Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια μου και εγώ πήγα γιατρό όλα καλά τα μπεμπέκια μας..Κ εγώ Νανσουλινι μου σε 3 βδομάδες ντοπλερ κατευθείαν μου είπε.. και έχω κ εγώ αυτό το βουητό στο αυτί τι τι να'ναι αραγε;;; πολύ ενοχλητικό πάντως..

  • Μου αρέσει 2

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ έχω γιατρό πρωταπριλιά! Σαν ψέμμα δηλαδή χαχαχαχα. Θα μου γράψει και εξετάσεις. Ελπίζω να μην κλείσουν τα μικροβιολογικά εργαστήρια μέχρι τότε...ούτε εγώ κοιμάμαι πολύ καλά... ανάλογα...χθες είχα τυμπανισμο σε συνδιασμό με το μωρό ήταν χάλια. Σκληρή κοιλιά και μεγάλη δε μπορούσα να αλλάξω πλευρό... @Nansy29 το ενοχλητικό βουητό στο αυτί είναι αποτέλεσμα καταπόνησης αυχένος και πλάτης... Αυτά τα είχα και πριν την εγκυμοσύνη απλά τώρα προστέθηκε και ο ίλιγγος όταν αλλάζω απότομα πλευρό η γυρίζω το κεφάλι απότομα... Είναι πολύ ενοχλητικό το ξέρω προσπάθησε να βάζεις ζεστά επιθέματα σε αυχένα και ζεστό μπανάκι.κανουν δουλειά.

Just now, Φούφη είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου και εγώ πήγα γιατρό όλα καλά τα μπεμπέκια μας..Κ εγώ Νανσουλινι μου σε 3 βδομάδες ντοπλερ κατευθείαν μου είπε.. και έχω κ εγώ αυτό το βουητό στο αυτί τι τι να'ναι αραγε;;; πολύ ενοχλητικό πάντως..

Μην ανησυχείς Φούφη όλα αυτά προέρχονται από αυχένα και πλάτη... Μπορείτε να ρωτήσετε και τον γιατρό σας... Για να είστε σίγουρες. Εμένα πάντως και του άντρα μου από εκεί προέρχονται. Έχουμε τα θεματακια μας χαχαχαχα. Αυτά μας είπαν και ορθοπεδικός και ρευματολόγος. Περαστικά σας

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου και εγώ πήγα γιατρό όλα καλά τα μπεμπέκια μας..Κ εγώ Νανσουλινι μου σε 3 βδομάδες ντοπλερ κατευθείαν μου είπε.. και έχω κ εγώ αυτό το βουητό στο αυτί τι τι να'ναι αραγε;;; πολύ ενοχλητικό πάντως..

Εμβοες μου είπε ο ώρλ..Είναι μάλλον από την εγκυμοσύνη..μου το είπε και ο γυναικολογος.. συμβαίνει καμία φορα σε κάποιες..εμένα μου ξεκινήσε 2 μήνες πριν αλλά ήταν πιο ήπιο και όχι συνέχεια..Τώρα δεν με αφήνει καθόλου και είναι τόσο έντονο που δεν μπορώ να κοιμηθώ..Αλλά αν το έχετε κι εσείς τότε θα κάνομε όλες μαζί ύπομονη..

@Jerina θα δοκιμάσω και τα ζεστά επιθεματα..Καλό ακούγεται..σε ευχαριστώ!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Εμβοες μου είπε ο ώρλ..Είναι μάλλον από την εγκυμοσύνη..μου το είπε και ο γυναικολογος.. συμβαίνει καμία φορα σε κάποιες..εμένα μου ξεκινήσε 2 μήνες πριν αλλά ήταν πιο ήπιο και όχι συνέχεια..Τώρα δεν με αφήνει καθόλου και είναι τόσο έντονο που δεν μπορώ να κοιμηθώ..Αλλά αν το έχετε κι εσείς τότε θα κάνομε όλες μαζί ύπομονη..

@Jerina θα δοκιμάσω και τα ζεστά επιθεματα..Καλό ακούγεται..σε ευχαριστώ!

