Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια κι από μένα! @Irinoula86 και @Mariamaraki υπέροχα νέα! Έτσι, να βλέπουμε όλες τα σποράκια μας καλά και να χαιρόμαστε!:) 

 

9 hours ago, Jasmine@ said:

Καλημέρα!!!! Μου άνοιξες της όρεξη με τις πατάτες ογκρατέν πρωί πρωί... αλλά δεν ταιριάζουν με τους γίγαντες για να τις φτιάξω σήμερα! Χαχαχαχα 

πως είσαι γενικά; Και εγώ αυτό το έχω τρώω λίγο κ φουσκώνω, κ ας είναι φρυγανιά!

Χαχα, και οι γίγαντες ομως καλή ιδέα! Θα πω στον άντρα μου να φέρει καρότα και σέλινο για να μας φτιάξω κι εγώ... έχουμε πολύ καιρό να φάμε!:P

Ναι, κι εγώ χθες το βράδυ έφαγα μόνο μια φρυγανιά, για να μην πάω για ύπνο με άδειο στομάχι, και ένιωθα λες και έφαγα ένα ολόκληρο αρνί! Αν εξαιρέσεις το ενοχλητικό φούσκωμα όμως, κατά τα άλλα είμαι μια χαρά, δόξα τω Θεώ. Ο μικρός έχει ζωηρέψει τελευταία και μου ρίχνει μερικές δυνατές κλωτσιές εκεί που κάθομαι ανυποψίαστη και με ξαφνιάζει. Νομίζω έχει και λόξιγκα μερικές φορές, γιατί το κάνει επαναλαμβανόμενα για λίγη ώρα. Τώρα πρέπει να έχει μαζευτεί στην δεξιά μεριά της κοιλιάς μου γιατί έχει φουσκώσει παραπάνω εκεί και κουνιέται που και που! Είναι και τα δικά σας έτσι ζωηρά ή μόνο ο δικός μου?

 

9 hours ago, EugenJen said:

Καλημέρα κορίτσια!!

@Hope89 συγχατηρήρια για τους ΚΟΡΙΤΣΑΡΟΥΣ!!! 2/2 γυναικεία υπόθεση οι δίδυμες κυήσεις μας :wub:  ζυγίστηκα και εγώ σήμερα +2 κιλά, θέλω να κλάψω γιατί μου φαίνεται έχω πάρει φόρα και δεν σταματάω , αλλάααααααααα γουρουνιάζω την αλήθεια θα τν πω!Μόνο τα βράδια η μερίδα μου είναι μικρή γιατί φουσκώνω με το παραμικρό!!

@Jasmine@ τρως γίγαντες??τους λιγουρεύομαι ποοοοσο καιρό αλλά τρομάζω και μόνο στην σκέψη με το πόσο στουκας θα μου κάτσουν!! 

 

8 hours ago, Jasmine@ said:

Εντάξει ρε όπου να ναι μπαίνουμε στον 6ο ξεκινάει ο ανηφοροσ! Λοιπόν η φίλη μου που σας έλεγα ότι είναι έγκυος κ αυτή μπαίνει σε 10 μερες στον 9ο! Έχει ήδη πάρει 17 κιλά κ το παιδί είναι ήδη 2,5! Θα κάνει κοριτσάρα!

 

2 hours ago, Renez said:

Άντε άντε με το καλό τα κοριτσουδια σου!!! Είπαμε κ εσύ δικαιολόγησε καθώς έχεις κάνει ήδη το χρέος σου να φέρεις έναν αντρακλα στη ζωη:D

Μωρέ ποιος προσέχει???? 6 κιλά έχω πάρει!! Από 60 είμαι 66 παρακαλώ με συν πλην μισό κιλό ανάλογα το φούσκωμα της ημέρας!!

