Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες μια μια ξεχωριστά για τις ευχές σας! Εύχομαι με το καλό και τα υπόλοιπα κορίτσια που περιμένουν τα θαύματα τους! ❤️ 

On 19/6/2020 at 12:04 ΠΜ, Melody90 είπε:

Κορίτσια γέννησαμε σήμερα!!!!

Ένα αγόρι 3880γρ 55εκ.

Όλα πήγαν τέλεια σηκώθηκα περπάτησα κ όλας... πολύ φαγούρα στη μύτη αλλά ζητάω συνέχεια φάρμακο κ παυσίπονα εννοείται! 

Εδώ στην κλινική όλα καλά!

Να σου ζήσει κορίτσι μου το παλικάρι σου! Με το καλό να πάτε σπίτι σας! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου γέννησα κι εγώ την Κυριακή 14.06 το αγοράκι μου με καισαρική κ ολική αναισθησία στο Ιπποκράτειο. Όλα πήγαν πολύ καλά, 3530 ο μπέμπης. Ήμουν λίγο δύσκολα μετεγχειρητικα αλλά έχω αρχίσει κ επανέρχομαι. Εύχομαι με το καλό και στις υπόλοιπες μανουλες της ομάδας μας :-)

  • Μου αρέσει 8

m8pQp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ 13-5-20

NANSY29 ♡ΠΗΤ: 15 -6-20 ΓΕΝΗΣΑΜΕ2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ 6-5-20

ZINA21  ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡

PLAYBANNY♡ΠΗΤ:26-6-20 ΑΓΟΡΙ&ΚΟΡΙΤΣΙ♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡3-6-20♡

KERMIT82 ♡ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

BUTERFLY19ΠΗΤ:  ;♡ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙΓΕΝΗΣΑΜΕ♡25-5-20♡

 

 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡29-5-20♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡31-5-20

DAISYZ♡ ΠΗΤ:8-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ΓΕΝΗΣΑΜΕ 7-4-20♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

KANGAN♡ΠΗΤ:  7-6-20♡ΑΓΟΡΆΚΙ ♡

BLONDE♡ΠΗΤ:23-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ 4-6-20

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡ΑΓΟΡΑΚΙΓΕΝΗΣΑΜΕ♡18-6-20♡

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ ♡15-5-29♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙΓΕΝΗΣΑΜΕ♡4-6-20♡

MARY_ K♡ ΠΗΤ:16-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

BOUBOU93♡ ΠΗΤ: 7-6-20 ♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡11-6-20

TONI@♡ ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡18-6-20♡

JERINA♡ ΠΗΤ:23-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡ 9-6-20

KLAIRI31♡ ΠΗΤ:24-06-20 ΑΓΟΡΑΚΙ♡ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡14-6-20

MPIMPIKOS ♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡

@Klairi31 να σου ζήσει καρδούλα μου καλότυχο και ευτυχισμένο το μπεμπάκι σας.♡

Γέμισε μπεμπεδόσκονη το σύμπαν...παναγιά μου να χαρώ εγώ μωρά, με το καλό και στα υπόλοιπα κοριτσούδια μας♡

  • Μου αρέσει 4

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ 13-5-20

NANSY29 ♡ΠΗΤ: 15 -6-20 ΓΕΝΗΣΑΜΕ2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ 6-5-20

ZINA21  ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡

PLAYBANNY♡ΠΗΤ:26-6-20 ΑΓΟΡΙ&ΚΟΡΙΤΣΙ♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡3-6-20♡

KERMIT82 ♡ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

BUTERFLY19ΠΗΤ:  ;♡ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙΓΕΝΗΣΑΜΕ♡25-5-20♡

 

 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡29-5-20♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡31-5-20

DAISYZ♡ ΠΗΤ:8-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ΓΕΝΗΣΑΜΕ 7-4-20♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

KANGAN♡ΠΗΤ:  7-6-20♡ΑΓΟΡΆΚΙ ♡

BLONDE♡ΠΗΤ:23-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ 4-6-20

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡ΑΓΟΡΑΚΙΓΕΝΗΣΑΜΕ♡18-6-20♡

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ ♡15-5-29♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙΓΕΝΗΣΑΜΕ♡4-6-20♡

MARY_ K♡ ΠΗΤ:16-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

BOUBOU93♡ ΠΗΤ: 7-6-20 ♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡11-6-20

TONI@♡ ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡18-6-20♡

JERINA♡ ΠΗΤ:23-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡ 9-6-20

KLAIRI31♡ ΠΗΤ:24-06-20 ΑΓΟΡΑΚΙ♡ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡14-6-20

MPIMPIKOS ♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡

@Klairi31 να σου ζήσει καρδούλα μου καλότυχο και ευτυχισμένο το μπεμπάκι σας.♡

Γέμισε μπεμπεδόσκονη το σύμπαν...παναγιά μου να χαρώ εγώ μωρά, με το καλό και στα υπόλοιπα κοριτσούδια μας♡

Σε ευχαριστώ πολύ διδυμομανουλα μου !!!!!γερά μπεμπακια σε όλες !!!!