Καλησπέρα κορίτσια!!Νανσυ μου μην ανησυχείς το πέρασα κ εγώ.Μου κράτησε περίπου 15 μέρες κ είχα ανησυχήσει.Τα ίδια με σένα μου είπε κ εμένα ο γιατρός μου.Τελικα πέρασε κ για την ώρα δεν έχει εμφανιστεί πάλι...Είναι πολύ ενοχλητικό κ κουραστικό.Εγω το είχα μόνο στο αριστερό αυτί...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; Αύριο έχω κι εγώ γιατρό και θα πάω στο νοσοκομείο γιατί εκεί θα γεννήσω κιόλας. Ένα άγχος το έχω αλλά μου είπε ο γιατρός να μην ανησυχώ. Τι να πω..


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; Αύριο έχω κι εγώ γιατρό και θα πάω στο νοσοκομείο γιατί εκεί θα γεννήσω κιόλας. Ένα άγχος το έχω αλλά μου είπε ο γιατρός να μην ανησυχώ. Τι να πω..

Σε ποιο νοσοκομείο θα πας;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Σε ποιο νοσοκομείο θα πας;

Κρήτη στον Άγιο Νικόλαο..Είναι άψογο το Μαιευτικό μας εδώ αλλά όσο να ναι έχω φόβο.. 

Νιώθετε πίεση εσείς χαμηλά; όταν κάθομαι πολύ ώρα ή είμαι ξαπλωμένη έχω και λίγο πόνο.. κάποιες είναι νωρίς να νιώσετε ακόμη αλλά είμαι κοντά απ ότι βλέπω με κορίτσια.. 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Κρήτη στον Άγιο Νικόλαο..Είναι άψογο το Μαιευτικό μας εδώ αλλά όσο να ναι έχω φόβο.. 

Εντάξει βρε μην αγχώνεσαι.θα πας με μασκα γάντια αντισηπτικα και προσοχή και όλα μια χαρά.ξεχασα ότι είσαι Κρήτη.νομιζα εννοουσες σε κάποιο της Αθήνας για αυτο ρώτησα

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Νανσυ μου μην ανησυχείς το πέρασα κ εγώ.Μου κράτησε περίπου 15 μέρες κ είχα ανησυχήσει.Τα ίδια με σένα μου είπε κ εμένα ο γιατρός μου.Τελικα πέρασε κ για την ώρα δεν έχει εμφανιστεί πάλι...Είναι πολύ ενοχλητικό κ κουραστικό.Εγω το είχα μόνο στο αριστερό αυτί...

Έκανες κάτι και έφυγε η έφυγε από μόνο του;Εγώ το έχω μόνο στο δεξί..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; Αύριο έχω κι εγώ γιατρό και θα πάω στο νοσοκομείο γιατί εκεί θα γεννήσω κιόλας. Ένα άγχος το έχω αλλά μου είπε ο γιατρός να μην ανησυχώ. Τι να πω..

Γεια σου,κι εγω εχω αυριο γιατρο,ευτυχως στο ιατρειο.Μασκουλα και γαντακια κι ολα καλα.Τα παρω επιτελους χαρτι και για το 5μινο.Εμενα με ενοχλει οταν γυριζει πλαι και πανω.Με ποναν τα πλευρα μου.

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Νανσυ μου μην ανησυχείς το πέρασα κ εγώ.Μου κράτησε περίπου 15 μέρες κ είχα ανησυχήσει.Τα ίδια με σένα μου είπε κ εμένα ο γιατρός μου.Τελικα πέρασε κ για την ώρα δεν έχει εμφανιστεί πάλι...Είναι πολύ ενοχλητικό κ κουραστικό.Εγω το είχα μόνο στο αριστερό αυτί...

 

Just now, Nansy29 είπε:

Εντάξει βρε μην αγχώνεσαι.θα πας με μασκα γάντια αντισηπτικα και προσοχή και όλα μια χαρά.ξεχασα ότι είσαι Κρήτη.νομιζα εννοουσες σε κάποιο της Αθήνας για αυτο ρώτησα

Έκανες κάτι και έφυγε η έφυγε από μόνο του;Εγώ το έχω μόνο στο δεξί..

Κι εγω στο αριστερο,σαν να ακουγα τιν καρδια μου.Περασε μονο του,εχει λιγες μερες

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nansy29 είπε:

Εντάξει βρε μην αγχώνεσαι.θα πας με μασκα γάντια αντισηπτικα και προσοχή και όλα μια χαρά.ξεχασα ότι είσαι Κρήτη.νομιζα εννοουσες σε κάποιο της Αθήνας για αυτο ρώτησα

Έκανες κάτι και έφυγε η έφυγε από μόνο του;Εγώ το έχω μόνο στο δεξί..

