Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Δε θα πω ότι είναι εύκολα αλλά δεν θα το άλλαζα με τίποτα...Είμαι τυχερή γιατί ο άντρας μου με βοηθάει αρκετά όταν γυρίζει από τη δουλειά κ έχω βοήθεια από τη μητέρα μου ή την πεθερά μου για τις δουλειές του σπιτιού.Επομενως εγώ ασχολούμαι μόνο με τα μωρά μου.Ειδικα τώρα που προσπαθώ να κόψω το γάλα μένει λίγος χρόνος για ξεκούραση...Μακάρι να μην αναγκαζόμουν να το κόψω κ να κατάφερνα να τα προλάβω όλα αλλά δεν γίνεται.

Μπραβο κορίτσι μου είσαι τυχερή και εγώ δεν το αλλάζω με τίποτα αλλά όταν την βλέπω να ζορίζεται πονάει η ψυχή μου και πέφτω ψυχολογικά !!! Βοήθεια πάλι τίποτα όλα μόνη μου ο άντρας μου κρατάει την μικρή δεν λέω αλλά και πάλι όλα από το χέρι μου !!! Άντε να δω ποτε θα στρώσει η κατάσταση να μην πονάει το λουλούδι μου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Boubou93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε ;; Νιώθετε και εσεις λίγο πεσμένες ψυχολογικά η όχι ;;; Δεν ξέρω ακούω και για την επιλόχειο και φοβάμαι !!!

Καλημερα. Στο μικρο ενιωτα χαλια,ειδικα μεχρι να σαραντισω.Τωρα ειμαι πολι καλιτερα.Καποιες στιγμες μονο νιωτω καπως αλλα περναει.Ι αιπνια το κανει χειροτερο.Παντως τον πρωτο μινα ειναι φισιολογικο

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα. Στο μικρο ενιωτα χαλια,ειδικα μεχρι να σαραντισω.Τωρα ειμαι πολι καλιτερα.Καποιες στιγμες μονο νιωτω καπως αλλα περναει.Ι αιπνια το κανει χειροτερο.Παντως τον πρωτο μινα ειναι φισιολογικο

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου !!!! Με ηρεμησες κάπως 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας. 

Όσον αφορά τα μπεμπακια που δε κάνουν κακά εμένα στο 1ο παιδί ο παιδίατρος μιυ είχε πει ότι μπορει κ 5 μέρες να μην κάνουν είναι φυσιολογικό.. Πρέπει να βοηθήσετε κ σεις από την μεριά σας να περνετε τα ποδαράκια κ να τα πηγαίνετε προς την κοιλίτσα. Είναι λογικό να ζορίζονται κ να κοκκινιζουν. Και μένα κ το 1ο και τώρα το 2ο παιδί σφίγγεται έτσι. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα !!! Επισήμως 15 μέρες άυπνη !!!!!!χαχαχαχα !! Εσεις πως είστε ;;;;;Παρακαλώ οι μανούλες που κοιμούνται να μην απαντήσουν γιατί ζηλεύω ....( χαχαχα πλακίτσα )!!!!

Just now, Boubou93 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα !!! Επισήμως 15 μέρες άυπνη !!!!!!χαχαχαχα !! Εσεις πως είστε ;;;;;Παρακαλώ οι μανούλες που κοιμούνται να μην απαντήσουν γιατί ζηλεύω ....( χαχαχα πλακίτσα )!!!!

Παρεπιπτόντως οποία μανουλιτσα θέλει παρεούλα ας μου στείλει το what’s up της να μιλάμε γιατί και εγώ μόναχουλα μου είμαι εδώ στα εξωτερικά και θα ήθελα πολύ να σας γνωρίσω !!! Μου κρατάτε πολύ ωραία παρέα !!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boubou93 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα !!! Επισήμως 15 μέρες άυπνη !!!!!!χαχαχαχα !! Εσεις πως είστε ;;;;;Παρακαλώ οι μανούλες που κοιμούνται να μην απαντήσουν γιατί ζηλεύω ....( χαχαχα πλακίτσα )!!!!

Παρεπιπτόντως οποία μανουλιτσα θέλει παρεούλα ας μου στείλει το what’s up της να μιλάμε γιατί και εγώ μόναχουλα μου είμαι εδώ στα εξωτερικά και θα ήθελα πολύ να σας γνωρίσω !!! Μου κρατάτε πολύ ωραία παρέα !!

Καλημερα.Καλα ειμαστε. Εχουμε πονακια και δεν κοιμομαστε πολι.Εχω και τον μικρο που τελει παιχνιδι οποτε δεν μπο ρω να  κοιμιτω οταν κοιμαται το μωρο.Ολι μερα θιλαζομε.υπομονι ,2 Μηνες ακομα.Μετα θα ειναι πιο  ιρεμα.Μαλλον....

