Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

@Jasmine@ νοιώθεις ότι κάτι κουνιεται ,μάλλον αυτό που ένιωσες που ήταν έντονο ήταν αλλαγή θέσης, οι πατουσιτσες  κ τα χεράκια είναι ταπ ταπ κ μπουρμπουλιθριτσες! Χιχιχιχι

@Marti το μαγνήσιο το δίνουν για τα πονάκια κα τις συσπασουλες  σαν χαλαρωτικό κάπως, αν έχω καταλάβει καλά. Συνήθως το δίνουν αν έχεις συσπάσεις, πόνους, αν δουλεύεις κ κουράζεσαι γενικά και το ιστορικο! Δν είναι απαραίτητο να το πάρουν όλοι!

  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Marti είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Δύσκολες οι ενεσουλες όντως αλλα για καλό σκοπό!!! Μπράβο σας! 

@Jasmine@ το μωράκι θα ηταν καλέ!!!

Eγω να ρωτήσω μαγνήσιο δεν παίρνω.. Σας το έδωσαν για κάποιο λόγο? 

Ναι ναι πονάνε οι άτιμες! Το μαγνήσιο εγώ το παίρνω λόγω δίδυμων κ συσπάσεων-πόνων στην αρχή !!! Αν δεν έχεις ενοχλήσεις, που στο εύχομαι,μπορεί να μη σου δώσει καθόλου....

  • Ευχαριστώ 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις! 

Παιδιά το τι βλέπουν τα ματια μου στα γραπτά δε λέγεται.. Είπα να μαι γλυκιά και επιεικης λογω εγκυμοσυνης και κορονοιου αλλα πόσο??? :shock:

Καλημέρα κορίτσια! 

Δύσκολες οι ενεσουλες όντως αλλα για καλό σκοπό!!! Μπράβο σας! 

@Jasmine@ το μωράκι θα ηταν καλέ!!!

Eγω να ρωτήσω μαγνήσιο δεν παίρνω.. Σας το έδωσαν για κάποιο λόγο? 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Τελικά χτες έψαξα και σε άλλα δύο λιντλ και δεν υπήρχε κορμάκι ούτε για δείγμα... Τελευταία μου ελπίδα είναι σήμερα που θα πάει ο άντρας μου μετά τη δουλειά σε ένα κοντά στη δουλειά του. Από Δευτέρα βάζει κάτι φορεματα ριχτα... Θα είναι ωραία άμα τα πάρω ή θα είμαι σαν το λετσο;

Χτες ένιωσα κ εγώ κάποιες συσπάσεις και το αποδίδω στο ότι ήμουν από τις 6 το πρωί στους δρόμους.


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ναι ναι πονάνε οι άτιμες! Το μαγνήσιο εγώ το παίρνω λόγω δίδυμων κ συσπάσεων-πόνων στην αρχή !!! Αν δεν έχεις ενοχλήσεις, που στο εύχομαι,μπορεί να μη σου δώσει καθόλου....

Καλέ κολυμπάνε κανονικά!!!εμένα ώρες ώρες την νιώθω σαν καρχαριακι κάτω από το δέρμα μου!μια φεύγει μια έρχεται!άλλες φορές πάνε πιο βαθιά προς τη λεκάνη μέσα και άλλες φορές είναι πιο πάνω!Μια χαρά είναι η μπουμπού! Ζωηρή-ζωηρή!

Just now, Marti είπε:

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις! 

Παιδιά το τι βλέπουν τα ματια μου στα γραπτά δε λέγεται.. Είπα να μαι γλυκιά και επιεικης λογω εγκυμοσυνης και κορονοιου αλλα πόσο??? :shock:

Καλημέρα κορίτσια! 

Δύσκολες οι ενεσουλες όντως αλλα για καλό σκοπό!!! Μπράβο σας! 

@Jasmine@ το μωράκι θα ηταν καλέ!!!

Eγω να ρωτήσω μαγνήσιο δεν παίρνω.. Σας το έδωσαν για κάποιο λόγο? 

