Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Καλησπέρα Φώφη μου....κ εγώ μόνο μακρυμάνικο φορμακι φόραγα μέχρι τώρα....αν του βάλω κάτι παραπάνω ιδρώνει!!!

Το ίδιο κ εγώ με τη Θάλεια! Μόνο φορμακι χωρίς ζιπουνακι από μέσα! Ιδρώνει αλλιώς! Έχουμε πικε για το βράδι απλά τη βάζω διπλή την πικε για να είναι μικρή σε μήκος και τη σφινωνω δεξιά κ αριστερά,αφου Γυρνα γυρω γυρω κ φοβάμαι μη χωθεί από κάτω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κουβερτουλα από πάνω???

Εγω σεντονακι και πικε ακομη...Κοριτσια επισης συμβαινει το εξης..βγαζω ενα μπουκαλι δικο μου γαλα και της δινω 1 γευμα για να μαθει και πιπιλα απο μπουκαλι οπως μου ειπε ο παιδιατρος..ενω θα το πιει ολο το γαλα αν δεν μπει λιγο στηθος δεν κοιμαται...τι να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Εγω σεντονακι και πικε ακομη...Κοριτσια επισης συμβαινει το εξης..βγαζω ενα μπουκαλι δικο μου γαλα και της δινω 1 γευμα για να μαθει και πιπιλα απο μπουκαλι οπως μου ειπε ο παιδιατρος..ενω θα το πιει ολο το γαλα αν δεν μπει λιγο στηθος δεν κοιμαται...τι να κανω??

Να δινεις πιπιλα μετα. Αν δεν παιρνει κανε αυτο που θελει το μωρο σου.

Απο ρουχα εμεις φοραμε κοντομανικο ζιπουνακι και το βραδυ προσθετουμε μακρυμανικο φορμακι . Δεν εχουμε σκεπασμα στην κουνια. Το βραδυ εχουμε 24 βαθμους.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SasT είπε:

Να δινεις πιπιλα μετα. Αν δεν παιρνει κανε αυτο που θελει το μωρο σου.

Απο ρουχα εμεις φοραμε κοντομανικο ζιπουνακι και το βραδυ προσθετουμε μακρυμανικο φορμακι . Δεν εχουμε σκεπασμα στην κουνια. Το βραδυ εχουμε 24 βαθμους.

Εδωσε μια μερα πιπιλα που εκλαιγε πολυ αλλα δεν την επαιρμε με τιποτα σε σημειο που εκανε εμετο...εγω την σκεπαζω και ας εχουμε και εμεις 24 βαθμους..θα ρωτησω τον παιδιατρο γιατι ειναι χειροτερο το να ιδρωνει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Εδωσε μια μερα πιπιλα που εκλαιγε πολυ αλλα δεν την επαιρμε με τιποτα σε σημειο που εκανε εμετο...εγω την σκεπαζω και ας εχουμε και εμεις 24 βαθμους..θα ρωτησω τον παιδιατρο γιατι ειναι χειροτερο το να ιδρωνει..

Αν την δινεις την ωρα που κλαιει ισως δεν θα την παρει. Δοκιμασε μια ωρα που θα ειναι ηρεμο το παιδι. Θελει υπομονη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Εγω σεντονακι και πικε ακομη...Κοριτσια επισης συμβαινει το εξης..βγαζω ενα μπουκαλι δικο μου γαλα και της δινω 1 γευμα για να μαθει και πιπιλα απο μπουκαλι οπως μου ειπε ο παιδιατρος..ενω θα το πιει ολο το γαλα αν δεν μπει λιγο στηθος δεν κοιμαται...τι να κανω??

Εγώ θα σου λεγα να της το δινεις..το στήθος το θέλει γιατί είναι η παρηγοριά της..η μυρωδιά σου..η μανούλα της..γιατί να της το στερήσεις?

Αν πάλι σε κουραζει κ θες για τους λόγους σου να μην το κάνει τότε κοφτό σιγά σιγά..πχ αντί να της δώσεις να θηλάσει απλά ακούμπησε την πάνω σου κ ας είσαι γυμνή να σε νιώθει αλλά μη δώσεις θηλή..μετά σιγά σιγά απλά αγκαλιά με μπλούζα κανονικά..μέχρι να ξεμαθει..

