Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 minutes ago, pakaki said:

γεννησαμε κ μεις ! 25/6 

Να σας ζησει κοπελα μου!! Γερό και τυχερό το μωρακι σας!! 

@Blonde @Boubou93 βρε αγαπες μην ακούτε κανέναν. Δεν θα απολογηθουμε για τις επιλογές και την ζωη μας. Κι εγω δεν θηλαζω και στην τελικη το ζητούμενο είναι καθε μωρακι να είναι υγιες και χορτατο!! Οπως μου είπε και η μαια μου εχει δει παιδακια αποκλειστικου θηλασμου να παθαίνουν Η1Ν1 και παιδακια με φόρμουλα να μην παθαίνουν τίποτα. Ολα σχετικά είναι. Καλα να είμαστε και καθε μανουλα να είναι γερή δίπλα στα μικρά της! :wub:

@Mary_k να κι αλλο γεννητουρι!! Να σας ζήσει το μικρουλι!! Καλοτυχο!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Να σας ζησει κοπελα μου!! Γερό και τυχερό το μωρακι σας!! 

@Blonde @Boubou93 βρε αγαπες μην ακούτε κανέναν. Δεν θα απολογηθουμε για τις επιλογές και την ζωη μας. Κι εγω δεν θηλαζω και στην τελικη το ζητούμενο είναι καθε μωρακι να είναι υγιες και χορτατο!! Οπως μου είπε και η μαια μου εχει δει παιδακια αποκλειστικου θηλασμου να παθαίνουν Η1Ν1 και παιδακια με φόρμουλα να μην παθαίνουν τίποτα. Ολα σχετικά είναι. Καλα να είμαστε και καθε μανουλα να είναι γερή δίπλα στα μικρά της! :wub:

@Mary_k να κι αλλο γεννητουρι!! Να σας ζήσει το μικρουλι!! Καλοτυχο!! 

Πω πω κορίτσια πράγματικα θέλω να τις βαρεσω όλες κάνουν έτσι με το θηλασμό ειλικρινά!!! Να έχεις τις ορμόνες που βαράνε στο κεφάλι ένα μωρό που θέλει όλο σου το χρόνο και να μην σταματάνε πουθενά.... ειλικρινά δεν ντρέπονται να ξέρουν ότι μόλις έχεις γεννήσει και να σε γεμίζουν ενοχές? Εγώ στην αρχή ένιωθα τύψεις, αλλά δεν μου έφτιαξε την παραγωγή πότε η μπουμπουκα μου το στήθος μου δεν πρήστηκε καν σκεφτείτε και απλά έβγαζε λίγο όταν το πίεζα...το μωράκι μου όμως το πήρα από το μαιευτήριο κάτω από 2.5 κιλά ε δεν θα κάτσω να σκάσω για το θηλασμό, θέλω προφανώς το παιδάκι μου να τρώει και να χορταινει! Εεε είναι μια συγκεκριμένη έχει πιάσει όλο τον κύκλο μου και τους λέει για το θηλασμό! Ημαρτον!! @Rafaelatarzanελα να δώσεις ξύλο σε παρακαλώ :mrgreen::mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Πω πω κορίτσια πράγματικα θέλω να τις βαρεσω όλες κάνουν έτσι με το θηλασμό ειλικρινά!!! Να έχεις τις ορμόνες που βαράνε στο κεφάλι ένα μωρό που θέλει όλο σου το χρόνο και να μην σταματάνε πουθενά.... ειλικρινά δεν ντρέπονται να ξέρουν ότι μόλις έχεις γεννήσει και να σε γεμίζουν ενοχές? Εγώ στην αρχή ένιωθα τύψεις, αλλά δεν μου έφτιαξε την παραγωγή πότε η μπουμπουκα μου το στήθος μου δεν πρήστηκε καν σκεφτείτε και απλά έβγαζε λίγο όταν το πίεζα...το μωράκι μου όμως το πήρα από το μαιευτήριο κάτω από 2.5 κιλά ε δεν θα κάτσω να σκάσω για το θηλασμό, θέλω προφανώς το παιδάκι μου να τρώει και να χορταινει! Εεε είναι μια συγκεκριμένη έχει πιάσει όλο τον κύκλο μου και τους λέει για το θηλασμό! Ημαρτον!! @Rafaelatarzanελα να δώσεις ξύλο σε παρακαλώ :mrgreen::mrgreen:

εγω εδω ερχομαι ....ακου την κλοσσα να λεει ετσι..ας βγάλει  τα βυζια της κ αυτή κ να τρεχει πες της...εγω δεν γουστάρω να τις πεις...θελω μπουκαλι .....κ οτι θελω να κανω...με συνχισε η χαμενη...καλα απορω πως δεν την βαρεσες ακομα....