Το μαγνήσιο κυρίως το δίνουν για αποφυγή συσπάσεων και για τις κράμπες που μας πιάνουν γενικά σε όλο το σωμα...από όσο έχω καταλαβει δεν το δίνουν όλοι οι γιατροί!

Και κάποιοι το δίνουν ανάλογα την κύηση!

  • Ευχαριστώ 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hliolousti είπε:

Καλέ κολυμπάνε κανονικά!!!εμένα ώρες ώρες την νιώθω σαν καρχαριακι κάτω από το δέρμα μου!μια φεύγει μια έρχεται!άλλες φορές πάνε πιο βαθιά προς τη λεκάνη μέσα και άλλες φορές είναι πιο πάνω!Μια χαρά είναι η μπουμπού! Ζωηρή-ζωηρή!

Εμένα μάλλον δεν έχουν κ πολύ χώρο για κολύμπι.... μόνο χτυπήματα νιώθω τόσο καιρο! Η χτυπάνε εμένα η κλωτσάνε η μια την άλλη! Χαχαχαχχα

  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Τελικά χτες έψαξα και σε άλλα δύο λιντλ και δεν υπήρχε κορμάκι ούτε για δείγμα... Τελευταία μου ελπίδα είναι σήμερα που θα πάει ο άντρας μου μετά τη δουλειά σε ένα κοντά στη δουλειά του. Από Δευτέρα βάζει κάτι φορεματα ριχτα... Θα είναι ωραία άμα τα πάρω ή θα είμαι σαν το λετσο;

Χτες ένιωσα κ εγώ κάποιες συσπάσεις και το αποδίδω στο ότι ήμουν από τις 6 το πρωί στους δρόμους.

Ωχ Καλή τύχη!!! Μπορεί να ξαναβάλει τώρα που είναι πολλά τα γεννητούρια!!! Γενικά κι εδώ φεύγουν αμέσως ότι καλό βάζει κ πρέπει να πας πρωί κ να περιμένεις στην ουρά...(γι αυτό δν παω ποτε) Χθες κι εγώ στο τσακ  πρόλαβα κ πηρα το 62-68 δν είχε το μικρότερο!!! Βρε κορίτσια και μου φαίνεται μικρό! Τώρα μου φαίνεται μάλλον επειδή έχω ξεσυνηθισει ή όντως είναι!?

Τα μικρακια μας οι σταλιτσες!:x


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Εμένα μάλλον δεν έχουν κ πολύ χώρο για κολύμπι.... μόνο χτυπήματα νιώθω τόσο καιρο! Η χτυπάνε εμένα η κλωτσάνε η μια την άλλη! Χαχαχαχχα

Χαχαχαχα!

καλέ είναι δυνατόν να πιστεύεις πως δεν έχουν χώρο από τον 5ο μήνα;;;;

Για να έχουν μπροστά τους, πρώτα ο Θεός ,ακόμα 3-4 μήνες κύησης αρα έχουν άπλετο χώρο μέσα στην κοιλίτσα σου!

Άσχετα με το τί νομίζουμε εμείς το σώμα μας έχει μεγάλες δυνατότητες!Σκέψου τις κοπέλες που έχουν 3δυμα ή 4δυμα!?!?

Πάντως και λίγο κουτουλημα μεταξύ τους σίγουρα παίζει κι αυτό!:lol:


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ωχ Καλή τύχη!!! Μπορεί να ξαναβάλει τώρα που είναι πολλά τα γεννητούρια!!! Γενικά κι εδώ φεύγουν αμέσως ότι καλό βάζει κ πρέπει να πας πρωί κ να περιμένεις στην ουρά...(γι αυτό δν παω ποτε) Χθες κι εγώ στο τσακ  πρόλαβα κ πηρα το 62-68 δν είχε το μικρότερο!!! Βρε κορίτσια και μου φαίνεται μικρό! Τώρα μου φαίνεται μάλλον επειδή έχω ξεσυνηθισει ή όντως είναι!?

