Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια...

Φφφφφ.....έχω πρόβλημα! Ο μικρός μου ψιλο-καθεται στην αγκαλιά της γιαγιάς της θείας της νονάς, αλλά μετά απο λίγο θέλει εμένα η τον μπαμπά του. Χθες χρειάστηκε να λείψω για λίγο και χάλασε τον κόσμο. Τις τελευταίες δυο μέρες όταν τον "πιάσει" δεν θέλει ούτε τον μπαμπά του κλαίει σπαρακτικά και ηρεμεί μόνο στην αγκαλιά μου. Το πρόβλημα είναι ότι σε λίγες μερες θα χρειαστεί να επιστρέψω στην δουλειά τι θα κάνω τότε? Δεν δέχεται μπουκάλι, θέλει συνεχώς εμένα και ειλικρινά δεν ξέρω πως θα βγεί έχω αγχωθει πολύ... Τι κάνω λάθος? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Blue-entry είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...

Φφφφφ.....έχω πρόβλημα! Ο μικρός μου ψιλο-καθεται στην αγκαλιά της γιαγιάς της θείας της νονάς, αλλά μετά απο λίγο θέλει εμένα η τον μπαμπά του. Χθες χρειάστηκε να λείψω για λίγο και χάλασε τον κόσμο. Τις τελευταίες δυο μέρες όταν τον "πιάσει" δεν θέλει ούτε τον μπαμπά του κλαίει σπαρακτικά και ηρεμεί μόνο στην αγκαλιά μου. Το πρόβλημα είναι ότι σε λίγες μερες θα χρειαστεί να επιστρέψω στην δουλειά τι θα κάνω τότε? Δεν δέχεται μπουκάλι, θέλει συνεχώς εμένα και ειλικρινά δεν ξέρω πως θα βγεί έχω αγχωθει πολύ... Τι κάνω λάθος? 

Άσε....τα ίδια και εμείς. Και έχω το ίδιο άγχος με τη δουλειά. Εμένα δεν κάθεται σε κανένα εκτός από μαμά μπαμπά. Προσπαθώ να τους βλέπει κάθε μέρα να του συνηθίσει και να τον κρατάνε λίγο. Τον παίρνω πριν κλάψει. Δεν ξέρω πώς θα πάει... Χθες ήρθαν αυτοί σπίτι μας και τους κοιτούσε με απορία...στην αρχή τους γελούσε και μόλις τον σήκωσαν κλάμα.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Blue-entry είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...

Φφφφφ.....έχω πρόβλημα! Ο μικρός μου ψιλο-καθεται στην αγκαλιά της γιαγιάς της θείας της νονάς, αλλά μετά απο λίγο θέλει εμένα η τον μπαμπά του. Χθες χρειάστηκε να λείψω για λίγο και χάλασε τον κόσμο. Τις τελευταίες δυο μέρες όταν τον "πιάσει" δεν θέλει ούτε τον μπαμπά του κλαίει σπαρακτικά και ηρεμεί μόνο στην αγκαλιά μου. Το πρόβλημα είναι ότι σε λίγες μερες θα χρειαστεί να επιστρέψω στην δουλειά τι θα κάνω τότε? Δεν δέχεται μπουκάλι, θέλει συνεχώς εμένα και ειλικρινά δεν ξέρω πως θα βγεί έχω αγχωθει πολύ... Τι κάνω λάθος? 

Τι λάθος να κάνεις όλα έτσι είναι. Εγώ ξεκινησα δουλειά και δεν κάθεται με τίποτα ούτε τρώει ιδιαίτερα. Προχθές με το ζόρι 120ml οχι μαζί σε 3 φορές 60 30 30 ίσα ίσα να ηρεμεί αλλα 6 ώρες έλειπα. Δεν έφαγε σχεδόν καθόλου. Η μαμά μου τα παίξε. Θα συνηθίσουν που θα πάει θα τον βρουν το ρυθμό τους. Θα αρχίσουν και το φαι και δε θα θέλουν γαλα όταν λείπουμε. Στη δουλειά πρέπει να πάμε. Αλλά με άγχος και τύψεις θυμάμαι και από τη μικρή μου. Βέβαια αυτή το μπουκάλι το λάτρευε αυτός από την αρχή δεν το θέλει. 