  • Μου αρέσει 1

m8pQp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Boubou93 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα , έχω ένα θεματάκι με την Μπέμπα μήπως οι παλιές μανούλες έχετε καμία ιδέα !! Η μικρή μου 10 ημερών τώρα δεν μπορεί να ενεργηθεί δυσκολεύετε πολύ !!! Κάθε φορά που θέλει να κάνει κακακια κοκκινίζει ολόκληρη και σφίγγεται αλλά δεν κλαίει !!! Παίρνει και μητρικό και ξένο της Aptamil!!! Το ξένο μέχρι πριν λίγο καιρό της το έκανα με εμφιαλωμένο νερό τώρα το κάνω με νερό βρύσης αφού το βράσω πρώτα έτσι μου είπε η παιδίατρος !!! Πφφφ δεν ξέρω τι να κάνω !! Αααααα επίσης τα κακακια της είναι κανονικά !!!

Κορίτσια κ μένα είναι δυσκοιλια τα φασολάκια μου...Αν έχετε κάποια συμβουλή θα μας βοηθουσατε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Zina21 said:

Κορίτσια κ μένα είναι δυσκοιλια τα φασολάκια μου...Αν έχετε κάποια συμβουλή θα μας βοηθουσατε!

Εμεις έχουμε το ανάποδο προβλημα... Τα κάνουν 2-3 φορες την μέρα! Δεν είναι πολύ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Εμεις έχουμε το ανάποδο προβλημα... Τα κάνουν 2-3 φορες την μέρα! Δεν είναι πολύ?

Όχι.Εμενα ο μπέμπης τα έκανε ανα 3 με 4 ώρες την ημέρα.Τωρα έχει πάει στη μια φορά το 24ωρο...Η μπεμπα μου είναι πιο δύσκολη κ πιέζεται...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Όχι.Εμενα ο μπέμπης τα έκανε ανα 3 με 4 ώρες την ημέρα.Τωρα έχει πάει στη μια φορά το 24ωρο...Η μπεμπα μου είναι πιο δύσκολη κ πιέζεται...

Κορίτσι μου το δικό σου ζορίζεται κι κοκκινίζει και η δικιά σου ;;; Εμένα όλο το βράδυ από τις 1:00-6:00 δεν κοιμάται καθόλου καλά !!! 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Εμεις έχουμε το ανάποδο προβλημα... Τα κάνουν 2-3 φορες την μέρα! Δεν είναι πολύ?

Καλε τι πολύ;;εμένα στην αρχή 6 7 φορές η καθεμια!!Τώρα 3 - 4..Ο παιδίατρος μου είπε ότι είναι οκ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Boubou93 είπε:

Κορίτσι μου το δικό σου ζορίζεται κι κοκκινίζει και η δικιά σου ;;; Εμένα όλο το βράδυ από τις 1:00-6:00 δεν κοιμάται καθόλου καλά !!! 

Αν δεις ότι πιέζεται πολύ πρέπει να της αλλάξεις γάλα.Δεν της ταιριάζει αυτό που της δίνεις.Εγώ προχθές της το άλλαξα επομένως της δίνω λίγο χρόνο να δω αν θα τη βοηθήσει.Κ της σταμάτησα κ το μητρικό για λιγες μέρες να δούμε πως θα πάει.Τσεκαρε την κοιλιτσα της να δεις αν είναι φουσκωμένη κ σκληρή.Δεν κάνει το εντερακι της να πιέζεται παρα πολύ..Αν δεις ότι είναι έτσι βοήθησε τη με ένα κλυσματακι.Χθες το βράδυ έκανα κ εγώ στη μπεμπα μου γιατί πιεζόταν παρα πολύ.Δεν μπορούσε να κοιμηθεί από το σφίξιμο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Αν δεις ότι πιέζεται πολύ πρέπει να της αλλάξεις γάλα.Δεν της ταιριάζει αυτό που της δίνεις.Εγώ προχθές της το άλλαξα επομένως της δίνω λίγο χρόνο να δω αν θα τη βοηθήσει.Κ της σταμάτησα κ το μητρικό για λιγες μέρες να δούμε πως θα πάει.Τσεκαρε την κοιλιτσα της να δεις αν είναι φουσκωμένη κ σκληρή.Δεν κάνει το εντερακι της να πιέζεται παρα πολύ..Αν δεις ότι είναι έτσι βοήθησε τη με ένα κλυσματακι.Χθες το βράδυ έκανα κ εγώ στη μπεμπα μου γιατί πιεζόταν παρα πολύ.Δεν μπορούσε να κοιμηθεί από το σφίξιμο.