καθε μαμα κανει οτι ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ Κ ΔΕΝ ΚΡΊΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΚΑΜΙΑ ...

ΕΊΜΑΣΤΕ  ολες ΙΣΕΣ....

με φουντωσες να ξες τωρα ....στείλε μ το τηλ της ....ακους εκει...

ειχα κ γω τετοια απο το σοι τ αντρα μ αλλα εγω απανταω....βεβαια οι μισοί δεν μ μιλανε αλλα χεστηκα....αχαχχαχαχαχχαα μπυαχαχαχχαχαχ

On 27/6/2020 at 12:54 ΜΜ, Blonde είπε:

Θηλάζεις και δίνεις και συμπληρώμα? Εγώ δεν θηλάζω καθόλου και δίνω το frisolac post discharge μας το έδωσε η παιδίατρος!! Κι έχω την κάθε ηλίθια να μιλάει για το θηλασμό λες κι αυτή που θηλάζει αγαπάει περισσότερο το παιδί της.... ημαρτον δηλαδή

φοβερο γαλα...το επινε η μικρη εως κ 40 ημερων που την πηρα απο μενν....εμας μας το άλλαξε ο παιδίατρος ομως μετα....να σ ζησει το αγγγελουδι σ

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εγω εδω ερχομαι ....ακου την κλοσσα να λεει ετσι..ας βγάλει  τα βυζια της κ αυτή κ να τρεχει πες της...εγω δεν γουστάρω να τις πεις...θελω μπουκαλι .....κ οτι θελω να κανω...με συνχισε η χαμενη...καλα απορω πως δεν την βαρεσες ακομα....

καθε μαμα κανει οτι ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ Κ ΔΕΝ ΚΡΊΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΚΑΜΙΑ ...

ΕΊΜΑΣΤΕ  ολες ΙΣΕΣ....

με φουντωσες να ξες τωρα ....στείλε μ το τηλ της ....ακους εκει...

ειχα κ γω τετοια απο το σοι τ αντρα μ αλλα εγω απανταω....βεβαια οι μισοί δεν μ μιλανε αλλα χεστηκα....αχαχχαχαχαχχαα μπυαχαχαχχαχαχ

φοβερο γαλα...το επινε η μικρη εως κ 40 ημερων που την πηρα απο μενν....εμας μας το άλλαξε ο παιδίατρος ομως μετα....να σ ζησει το αγγγελουδι σ

Σ'αγαπω :x χαχαχ τα λέει σε όλους τους άλλους εμένα δεν με έχει βρει ακόμα να μου τα πει χαχα! "εγώ θηλάζω 2 χρόνια"!! ΧΈΣΤΗΚΑΜΕ μωρη καρχια σιχτιρ! Εν τω μεταξύ δεν σηκώνω τα τηλ επίτηδες και έχει λυσαξει να δει αν θηλάζω και τους ρωτάει οοολους έλεος κάπου!! Κι εμας θα μας το άλλαξε μάλλον, αύριο που έχουμε ραντεβού θα μας πει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Blonde είπε:

Σ'αγαπω :x χαχαχ τα λέει σε όλους τους άλλους εμένα δεν με έχει βρει ακόμα να μου τα πει χαχα! "εγώ θηλάζω 2 χρόνια"!! ΧΈΣΤΗΚΑΜΕ μωρη καρχια σιχτιρ! Εν τω μεταξύ δεν σηκώνω τα τηλ επίτηδες και έχει λυσαξει να δει αν θηλάζω και τους ρωτάει οοολους έλεος κάπου!! Κι εμας θα μας το άλλαξε μάλλον, αύριο που έχουμε ραντεβού θα μας πει! 