Εσύ με τις ιδέες σου!!!!! Να ξέρω μόνο να έχω πάρει κ ροζ ποτηράκια :twisted:

Αχ, κορίτσια, το ξέρω ότι τα κιλά που θα βάλουμε δεν είναι και τόσο σημαντικό, αλλά εγώ έχω αρχίσει να ανησυχώ λίγο. Τώρα είμαι +5,5 κιλά, και τα μισά τα έβαλα το τελευταίο 10ήμερο απότομα. Μ'αρέσει που είχα στόχο να μην ξεπεράσω κατά πολύ τα 10 κιλά στο τέλος της εγκυμοσύνης... τώρα φοβάμαι ότι δεν έχω ελπίδα. Εξαρτάται βέβαια και από το τελικό μέγεθος του μωρού. Ας πούμε η αδερφή μου είχε βάλει 19 κιλά (που θεωρούνται πολλά), αλλά 5 κιλά ήταν σχεδόν το μωρό και άλλα τόσα ο πλακούντας, σάκος, αμνιακό υγρό κτλ. Ε, στα υπόλοιπα 9 αν υπολογίσεις τα αυξημένα υγρά, αίμα, οίδημα κτλ. δεν πρέπει να έβαλε και πολύ λίπος τελικά. Τί να πω, απλά ελπίζω να μην ξεφύγω πολύ.

 

9 minutes ago, Hope89 said:

Α κ εσείς καλά περνάτε βλέπω!!! Ο δικός μου 3,5 χρονών 15 κιλά με το ζόρι! Επίσης με περίεργες προτιμήσεις! Θα μας σκάσουν τα άτιμα!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπελα μου!! Με το καλό λοιπόν, το δεύτερο να είναι κοριτσάκι!!! Αλήθεια, έχετε εμβρυακια κατάψυξη;; Εμείς έχουμε ένα κ μας προβληματίζει πολύ το γεγονός...

Όσο για τα φουσκώματα, κ εγώ τα έχω κατά περιόδους κ να κρίνω από την πρώτη εγκατάσταση, στο τελευταίο τρίμηνο δυσκολευομουν πολύ.. καλά κάνεις, αφού ο,τι κ αν τρως τα ίδια περνας Τουλάχιστον να το ευχαριστιεσαι!!

Ωωω σε ευχαριστώ πολύ!!! Όσο για τα κιλά, έτσι νιώθω κ εγώ! Ότι έχω πάρει φόρα κ δεν σταματάω! Ειδικά όταν ανεβαίνει ένα κιλό από τη μία μέρα στην άλλη, λέω δεν μπορεί... Κάποιος μου κάνει πλάκα!!!

Εμένα να σου πω την αλήθεια αυτή η εγκυμοσύνη μου φαίνεται πολύ πιο ζορικη από την πρώτη, στην οποία αν κ είχα τα θέματα μου δεν ήθελα να τελειώσει!! Αλλά δεν είχα άλλο παιδάκι να έχει κ αυτό τις ανάγκες του.. Ο καημενουλης μου ζητάει ακόμη αγκαλιά κ στενοχωριέμαι.. καθιστή τον παίρνω συνεχώς κ όρθια αν χρειαστεί ή όταν σκαρφαλώνει πάνω μου!! 

Τι καλά!!! Τη χάρηκες τη μπουμπούκα σου τόση ώρα ε;; Όσο για το αμνιακό, φαντάζομαι δεν είναι τόσο ανησυχητικό, απλά θα θέλει παρακολούθηση..

Ευχαριστώ πολύ!! Μην κοιτάς που σε πειράζουμε... Το αγόρι είναι μεγάλος έρωτας, θα το διαπιστώσεις πολύ σύντομα!!! 

Όσο για τα κιλά, είπαμε.... εμείς θα είμαστε οι φωτεινές εξαιρέσεις της παρέας!! 