Όχι δεν έκανα τίποτα πέρασε από μόνο του.Ρωτησα το γιατρό μου κ μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω κάτι θα περάσει κ όντως έτσι έγινε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Άννα.Κρήτη είπε:

Κρήτη στον Άγιο Νικόλαο..Είναι άψογο το Μαιευτικό μας εδώ αλλά όσο να ναι έχω φόβο.. 

Νιώθετε πίεση εσείς χαμηλά; όταν κάθομαι πολύ ώρα ή είμαι ξαπλωμένη έχω και λίγο πόνο.. κάποιες είναι νωρίς να νιώσετε ακόμη αλλά είμαι κοντά απ ότι βλέπω με κορίτσια.. 

Ναι κι εγώ νιώθω αυτή τη πίεση που λες ειδικά αν είμαι σε καθιστή στάση πολύ ώρα... δεν θα το έλεγα πόνο πιο πολύ ενόχληση! 
Εγω πηγα στο γιατρό μ σήμερα... η κλινική έχει πολύ αυστηρά μέτρα πια...ο γιατρός και οι μαίες εκεί έχουν πολύ αυστηρά μέτρα προστασίας... 

Απο τη μια χαίρομαι λέω παίρνει σωστά μέτρα ο κόσμος από την άλλη στεναχωριέμαι γτ δε θέλω να φέρουμε στο κόσμο τα μωράκια μας έτσι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Ναι κι εγώ νιώθω αυτή τη πίεση που λες ειδικά αν είμαι σε καθιστή στάση πολύ ώρα... δεν θα το έλεγα πόνο πιο πολύ ενόχληση! 
Εγω πηγα στο γιατρό μ σήμερα... η κλινική έχει πολύ αυστηρά μέτρα πια...ο γιατρός και οι μαίες εκεί έχουν πολύ αυστηρά μέτρα προστασίας... 

Απο τη μια χαίρομαι λέω παίρνει σωστά μέτρα ο κόσμος από την άλλη στεναχωριέμαι γτ δε θέλω να φέρουμε στο κόσμο τα μωράκια μας έτσι...

Αχ ναι .. Άντε να δούμε να περάσουν οι μερες! Έχουν βρεθεί πολλές έγκυες με κορωνοιο είδα στην τβ. Οι 2 έχουν ήδη γεννήσει. Η 1 κοπέλα μάλιστα ήταν 30η εβδομάδα. Οι άλλες 2 είναι προς το παρόν λέει σπίτι τους. Τι άγχος κι αυτό 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Άννα.Κρήτη είπε:

Αχ ναι .. Άντε να δούμε να περάσουν οι μερες! Έχουν βρεθεί πολλές έγκυες με κορωνοιο είδα στην τβ. Οι 2 έχουν ήδη γεννήσει. Η 1 κοπέλα μάλιστα ήταν 30η εβδομάδα. Οι άλλες 2 είναι προς το παρόν λέει σπίτι τους. Τι άγχος κι αυτό 

Λένε πως αν δεν έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα υγείας δεν θα πάθεις κάτι ούτε εσυ ούτε το μωρό αλλά και μόνο η ταλαιπωρία φτάνει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου. Μόλις γύρισα από το νοσοκομείο. Ευτυχώς όλα πεντακάθαρα μύριζε παντού χλωρίνη και οι καθαρίστριες οι κακομοιρες συνέχεια καθάριζαν! Το παιδάκι μου είναι 1457 κιλά. Κάθε φορά που πάω στον γιατρό ανεβάζω πίεση από το άγχος. Ενώ την μετράω στο σπιτι και έχω 108, 115, κλπ δεν πάει πάνω από 130..Και μου είπε ότι αν έχω πίεση δεν μπορώ να γεννήσω φυσιολογικά! Για πλακούντα δεν μου ανέφερε κάτι μάλλον εκεί έχει παραμείνει.. Επίσης τον ρώτησα για doppler και μου είπε δεν θα κάνουμε γιατί το παιδί αναπτύσσεται σωστά. 

  • Μου αρέσει 4

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...