Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Κοριτσια μου ρωτηστε κ τους παιδιατρους σας δινουν διαφορα για τους κολικους..Εγω εδινα ενα φυτικο το gripe water neo baby κ μετα απο λιγο εκανε κακα της κ εχει κ κατι μεσα που τη χαλαρωνε κ κοιμοτανε μετα..Ελπιζω να βοηθησα..Ειναι πολυ δυσκολη η περιοδος των κολικων..

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 49 λεπτά , LidaK είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εμείς κρεμουλα, μασαζάκι, λευκοί ήχοι κ αγκαλίτσα σφιχτή χθες κ τα πήγαμε κάπως καλύτερα δεν έκλαιγε πολύ κ κοιμήθηκε πιο εύκολα  :) 

Φτου φτου να συνεχίσετε ετσι κορίτσι μου..

Χμμμ ναι τελικά οι ήχοι κ γενικά σε εμενα η μουσική κάνει δουλίτσα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Renez είπε:

Εγώ θα σου λεγα να της το δινεις..το στήθος το θέλει γιατί είναι η παρηγοριά της..η μυρωδιά σου..η μανούλα της..γιατί να της το στερήσεις?

Αν πάλι σε κουραζει κ θες για τους λόγους σου να μην το κάνει τότε κοφτό σιγά σιγά..πχ αντί να της δώσεις να θηλάσει απλά ακούμπησε την πάνω σου κ ας είσαι γυμνή να σε νιώθει αλλά μη δώσεις θηλή..μετά σιγά σιγά απλά αγκαλιά με μπλούζα κανονικά..μέχρι να ξεμαθει..

Ρε αγάπη για να φτάσει να κάνει εμετο σημαίνει ότι την πιέσες πολυ!

Κατανοώ ότι είναι φορές που νιώθεις εξουθενωμένη κ αγανακτισμένη αλλά να ξέρεις ότι κάθε φορά που τα πιέζουμε για κάτι εκεινα το παίρνουν ως τραυματική εμπειρία κ συνήθως δε το δέχονται ποτέ μετά..καλύτερα να παλευες λίγο λίγο κάθε μέρα με τη πιπίλα παρά έτσι..

Επίσης να ξέρεις (στα λέω από πείρα γρ εμένα παίρνει πιπίλα) υπάρχουν πολλές διαφορετικές θηλές κ δε τις θελουν όλες..εμένα θέλει τις στρογγυλές(οβάλ) κ όχι αυτές που είναι σαν τον μπιμπερο τις πιο κλασσικές ας πούμε..σκέψου είχα ατυχημα κ έχασα τις 2 που ήθελε κ μετά πάλευα να πάρει κάτι άλλες που είχα κ τίποτε!!

Κορίτσια και εγώ παιδευτηκα με τις πιπιλες... 

Μια που μοιάζει σαν τη θηλη του μπιμπερό, δεν τον βόλεψε καθόλου,όπως λέει και η Renez...

Πήραμε άλλη της av..... και του έκανε... 

Μια πωλητρια από μεγάλο κατάστημα μας είχε πςι ότι μέχρι να βρουμε ποια πιπιλα του κάνει μπορεί να αλλάξουμε και 5!!! Υπομονή!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Κορίτσια και εγώ παιδευτηκα με τις πιπιλες... 

Μια που μοιάζει σαν τη θηλη του μπιμπερό, δεν τον βόλεψε καθόλου,όπως λέει και η Renez...

Πήραμε άλλη της av..... και του έκανε... 

Μια πωλητρια από μεγάλο κατάστημα μας είχε πςι ότι μέχρι να βρουμε ποια πιπιλα του κάνει μπορεί να αλλάξουμε και 5!!! Υπομονή!!!! 

Κ εμένα της αβεντ θέλει!!