Ναι, έχουμε άλλα 4 εμβρυάκια κατάψυξη! Σκέφτομαι ότι αν όλα μας πάνε καλά θέλω να μεταφέρουμε ξανά σε ενάμιση χρόνο περίπου ακόμα ένα. Ο άντρας μου θέλει να βάλουμε 2 (η αλήθεια είναι ότι και τώρα 2 μεταφέραμε, αλλά το ένα μόνο πιάστηκε) αλλά εγώ φοβάμαι μην προκύψουν δίδυμα... ενώ τα ήθελα πολύ για την πρώτη εγκυμοσύνη, για την δεύτερη που θα έχουμε ήδη ένα μωρό να φροντίζουμε με τρομάζει λίγο η ιδέα. Ας δούμε όμως πώς θα είμαστε μέχρι τότε, πρώτα ο Θεός, και πώς θα την παλεύουμε με τον μπέμπη και θα αποφασίσουμε τότε. Εσείς τί σκέφτεστε να κάνετε με το εμβρυάκι που έχετε?

 

Just now, EugenJen said:

Όλα με ρομπακι τα θες κ εσύ βρε χριστιανή;εγώ μπερδευτηκα με το μέγεθος τα πεπόνια είναι για medium προς large η κοιλουμπα small , τι παίρνω;;;

Αααχ, κι εγώ το έχω αυτό το πρόβλημα... γοφοί small, μέση medium (υπό κανονικές συνθήκες βέβαια) και στήθος large (φαντάζομαι τώρα extra large).:unsure: Οι παραγγελίες online είναι λίγο πρόβλημα, εκτός αν τα ρούχα είναι ελαστικά, οπότε κάτι γίνεται.


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Eva137 είπε:

Γεια σας κορίτσια κι από μένα! @Irinoula86 και @Mariamaraki υπέροχα νέα! Έτσι, να βλέπουμε όλες τα σποράκια μας καλά και να χαιρόμαστε!:) 

 

Χαχα, και οι γίγαντες ομως καλή ιδέα! Θα πω στον άντρα μου να φέρει καρότα και σέλινο για να μας φτιάξω κι εγώ... έχουμε πολύ καιρό να φάμε!:P

Ναι, κι εγώ χθες το βράδυ έφαγα μόνο μια φρυγανιά, για να μην πάω για ύπνο με άδειο στομάχι, και ένιωθα λες και έφαγα ένα ολόκληρο αρνί! Αν εξαιρέσεις το ενοχλητικό φούσκωμα όμως, κατά τα άλλα είμαι μια χαρά, δόξα τω Θεώ. Ο μικρός έχει ζωηρέψει τελευταία και μου ρίχνει μερικές δυνατές κλωτσιές εκεί που κάθομαι ανυποψίαστη και με ξαφνιάζει. Νομίζω έχει και λόξιγκα μερικές φορές, γιατί το κάνει επαναλαμβανόμενα για λίγη ώρα. Τώρα πρέπει να έχει μαζευτεί στην δεξιά μεριά της κοιλιάς μου γιατί έχει φουσκώσει παραπάνω εκεί και κουνιέται που και που! Είναι και τα δικά σας έτσι ζωηρά ή μόνο ο δικός μου?

 

 

 

Αχ, κορίτσια, το ξέρω ότι τα κιλά που θα βάλουμε δεν είναι και τόσο σημαντικό, αλλά εγώ έχω αρχίσει να ανησυχώ λίγο. Τώρα είμαι +5,5 κιλά, και τα μισά τα έβαλα το τελευταίο 10ήμερο απότομα. Μ'αρέσει που είχα στόχο να μην ξεπεράσω κατά πολύ τα 10 κιλά στο τέλος της εγκυμοσύνης... τώρα φοβάμαι ότι δεν έχω ελπίδα. Εξαρτάται βέβαια και από το τελικό μέγεθος του μωρού. Ας πούμε η αδερφή μου είχε βάλει 19 κιλά (που θεωρούνται πολλά), αλλά 5 κιλά ήταν σχεδόν το μωρό και άλλα τόσα ο πλακούντας, σάκος, αμνιακό υγρό κτλ. Ε, στα υπόλοιπα 9 αν υπολογίσεις τα αυξημένα υγρά, αίμα, οίδημα κτλ. δεν πρέπει να έβαλε και πολύ λίπος τελικά. Τί να πω, απλά ελπίζω να μην ξεφύγω πολύ.