Τα μικρακια μας οι σταλιτσες!:x

Από το πρώτο παιδάκι δεν έχεις κανένα να συγκρίνεις.? Δεν ξέρω καθόλου τι φόρμα έχουν! Είναι ανάλογα κ το πόσους πόντους θα γεννηθεί το νινι!

Πετάχτηκε πολύ η κοιλίτσα μου κορίτσια!! Ολοστρόγγυλη σαν μισή μπαλιτσα είναι!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Από το πρώτο παιδάκι δεν έχεις κανένα να συγκρίνεις.? Δεν ξέρω καθόλου τι φόρμα έχουν! Είναι ανάλογα κ το πόσους πόντους θα γεννηθεί το νινι!

Πετάχτηκε πολύ η κοιλίτσα μου κορίτσια!! Ολοστρόγγυλη σαν μισή μπαλιτσα είναι!

Ε όχι και μισή μπαλιτσα!!!!Ολόκληρο μπέμπαρο έχει μέσα!!!:wub: Χαχαχα

Κοιλουμπες όμορφες έχουμε πλέον ολες και με τον καιρό θα μεγαλωνουν!

Κι εμένα η κορακλα μου όλο και ξεπετάγεται μέρα με τη μέρα!Κι αυτό το πρωτόγνωρο είναι που με ξετρελαίνει!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hliolousti είπε:

Ε όχι και μισή μπαλιτσα!!!!Ολόκληρο μπέμπαρο έχει μέσα!!!:wub: Χαχαχα

Κοιλουμπες όμορφες έχουμε πλέον ολες και με τον καιρό θα μεγαλωνουν!

Κι εμένα η κορακλα μου όλο και ξεπετάγεται μέρα με τη μέρα!Κι αυτό το πρωτόγνωρο είναι που με ξετρελαίνει!

Σήμερα γύρισα οοοοολη την αγορά κ σε ένα μαγαζί που είχε ουρά το ταμείο μέχρι εξω,  είπα στη κοπέλα στο ταμείο αν μπορεί να με εξυπηρετήσει πρώτη αφού είμαι έγκυος κ με κοίταξε στη κοιλιά κ την τουρλωσα λιγάκι να φανει:P 

Ναι λέω δεν φαίνεται πολύ αλλά εκεί είναι

  • Χαχα 4

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Από το πρώτο παιδάκι δεν έχεις κανένα να συγκρίνεις.? Δεν ξέρω καθόλου τι φόρμα έχουν! Είναι ανάλογα κ το πόσους πόντους θα γεννηθεί το νινι!

Πετάχτηκε πολύ η κοιλίτσα μου κορίτσια!! Ολοστρόγγυλη σαν μισή μπαλιτσα είναι!

Τα έχω σε κουτιά στην αποθήκη! Θα τα φέρω οοοολα επάνω να τα ξεδιαλεξω!!! Τα μπλε θα τα δώσω κ θα κρατήσω τα ουδέτερα! Πόσο λαχτάρα τη στιγμή να τα δω όλα, θα με πάρουν τα ζουμιά...

Έχω και τν άντρα μ και τν αδερφή μ που λένε: Ε όχι να φορέσουμε τα ίδια στη μπεμπα! Δεν πάνε καλά! 

πρίν από 24 λεπτά , marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Τελικά χτες έψαξα και σε άλλα δύο λιντλ και δεν υπήρχε κορμάκι ούτε για δείγμα... Τελευταία μου ελπίδα είναι σήμερα που θα πάει ο άντρας μου μετά τη δουλειά σε ένα κοντά στη δουλειά του. Από Δευτέρα βάζει κάτι φορεματα ριχτα... Θα είναι ωραία άμα τα πάρω ή θα είμαι σαν το λετσο;

Χτες ένιωσα κ εγώ κάποιες συσπάσεις και το αποδίδω στο ότι ήμουν από τις 6 το πρωί στους δρόμους.