Ρε συ θύμισε μου,θηλάζεις?? Γιατί μου είπε ο παιδίατρος ότι της αβεντ μοιάζουν πιο πολύ με τη θηλή μας κ όσα θηλάζουν συνήθως τις προτιμούν!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κ εμένα της αβεντ θέλει!!

Ρε συ θύμισε μου,θηλάζεις?? Γιατί μου είπε ο παιδίατρος ότι της αβεντ μοιάζουν πιο πολύ με τη θηλή μας κ όσα θηλάζουν συνήθως τις προτιμούν!!

Θηλαζα, αλλά δυστυχώς πολυ λίγο.... Η πιπιλα δε μου μοιάζει με τη θηλη στήθους, αλλά να ξέρεις το μπιμπερό αν θες, να παρεις το natural  και όχι το  classic... Το natural πραγματικά μοιάζει με το στήθος κ κάνει και για Κολικους υποτίθεται.... 

Ποια πιπιλα έχεις ;;εμείς έχουμε αν θυμάμαι. Καλά της ultra air

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Θηλαζα, αλλά δυστυχώς πολυ λίγο.... Η πιπιλα δε μου μοιάζει με τη θηλη στήθους, αλλά να ξέρεις το μπιμπερό αν θες, να παρεις το natural  και όχι το  classic... Το natural πραγματικά μοιάζει με το στήθος κ κάνει και για Κολικους υποτίθεται.... 

Ποια πιπιλα έχεις ;;εμείς έχουμε αν θυμάμαι. Καλά της ultra air

Το natural δεν είναι τόσο αποτελεσματικό κατά των κολικών, από την εμπειρία μου... Το κλασικ είναι μακράν καλυτερο και όντως βοηθάει στους κολικους... Και οινπιπιλες της αβεντ είναι η κορυφή.  Δεν είναι τυχαίο ότι είναι και τα πιο ακριβά... 

21 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Σ’ευχαριστω πολυυυυυ θα τα δοκιμάσω γιατί την καημενουλα δεν την ηρεμούν μόνο αγκαλιές.. Κλαίει γοερά κ δεν μπορεί κ η άλλη μου κόρη να κοιμηθεί! Θέλει πολύ υπομονή όντως... 

Ποσο θα κρατήσουν μέχρι ποιο μήνα;;;

Μέχρι τον τρίτο .. Αλλά βέβαια κρατάνε δυο μήνες, σε αλλά 4...εχω ακουσει και 6...οποτε δεν είναι κάτι στάνταρ.. Γενικά με την εισαγωγή των στερεών τροφών γίνονται όλα πολη καλυτερα... Υπομονη


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Το natural δεν είναι τόσο αποτελεσματικό κατά των κολικών, από την εμπειρία μου... Το κλασικ είναι μακράν καλυτερο και όντως βοηθάει στους κολικους... Και οινπιπιλες της αβεντ είναι η κορυφή.  Δεν είναι τυχαίο ότι είναι και τα πιο ακριβά... 

Μέχρι τον τρίτο .. Αλλά βέβαια κρατάνε δυο μήνες, σε αλλά 4...εχω ακουσει και 6...οποτε δεν είναι κάτι στάνταρ.. Γενικά με την εισαγωγή των στερεών τροφών γίνονται όλα πολη καλυτερα... Υπομονη