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2020 at 12:17 ΜΜ, Boubou93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε ;; Νιώθετε και εσεις λίγο πεσμένες ψυχολογικά η όχι ;;; Δεν ξέρω ακούω και για την επιλόχειο και φοβάμαι !!!

Καλημεραααα...!! Είναι φυσιολογικό να νιώθεις έτσι...οι ορμόνες βλέπεις χτυπάνε!! Εγώ για 2 εβδομάδες μετά τη γέννα ήμουν πάρα πολύ χάλια....έκλαιγα συνεχώς χωρίς ιδιαίτερο λόγο και γι'αυτό δεν ήθελα κανέναν στο σπιτι μου ο καθένας θα μου έλεγε το μακρύ και το κοντό του και θα ένιωθα ακόμη πιο χαλια! Κι εγώ φοβήθηκα για την επιλοχειο αλλά μίλησα με τον γιατρό μου και με έκανε να νιώσω πολύ καλύτερα....επίσης μίλησα με μανούλες (πολύ στενά μου πρόσωπα) και μου είπαν και αυτές το ίδιο ότι ήταν έτσι πολύ χάλια!! Τώρα πλέον είμαι πάρα πολύ και απολαμβάνω το μωράκι μου και τις στιγμές μας!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Boubou93 said:

Κορίτσια μου καλημέρα !!! Επισήμως 15 μέρες άυπνη !!!!!!χαχαχαχα !! Εσεις πως είστε ;;;;;Παρακαλώ οι μανούλες που κοιμούνται να μην απαντήσουν γιατί ζηλεύω ....( χαχαχα πλακίτσα )!!!!

Παρεπιπτόντως οποία μανουλιτσα θέλει παρεούλα ας μου στείλει το what’s up της να μιλάμε γιατί και εγώ μόναχουλα μου είμαι εδώ στα εξωτερικά και θα ήθελα πολύ να σας γνωρίσω !!! Μου κρατάτε πολύ ωραία παρέα !!

Ετσι μετραμε τις μερες πλεον με αυπνια! Χεχε. Που βρίσκεσαι? Αγγλια?

Να ρωτήσω τις παλιες μανουλες της παρεας.. τα μωράκια ποτε ξεκινανε να κοιμούνται το βραδυ πανω απο 3-4 ωρες? 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, playbunny είπε:

Ετσι μετραμε τις μερες πλεον με αυπνια! Χεχε. Που βρίσκεσαι? Αγγλια?

Να ρωτήσω τις παλιες μανουλες της παρεας.. τα μωράκια ποτε ξεκινανε να κοιμούνται το βραδυ πανω απο 3-4 ωρες? 

Ανυπομονώ κι εγώ κι αυτές τις ωρες!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ονειρεύομαι 12ωρα χαχαχα!! Για παράδειγμα, 7μμ με 7πμ. Παράδεισος!! :mrgreen:

Χαχαχαχαχα αυτό έλεγα κι εγώ στον άντρα μου χθες κ μου λέει καλό είναι να δεχτείς οτι δεν θα ξανακοιμηθεις χαχαχαχα μαχαίρι στην καρδιά μου δώσε! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ετσι μετραμε τις μερες πλεον με αυπνια! Χεχε. Που βρίσκεσαι? Αγγλια?

Να ρωτήσω τις παλιες μανουλες της παρεας.. τα μωράκια ποτε ξεκινανε να κοιμούνται το βραδυ πανω απο 3-4 ωρες? 

Αυτό είναι κ στο παιδί κορίτσια.. Εμένα η μεγάλη μου για να πούμε ότι θα κοιμηθούμε όλο το βράδυ έπρεπε να φτάσει 20 μηνών σχεδόν... Μεχρι κ τότε ξυπνούσε 2 φορές μέσα στην νύχτα και δεν θηλάζε ούτε τσ έδινα γάλα το βράδυ απλά ξυπνούσε κ έκλαιγε. Την έβλεπα από την κάμερα κ έτρεχα... 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ετσι μετραμε τις μερες πλεον με αυπνια! Χεχε. Που βρίσκεσαι? Αγγλια?

Να ρωτήσω τις παλιες μανουλες της παρεας.. τα μωράκια ποτε ξεκινανε να κοιμούνται το βραδυ πανω απο 3-4 ωρες? 

Χαχαχα πραγματικά !!! Τον σερί ύπνο τον έχω ξέχασει !!! Ναι κορίτσι μου εδώ στην Αγγλία !!!! Πραγματικά αυτό με τις 3-4 ώρες μοιάζει παράδεισος !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...