Just now, Ele@n είπε:

Άσε....τα ίδια και εμείς. Και έχω το ίδιο άγχος με τη δουλειά. Εμένα δεν κάθεται σε κανένα εκτός από μαμά μπαμπά. Προσπαθώ να τους βλέπει κάθε μέρα να του συνηθίσει και να τον κρατάνε λίγο. Τον παίρνω πριν κλάψει. Δεν ξέρω πώς θα πάει... Χθες ήρθαν αυτοί σπίτι μας και τους κοιτούσε με απορία...στην αρχή τους γελούσε και μόλις τον σήκωσαν κλάμα.

Κάπως έτσι κι εμείς. Μας έφαγε η καραντίνα εμένα μια χαρά καθόταν πριν


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια έχω πλακωθεί στα cheesecake από την εξάντληση. Δεν βαριέσαι δεν γίνεται να λοιμοκτονώ κιόλας. 

@Blue-entry θα δίνεις πιπίλα όσο είναι στο βυζι θα βγάζεις βυζι εκείνη την ώρα θα βάζεις την πιπίλα και ξανά και ξανά δεν έτυχε να αφήσω μέχρι τώρα το μωρό αλλά όταν θήλαζα τα άλλα παιδιά και ήθελα να πάρουν πιπίλα έτσι έκανα.

Φέτος την θάλασσα θα την δω μόνο στα βιντεάκια... 

Με τι φρούτο ξεκινάμε πρώτα ρε κορίτσια με μπανάνα; Ούτε που θυμάμαι... 

@Καντι δεν έχω προλάβει να σε διαβάσω αλλά να ξέρεις σε έχω στο μυαλό μου σε γλυκοφιλώ

Μαύρισμα έχω κάνει πάντως με τις δουλειές :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Άσε....τα ίδια και εμείς. Και έχω το ίδιο άγχος με τη δουλειά. Εμένα δεν κάθεται σε κανένα εκτός από μαμά μπαμπά. Προσπαθώ να τους βλέπει κάθε μέρα να του συνηθίσει και να τον κρατάνε λίγο. Τον παίρνω πριν κλάψει. Δεν ξέρω πώς θα πάει... Χθες ήρθαν αυτοί σπίτι μας και τους κοιτούσε με απορία...στην αρχή τους γελούσε και μόλις τον σήκωσαν κλάμα.

Με αρκετή προσπάθεια ίσως κατάφερνα εγώ με τον άντρα μου να κανονίσουμε διαφορετικές βάρδιες. Πρωί εγώ απόγευμα εκείνος...κάθεται με τον μπαμπά αλλά μόλις με αναζητήσει πρέπει να είμαι εκεί αλλιώς γίνεται χαλασμός κυρίου. Λένε ότι θα συνηθίσει αλλά δεν μπορώ να έχω στο μυαλό μου ότι κλαίει σπαρακτικά μία ώρα σερί... Αυτό έκανε προχθές. Έκλαιγε μία ώρα μέχρι που κουράστηκε από το κλάμα κ τον πήρε ο ύπνος κ μόλις ξύπνησε πάλι κλάμα μέχρι να με δει. 

@katerina04 μετά από συζητήσεις με φίλους που έχουν μωράκια σε κοντινή ηλικία με το μωρό μου σκέφτομαι ότι το λάθος που εκανα είναι ότι ενώ ήξερα ότι κάποια στιγμή θα γυρίσω στην δουλειά δεν προσπάθησα να του μάθω το μπιμπερο από πολύ μωρό γιατί φοβόμουν για σύγχιση. Ξεκίνησα τις προσπάθειες τριών μηνών πια κ ήταν αργά από ότι φαίνεται... Όταν λες δεν κάθεται έκλαιγε και εσένα έτσι υστερικά κ πολλή ώρα?