 

Ναι, έχουμε άλλα 4 εμβρυάκια κατάψυξη! Σκέφτομαι ότι αν όλα μας πάνε καλά θέλω να μεταφέρουμε ξανά σε ενάμιση χρόνο περίπου ακόμα ένα. Ο άντρας μου θέλει να βάλουμε 2 (η αλήθεια είναι ότι και τώρα 2 μεταφέραμε, αλλά το ένα μόνο πιάστηκε) αλλά εγώ φοβάμαι μην προκύψουν δίδυμα... ενώ τα ήθελα πολύ για την πρώτη εγκυμοσύνη, για την δεύτερη που θα έχουμε ήδη ένα μωρό να φροντίζουμε με τρομάζει λίγο η ιδέα. Ας δούμε όμως πώς θα είμαστε μέχρι τότε, πρώτα ο Θεός, και πώς θα την παλεύουμε με τον μπέμπη και θα αποφασίσουμε τότε. Εσείς τί σκέφτεστε να κάνετε με το εμβρυάκι που έχετε?

 

Αααχ, κι εγώ το έχω αυτό το πρόβλημα... γοφοί small, μέση medium (υπό κανονικές συνθήκες βέβαια) και στήθος large (φαντάζομαι τώρα extra large).:unsure: Οι παραγγελίες online είναι λίγο πρόβλημα, εκτός αν τα ρούχα είναι ελαστικά, οπότε κάτι γίνεται.

Ναι να φτιάξεις είναι πεντανόστιμοι.... εγώ φαντάζομαι περίπου 10-12 κιλά θα είναι τα μωρά με Τους σάκους κ τα υγρά! Στο τέλος έχει ανοδική πορεία για μένα, θα τα παίρνω διπλά κ δε θα μπορώ να κουνηθώ! Ήδη στο κρεβάτι κάνω βαρελακι για να γυρίσω λες κ έχουν εξαφανιστεί οι κοιλιακοί μου...

εχουμε το ανάποδο σώμα... χαχαχαχα έχω πολύ μικρό στήθος κ μέση πολύ λεπτή αλλά έχω πισινό πεταχτό κ μπουτακια... τώρα βέβαια είμαι φούσκα παντού!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ said:

Ναι να φτιάξεις είναι πεντανόστιμοι.... εγώ φαντάζομαι περίπου 10-12 κιλά θα είναι τα μωρά με Τους σάκους κ τα υγρά! Στο τέλος έχει ανοδική πορεία για μένα, θα τα παίρνω διπλά κ δε θα μπορώ να κουνηθώ! Ήδη στο κρεβάτι κάνω βαρελακι για να γυρίσω λες κ έχουν εξαφανιστεί οι κοιλιακοί μου...

εχουμε το ανάποδο σώμα... χαχαχαχα έχω πολύ μικρό στήθος κ μέση πολύ λεπτή αλλά έχω πισινό πεταχτό κ μπουτακια... τώρα βέβαια είμαι φούσκα παντού!

Χαχα, καλά τώρα όλες είμαστε λίγο φούσκες!:P Πάντως, ειδικά στην εγκυμοσύνη, θα προτιμούσα να είχα τον δικό σου σωματότυπο, γιατί φαντάζομαι θα έδειχνα πιο ομοιόμορφη. Ενώ τώρα που είχα ήδη από πριν στήθος και κοιλίτσα και έχουν φουσκώσει κι άλλο μόνο αυτά, είμαι σαν ένα βαρελάκι με ξυλάκια χέρια-πόδια!:wacko:


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Χαχα, καλά τώρα όλες είμαστε λίγο φούσκες!:P Πάντως, ειδικά στην εγκυμοσύνη, θα προτιμούσα να είχα τον δικό σου σωματότυπο, γιατί φαντάζομαι θα έδειχνα πιο ομοιόμορφη. Ενώ τώρα που είχα ήδη από πριν στήθος και κοιλίτσα και έχουν φουσκώσει κι άλλο μόνο αυτά, είμαι σαν ένα βαρελάκι με ξυλάκια χέρια-πόδια!:wacko:

Α εσυ θες να γίνεις μπάλα σαν εμένα,που θα με τσουλάνε στις κατηφόρες.... αχαχχαχαχαχα τουλάχιστον εσείς με τα αδυνατά πόδια δεν Έχετε κυτταρίτιδα 

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Α εσυ θες να γίνεις μπάλα σαν εμένα,που θα με τσουλάνε στις κατηφόρες.... αχαχχαχαχαχα τουλάχιστον εσείς με τα αδυνατά πόδια δεν Έχετε κυτταρίτιδα 

Ποιος το λέει αυτό για τα πόδια?? Δεν έχει να κάνει το βάρος με την κυτταρίτιδα!! 

Τώρα κ με το πρήξιμο??? Κ μέχρι να μου έρθει ξανά περίοδος ,δύσκολα τα πράγματα για μένα!! Έτσι έγινε κ την πρώτη φορά. Έχω λίγη αλλά με την όλη κατάσταση επιβαρύνεται!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ said:

Α εσυ θες να γίνεις μπάλα σαν εμένα,που θα με τσουλάνε στις κατηφόρες.... αχαχχαχαχαχα τουλάχιστον εσείς με τα αδυνατά πόδια δεν Έχετε κυτταρίτιδα 

Χαχα, κι εγώ με διπλωμένα χέρια-πόδια σαν μπάλα για τσούλημα θα είμαι!:P Τουλάχιστον εσύ έχεις τα δίδυμα για δικαιολογία!!

  • Χαχα 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ποιος το λέει αυτό για τα πόδια?? Δεν έχει να κάνει το βάρος με την κυτταρίτιδα!! 

Τώρα κ με το πρήξιμο??? Κ μέχρι να μου έρθει ξανά περίοδος ,δύσκολα τα πράγματα για μένα!! Έτσι έγινε κ την πρώτη φορά. Έχω λίγη αλλά με την όλη κατάσταση επιβαρύνεται!

Καλά όλες οι γυναίκες έχουν κυτταρίτιδα δε το συζητάω, απλά εμείς με τα μπουτακια έχουμε κ περισσότερο λίπος στην περιοχή φαίνεται περισσότερο!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλά όλες οι γυναίκες έχουν κυτταρίτιδα δε το συζητάω, απλά εμείς με τα μπουτακια έχουμε κ περισσότερο λίπος στην περιοχή φαίνεται περισσότερο!

Αααααχ όλα τα είχαμε έχουμε κ τα μπούτια μας να ανησυχούμε !:P

Πάντως το πρήξιμο όντως μου έφυγε όταν μου ξαναήρθε περίοδος...οταν το παιδί ήταν ακριβώς 9 μηνων:blink:

Τα κιλά τα έχασα στο πρώτο τρίμηνο αλλά αυτό το πρήξιμο απαπαπαπα!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αααααχ όλα τα είχαμε έχουμε κ τα μπούτια μας να ανησυχούμε !:P

Πάντως το πρήξιμο όντως μου έφυγε όταν μου ξαναήρθε περίοδος...οταν το παιδί ήταν ακριβώς 9 μηνων:blink:

Τα κιλά τα έχασα στο πρώτο τρίμηνο αλλά αυτό το πρήξιμο απαπαπαπα!!

Γι αυτό το πρήξιμο μου έλεγε η κουμπαρα μου ότι της έφυγε όταν σταμάτησε να θηλάζει.... δε το γλυτωνω δλδ το πρήξιμο ε; Νόμιζα ήταν από το αλάτι:D


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Γι αυτό το πρήξιμο μου έλεγε η κουμπαρα μου ότι της έφυγε όταν σταμάτησε να θηλάζει.... δε το γλυτωνω δλδ το πρήξιμο ε; Νόμιζα ήταν από το αλάτι:D

Θηλάζω ακομη,ευτυχώς όμως ξεπρήστικα. Κάνουμε κατακράτηση οπότε καλό είναι να μη τρώμε τόσο αλάτι κ το επιβαρύνουμε κι άλλο!!

