Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εδώ είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, playbunny είπε:

Ετσι μετραμε τις μερες πλεον με αυπνια! Χεχε. Που βρίσκεσαι? Αγγλια?

Να ρωτήσω τις παλιες μανουλες της παρεας.. τα μωράκια ποτε ξεκινανε να κοιμούνται το βραδυ πανω απο 3-4 ωρες? 

Μολις εκοψα το θιλασμο στον 8ο ο μικρος κοιμοταν 10 ωρα.Τι ωραια που ιταν.Αλλα κι απο τον 4ο και μετα ξιπνοσε μια φορα για μαμ και μετα νανι.Να δομε τωρα

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, playbunny είπε:

@Jerina που είσαι?? Σε παρέσυρε ο ερωτας με την κορακλα?? Πες νεακια οποτε μπορεσεις. Πως πατε? ♥️

Αχ να ήταν μόνο αυτό καλά θα ήταν... χαχαχαχαχα μας τάραξε η μικρή στην γκρίνια και τελικά καταλάβαμε ότι δεν της φτάνει το γάλα μου και ξεκινήσαμε να δίνουμε και ξένο και το παιδί χορταινει και κοιμάται σαν πουλάκι...και εγώ νόμιζα είχαμε κολικούς...εσείς τι κάνετε;τα κορίτσια σου;

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jerina said:

Αχ να ήταν μόνο αυτό καλά θα ήταν... χαχαχαχαχα μας τάραξε η μικρή στην γκρίνια και τελικά καταλάβαμε ότι δεν της φτάνει το γάλα μου και ξεκινήσαμε να δίνουμε και ξένο και το παιδί χορταινει και κοιμάται σαν πουλάκι...και εγώ νόμιζα είχαμε κολικούς...εσείς τι κάνετε;τα κορίτσια σου;

Εμεις τραγουδαμε Τσαλικη "ξενυχταω" χαχα! Η μπεμπα τρωει καλα και γρηγορα ευτυχως. Ο μπεμπης μας κανει νερα.. αργει να φαει, τον παιρνει ο ύπνος και τετοια. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Εμεις τραγουδαμε Τσαλικη "ξενυχταω" χαχα! Η μπεμπα τρωει καλα και γρηγορα ευτυχως. Ο μπεμπης μας κανει νερα.. αργει να φαει, τον παιρνει ο ύπνος και τετοια. :roll:

Και η δικιά μου σαν τον μπέμπη σου .... Αργά τρώει κοιμάται προσπαθώ να την ξυπναω για να τρώει αλλά δεν τα καταφέρνω με αποτέλεσμα σε ένα τέταρτο με μισάωρο να θέλει πάλι να φάει...μόνο με το ξένο τρώει γρήγορα και ξεραίνεται στον ύπνο.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jerina said:

Και η δικιά μου σαν τον μπέμπη σου .... Αργά τρώει κοιμάται προσπαθώ να την ξυπναω για να τρώει αλλά δεν τα καταφέρνω με αποτέλεσμα σε ένα τέταρτο με μισάωρο να θέλει πάλι να φάει...μόνο με το ξένο τρώει γρήγορα και ξεραίνεται στον ύπνο.

Ποιο γαλατακι εχεις παρει κ της δινεις?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? λοιπόν να σας πω τα νέα μου... είμαστε 8ημερων ο μικρός είναι πολύ καλός κοιμάται πολύ καλά θα τον θηλάσω 11 το βράδυ κ μετά 4:30 το πρωί κ μετά το πρωί 7:30... Οπότε άμα σας πω ότι ξενυχτάω θα είναι ψέματα...η επισκληρίδιος με πέθανε έχω μούδιασμα στον κώλο που δεν φεύγει με τίποτα κ η καισαρική τραβάει ακόμα αλλά χαλάλι..τα μεγάλα θέλουν να το φιλήσουν "υποτίθεται"ένας χαμός... έχουμε κ ζήλειες... εσείς με τα αδέρφια τι κάνετε?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Ποιο γαλατακι εχεις παρει κ της δινεις?

Το almiron 1 εσύ;

1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? λοιπόν να σας πω τα νέα μου... είμαστε 8ημερων ο μικρός είναι πολύ καλός κοιμάται πολύ καλά θα τον θηλάσω 11 το βράδυ κ μετά 4:30 το πρωί κ μετά το πρωί 7:30... Οπότε άμα σας πω ότι ξενυχτάω θα είναι ψέματα...η επισκληρίδιος με πέθανε έχω μούδιασμα στον κώλο που δεν φεύγει με τίποτα κ η καισαρική τραβάει ακόμα αλλά χαλάλι..τα μεγάλα θέλουν να το φιλήσουν "υποτίθεται"ένας χαμός... έχουμε κ ζήλειες... εσείς με τα αδέρφια τι κάνετε?

Και εγώ το έχω αυτό το μούδιασμα και σαν κάψιμο θα έλεγα... επίσης η ουροδόχος μου κύστη ακόμη είναι τρελαμενη.αλλα όλα αυτά υποχωρούν σιγά σιγά. Όσο να πεις χειρουργείο είναι λογικό για λίγο καιρό να είμαστε κάπως.


 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jerina said:

Το almiron 1 εσύ;

Και εγώ το έχω αυτό το μούδιασμα και σαν κάψιμο θα έλεγα... επίσης η ουροδόχος μου κύστη ακόμη είναι τρελαμενη.αλλα όλα αυτά υποχωρούν σιγά σιγά. Όσο να πεις χειρουργείο είναι λογικό για λίγο καιρό να είμαστε κάπως.