@boukitsa123ευχαριστω πολύ!!θα σε ακουσω και θα το προσπαθήσω μιας και σε θεωρώ βετεράνο με τρία παιδιά και ελπίζω να τα καταφέρουμε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Blue-entry είπε:

Με αρκετή προσπάθεια ίσως κατάφερνα εγώ με τον άντρα μου να κανονίσουμε διαφορετικές βάρδιες. Πρωί εγώ απόγευμα εκείνος...κάθεται με τον μπαμπά αλλά μόλις με αναζητήσει πρέπει να είμαι εκεί αλλιώς γίνεται χαλασμός κυρίου. Λένε ότι θα συνηθίσει αλλά δεν μπορώ να έχω στο μυαλό μου ότι κλαίει σπαρακτικά μία ώρα σερί... Αυτό έκανε προχθές. Έκλαιγε μία ώρα μέχρι που κουράστηκε από το κλάμα κ τον πήρε ο ύπνος κ μόλις ξύπνησε πάλι κλάμα μέχρι να με δει. 

@katerina04 μετά από συζητήσεις με φίλους που έχουν μωράκια σε κοντινή ηλικία με το μωρό μου σκέφτομαι ότι το λάθος που εκανα είναι ότι ενώ ήξερα ότι κάποια στιγμή θα γυρίσω στην δουλειά δεν προσπάθησα να του μάθω το μπιμπερο από πολύ μωρό γιατί φοβόμουν για σύγχιση. Ξεκίνησα τις προσπάθειες τριών μηνών πια κ ήταν αργά από ότι φαίνεται... Όταν λες δεν κάθεται έκλαιγε και εσένα έτσι υστερικά κ πολλή ώρα?

@boukitsa123ευχαριστω πολύ!!θα σε ακουσω και θα το προσπαθήσω μιας και σε θεωρώ βετεράνο με τρία παιδιά και ελπίζω να τα καταφέρουμε! 

Αχ μωρέ μόνο βετεράνος δεν νιώθω σε ευχαριστώ πάντως στο 1ο παιδί τα έκανα κι εγώ όλα λάθος τώρα στο 3ο ισιώσε το πράγμα (λέμε τώρα :tongue:


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Blue-entry είπε:

Με αρκετή προσπάθεια ίσως κατάφερνα εγώ με τον άντρα μου να κανονίσουμε διαφορετικές βάρδιες. Πρωί εγώ απόγευμα εκείνος...κάθεται με τον μπαμπά αλλά μόλις με αναζητήσει πρέπει να είμαι εκεί αλλιώς γίνεται χαλασμός κυρίου. Λένε ότι θα συνηθίσει αλλά δεν μπορώ να έχω στο μυαλό μου ότι κλαίει σπαρακτικά μία ώρα σερί... Αυτό έκανε προχθές. Έκλαιγε μία ώρα μέχρι που κουράστηκε από το κλάμα κ τον πήρε ο ύπνος κ μόλις ξύπνησε πάλι κλάμα μέχρι να με δει. 

@katerina04 μετά από συζητήσεις με φίλους που έχουν μωράκια σε κοντινή ηλικία με το μωρό μου σκέφτομαι ότι το λάθος που εκανα είναι ότι ενώ ήξερα ότι κάποια στιγμή θα γυρίσω στην δουλειά δεν προσπάθησα να του μάθω το μπιμπερο από πολύ μωρό γιατί φοβόμουν για σύγχιση. Ξεκίνησα τις προσπάθειες τριών μηνών πια κ ήταν αργά από ότι φαίνεται... Όταν λες δεν κάθεται έκλαιγε και εσένα έτσι υστερικά κ πολλή ώρα?

@boukitsa123ευχαριστω πολύ!!θα σε ακουσω και θα το προσπαθήσω μιας και σε θεωρώ βετεράνο με τρία παιδιά και ελπίζω να τα καταφέρουμε! 

Ναι τις δυο πρωτες μερες ετσι εκλαιγε αλλα χθες που ηταν η τεταρτη μερα ηταν καλος. Εγω του δινω μπουκαλι απο τη μερα που γεννηθηκε και παλι δεν το θελει ιδιαιτερα. Ειναι θεμα παιδιου. Οταν πεινασει θα το πιει θα ειναι δυσκολα στην αρχη αλλα θα μαθει

13 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Γειά σας κορίτσια έχω πλακωθεί στα cheesecake από την εξάντληση. Δεν βαριέσαι δεν γίνεται να λοιμοκτονώ κιόλας. 