Ναι θα της το αλλάξω έχω μου έχουν προτείνει ένα το similac alimentum λένε ότι είναι εξαιρετικό !!! Θα το παραγγείλω on line !!! Άντε να δούμε γιατί ζορίζεται η κουτσουνα μου !!! Και η δικιά μου άυπνη !! Χθες της έδωσα δυο σταγόνες νεράκι και την βοήθησε αρκετά !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boubou93 είπε:

Ναι θα της το αλλάξω έχω μου έχουν προτείνει ένα το similac alimentum λένε ότι είναι εξαιρετικό !!! Θα το παραγγείλω on line !!! Άντε να δούμε γιατί ζορίζεται η κουτσουνα μου !!! Και η δικιά μου άυπνη !! Χθες της έδωσα δυο σταγόνες νεράκι και την βοήθησε αρκετά !!!

Μπορείς να διαλύσεις το γάλα σε χαμομήλι.Δυο με τρεις φορές την ημέρα...Μου το είπε η γιατρός της μικρής κ το ξεκίνησα σήμερα.Θα δούμε πως θα πάει κ με αυτό...Χαμομήλι πήρα από το φαρμακείο όχι αυτό που πίνουμε εμείς!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zina21 είπε:

Μπορείς να διαλύσεις το γάλα σε χαμομήλι.Δυο με τρεις φορές την ημέρα...Μου το είπε η γιατρός της μικρής κ το ξεκίνησα σήμερα.Θα δούμε πως θα πάει κ με αυτό...Χαμομήλι πήρα από το φαρμακείο όχι αυτό που πίνουμε εμείς!

Θα το δοκιμάσω Ζινα μου !!! Θα δω και με το γάλα !!! Εσυ πως τα βγάζεις πέρα με δυο ;; Εγώ με ένα τα έχω φτύσει !!! Κουτουλαω όλη μέρα !!! Και μολις ο άντρας μου ξεκινήσει δουλειά θα είναι χειρότερα !!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boubou93 είπε:

Θα το δοκιμάσω Ζινα μου !!! Θα δω και με το γάλα !!! Εσυ πως τα βγάζεις πέρα με δυο ;; Εγώ με ένα τα έχω φτύσει !!! Κουτουλαω όλη μέρα !!! Και μολις ο άντρας μου ξεκινήσει δουλειά θα είναι χειρότερα !!! 

Δε θα πω ότι είναι εύκολα αλλά δεν θα το άλλαζα με τίποτα...Είμαι τυχερή γιατί ο άντρας μου με βοηθάει αρκετά όταν γυρίζει από τη δουλειά κ έχω βοήθεια από τη μητέρα μου ή την πεθερά μου για τις δουλειές του σπιτιού.Επομενως εγώ ασχολούμαι μόνο με τα μωρά μου.Ειδικα τώρα που προσπαθώ να κόψω το γάλα μένει λίγος χρόνος για ξεκούραση...Μακάρι να μην αναγκαζόμουν να το κόψω κ να κατάφερνα να τα προλάβω όλα αλλά δεν γίνεται.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/6/2020 at 9:46 ΜΜ, Τονι@ είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες μια μια ξεχωριστά για τις ευχές σας! Εύχομαι με το καλό και τα υπόλοιπα κορίτσια που περιμένουν τα θαύματα τους! ❤️ 

Να σου ζήσει κορίτσι μου το παλικάρι σου! Με το καλό να πάτε σπίτι σας! 

Να σου ζισει κοριτσακι μου. Γερο να ναι.Ο δικος μου σινεχιζει να μιν δινει σιμασια στο μωρο.Φισικα παιζω πολι μαζι του. Απλα ετσι και με το θιλασμο ολι μερα κοιμαμαι ελαχιστα.Εχουμε και κολικος και θελει πολι αγκαλια.Να ναι καλα ι μαμα μου.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...