Ο θηλασμός βοηθάει πολύ το σώμα να επανέλθει πιο γρήγορα..κ τη κοιλίτσα,κ τη μήτρα,τα μπουτακια:P 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να κι ένα καλό που είμαι τροφαντή! Δε φαίνεται σχεδόν καθόλου οτι είμαι έγκυος, τώρα αρχίζω να κανω κοιλιά...

Βασικά δε νομίζω οτι ειναι τα κιλά σ εμένα αλλά οι καμπύλες! Εχω μπόλικο στήθος και πισινουλη αλλά (πριν!) πολύ λεπτή μέση η οποία άρχισε να γεμίζει στην εγκυμοσύνη και τώρα είμαι σαν να χω απλά πιο ομοιόμορφο σώμα με λίγη παραπάνω κοιλιά (η οποία δικαιολογείται απ'το στήθος, σου λεει ειναι γεματούλα η κοπέλα!!!).

Νομίζω κ το ύψος παίζει ρόλο που δε φαίνεται, έχουμε καμία εκεί 1,76 να μας πει??

 


JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Γεια σας κορίτσια κι από μένα! @Irinoula86 και @Mariamaraki υπέροχα νέα! Έτσι, να βλέπουμε όλες τα σποράκια μας καλά και να χαιρόμαστε!:) 

 

Χαχα, και οι γίγαντες ομως καλή ιδέα! Θα πω στον άντρα μου να φέρει καρότα και σέλινο για να μας φτιάξω κι εγώ... έχουμε πολύ καιρό να φάμε!:P

Ναι, κι εγώ χθες το βράδυ έφαγα μόνο μια φρυγανιά, για να μην πάω για ύπνο με άδειο στομάχι, και ένιωθα λες και έφαγα ένα ολόκληρο αρνί! Αν εξαιρέσεις το ενοχλητικό φούσκωμα όμως, κατά τα άλλα είμαι μια χαρά, δόξα τω Θεώ. Ο μικρός έχει ζωηρέψει τελευταία και μου ρίχνει μερικές δυνατές κλωτσιές εκεί που κάθομαι ανυποψίαστη και με ξαφνιάζει. Νομίζω έχει και λόξιγκα μερικές φορές, γιατί το κάνει επαναλαμβανόμενα για λίγη ώρα. Τώρα πρέπει να έχει μαζευτεί στην δεξιά μεριά της κοιλιάς μου γιατί έχει φουσκώσει παραπάνω εκεί και κουνιέται που και που! Είναι και τα δικά σας έτσι ζωηρά ή μόνο ο δικός μου?

 

 

 

Αχ, κορίτσια, το ξέρω ότι τα κιλά που θα βάλουμε δεν είναι και τόσο σημαντικό, αλλά εγώ έχω αρχίσει να ανησυχώ λίγο. Τώρα είμαι +5,5 κιλά, και τα μισά τα έβαλα το τελευταίο 10ήμερο απότομα. Μ'αρέσει που είχα στόχο να μην ξεπεράσω κατά πολύ τα 10 κιλά στο τέλος της εγκυμοσύνης... τώρα φοβάμαι ότι δεν έχω ελπίδα. Εξαρτάται βέβαια και από το τελικό μέγεθος του μωρού. Ας πούμε η αδερφή μου είχε βάλει 19 κιλά (που θεωρούνται πολλά), αλλά 5 κιλά ήταν σχεδόν το μωρό και άλλα τόσα ο πλακούντας, σάκος, αμνιακό υγρό κτλ. Ε, στα υπόλοιπα 9 αν υπολογίσεις τα αυξημένα υγρά, αίμα, οίδημα κτλ. δεν πρέπει να έβαλε και πολύ λίπος τελικά. Τί να πω, απλά ελπίζω να μην ξεφύγω πολύ.