@Blue-entry θα δίνεις πιπίλα όσο είναι στο βυζι θα βγάζεις βυζι εκείνη την ώρα θα βάζεις την πιπίλα και ξανά και ξανά δεν έτυχε να αφήσω μέχρι τώρα το μωρό αλλά όταν θήλαζα τα άλλα παιδιά και ήθελα να πάρουν πιπίλα έτσι έκανα.

Φέτος την θάλασσα θα την δω μόνο στα βιντεάκια... 

Με τι φρούτο ξεκινάμε πρώτα ρε κορίτσια με μπανάνα; Ούτε που θυμάμαι... 

@Καντι δεν έχω προλάβει να σε διαβάσω αλλά να ξέρεις σε έχω στο μυαλό μου σε γλυκοφιλώ

Μαύρισμα έχω κάνει πάντως με τις δουλειές :mrgreen:

Ναι με μπανανα. Ποτε ξεκινατε?

 

  • Λυπημένη/-ος 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Ναι τις δυο πρωτες μερες ετσι εκλαιγε αλλα χθες που ηταν η τεταρτη μερα ηταν καλος. Εγω του δινω μπουκαλι απο τη μερα που γεννηθηκε και παλι δεν το θελει ιδιαιτερα. Ειναι θεμα παιδιου. Οταν πεινασει θα το πιει θα ειναι δυσκολα στην αρχη αλλα θα μαθει

Ναι με μπανανα. Ποτε ξεκινατε?

 

Καλόβολο το μωρό σου!!! Εμείς έχουμε φτάσει στις δεκαπέντε μέρες και ακόμα δεν έχει συνηθίσει. ΜΕγάλο πρόβλημα αυτό τελικά. Σου δένει τα χέρια. Με έπιασε πονόδοντος και πρέπει να τα στοιχίσω για να μπορέσω να πάω στον οδοντίατρο.:(....

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δοκιμασει την κρεμα ρυζαλευρο ολικης χωρις γαλα της frezylac;

Λεει να το φτιαχνεις με γαλα πληρες κ δεν καταλαβαινω τι εννοει... εγω ειχα σκοπο να το κανω με το δικο μου αλλα μετα ειδα οτι θελει κ 100μλ βραστο νερο οποτε οι ουσιες του μητρικου μαλλον θα καταστρεφονται. Αναφερει εναλλακτικα γαλα 2ης βρεφικης ηλικιας (εμεις ειμαστε στην 1η αφου ειναι 4ων) Με το γαλα σε σκονη που του δινω γινεται; ειναι γιωτης υποαλλεργικο (μηπως δεν ειναι πληρες;)

Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

Εχετε δοκιμασει την κρεμα ρυζαλευρο ολικης χωρις γαλα της frezylac;

Λεει να το φτιαχνεις με γαλα πληρες κ δεν καταλαβαινω τι εννοει... εγω ειχα σκοπο να το κανω με το δικο μου αλλα μετα ειδα οτι θελει κ 100μλ βραστο νερο οποτε οι ουσιες του μητρικου μαλλον θα καταστρεφονται. Αναφερει εναλλακτικα γαλα 2ης βρεφικης ηλικιας (εμεις ειμαστε στην 1η αφου ειναι 4ων) Με το γαλα σε σκονη που του δινω γινεται; ειναι γιωτης υποαλλεργικο (μηπως δεν ειναι πληρες;)

Ναι βάλε την σκόνη που του δίνεις. 

Κορίτσια εγώ έχω τον μικρό μου στο νοσοκομείο περιμένω να του κάνουν ράμματα στα 2 δάχτυλα του δεξιού χεριού. Του έπεσε τάβλα στο χέρι και σκίστηκαν τα 2 δάχτυλα. Είμαι σκατά αλλά αυτή τη στιγμή με νοιάζει ο μικρός μόνο. Το 1 από τα 2 δάχτυλα έσπασε και το κόκκαλο κιόλας. :(

  • Λυπημένη/-ος 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Ναι βάλε την σκόνη που του δίνεις. 

