 ημερών.. ειπα άμα κακια φορά θέλει κ άλλο κ δεν έχω δικό μου θα της δώσω και συμπλήρωμα δε θα σκάσω! Ήδη έσκασα αρκετά! Όσο για τις θηλές τις φροντίζω βάζω κρεμες κ λαδακια συνεχώς κ είχα πει άμα στρώσουν θα δώσω στήθος αλλά έχω πάθει φοβία κ άρνηση.. έχω στο μυαλό μου ότι με τον θηλασμό υποφέρω κ ότι άμα ξανά δώσω θα με τραυματίσει πάλι.. οποτε ίσως συνεχίσω με το θηλαστρο κ όσο πάει..

Μπράβο σου που τα κατάφερες τόσο καιρό!!! Ηλεκτρικό έχω της medela αλλά σκέφτομαι να νοικιασω νοσοκομειακό γιατι δίνω όλα τα γεύματα με το θηλαστρο οποτε ίσως είναι πιο βοηθητικό και αποτελεσματικό.. θα το δοκιμάσω έτσι και όσο πάει..

Επίσης κορίτσια το μωράκι έχει να κάνει κακά από την Τρίτη το βράδυ.. ο παιδίατρος είχε πει ότι είναι φυσιολογικό μπορεο να κάνει κάθε μέρα μπορεί να κάνει να ενεργηθεί κ πολλές μέρες.. είμαστε με αποκλειστικό θηλασμό αλλά χθες της έδωσα κ 30μλ ξένο.. πίστεψα ότι επειδή πήρε ξένο θα έκανε σίγουρα αλλά ακόμα τίποτα..

αυτο σημαίνει ότι είναι δυσκοιλια λέτε;

Το ξένο έχει σίδηρο και τα κάνει δυσκοίλια

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια σαν σήμερα πριν 4 εβδομάδες ήρθε η μπεμπούλα μου στην ζωή !!!!! :wub::wub::wub:

Καλημερα καλο μηνα. Βρε πως περναει ετσι ο καιρος. Πως ειναι τα βραδια σας? Εμεις ευτυχως δεν ξυπναει η μικρη καθολου οποτε ειμαστε οκ. Ο μπεμπης μας τα χαλαει λιγο χθες ολη μερα κοιμοταν πανω μου και μολις τον αφηνα σε 5 λεπτα ξυπνουσε. Μας βγηκε αγκαλιτσας

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, katerina04 είπε:

Καλημερα καλο μηνα. Βρε πως περναει ετσι ο καιρος. Πως ειναι τα βραδια σας? Εμεις ευτυχως δεν ξυπναει η μικρη καθολου οποτε ειμαστε οκ. Ο μπεμπης μας τα χαλαει λιγο χθες ολη μερα κοιμοταν πανω μου και μολις τον αφηνα σε 5 λεπτα ξυπνουσε. Μας βγηκε αγκαλιτσας

Ψιλοκαλά το θέμα είναι ότι εγώ όσο περνάει ο καιρός γίνομαι άλλος άνθρωπος και αυτό το βλέπω και στα παιδιά ότι όσο είμαι γαλήνια και χαρούμενη είναι κι αυτά συνεργάσιμα η μικρή το βράδυ ξυπνάει 2 φορές και μετά στις 5,30-6 το πρωί έβαλε και 225γρ αυτή την εβδομάδα νομίζω με το νέο γάλα θα πάρει κι άλλο μπρος. :) Στον μπέμπη δίνε του πιπίλα. Αμέσως μόλις ρευτεί. 

 

Όλη μέρα έχω μουσική σπίτι :)

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Θα εσκαγα αν δρν εψαχνα αυτα τα κοχυλια θηλασμου. Μου κινησες την περιεργια! Τελικα το θηλαστρο μου εχει κοχύλια και θα τα δοκιμασω. Οχι οτι ποναω αλλα επειδη χρησιμοποιω τα επιθεματα και λιγο μου μυριζουν. Το γαλα που σταζει μεσα το πεταω ετσι?