Τα ίδια πέρασα κ εγώ γιατί ήθελα να κόψω το γάλα...Τα μωράκια μου έμειναν στη μονάδα 50 μέρες.Εκανα άντληση με θήλαστρο κ τους το πηγαίναμε κάθε μέρα...Έφτασα να βγάζω σχεδόν 600 ml τη μέρα κ έτσι κατάφερα κ έκανα τράπεζα.Τρωνε ακόμη κάποια γεύματα κάθε μέρα μητρικό .Οταν τα πήρα σπίτι άρχισα να περιορίζω τις αντλήσεις για να μένει λίγος χρόνος να ξεκουράζομαι.Καποιες μου είπαν βαλτά στο στήθος να αρχίσουν να θηλάζουν.Λεω ΟΧΙ θα το κόψω πράγμα που προσπαθώ να κάνω με πολύ μεγάλη ταλαιπωρία (πυρετό,φασκιωμα με επιδέσμους,αντιβίωση) κ ακόμη δεν έχω ξεμπερδέψει.Δεν το κόβω γιατί δε θέλω να νιώσω το δέσιμο του θηλασμού αλλά γιατί είναι θέμα επιβίωσης για μένα με δυο νεογέννητα στο σπίτι.Αυτες που τα λένε αυτά δεν ξέρουν τι περνάει η κάθε μια από εμάς,απλά κρίνουν...Καποιες μπορεί να μην κατέβασαν γάλα,καποιες να μην το προσπάθησαν όσο έπρεπε ή να το προσπάθησαν κ να μην κατέβηκε ποτε.Οπως κ να έχει είναι επιλογή μας τι θα κάνουμε κ καλά θα κάνουν αυτές οι γλωσσούδες να κοιτάξουν τα δικά τους βυζιά κ όχι τα δικά μας.

Εμενα μου ήρθε γάλα με παρα πολύ μεγάλη προσπάθεια,δε με πείραζε η ταλαιπωρία γιατί ένιωθα ότι κάνω κάτι για τα μωρά μου που δεν τα είχα σπίτι.Τωρα όμως τα έχω σπίτι κ πρέπει να τα φροντίσω κ δεν γίνεται αν ειμαι τελείως άυπνη με τα βυζια έξω...Ούτε θα ρισκάρω το βάρος των μωρών μου με δοκιμές γιατί δεν έχουν περιθώρια να χάσουν βάρος...

Επομενως όλες αυτές να πάνε να κόψουν το λαιμό τους...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εγω εδω ερχομαι ....ακου την κλοσσα να λεει ετσι..ας βγάλει  τα βυζια της κ αυτή κ να τρεχει πες της...εγω δεν γουστάρω να τις πεις...θελω μπουκαλι .....κ οτι θελω να κανω...με συνχισε η χαμενη...καλα απορω πως δεν την βαρεσες ακομα....

καθε μαμα κανει οτι ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ Κ ΔΕΝ ΚΡΊΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΚΑΜΙΑ ...

ΕΊΜΑΣΤΕ  ολες ΙΣΕΣ....

με φουντωσες να ξες τωρα ....στείλε μ το τηλ της ....ακους εκει...

ειχα κ γω τετοια απο το σοι τ αντρα μ αλλα εγω απανταω....βεβαια οι μισοί δεν μ μιλανε αλλα χεστηκα....αχαχχαχαχαχχαα μπυαχαχαχχαχαχ

φοβερο γαλα...το επινε η μικρη εως κ 40 ημερων που την πηρα απο μενν....εμας μας το άλλαξε ο παιδίατρος ομως μετα....να σ ζησει το αγγγελουδι σ

Υποκλίνομαι κοριτσάκι μου !!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 said:

Τα ίδια πέρασα κ εγώ γιατί ήθελα να κόψω το γάλα...Τα μωράκια μου έμειναν στη μονάδα 50 μέρες.Εκανα άντληση με θήλαστρο κ τους το πηγαίναμε κάθε μέρα...Έφτασα να βγάζω σχεδόν 600 ml τη μέρα κ έτσι κατάφερα κ έκανα τράπεζα.Τρωνε ακόμη κάποια γεύματα κάθε μέρα μητρικό .Οταν τα πήρα σπίτι άρχισα να περιορίζω τις αντλήσεις για να μένει λίγος χρόνος να ξεκουράζομαι.Καποιες μου είπαν βαλτά στο στήθος να αρχίσουν να θηλάζουν.Λεω ΟΧΙ θα το κόψω πράγμα που προσπαθώ να κάνω με πολύ μεγάλη ταλαιπωρία (πυρετό,φασκιωμα με επιδέσμους,αντιβίωση) κ ακόμη δεν έχω ξεμπερδέψει.Δεν το κόβω γιατί δε θέλω να νιώσω το δέσιμο του θηλασμού αλλά γιατί είναι θέμα επιβίωσης για μένα με δυο νεογέννητα στο σπίτι.Αυτες που τα λένε αυτά δεν ξέρουν τι περνάει η κάθε μια από εμάς,απλά κρίνουν...Καποιες μπορεί να μην κατέβασαν γάλα,καποιες να μην το προσπάθησαν όσο έπρεπε ή να το προσπάθησαν κ να μην κατέβηκε ποτε.Οπως κ να έχει είναι επιλογή μας τι θα κάνουμε κ καλά θα κάνουν αυτές οι γλωσσούδες να κοιτάξουν τα δικά τους βυζιά κ όχι τα δικά μας.

Εμενα μου ήρθε γάλα με παρα πολύ μεγάλη προσπάθεια,δε με πείραζε η ταλαιπωρία γιατί ένιωθα ότι κάνω κάτι για τα μωρά μου που δεν τα είχα σπίτι.Τωρα όμως τα έχω σπίτι κ πρέπει να τα φροντίσω κ δεν γίνεται αν ειμαι τελείως άυπνη με τα βυζια έξω...Ούτε θα ρισκάρω το βάρος των μωρών μου με δοκιμές γιατί δεν έχουν περιθώρια να χάσουν βάρος...

Επομενως όλες αυτές να πάνε να κόψουν το λαιμό τους...

@Rafaelatarzan χειροκροτω στο μυαλο μου για οτι ειπατε. ♥️

Οι γυναίκες που ασχολούνται με την ζωη των αλλων, εεε τραγικες φουλ!!! Είμαι τοσο αυπνη ουτε η πιεση δεν μου ανεβαίνει πλεον αλλα υπο κανονικες συνθήκες θα ειχα φουντώσει. :mrgreen:

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου να σας ζησουν τα μωρακια σας. συμφωνω απολυτα οτι καθε μανουλα επιλεγει οτι κρινει καλυτερο για το μωρο και τον εαυτο της κι αυτο ειναι απολυτως σεβαστο. απλα μιας κι εχουμε τη δυνατοτητα να βοηθαμε οπου μπορουμε η μια την αλλη, αν τυχον υπαρχει καποια μανουλα που η ιδια θελει να θηλασει, αλλα βρισκει δυσκολιες κι εχει προβληματα, θα ηθελα να πω οτι υπαρχουν ειδικοι συμβουλοι θηλασμου που παρεχουν ουσιαστικη βοηθεια κι ενημερωση. υπαρχουν γυναικες που ο θηλασμος τους βγαινει ευκολα και φυσικα. κι αλλες που ενω θελουν να θηλασουν...χανονται και χαονονται.   προσωπικα αρχικα ημουν εντελως ανιδεη κι ασχετη τολμω να πω και δυσκολευτηκα πολυ.. χωρις τη βοηθεια της συμβουλο δεν θα τα καταφερνα να θηλασω αποκλειστικα ουτε θα μαθαινα ποτε οσα μου διδαξε. αυτο για οσες το θελουν, αλλα πελαγωνουν στην πραξη. πλεον υπαρχουν ειδικοι να μας βοηθησουν. πολλα φιλια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

εγω εδω ερχομαι ....ακου την κλοσσα να λεει ετσι..ας βγάλει  τα βυζια της κ αυτή κ να τρεχει πες της...εγω δεν γουστάρω να τις πεις...θελω μπουκαλι .....κ οτι θελω να κανω...με συνχισε η χαμενη...καλα απορω πως δεν την βαρεσες ακομα....

καθε μαμα κανει οτι ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ Κ ΔΕΝ ΚΡΊΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΚΑΜΙΑ ...

ΕΊΜΑΣΤΕ  ολες ΙΣΕΣ....

με φουντωσες να ξες τωρα ....στείλε μ το τηλ της ....ακους εκει...