Ευχαριστώ ρε κοριτσι για την πληροφορία των μπιμπερό.... Μας είχαν κάνει δυο δώρο με τον αποστείρωτη κ μας είχαν πει ότι συμβαδίζουν με το θηλασμο.... Μετά επειδή θηλαζα στην αρχή κ έδινα κ ξένο κ αντληση δικό μου είπαμε να πάρουμε κ αλλά από τα ίδια... Τώρα έχουμε 5 μπουκλαια   avent  natural και είδαμε τα classic και θέλαμε να δοκιμάσουμε τη θηλη των classic, αλλά μας είπαν ότι πρεπει να πάρουμε όχι μόνο θηλη αλλά και μπιμπερό.... Τραγικό που στην ίδια εταιρία δεν μπορείς να βάλεις άλλο είδος θηλης στο μπιμπερό της. .. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Ευχαριστώ ρε κοριτσι για την πληροφορία των μπιμπερό.... Μας είχαν κάνει δυο δώρο με τον αποστείρωτη κ μας είχαν πει ότι συμβαδίζουν με το θηλασμο.... Μετά επειδή θηλαζα στην αρχή κ έδινα κ ξένο κ αντληση δικό μου είπαμε να πάρουμε κ αλλά από τα ίδια... Τώρα έχουμε 5 μπουκλαια   avent  natural και είδαμε τα classic και θέλαμε να δοκιμάσουμε τη θηλη των classic, αλλά μας είπαν ότι πρεπει να πάρουμε όχι μόνο θηλη αλλά και μπιμπερό.... Τραγικό που στην ίδια εταιρία δεν μπορείς να βάλεις άλλο είδος θηλης στο μπιμπερό της. .. 

Συμφωνω απόλυτα μαζί σου καλή μου... Είναι τραγικό όντως.. Για να κερδίζουν χρήματα το κάνουν. Ξεκάθαρα. 

  • Λυπημένη/-ος 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2020 at 10:21 ΠΜ, SasT είπε:

Επειδη μας διαβαζουν και επειδη πολλες κοπελες που θηλαζουν εχουν γραψει για τα ξενυχτια τους, ηθελα να γραψω απλως οτι ειμαστε 6 εβδομαδων με αποκλειστικο θηλασμο και ξυπναει 2 φορες μονο τη νυχτα, στο δεκαωρο περιπου. Επισης τρωει αλλες 5-6 φορες μεσα στη μερα, που δεν ειναι κ τοσο ασχημα για θηλασμο. Για να μην αποθαρρυνονται οσες αποφασισαν να θηλασουν. Καθε παιδι ειναι διαφορετικο.

Καλημέρα! Ναι κ εμένα γενικά ο θηλασμός μου φαίνεται εύκολος κ με το δεύτερο μωρό . Κ μάλιστα εμένα είναι 2.5 εβδομάδων κ τν νύχτα κοιμάται κ αυτή 4-5 ώρες σερι. Κ οι θηλασμού δεν κρατάνε πολύ αλλα έχω πολύ γάλα κ μάλλον χορταίνει .

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εγώ δεν προλαβαίνω να μπω καν έδω με τον μεγάλο.  Έχει γίνει πολύ ζηλιάρης κ θέλει να παίζουμε συνέχεια... Η μπέμπα είναι βολική , την μέρα ξυπνάει, Πίνει 15 λεπτά κ κοιμάται.  Το βράδυ από τις 9.30 με 1.30 κλαίει λίγο κ θέλει να κοιμηθεί πάνω μου.. Μετά κοιμάται 4-5 ώρες σερί.  Δεν την ξυπνάω εννοείται το βράδυ.απλα όταν θήλαζρι μετά από λίγο σαν να πνίγεται..  λέτε να έχω πολύ γάλα ? Το κάνει κάποιο μωράκι που θηλαζει? Επίσης κάνει συνέχεια κακα από λίγο κ υδαρη. Είναι ακόμα κόκκινος ο ποπος της .. συγκαμα είχε πάθει κ από το νοσοκομείο αλλά βελτιώθηκε. Αλλά ακόμα δν λέει να της περάσει εντελώς 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου άκυρο αλλά μέχρι τώρα τι θα λεγατε πως πρέπει οπωσδήποτε κάποιος  να πάρει απ' τα πραγματακια για το μωρό; Εγώ προς το παρόν αυτά που χρησιμοποιώ συνέχεια είναι ο μάρσιπος και το μαξιλάρι θηλασμού.Χωρις τα υπόλοιπα (λικνο, ριλαξ, μπανακι, αποστηρωτης, καρότσι κτλ) σίγουρα θα μπορούσαμε.

