Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

με πολυ κοπο κ αυπνια 15 μερες....ομως τα καταφέραμε κ πλεον έχει 2 μηνες ετσι.......ειναι ομως κ στα παιδια...αλλα μπορούν αλλα οχι..πχ ρης κουμπαρας μ απέναντι το μικρο ειναι  15 μηνων κ ξυπναει ακομα νυχτα για να φαει...δεν μπορεσε να τον αλλάξει ποτε οσο κ αν προσπθησε...

εσείς πως τα πατε????

Τι έκανες δηλαδή και κοιμάται τόσο; Εμείς φτάνουμε βαριά 3.5ώρες φαγητού.. αρα λιγότερος ύπνος.. το βραδυ ξυπνάει τρώει κ κοιμάται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alexandrath είπε:

Τι έκανες δηλαδή και κοιμάται τόσο; Εμείς φτάνουμε βαριά 3.5ώρες φαγητού.. αρα λιγότερος ύπνος.. το βραδυ ξυπνάει τρώει κ κοιμάται

ξεκινησα να δινω περισσοτερο γευμα πριν το βραδινο υπνο....πχ επινε 120 εγω εδινα 130 κ ανέβαινα καθε 5 μερες...οταν ξυπνούσε την απασχολούσα με πιπιλα κ απορροφητηρα κ κοιμοταν ενα μισαωτο παραπανω....σηκωνόταν έδινα φαι αλλα οχι πολύ...ισα να ξεγελαστει οπως ηταν κοιμισμένη κ την ξαναεβαζα για υπνο....

την επομενη μερα ξανα τα ιδια κ το μισάωρο γινοταν 1 κτλ κτλ κτλ...

καπως ετσι τα κατάφερα....

βεβαια ειχαμε κλαμα πολύ τσιριδες πείνας  πολλες( δεν την αφησα ποτε ομως σε σημειο να λυσαξξει που λένε) κουνημα πολύ επισης βολτες στο σαλόνι να την απασχολώ  κτλ.

κ ετσι έμαθε κ σ λεει ας κοιμηθω καλητερα γιατι η τρελη 

η μανα μ δεν θα μ δωσει να φαω κ θα τσιροζω τζάμπα  η καημενη..μαχχαχαχαχαχχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ξεκινησα να δινω περισσοτερο γευμα πριν το βραδινο υπνο....πχ επινε 120 εγω εδινα 130 κ ανέβαινα καθε 5 μερες...οταν ξυπνούσε την απασχολούσα με πιπιλα κ απορροφητηρα κ κοιμοταν ενα μισαωτο παραπανω....σηκωνόταν έδινα φαι αλλα οχι πολύ...ισα να ξεγελαστει οπως ηταν κοιμισμένη κ την ξαναεβαζα για υπνο....

την επομενη μερα ξανα τα ιδια κ το μισάωρο γινοταν 1 κτλ κτλ κτλ...

καπως ετσι τα κατάφερα....

βεβαια ειχαμε κλαμα πολύ τσιριδες πείνας  πολλες( δεν την αφησα ποτε ομως σε σημειο να λυσαξξει που λένε) κουνημα πολύ επισης βολτες στο σαλόνι να την απασχολώ  κτλ.

κ ετσι έμαθε κ σ λεει ας κοιμηθω καλητερα γιατι η τρελη 

η μανα μ δεν θα μ δωσει να φαω κ θα τσιροζω τζάμπα  η καημενη..μαχχαχαχαχαχχα

Μπράβο σου!! Μακάρι να τα καταφέρουμε σύντομα και εμείς!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Unborn91 είπε:

Κοριτσια καλημερα, θα ηθελα να μου πειτε ποσο αφηνετε να κοιμούνται τα μικρα σας την νυχτα. Τα ξυπνατε στο 3ωρο? Η αφηνετε μονα να ξυπνησουν? Οι αποψεις παιδιατρων διιστανται... αλλος λεει σρο 3ωρο η 4ωρο ξυπνας.. αλλοι λενε δεν ξυπνας ποτε το μωρο οταν κοιμαται το βραδυ