Κορίτσια εγώ έχω τον μικρό μου στο νοσοκομείο περιμένω να του κάνουν ράμματα στα 2 δάχτυλα του δεξιού χεριού. Του έπεσε τάβλα στο χέρι και σκίστηκαν τα 2 δάχτυλα. Είμαι σκατά αλλά αυτή τη στιγμή με νοιάζει ο μικρός μόνο. Το 1 από τα 2 δάχτυλα έσπασε και το κόκκαλο κιόλας. :(

Σε ευχαριστώ! 

Περαστικά του μικρού σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , charma91 είπε:

Σε ευχαριστώ! 

Περαστικά του μικρού σου!

Τπτ κορίτσι κι εγώ με το γάλα σε σκόνη της την έφτιαχνα αυτή της frezyderm άλλες φορές δεν έβαζα καν γάλα μόνο νεράκι σε ευχαριστώ για τα περαστικά 4 ράμματα του έκαναν τελικά. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλόβολο το μωρό σου!!! Εμείς έχουμε φτάσει στις δεκαπέντε μέρες και ακόμα δεν έχει συνηθίσει. ΜΕγάλο πρόβλημα αυτό τελικά. Σου δένει τα χέρια. Με έπιασε πονόδοντος και πρέπει να τα στοιχίσω για να μπορέσω να πάω στον οδοντίατρο.:(....

Ναι μωρε ο γλυκός μου αρχιζει να συνηθίζει. Αυτές τις μέρες βέβαια τον είχε η αδερφή μου οι γιαγιάδες τα παίζουν και αγχώνονται σίγουρα αυτό βγαίνει και στο μωρό. Ενώ η αδερφή μου με τον άντρα μου  τον κατάφεραν καλύτερα. Ακόμη και την άλλη την τσουπρα καταφέρνει. Αλλά δουλεύει και αυτή και δεν μπορεί πάντα.

Μη μου θυμίζεις τον οδοντίατρο. Πρέπει να πάω κι εγώ έχω αρκετά και θέλω και αρκετά €. Άστο πονεμένη ιστορία.

13 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Ναι βάλε την σκόνη που του δίνεις. 

Κορίτσια εγώ έχω τον μικρό μου στο νοσοκομείο περιμένω να του κάνουν ράμματα στα 2 δάχτυλα του δεξιού χεριού. Του έπεσε τάβλα στο χέρι και σκίστηκαν τα 2 δάχτυλα. Είμαι σκατά αλλά αυτή τη στιγμή με νοιάζει ο μικρός μόνο. Το 1 από τα 2 δάχτυλα έσπασε και το κόκκαλο κιόλας. :(

Αχ ο καημενουλης περαστικα σας. Ψυχούλα μου

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Τπτ κορίτσι κι εγώ με το γάλα σε σκόνη της την έφτιαχνα αυτή της frezyderm άλλες φορές δεν έβαζα καν γάλα μόνο νεράκι σε ευχαριστώ για τα περαστικά 4 ράμματα του έκαναν τελικά. 

Καλή ανάρρωση στον μικρούλη! Εκλαιγε πολύ;

(Χρειαζομαι το γαλά για τις εξτρα θερμιδες... τσιλιμπήθρας αφού)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Ναι βάλε την σκόνη που του δίνεις. 

Κορίτσια εγώ έχω τον μικρό μου στο νοσοκομείο περιμένω να του κάνουν ράμματα στα 2 δάχτυλα του δεξιού χεριού. Του έπεσε τάβλα στο χέρι και σκίστηκαν τα 2 δάχτυλα. Είμαι σκατά αλλά αυτή τη στιγμή με νοιάζει ο μικρός μόνο. Το 1 από τα 2 δάχτυλα έσπασε και το κόκκαλο κιόλας. :(

Περαστικά στον μικρούλη σου!! Πως είναι σήμερα ;;

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...