Just now, ada32 είπε:

Καλημέρα! Ναι κ εμένα γενικά ο θηλασμός μου φαίνεται εύκολος κ με το δεύτερο μωρό . Κ μάλιστα εμένα είναι 2.5 εβδομάδων κ τν νύχτα κοιμάται κ αυτή 4-5 ώρες σερι. Κ οι θηλασμού δεν κρατάνε πολύ αλλα έχω πολύ γάλα κ μάλλον χορταίνει .

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εγώ δεν προλαβαίνω να μπω καν έδω με τον μεγάλο.  Έχει γίνει πολύ ζηλιάρης κ θέλει να παίζουμε συνέχεια... Η μπέμπα είναι βολική , την μέρα ξυπνάει, Πίνει 15 λεπτά κ κοιμάται.  Το βράδυ από τις 9.30 με 1.30 κλαίει λίγο κ θέλει να κοιμηθεί πάνω μου.. Μετά κοιμάται 4-5 ώρες σερί.  Δεν την ξυπνάω εννοείται το βράδυ.απλα όταν θήλαζρι μετά από λίγο σαν να πνίγεται..  λέτε να έχω πολύ γάλα ? Το κάνει κάποιο μωράκι που θηλαζει? Επίσης κάνει συνέχεια κακα από λίγο κ υδαρη. Είναι ακόμα κόκκινος ο ποπος της .. συγκαμα είχε πάθει κ από το νοσοκομείο αλλά βελτιώθηκε. Αλλά ακόμα δν λέει να της περάσει εντελώς 

Και μένα πνίγεται η μικρή συνέχεια.μου είχε πει η παιδίατρος να την κρατάω όσο περισσότερο σε όρθια στάση γίνεται όσο θηλάζω αλλά δεν βολεύει και πολύ τώρα που βαραινει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα! Ναι κ εμένα γενικά ο θηλασμός μου φαίνεται εύκολος κ με το δεύτερο μωρό . Κ μάλιστα εμένα είναι 2.5 εβδομάδων κ τν νύχτα κοιμάται κ αυτή 4-5 ώρες σερι. Κ οι θηλασμού δεν κρατάνε πολύ αλλα έχω πολύ γάλα κ μάλλον χορταίνει .

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εγώ δεν προλαβαίνω να μπω καν έδω με τον μεγάλο.  Έχει γίνει πολύ ζηλιάρης κ θέλει να παίζουμε συνέχεια... Η μπέμπα είναι βολική , την μέρα ξυπνάει, Πίνει 15 λεπτά κ κοιμάται.  Το βράδυ από τις 9.30 με 1.30 κλαίει λίγο κ θέλει να κοιμηθεί πάνω μου.. Μετά κοιμάται 4-5 ώρες σερί.  Δεν την ξυπνάω εννοείται το βράδυ.απλα όταν θήλαζρι μετά από λίγο σαν να πνίγεται..  λέτε να έχω πολύ γάλα ? Το κάνει κάποιο μωράκι που θηλαζει? Επίσης κάνει συνέχεια κακα από λίγο κ υδαρη. Είναι ακόμα κόκκινος ο ποπος της .. συγκαμα είχε πάθει κ από το νοσοκομείο αλλά βελτιώθηκε. Αλλά ακόμα δν λέει να της περάσει εντελώς 

Κ εγώ που θηλαζα στην αρχή είχε σε όλες τις πάνες κακά όπως τα λες υδαρη κ λιγο πρασινα, μάλλον το μυκωνιο... Επίσης μέχρι να τον πλυνουμε έκανε λίγα ακόμα στο νεροχυτη κ άλλες φορές λίγα στην νέα πανα πριν την κλεισουμε, η παιδιατρος δεν ανησυχούσε... Της το ειχαμε πει πολλες φορές!!! 