Ναι το πετας.. Λένε ότι μπορείς να το μαζεύεις αλλά εγώ δεν το διακινδυνεύω.. Το μητρικό γάλα σε θερμοκρασία δωματίου διατηρείται 3-4 ωρες αλλά δεν ξέρεις καμια φορά.. Επιθέματα δεν βάζω καθόλου γιατί η παιδίατρος λέει ότι μαζεύουν μικρόβια 

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε? Τι ωραίος καιρός. Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμείς έχουμε ήλιο σήμερα. Θέλω τόσο πολύ να πάω μια βόλτα. Ανυπομονώ να έρθει ο Μάρτιος να βγάλω το μπεμπουλη. Για πείτε μου εσείς με αγορακια. Τι γίνεται με αυτή την τσουτσου όλη μέρα ή κατουράει εμένα ή πάνω του. Χθες μέχρι το κεφάλι του έφτασε και έγινε χάλια. Πόσο γρήγορα να τον αλλάζω πια? Ήδη του έβαλα το 2 στην πάνα αλλά και πάλι βρέχεται.

  • Χαχα 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε? Τι ωραίος καιρός. Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμείς έχουμε ήλιο σήμερα. Θέλω τόσο πολύ να πάω μια βόλτα. Ανυπομονώ να έρθει ο Μάρτιος να βγάλω το μπεμπουλη. Για πείτε μου εσείς με αγορακια. Τι γίνεται με αυτή την τσουτσου όλη μέρα ή κατουράει εμένα ή πάνω του. Χθες μέχρι το κεφάλι του έφτασε και έγινε χάλια. Πόσο γρήγορα να τον αλλάζω πια? Ήδη του έβαλα το 2 στην πάνα αλλά και πάλι βρέχεται.

Είναι άτιμα στο άλλαγμα τα αγοράκια. Με έχουν προετοιμάσει και εμένα για τέτοια ατυχήματα. Προς το παρόν ξέρω να στα πω μόνο προφορικά, από εβδομάδα και στην πράξη. Το πουλάκι όταν κλείνεις την πάνα να κοιτάει προς τα κάτω....και όταν την ανοίγεις επειδή τους φεύγουν (από τη χαρά τους;;;) βάζεις πάνω στο πουλακι ένα μωρομάντηλο για να μην κάνει τη μάνικα της πυροσβεστικής. :D

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , katerina04 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε? Τι ωραίος καιρός. Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμείς έχουμε ήλιο σήμερα. Θέλω τόσο πολύ να πάω μια βόλτα. Ανυπομονώ να έρθει ο Μάρτιος να βγάλω το μπεμπουλη. Για πείτε μου εσείς με αγορακια. Τι γίνεται με αυτή την τσουτσου όλη μέρα ή κατουράει εμένα ή πάνω του. Χθες μέχρι το κεφάλι του έφτασε και έγινε χάλια. Πόσο γρήγορα να τον αλλάζω πια? Ήδη του έβαλα το 2 στην πάνα αλλά και πάλι βρέχεται.

Αααα εγώ έχω βρει κόλπο.. Όταν ανοίγω την πάνα βάζω γύρω από το πουλάκι του ένα πανάκι πετσέτε  και το καλυπτω ελαφρά.. Βέβαια πλενω συνέχεια πανάκια αλλά χίλιες φορές αυτό πάρα 50 φορμακια την ημερα άλλαγμα.. Πόσα κιλά είναι ο μικρούλης σου που του έβαλες το 2;;babylino ή pampers.. Εγω έβαλα το 2(4-8kg) γιατί το 1 στα pampers δείχνουν να τον στενεύουν αλλά μου φαίνονται μεγάλα.. Ειδα στο ίντερνετ όμως ότι υπάρχει 2 (3-6kg)..εσυ ποιο χρησιμοποιείς;; 

  • Ευχαριστώ 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...