1 hour ago, Fofi! είπε:

Εδωσε μια μερα πιπιλα που εκλαιγε πολυ αλλα δεν την επαιρμε με τιποτα σε σημειο που εκανε εμετο...εγω την σκεπαζω και ας εχουμε και εμεις 24 βαθμους..θα ρωτησω τον παιδιατρο γιατι ειναι χειροτερο το να ιδρωνει..

Ρε αγάπη για να φτάσει να κάνει εμετο σημαίνει ότι την πιέσες πολυ!

Κατανοώ ότι είναι φορές που νιώθεις εξουθενωμένη κ αγανακτισμένη αλλά να ξέρεις ότι κάθε φορά που τα πιέζουμε για κάτι εκεινα το παίρνουν ως τραυματική εμπειρία κ συνήθως δε το δέχονται ποτέ μετά..καλύτερα να παλευες λίγο λίγο κάθε μέρα με τη πιπίλα παρά έτσι..

Επίσης να ξέρεις (στα λέω από πείρα γρ εμένα παίρνει πιπίλα) υπάρχουν πολλές διαφορετικές θηλές κ δε τις θελουν όλες..εμένα θέλει τις στρογγυλές(οβάλ) κ όχι αυτές που είναι σαν τον μπιμπερο τις πιο κλασσικές ας πούμε..σκέψου είχα ατυχημα κ έχασα τις 2 που ήθελε κ μετά πάλευα να πάρει κάτι άλλες που είχα κ τίποτε!!

Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα μια συγκεκριμένη μάρκα πιπιλας δέχεται, οι άλλες την αναγουλιαζουν κ τις φτύνει. Στην αρχή δεν ήθελε ούτε αυτή, αλλά όπως λέει η Renez σιγά σιγά κ όταν δεν έκλαιγε πολύ της τη δώσαμε. Μέρα με τη μέρα τη δέχεται κ καλύτερα. 
Κορίτσια εμάς τα κλάματα το βράδυ συνεχίζονται 11-1 κάθε βραδυ και δεν την ηρεμεί τίποτα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Κ εμένα μια συγκεκριμένη μάρκα πιπιλας δέχεται, οι άλλες την αναγουλιαζουν κ τις φτύνει. Στην αρχή δεν ήθελε ούτε αυτή, αλλά όπως λέει η Renez σιγά σιγά κ όταν δεν έκλαιγε πολύ της τη δώσαμε. Μέρα με τη μέρα τη δέχεται κ καλύτερα. 
Κορίτσια εμάς τα κλάματα το βράδυ συνεχίζονται 11-1 κάθε βραδυ και δεν την ηρεμεί τίποτα!

Αχχ φίλη για να είναι κάθε μέρα ίδια ώρα 90% είναι κολικοί..

Εκτός από πολύ υπομονή, δοκίμασε θερμοφορα στη κοιλίτσα, φασκιωμα (με έξω τα χεράκια ίσα να νιώσει ζεστασιά το μωρό ),μασαζακι στη κοιλίτσα μετά το μπάνιο,ασκήσεις με τα ποδαράκια κατά των κολικων(δες στο γιουτιουμπ) κ μπιμπερο κατά κολικων..αχχχ δε ξέρω τι άλλο να σκεφτώ..

Κ πάλι υπομονή!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα...πολύ δύσκολη μέρα σήμερα....από τς 5 κ 30 ξύπνιοι...κ όλο κλάμα...δεν έχει κοιμηθεί πάνω από μια ωρα...ούτε αγκαλιά δεν θέλει...μόνο τσιριζει...κολικοί είναι...τα έπαιξα τελείως...κ αυτό να υποφέρει κ να μην μπορώ να το βοηθησω...να νυστάζει κ να μην μπορεί να κοιμηθεί...

Link to comment
Share on other sites

Θαλεια μου  ετσι ειμαστε 2 μερες περιπου και εμεις...μονο στηθος και κλαιει με παραπονο και εκει αστα...δ7αβαζα οτι απο την 4η μεχρι 6η εβδομαδα ειναι η κορυφωση των κολικων..εμεις διανυουμε την πεμπτη...ελπιζω να ηρεμησει απο βδομαδα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...πολύ δύσκολη μέρα σήμερα....από τς 5 κ 30 ξύπνιοι...κ όλο κλάμα...δεν έχει κοιμηθεί πάνω από μια ωρα...ούτε αγκαλιά δεν θέλει...μόνο τσιριζει...κολικοί είναι...τα έπαιξα τελείως...κ αυτό να υποφέρει κ να μην μπορώ να το βοηθησω...να νυστάζει κ να μην μπορεί να κοιμηθεί...