Όσο για το συγκαμα εμάς συγκαηκε πριν μια εβδομαδα κ η παιδιατρος μας είπε να τον βάλουμε με υπόσεντονο στο κρεβάτι μπρουμυτα λιγο χωρίς πανα να παρει αερα λιγο ο ποπος του... Μια φορά το κάναμε κ αμέσως ο ποπος άλλαξε χρώμα... 

Βέβαια δουλειά έκανε η sudocream  (διαφημιστική από μαιευτήριο)... Εμείς βάζαμε   frezyderm για συγκαματα... Βάλαμε μια μέρα sudocream έφτιαξε κ ξανά βάλαμε frezyderm.... Μια φίλη μου είπε ότι μετά το πλυσιμο θέλει καλό σκουπισμα γιατί κρατάει υγρασία, βαζουμε την κρέμα κ η κρέμα  κλεινει μέσα της(μεταφορικά) την υγρασία στον ποπο πανω... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen_2 είπε:

Κορίτσια μου άκυρο αλλά μέχρι τώρα τι θα λεγατε πως πρέπει οπωσδήποτε κάποιος  να πάρει απ' τα πραγματακια για το μωρό; Εγώ προς το παρόν αυτά που χρησιμοποιώ συνέχεια είναι ο μάρσιπος και το μαξιλάρι θηλασμού.Χωρις τα υπόλοιπα (λικνο, ριλαξ, μπανακι, αποστηρωτης, καρότσι κτλ) σίγουρα θα μπορούσαμε.

Και μένα πνίγεται η μικρή συνέχεια.μου είχε πει η παιδίατρος να την κρατάω όσο περισσότερο σε όρθια στάση γίνεται όσο θηλάζω αλλά δεν βολεύει και πολύ τώρα που βαραινει.

Χωρίς ριλαξ,λίκνο κ μπανάκι σίγουρα δε θα μπορούσα εγώ..

στο ριλαξ κάθεται ή κοιμάται οοολη τη μέρα κ τον έχω δίπλα μου είτε κάνω δουλειές είτε μπάνιο κτλ..

 το μπανάκι το χρειάζομαι οπωσδήποτε εγώ γιατί έχω ντουζιέρα οπότε με βολεύει πολύ στη βάση του γιατί ούτε σκύβω ούτε τίποτε..

Κ το λίκνο με βολεύει γιατί είναι κολλημένο με το κρεβάτι απλώνω απλά το χέρι μου αν γκρινιαξει κ ησυχάζει επίσης έχω σκοπό να τον έχω εκεί μέχρι 5-6 μηνών οπότε προς το παρόν εγώ δεν έχω πάρει κούνια πχ..γιατί κ λίκνο κ κούνια σίγουρα δεν χρειάζονται μαζί!!

Αποστειρωτη τον χρησιμοποιω να είμαι ειλικρινής αλλά αν δεν ήταν δώρο δε θα έπαιρνα..θα βολευομουν με βράσιμο στη κατσαρόλα..όσο για το καρότσι μόνη μου δε με βολεύει κ εγώ το μάρσιπο χρησιμοποιω αλλά με τον άντρα μου κ τα σκυλιά όταν βγαίνουμε όλοι μαζί είναι πιο άνετα με το καρότσι ..

Χμμμ τι άλλο..?! Κρέμες του μωρού δεν χρησιμοποιω εν τέλη γιατί βάζω παντού κεραλοιφη..τσάμπα λεφτά αν κ οι περισσότερες είναι δώρα..θα τις φοράει η μανούλα χαχαχα

Δε μου έρχεται κάτι άλλο..νομίζω βέβαια είναι υποκειμενικό αυτό..πχ εγώ μαξιλάρι θηλασμού δεν έχω κ ενώ θηλάζω βολευομαι με τα μαξιλάρια καναπέ..