Εμένα η μπεμπα γεννήθηκε πρόωρα στις 33 εβδομάδες 2270...Μετά από 20 μέρες που την πήραμε σπίτι μου είπε η παιδίατρος στη μενν να μην την ξυπνήσω ποτέ,  μόνο αν περάσουν 4 ώρες....Πριν το 4ωρο όμως όχι....Ποτέ δεν την ξύπνησε γιατί ξυπνούσε μόνη της στο 3ωρο....Εγώ είμαι της άποψης εφόσον παίρνει βάρος και τα κιλά του είναι μια χαρά να μην ξυπνάς το μωρό γιατί δεν θα τρώει με όρεξη...θα τρώει λίγο και μετά θα κοιμάται γιατί θα του λείπει ύπνος...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο το πόσες ώρες ξυπνάνε.. που τα κοιμούνται τα μικρά σας; Εμένα είτε στο ρηλαξ είτε στο καρότσι.. στην κούνια όχι τόσο.. ίσως την νιώθει μεγάλη.. και σίγουρα φασκιωμένος κοιμάται πολυ καλύτερα ( δεν ξυπνάει απο τα χέρια του)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alexandrath είπε:

Πέρα απο το πόσες ώρες ξυπνάνε.. που τα κοιμούνται τα μικρά σας; Εμένα είτε στο ρηλαξ είτε στο καρότσι.. στην κούνια όχι τόσο.. ίσως την νιώθει μεγάλη.. και σίγουρα φασκιωμένος κοιμάται πολυ καλύτερα ( δεν ξυπνάει απο τα χέρια του)

Τι μερα στο καροτσι και τι νιχτα μαζι μου στον καναπε γιατι θιλαζω ξαπλωμενι.Σπανια στο λικνο.Οταν εχει πονακια τον φασκιωνω γιατι ειναι πιο ιρεμος ετσι.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Πέρα απο το πόσες ώρες ξυπνάνε.. που τα κοιμούνται τα μικρά σας; Εμένα είτε στο ρηλαξ είτε στο καρότσι.. στην κούνια όχι τόσο.. ίσως την νιώθει μεγάλη.. και σίγουρα φασκιωμένος κοιμάται πολυ καλύτερα ( δεν ξυπνάει απο τα χέρια του)

Εμένα δυστυχώς δεν κοιμάται στην κούνια....Ακόμα στην καλαθουνα...Τώρα όμως κάνει φοβερή ζέστη και θέλω να την μάθω να κοιμάται Κούνια...Μόλις γυρίσουμε σπίτι μας θα το προσπαθήσω...Τώρα είμαστε στη μαμά μου στο χωριό.. θυμάμαι όμως με το που την έβαζα κούνια πεταγοταν και ξυπνούσε...Τώρα στην καλαθουνα την βάζω και την κουνάω μόνιμα,  μόλις σταματήσω να κουνάω ξυπνάει...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzoukos είπε:

Κοριτσια μετα απο ποσες μερες σας μπηκαν τα 1000€;;;;

Εγώ γέννησα 9/5, 11/5 η κλινική είχε κάνει ήδη την αίτηση έκανα υποβολή εγώ την ίδια μέρα και μπήκαν 30/6.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alexandrath είπε:

Εγώ γέννησα 9/5, 11/5 η κλινική είχε κάνει ήδη την αίτηση έκανα υποβολή εγώ την ίδια μέρα και μπήκαν 30/6.. 

Εγω γεννησα 29/5, εκανα αιτηση 01/6 αλλα δεν μπηκαν. Ειναι νωρις λες; Εκανες κατι ιδιαιτερο; Τι εννοεις η κλινικη εκανε αιτηση;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzoukos είπε:

Εγω γεννησα 29/5, εκανα αιτηση 01/6 αλλα δεν μπηκαν. Ειναι νωρις λες; Εκανες κατι ιδιαιτερο; Τι εννοεις η κλινικη εκανε αιτηση;;;

Μπαίνουν τον επόμενο μήνα από την οριστικοποίηση της αίτησης...αν οριστικοποιησες την αίτηση 1/6  θα σου μπουν τέλος Ιουλίου..δες όμως να σου έχει έρθει μνμ ότι εγκριθηκε η αίτηση. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Μπαίνουν τον επόμενο μήνα από την οριστικοποίηση της αίτησης...αν οριστικοποιησες την αίτηση 1/6  θα σου μπουν τέλος Ιουλίου..δες όμως να σου έχει έρθει μνμ ότι εγκριθηκε η αίτηση. 

Μου ηρθε μνμ και email οτι εγκριθηκε αλλα αν λες για τελος Ιουλιου αδθκα περιμενω...χαχαχαχαχα!!!!

Τι κανει το μπεμπακι σου;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzoukos είπε:

Μου ηρθε μνμ και email οτι εγκριθηκε αλλα αν λες για τελος Ιουλιου αδθκα περιμενω...χαχαχαχαχα!!!!

Τι κανει το μπεμπακι σου;;;

Ναι μάλλον τέλος Ιουλίου θα σου μπούνε. Υπομονή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...