 

Ναι, έχουμε άλλα 4 εμβρυάκια κατάψυξη! Σκέφτομαι ότι αν όλα μας πάνε καλά θέλω να μεταφέρουμε ξανά σε ενάμιση χρόνο περίπου ακόμα ένα. Ο άντρας μου θέλει να βάλουμε 2 (η αλήθεια είναι ότι και τώρα 2 μεταφέραμε, αλλά το ένα μόνο πιάστηκε) αλλά εγώ φοβάμαι μην προκύψουν δίδυμα... ενώ τα ήθελα πολύ για την πρώτη εγκυμοσύνη, για την δεύτερη που θα έχουμε ήδη ένα μωρό να φροντίζουμε με τρομάζει λίγο η ιδέα. Ας δούμε όμως πώς θα είμαστε μέχρι τότε, πρώτα ο Θεός, και πώς θα την παλεύουμε με τον μπέμπη και θα αποφασίσουμε τότε. Εσείς τί σκέφτεστε να κάνετε με το εμβρυάκι που έχετε?

 

Αααχ, κι εγώ το έχω αυτό το πρόβλημα... γοφοί small, μέση medium (υπό κανονικές συνθήκες βέβαια) και στήθος large (φαντάζομαι τώρα extra large).:unsure: Οι παραγγελίες online είναι λίγο πρόβλημα, εκτός αν τα ρούχα είναι ελαστικά, οπότε κάτι γίνεται.

Αχχχχ αυτό που μπαίνουν έτσι ξαφνικά κ απότομα τα κιλά είναι που με ανησυχεί κ εμένα...

Ααα έχετε αρκετά εμβρυακια ακόμη! Πολύτεκνη σε βλέπω!! Χαχα.. κ εμείς τις δύο πρώτες που μεταφέραμε δύο το ένα είχε πιαστεί (η πρώτη παλινδρομη κ η δεύτερη ο γιοκας μου!) Οπότε είπαμε να βάλουμε πάλι δύο για περισσότερες πιθανότητες...δεν περίμενα με τίποτα δίδυμα κ δεν ήμουν προετοιμασμένη! Είναι όπως το λες, άλλο να είναι τα πρώτα κ άλλο να έχεις κ άλλο παιδί να φροντίζεις! Θα σου πω την εμπειρία μου όταν έρθει η ώρα με το καλό για το πώς είναι στην πράξη τελικά! Αλήθεια, Αμερική κάνατε την εξωσωματική ή Ελλάδα;; Όσο για το εμβρυακι μας, πραγματικα είναι κάτι που με προβληματίζει πολύ... Ο άντρας μου λέει ότι εφόσον το έχουμε δεν μπορεί ηθικά να το αφήσει κ θέλει να το βάλουμε....!!! Εγώ από την άλλη δεν ξέρω πως θα την πάλευα με 4 παιδιά!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Να κι ένα καλό που είμαι τροφαντή! Δε φαίνεται σχεδόν καθόλου οτι είμαι έγκυος, τώρα αρχίζω να κανω κοιλιά...

Βασικά δε νομίζω οτι ειναι τα κιλά σ εμένα αλλά οι καμπύλες! Εχω μπόλικο στήθος και πισινουλη αλλά (πριν!) πολύ λεπτή μέση η οποία άρχισε να γεμίζει στην εγκυμοσύνη και τώρα είμαι σαν να χω απλά πιο ομοιόμορφο σώμα με λίγη παραπάνω κοιλιά (η οποία δικαιολογείται απ'το στήθος, σου λεει ειναι γεματούλα η κοπέλα!!!).

Νομίζω κ το ύψος παίζει ρόλο που δε φαίνεται, έχουμε καμία εκεί 1,76 να μας πει??

 

Εγώ που είμαι 1,77 φαίνεται πλέον!Δλδ μου δίνουν και τη σειρά τους στο ταμείο για να κτλβεις!