Αχ μωρέ το καημενουλι...Έχεις δοκιμάσει αλοιφουλα;Το colic relief massage gel βάζαμε στον πρώτο που είχε τρελούς κολικούς το όποιο ζεσταίνει την κοιλίτσα,μετά από κάνα 10λεπτο έβγαζε τα αέρια και ηρεμούσε.Παντως στο 3μηνο πέρασαν οι κολικοί και ήταν άλλο παιδί,τόσο ήσυχο ...Τι τραβάνε τα μπεμπακια μας:cry:

 

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Θαλεια μου  ετσι ειμαστε 2 μερες περιπου και εμεις...μονο στηθος και κλαιει με παραπονο και εκει αστα...δ7αβαζα οτι απο την 4η μεχρι 6η εβδομαδα ειναι η κορυφωση των κολικων..εμεις διανυουμε την πεμπτη...ελπιζω να ηρεμησει απο βδομαδα...

Εμείς 4η....δεν νομίζω να αντέξω δύο βδομάδες έτσι πω πωωωω....πολλή δύσκολη κατάσταση κ για τα μωρά κ για μας....

Just now, Comet είπε:

Αχ μωρέ το καημενουλι...Έχεις δοκιμάσει αλοιφουλα;Το colic relief massage gel βάζαμε στον πρώτο που είχε τρελούς κολικούς το όποιο ζεσταίνει την κοιλίτσα,μετά από κάνα 10λεπτο έβγαζε τα αέρια και ηρεμούσε.Παντως στο 3μηνο πέρασαν οι κολικοί και ήταν άλλο παιδί,τόσο ήσυχο ...Τι τραβάνε τα μπεμπακια μας:cry:

 

Έχω διαβάσει γι'αυτό....κ σκέφτηκα να το πάρω....αν είναι έτσι κ αύριο θα πάω...αφού λες έκανε δουλειά κ σε σάς....σφιγγοταν κ εσένα,??????

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Renez είπε:

Αχχ φίλη για να είναι κάθε μέρα ίδια ώρα 90% είναι κολικοί..

Εκτός από πολύ υπομονή, δοκίμασε θερμοφορα στη κοιλίτσα, φασκιωμα (με έξω τα χεράκια ίσα να νιώσει ζεστασιά το μωρό ),μασαζακι στη κοιλίτσα μετά το μπάνιο,ασκήσεις με τα ποδαράκια κατά των κολικων(δες στο γιουτιουμπ) κ μπιμπερο κατά κολικων..αχχχ δε ξέρω τι άλλο να σκεφτώ..

Κ πάλι υπομονή!!

Σ’ευχαριστω πολυυυυυ θα τα δοκιμάσω γιατί την καημενουλα δεν την ηρεμούν μόνο αγκαλιές.. Κλαίει γοερά κ δεν μπορεί κ η άλλη μου κόρη να κοιμηθεί! Θέλει πολύ υπομονή όντως... 

Ποσο θα κρατήσουν μέχρι ποιο μήνα;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Σ’ευχαριστω πολυυυυυ θα τα δοκιμάσω γιατί την καημενουλα δεν την ηρεμούν μόνο αγκαλιές.. Κλαίει γοερά κ δεν μπορεί κ η άλλη μου κόρη να κοιμηθεί! Θέλει πολύ υπομονή όντως... 

Ποσο θα κρατήσουν μέχρι ποιο μήνα;;;

Λένε μέχρι τον 3ο..

Μακάρι να μην κρατήσει τόσο σε εσάς εύχομαι..κάνε υπομονή φίλη γτ θυμισου πως όσο εμείς εκνευριζομαστε (πράγμα απολύτως λογικό βέβαια!!) Τόσο το νιώθουν κ εκείνα γίνεται όλο χειρότερο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εμείς 4η....δεν νομίζω να αντέξω δύο βδομάδες έτσι πω πωωωω....πολλή δύσκολη κατάσταση κ για τα μωρά κ για μας....

Έχω διαβάσει γι'αυτό....κ σκέφτηκα να το πάρω....αν είναι έτσι κ αύριο θα πάω...αφού λες έκανε δουλειά κ σε σάς....σφιγγοταν κ εσένα,??????

Ναι,σφίγγοταν πολύ και ούρλιαζε και δεν ηρεμούσε πουθενά.Μακαρι να σας βοηθήσει.Εμας τότε μας το είπαν αφού είχαμε περάσει πάνω από μήνα έτσι ,τα χα δει όλα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...