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elen_2 είπε:

Κορίτσια μου άκυρο αλλά μέχρι τώρα τι θα λεγατε πως πρέπει οπωσδήποτε κάποιος  να πάρει απ' τα πραγματακια για το μωρό; Εγώ προς το παρόν αυτά που χρησιμοποιώ συνέχεια είναι ο μάρσιπος και το μαξιλάρι θηλασμού.Χωρις τα υπόλοιπα (λικνο, ριλαξ, μπανακι, αποστηρωτης, καρότσι κτλ) σίγουρα θα μπορούσαμε.

Και μένα πνίγεται η μικρή συνέχεια.μου είχε πει η παιδίατρος να την κρατάω όσο περισσότερο σε όρθια στάση γίνεται όσο θηλάζω αλλά δεν βολεύει και πολύ τώρα που βαραινει.

Αχ πως να την κρατήσεις όρθια?? Όσο μπορώ σηκώνω το κεφάλι της .. Εγώ προς το παρόν χρησιμοποιώ τν καλαθουνα με βάση με ροδάκια κ συρταριερα  που έχει αλλαξιερα πάνω ( στον γιο μου δεν είχα κ τον άλλαζα στο κρεβάτι μέχρι 2 μηνών κ με έπιασε η μέση μου ..) . Τώρα την έχω κατά ευχαριστηθεί. (Λόγω χώρου δεν έχω βάλει την αλλαξιερα που έχει ξεχωριστή βάση ) . 

1 ώρα πρίν, Christine. S είπε:

Κ εγώ που θηλαζα στην αρχή είχε σε όλες τις πάνες κακά όπως τα λες υδαρη κ λιγο πρασινα, μάλλον το μυκωνιο... Επίσης μέχρι να τον πλυνουμε έκανε λίγα ακόμα στο νεροχυτη κ άλλες φορές λίγα στην νέα πανα πριν την κλεισουμε, η παιδιατρος δεν ανησυχούσε... Της το ειχαμε πει πολλες φορές!!! 

Όσο για το συγκαμα εμάς συγκαηκε πριν μια εβδομαδα κ η παιδιατρος μας είπε να τον βάλουμε με υπόσεντονο στο κρεβάτι μπρουμυτα λιγο χωρίς πανα να παρει αερα λιγο ο ποπος του... Μια φορά το κάναμε κ αμέσως ο ποπος άλλαξε χρώμα... 

Βέβαια δουλειά έκανε η sudocream  (διαφημιστική από μαιευτήριο)... Εμείς βάζαμε   frezyderm για συγκαματα... Βάλαμε μια μέρα sudocream έφτιαξε κ ξανά βάλαμε frezyderm.... Μια φίλη μου είπε ότι μετά το πλυσιμο θέλει καλό σκουπισμα γιατί κρατάει υγρασία, βαζουμε την κρέμα κ η κρέμα  κλεινει μέσα της(μεταφορικά) την υγρασία στον ποπο πανω... 

Ακριβώς έτσι είναι η δική μου.  Κάνει συνέχεια κακα σε όλες τις πάνες ..αχ εμείς πάθαμε σοβαρό έγκαυμα.   Είχε πληγές.. Τώρα μετά από 2 βδομάδες κ έχει ακόμα λίγες κοκκινιλες αλλά από χθες έχει πάλι πληγές πολύ κοντά στο πωπο  της , μάλλον λόγω ότι κάνει συνέχεια κακα κ είναι σαν νερό .   Το τι κρέμες έχω χρησιμοποιήσει δεν λέγεται.. sudocrem είναι για ελαφρύ κοκκίνισμα.  Τελικά κατέληξα σε  μελάνι άπο το φαρμακείο κ της βάζω αυτό + bepanthol η avene cicalfate (για εγκαύματα) ..βοηθάει πολύ αυτό που λες να τα αφήνουμε κ ξεσκέπαστα  ΑΛΛΑ η δικιά μου η κόρη δεν παίζεται!!  με έχει κατουρησρι κ Χεσει άπειρες φορές!! Μόλις τν καθαρίζω κ βάζω νέα πάνα, μου κάνει κακά κ πάνω κ στο χέρι μου ..!! Κ φτου απο την αρχή.!! Την κάνω μπάνιο κ κατουράει αμέσως μετά στην πετσέτα.  Όλα μούσκεμα ξανά.  