Αλλά έχω πολύ μικρό στήθος και πολύ λεπτή μέση...και προ εγκυμοσύνης κοιλιακούς!:cry:μόνο πωπο έχω πεταχτο και μπούτια!

Δηλαδή η κοιλιά μου κολλάει με το σώμα μου από τη μέση και κάτω!Έχει μια συνοχή!

Από τη μέση και πάνω αν με δεις μόνο, λες αυτή η κοπέλα είναι έγκυος!

Νομίζω δεν παίζει ρόλο το ύψος αλλά το γενικότερο σωματότυπο.

 

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια, τώρα κατάφερα να κλέψω λίγο χρόνο να σας δω!!πως είστε σήμερα??

πφφφφ πάλι για κοιλά μιλάμε???και οτι σκεφτόμουν τι να παραγγείλω να φάω στην δουλειά γιατί χθες δεν μαγείρεψα η ανοικοκύρευτη!!

εγώ σωματότυπο έχω σαν την @Eva137 χεράκια , ποδαράκια καλαμάκια περιφέρεια κούτσικη και τώρα έχω μια κοιλάααααρα και κάτι πεπόοοονια!!όλοι μου δίνουν την θέση τους!:tongue: και ερωτώ τώρα φίλη @Eva137 πως θα βρούμε μαγιό??

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Να κι ένα καλό που είμαι τροφαντή! Δε φαίνεται σχεδόν καθόλου οτι είμαι έγκυος, τώρα αρχίζω να κανω κοιλιά...

Βασικά δε νομίζω οτι ειναι τα κιλά σ εμένα αλλά οι καμπύλες! Εχω μπόλικο στήθος και πισινουλη αλλά (πριν!) πολύ λεπτή μέση η οποία άρχισε να γεμίζει στην εγκυμοσύνη και τώρα είμαι σαν να χω απλά πιο ομοιόμορφο σώμα με λίγη παραπάνω κοιλιά (η οποία δικαιολογείται απ'το στήθος, σου λεει ειναι γεματούλα η κοπέλα!!!).

Νομίζω κ το ύψος παίζει ρόλο που δε φαίνεται, έχουμε καμία εκεί 1,76 να μας πει??

 

Εμένα φαίνεται κοιλίτσα όταν φοράω κολλητά! Ειμαι 1,75 κι έχω πάρει 3 κιλά που μάλλον είναι οοολα κοιλια

Αν είναι λίγο πιο ριχτη η μπλουζιτσα ίσα που κάνει μια καμπύλη κ δεν το καταλαβαίνουν. Όσοι το ξέρουν κ με δουν με ρωτάνε για επιβεβαίωση με πραγματική απορια:P 

Όλοι οι άλλοι δεν νομίζω να το καταλαβαίνουν. Έτσι δείχνουν τουλάχιστον

Σωματότυπος είναι ομοιομορφος πάνω κάτω(στήθος ποπος) κανονικά  με λεπτή μέση 

 

Just now, EugenJen είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια, τώρα κατάφερα να κλέψω λίγο χρόνο να σας δω!!πως είστε σήμερα??

πφφφφ πάλι για κοιλά μιλάμε???και οτι σκεφτόμουν τι να παραγγείλω να φάω στην δουλειά γιατί χθες δεν μαγείρεψα η ανοικοκύρευτη!!

εγώ σωματότυπο έχω σαν την @Eva137 χεράκια , ποδαράκια καλαμάκια περιφέρεια κούτσικη και τώρα έχω μια κοιλάααααρα και κάτι πεπόοοονια!!όλοι μου δίνουν την θέση τους!:tongue: και ερωτώ τώρα φίλη @Eva137 πως θα βρούμε μαγιό??

Μπικίνι ή τανκινι!

Εγώ έχω ένα ολόσωμο από την πρώτη εγκυμοσύνη,μην ανησυχείς σιγουρα θα βρεις!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...