ειχα κ γω τετοια απο το σοι τ αντρα μ αλλα εγω απανταω....βεβαια οι μισοί δεν μ μιλανε αλλα χεστηκα....αχαχχαχαχαχχαα μπυαχαχαχχαχαχ

φοβερο γαλα...το επινε η μικρη εως κ 40 ημερων που την πηρα απο μενν....εμας μας το άλλαξε ο παιδίατρος ομως μετα....να σ ζησει το αγγγελουδι σ

Να μου ζήσεις κοπέλα μου!!! Πες τα ααα 

Λοιπόν να τα χαίρεστε όλες τα παιδακια σας και ένα θα σας πω... 

Χαρουμενη μαμά 

Χαρουμενα παιδια

Κι ας τρώνε ξένο. Ασ θηλάζουν. Ας έχουν καρότσι μαρκα. Ας μην έχουν... Ας έχουν να φάνε θα λεγα εγω.... 

Πάρτε το χαλαρά και αφήστε την κάθε πικραμενη να λυσσάει.. Εσείς ξέρετε τι θα δώσετε στο σπλαχνο σας. Οχι κάποιος τρίτος. Η κάθε μάνα ξέρει τι είναι καλυτερο για το μωρό της και για εκείνη.. Γραψτε τους όλους και ζήστε τοοο

  • Μου αρέσει 4

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το μυαλό αυτών των κυρίων υπέρ φανατικών του θηλασμού θα έπρεπε δηλαδή και εγώ να αφήνω το παιδί μου να λιμοκτονεί και να ουρλιάζει όλη μέρα προκειμένου να υποστηρίξω τον αποκλειστικό θηλασμό... Όχι κίνημα αποκλειστικού θηλασμού αλλά κίνημα ανόητων!! Οτιδήποτε μα οτιδήποτε στη ζωή συμπεριλαμβάνει φανατισμό είναι επιεικως ανόητο και καταπιεστικό.

Άιντε μεσημεριατικα ηλίθιες γυναίκες!!!

Γεια σας και από μένα συγχιστηκα

 

  • Μου αρέσει 5

 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Blonde είπε:

Πω πω κορίτσια πράγματικα θέλω να τις βαρεσω όλες κάνουν έτσι με το θηλασμό ειλικρινά!!! Να έχεις τις ορμόνες που βαράνε στο κεφάλι ένα μωρό που θέλει όλο σου το χρόνο και να μην σταματάνε πουθενά.... ειλικρινά δεν ντρέπονται να ξέρουν ότι μόλις έχεις γεννήσει και να σε γεμίζουν ενοχές? Εγώ στην αρχή ένιωθα τύψεις, αλλά δεν μου έφτιαξε την παραγωγή πότε η μπουμπουκα μου το στήθος μου δεν πρήστηκε καν σκεφτείτε και απλά έβγαζε λίγο όταν το πίεζα...το μωράκι μου όμως το πήρα από το μαιευτήριο κάτω από 2.5 κιλά ε δεν θα κάτσω να σκάσω για το θηλασμό, θέλω προφανώς το παιδάκι μου να τρώει και να χορταινει! Εεε είναι μια συγκεκριμένη έχει πιάσει όλο τον κύκλο μου και τους λέει για το θηλασμό! Ημαρτον!! @Rafaelatarzanελα να δώσεις ξύλο σε παρακαλώ :mrgreen::mrgreen:

Σε ποιο μαιευτηριο γέννησες? 

Εμένα όταν γέννησα αρχές Ιουνίου είχαν πιάσει τον άντρα μιας κοπέλας ένα βράδυ και τον ζάλισαν ότι δε προσπαθεί η γυναίκα σου να θηλάσει ότι δε θέλει κ δίνεται ξένο γάλα και το μωρο αυτό από την μέρα που βγήκε πίνει μόνο ξένο και άλλα τέτοια... Και σε εμάς επειδή έπεφτε το ζάχαρο της μικρής μας είπε ο παιδίατρος και του νοσοκομείου κ ο δικός μου να δώσουμε ξένο γάλα και όταν οηγε ο άντρας μου να το ταισει στις 3 το βράδυ του είπε η νοσοκόμα να μην έρθει κ στις 6 το πρωί να ζητήσει γτ δε θα του δώσουνε... Πρέπει να τρώει μόνο 4 γεύματα από ξένο γάλα... 