Το ΝΑΝ 1 optipro. 

Εγω παλι στον κωλαρακο ειμαι γεμάτη γρουμπουλια κ μελανιες απο τις ενέσεις βολταρεν. Να δω ποτε θα φύγουν αυτα.. :roll:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , playbunny είπε:

Το ΝΑΝ 1 optipro. 

Εγω παλι στον κωλαρακο ειμαι γεμάτη γρουμπουλια κ μελανιες απο τις ενέσεις βολταρεν. Να δω ποτε θα φύγουν αυτα.. :roll:

Θα αργήσουν να φύγουν δυστυχώς είμαι παθούσα!!!:-(

5 ώρες πρίν, Jerina είπε:

Το almiron 1 εσύ;

Και εγώ το έχω αυτό το μούδιασμα και σαν κάψιμο θα έλεγα... επίσης η ουροδόχος μου κύστη ακόμη είναι τρελαμενη.αλλα όλα αυτά υποχωρούν σιγά σιγά. Όσο να πεις χειρουργείο είναι λογικό για λίγο καιρό να είμαστε κάπως.

Καλά αυτό με την κύστη που το πας... δεν μπορούσα να ουρήσω στην κλινική κ μου τα ξανά πήραν με καθετήρα...το ίδιο έπαθα κ στην δεύτερη καισαρική!κ ακόμα και τώρα η αίσθηση δεν είναι ίδια νιώθω εναν πόνο κ έτσι πάω τουαλέτα δεν πάω με την αίσθηση του "κατουριεμαι" ελπίζω να στρώσει...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? λοιπόν να σας πω τα νέα μου... είμαστε 8ημερων ο μικρός είναι πολύ καλός κοιμάται πολύ καλά θα τον θηλάσω 11 το βράδυ κ μετά 4:30 το πρωί κ μετά το πρωί 7:30... Οπότε άμα σας πω ότι ξενυχτάω θα είναι ψέματα...η επισκληρίδιος με πέθανε έχω μούδιασμα στον κώλο που δεν φεύγει με τίποτα κ η καισαρική τραβάει ακόμα αλλά χαλάλι..τα μεγάλα θέλουν να το φιλήσουν "υποτίθεται"ένας χαμός... έχουμε κ ζήλειες... εσείς με τα αδέρφια τι κάνετε?

Καλημερα. Ο μικρος μονο τιν πρωτι μερα ασχολιτικε,ιθελε να τον πιανει.Κι οταν εκλαιγε ο μπεμπις εκλαιγε κι Αυτος.Μετα τιποτα.Οταν κλαιει του δινει παιχνιδια.Οποτε ειμαστε καλα.Οταν δεν θιλαζω τον δινω στι μαμα μου και παιζω με το μικρο.

Κι εμενα τις 2 πρωτες βδομαδες μαμ ανα 3 ωρες και νανι.Ξεχνοσα οτι εχω μωρο.Μετα αρχισαν οι κολικοι.Ελπιζω να μιν εχετε και να σινεχισετε ετσι

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? λοιπόν να σας πω τα νέα μου... είμαστε 8ημερων ο μικρός είναι πολύ καλός κοιμάται πολύ καλά θα τον θηλάσω 11 το βράδυ κ μετά 4:30 το πρωί κ μετά το πρωί 7:30... Οπότε άμα σας πω ότι ξενυχτάω θα είναι ψέματα...η επισκληρίδιος με πέθανε έχω μούδιασμα στον κώλο που δεν φεύγει με τίποτα κ η καισαρική τραβάει ακόμα αλλά χαλάλι..τα μεγάλα θέλουν να το φιλήσουν "υποτίθεται"ένας χαμός... έχουμε κ ζήλειες... εσείς με τα αδέρφια τι κάνετε?

Ζηλευωωωωωωωω!!! Εμένα το πάει 8:30-11:30 /11:30-1:30/1:30-2:30/2:30-4:30/4:30-6:30/6:30-7:30!!! Αχ ποτέ θα έρθει και αυτή η στιγμή για εμένα !!!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, playbunny είπε:

Το ΝΑΝ 1 optipro. 

Εγω παλι στον κωλαρακο ειμαι γεμάτη γρουμπουλια κ μελανιες απο τις ενέσεις βολταρεν. Να δω ποτε θα φύγουν αυτα.. :roll:

Θηλάζεις και δίνεις και συμπληρώμα? Εγώ δεν θηλάζω καθόλου και δίνω το frisolac post discharge μας το έδωσε η παιδίατρος!! Κι έχω την κάθε ηλίθια να μιλάει για το θηλασμό λες κι αυτή που θηλάζει αγαπάει περισσότερο το παιδί της.... ημαρτον δηλαδή

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Θηλάζεις και δίνεις και συμπληρώμα? Εγώ δεν θηλάζω καθόλου και δίνω το frisolac post discharge μας το έδωσε η παιδίατρος!! Κι έχω την κάθε ηλίθια να μιλάει για το θηλασμό λες κι αυτή που θηλάζει αγαπάει περισσότερο το παιδί της.... ημαρτον δηλαδή

Και εγώ θηλάζω ελάχιστα γιατί λόγω ενός οικογενειακού συμβάντος που με στεναχώρισε το γάλα μου μειώθηκε απίστευτα , προσπαθώ αλλά αν μάθουν του μπουκάλι δύσκολα ξανά θέλουν στήθος !!!! Ασε που έχω το κάθε ένα να με κρίνει για αυτό τον λόγο !!!!! Λες και εμείς δεν τα λατρευουμε τα ζουζούνια μας !!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...