Δεν τα έχω δει αλλά γιατί να είσαι σαν τν λετσο!? Τα ρούχα που βάζει νομίζω είναι ωραία κ καλά ποιοτικώς. Δεν έχω πάρει αλλά έτσι λένε κι αυτά που πήρα για τα παιδιά ειναι καλά!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Σήμερα γύρισα οοοοολη την αγορά κ σε ένα μαγαζί που είχε ουρά το ταμείο μέχρι εξω,  είπα στη κοπέλα στο ταμείο αν μπορεί να με εξυπηρετήσει πρώτη αφού είμαι έγκυος κ με κοίταξε στη κοιλιά κ την τουρλωσα λιγάκι να φανει:P 

Ναι λέω δεν φαίνεται πολύ αλλά εκεί είναι

Χαχαχαχ καλά ξηγηθηκες! αυτό το δικαίωμα το έχουμε οι εγκυουλες σε όλα τα μαγαζιά ανεξαρτήτως αν έχουν επιγραφή δίπλα στο ταμείο που να αναγράφονται οι κανόνες προτεραιότητας;


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια θυμάμαι είχα φτιάξει τη βαλίτσα μ όταν μπήκα στον 8ο γτ φοβόμουν ένεκα δουλειάς κ πήγαινε έλα...αλλά ο κύριος είχε βολευτεί στη μανούλα τελικά! Τα έβγαζα, τα ξαναεβαζα τα κοιτούσα, πρόσθετα,αφαιρουσα...τι ωραία!!! Πάλι έτσι θα κάνω!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Χαχαχαχ καλά ξηγηθηκες! αυτό το δικαίωμα το έχουμε οι εγκυουλες σε όλα τα μαγαζιά ανεξαρτήτως αν έχουν επιγραφή δίπλα στο ταμείο που να αναγράφονται οι κανόνες προτεραιότητας;

Φυσικά!! Εντάξει εγώ το ζήτησα ευγενικά κ έκανα ένα λεπτό περίπου συνολικα. Οπότε γιατί όχι?? 

Just now, Christinα είπε:

Αχ κορίτσια θυμάμαι είχα φτιάξει τη βαλίτσα μ όταν μπήκα στον 8ο γτ φοβόμουν ένεκα δουλειάς κ πήγαινε έλα...αλλά ο κύριος είχε βολευτεί στη μανούλα τελικά! Τα έβγαζα, τα ξαναεβαζα τα κοιτούσα, πρόσθετα,αφαιρουσα...τι ωραία!!! Πάλι έτσι θα κάνω!

Κι εγωωωωω!!!:wub:

Just now, Christinα είπε:

Τα έχω σε κουτιά στην αποθήκη! Θα τα φέρω οοοολα επάνω να τα ξεδιαλεξω!!! Τα μπλε θα τα δώσω κ θα κρατήσω τα ουδέτερα! Πόσο λαχτάρα τη στιγμή να τα δω όλα, θα με πάρουν τα ζουμιά...

Έχω και τν άντρα μ και τν αδερφή μ που λένε: Ε όχι να φορέσουμε τα ίδια στη μπεμπα! Δεν πάνε καλά! 

Δεν τα έχω δει αλλά γιατί να είσαι σαν τν λετσο!? Τα ρούχα που βάζει νομίζω είναι ωραία κ καλά ποιοτικώς. Δεν έχω πάρει αλλά έτσι λένε κι αυτά που πήρα για τα παιδιά ειναι καλά!

Ε ας λένε ότι θέλουν! Να τα βάλεις τα ουδέτερα  κ όσα σου αρέσουν πολύ !!

Κ εννοείται θα σε πάρουν τα ζουμια! Κι εγώ σημερα τα είδα που έψαχνα κάτι άλλο κ όπως κ να το κάνουμε μου θυμίζουν το αντρακι μου μωράκι κ συγκινουμαι! 

Πόσο μάλλον όταν σκέφτομαι ότι θα τα βάλει κ ο δεύτερος αντρακος μου!!:wub:

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...