Άκου τι είπε η βλαμμένη.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες.Αν και θιλαζω αποκλειστικα συμφωνω μαζι σας.Αν πεινοσε το μωρακι μου ι δεν επαιρνε κιλα δεν θα το σκεφτομον και θα δινα ξενο.Επισις ειναι πολι δισκολο με ενα μωρο ποσο μαλλον με 2.(Ιρωιδες οσες εχετε διδιμα).Ολι μερα  θιλαζω και με το 2 χρονο στα ποδια μου. Αν δεν ειχα τι μαμα μου δεν νομιζω να τα καταφερνα.Οσο μπορεσω και μετα ξενο...

  • Μου αρέσει 4

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια είμαι σε απόγνωση !!! Έχω 21 μέρες να κοιμηθώ !!!! Τα έχω φτύσει !!! Το μωράκι μου είναι παρά πολύ ανυσηχω , το βράδυ σφίγγεται , κοκκινίζει σαν να προσπαθεί να κάνει κακά της ενώ έχει κάνει !!! Μετά όταν την πιανει ο ύπνος κάνει κάτι περίεργους αναστεναγμούς στον ύπνο της σαν να πονάει !!! Αφού έρθει η ώρα να φάει και ενώ πιναει μου δείχνει ότι δεν μπορεί να πιει το γάλα της , δείχνει αναστατωμένη !!! Αφού το πιει όλο μετά την βάζω να ρευτεί και κάποιος φορές βγάζει γουλιές !!! Επίσης στον ύπνο της πολλές φορές πνίγεται από τις γουλίτσες με αποτελεσμα να ειμαι όλη την ώρα πάνω της !!! Δεν ξέρω τι γίνεται και εδώ οι γιατροί τα βρίσκουν όλα φυσιολογικά !!!! Έχω απελπιστει κάθε μέρα άγχος και αϋπνία !!! Τι έχει γοπ;; Η εχει κολικους;;;; Πφφφφφ συγνώμη για το κατεβατό !!! Λατρεύω το μωρό και δεν φανταζόμουν έτσι τις πρώτες μέρες μαζί της !!!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boubou93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι σε απόγνωση !!! Έχω 21 μέρες να κοιμηθώ !!!! Τα έχω φτύσει !!! Το μωράκι μου είναι παρά πολύ ανυσηχω , το βράδυ σφίγγεται , κοκκινίζει σαν να προσπαθεί να κάνει κακά της ενώ έχει κάνει !!! Μετά όταν την πιανει ο ύπνος κάνει κάτι περίεργους αναστεναγμούς στον ύπνο της σαν να πονάει !!! Αφού έρθει η ώρα να φάει και ενώ πιναει μου δείχνει ότι δεν μπορεί να πιει το γάλα της , δείχνει αναστατωμένη !!! Αφού το πιει όλο μετά την βάζω να ρευτεί και κάποιος φορές βγάζει γουλιές !!! Επίσης στον ύπνο της πολλές φορές πνίγεται από τις γουλίτσες με αποτελεσμα να ειμαι όλη την ώρα πάνω της !!! Δεν ξέρω τι γίνεται και εδώ οι γιατροί τα βρίσκουν όλα φυσιολογικά !!!! Έχω απελπιστει κάθε μέρα άγχος και αϋπνία !!! Τι έχει γοπ;; Η εχει κολικους;;;; Πφφφφφ συγνώμη για το κατεβατό !!! Λατρεύω το μωρό και δεν φανταζόμουν έτσι τις πρώτες μέρες μαζί της !!!

Καλημέρα κορίτσι μου...σε καταλαβαίνω πολυυυ καλά! Εμενα έχει κολικούς σφίγγεται όταν θέλει να κάνει κακα της αλλά έχει και παρά πολλά αέρια που προσπαθεί να βγάλει και δεν μπορεί, έτσι κοκκινίζει και η δική μου! Της δίνω προβιοτικα και infacolic και έχω δει βελτιώση!! Γουλιες βγάζει και εμένα και στον ύπνο της αν δεν έχει ρευτει καλά....όταν ρευεται πολύ καλά δεν μου βγάζει τίποτα...! Εμένα η παιδίατρος μου είπε να βάλω κάτω από το στρώμα εκεί που είναι το κεφαλάκι της μια κουβέρτα κάτι για να σηκωθεί το στρώμα σε 30° για τις γουλιες να μην πνίγεται! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...