Εντωμεταξύ βρε κορίτσια όταν την αλλάζω παλεύω μαζί της , κουνάει συνέχεια τα πόδια κ τα βάζει κ στην πάνα κ μου λερώνει κάλτσες,πόδια.. κ να θέλω να την πλύνω με νερό σε κάθε αλλαγή , πραγματικά δεν γίνεται.. Επίσης πριν της βάλω κρεμα , την στεγνωνω με βαμβάκι . 

Δεν ξέρω αν φταιει κάτι στην διατροφή μου κ συγκαιεται ...

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , ada32 είπε:

Αχ πως να την κρατήσεις όρθια?? Όσο μπορώ σηκώνω το κεφάλι της .. Εγώ προς το παρόν χρησιμοποιώ τν καλαθουνα με βάση με ροδάκια κ συρταριερα  που έχει αλλαξιερα πάνω ( στον γιο μου δεν είχα κ τον άλλαζα στο κρεβάτι μέχρι 2 μηνών κ με έπιασε η μέση μου ..) . Τώρα την έχω κατά ευχαριστηθεί. (Λόγω χώρου δεν έχω βάλει την αλλαξιερα που έχει ξεχωριστή βάση ) . 

Ακριβώς έτσι είναι η δική μου.  Κάνει συνέχεια κακα σε όλες τις πάνες ..αχ εμείς πάθαμε σοβαρό έγκαυμα.   Είχε πληγές.. Τώρα μετά από 2 βδομάδες κ έχει ακόμα λίγες κοκκινιλες αλλά από χθες έχει πάλι πληγές πολύ κοντά στο πωπο  της , μάλλον λόγω ότι κάνει συνέχεια κακα κ είναι σαν νερό .   Το τι κρέμες έχω χρησιμοποιήσει δεν λέγεται.. sudocrem είναι για ελαφρύ κοκκίνισμα.  Τελικά κατέληξα σε  μελάνι άπο το φαρμακείο κ της βάζω αυτό + bepanthol η avene cicalfate (για εγκαύματα) ..βοηθάει πολύ αυτό που λες να τα αφήνουμε κ ξεσκέπαστα  ΑΛΛΑ η δικιά μου η κόρη δεν παίζεται!!  με έχει κατουρησρι κ Χεσει άπειρες φορές!! Μόλις τν καθαρίζω κ βάζω νέα πάνα, μου κάνει κακά κ πάνω κ στο χέρι μου ..!! Κ φτου απο την αρχή.!! Την κάνω μπάνιο κ κατουράει αμέσως μετά στην πετσέτα.  Όλα μούσκεμα ξανά.  

Εντωμεταξύ βρε κορίτσια όταν την αλλάζω παλεύω μαζί της , κουνάει συνέχεια τα πόδια κ τα βάζει κ στην πάνα κ μου λερώνει κάλτσες,πόδια.. κ να θέλω να την πλύνω με νερό σε κάθε αλλαγή , πραγματικά δεν γίνεται.. Επίσης πριν της βάλω κρεμα , την στεγνωνω με βαμβάκι . 

Δεν ξέρω αν φταιει κάτι στην διατροφή μου κ συγκαιεται ...

Καλημέρα Άντα μου!!

Λένε πως μπορεί να τους προκαλέσει συγκαμα τα μπαχαρικα,τα καυτερά φαγητά κ τα οξινα λαχανικά/ φρούτα όπως ντομάτα, λεμόνι,πορτοκάλι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...