Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια δεν εχω προλάβει να διαβάσω όλες τις σελίδες!!!! 

Έχω μια απορία είναι και εσάς το βράδυ η κοιλίτσα σας πιο φουσκωτη και πιο σκληρή και το πρωί είναι πιο μικρή και μαλακη ? 

Αχ κορίτσια με τα φαγητά σας ειδικά με την μανιταροπιτα! Ζημιά είστε... περιττό να σας πω ότι ο γιατρός μου έκοψε αλάτι και ζάχαρη αρχικά!

Καλημέρα κορίτσι μου!!το είχα κι εγώ απορία αυτό γτ το πρωί ξυπνάω με μαλακή κοιλίτσα και το βράδυ πέφτω για ύπνο λες και κατάπια καρπούζι!!!:lol:

Χαίρομαι που είσαι καλά και όσο για το αλάτι και τη ζάχαρη δε μπορείς να τα αντικαταστήσεις;πχ τη ζάχαρη με στέβια (υπάρχει και κρυσταλλική) και το αλάτι με ροζ αλάτι Ιμαλαΐων;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλημερουδια κοριτσια! Σημερα το μενου εχει Εξωτικο φαγητο.

Θα παραγγειλω μπεργκερ χαχαχαχ και κολοκυθοκεφτεδες.

Δν συνδυαζονται μα θα τα φαω ολα. Επειδη αδυνατησα ειπα να το ριξω στο φαι να παρει τα πανω της η μπεμπα. Χαχαχα εσεις τι κανετε?

Δν προλαβαινω να γραφω παντα μη με παρεξηγειτε! Φιλια

Α! Μπηκα στν 5ο. χαχαχαχαχα καθενας με τν πονο του

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα στη μαμά μ και είχε βγάλει κάτι μπεμπικα ροζ που της έδωσε μια θεια μ να τα διαλέξουμε...κορίτσια τρελάθηκα! Τόσο μικρά κ όμορφα! Τζιν σαλοπετα φορεματακι???? Πω πωωω θα γίνει χαμός!!!:x

  • Μου αρέσει 6

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ήρθα στη μαμά μ και είχε βγάλει κάτι μπεμπικα ροζ που της έδωσε μια θεια μ να τα διαλέξουμε...κορίτσια τρελάθηκα! Τόσο μικρά κ όμορφα! Τζιν σαλοπετα φορεματακι???? Πω πωωω θα γίνει χαμός!!!:x

Τι τελεια! Πλ χαιρομαι να μιλαμε για κοριτσιστικα χαχαχαχα θελω κ γω! Μα ακομα δν εχω παρει τπτ.

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Τι τελεια! Πλ χαιρομαι να μιλαμε για κοριτσιστικα χαχαχαχα θελω κ γω! Μα ακομα δν εχω παρει τπτ.

 Περιμένω πως κ πως να πάω Πάτρα στις 10 για την Β και να της ψωνίσω ότι ροζ βρω!!! Η αδερφή μ λέει της ετοιμαζει προίκα κ θα έρθει το επόμενο σ/κ! Αα μου έδωσε ο γιατρός ένα βαλιτσάκι που έχει μέσα 2 μπιμπερό nuk κ πιπίλα ροζ!!! Το ανοίγω κ τα κοιτάζω κάθε τόσο... Δεν μπορώ να το πιστέψω!

Εν τω μεταξύ...όλα αυτά ωραία αλλά το αγοράκι μ? Το σκέφτομαι κι αυτό! Όταν κοιτούσαμε τα ρουχαλάκια με τη μαμά μ ήθελε να τα φορέσει αυτός!? Αφού κατάλαβε ότι δν του μπαίνουν πήρε κάτι καλτσακια με φρουφρου σχετικά πιο μεγάλα κ ελαστικά κ τα φορεσε...του εξήγησα ότι είναι της μπέμπας αλλά τν άφησα να τα επεξεργαστεί για να μν τν αποπαιρνω...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε κορίτσια, τί μου κάνετε και μένα με τις μανιταρόπιτες πρωί πρωί εδώ... Οι πίτες γενικά μου λείπουν πάρα πολύ (στην Αμερική δεν το έχουν καθόλου, δε βρίσκεις καν), αλλά επειδή μόλις χθες το σκεφτόμουν "αχ, να είχα μια τυρόπιτα" ο άντρας μου σηκώθηκε ο γλυκούλης και μου έφτιαξε τυρόπιτες και τυροπιτάκια κουρού!:P Οπότε δεν έχω παράπονο, πήρα τη δόση μου!

Εν τω μεταξύ, η δυσπεψία με ακολουθεί από την αρχή της εγκυμοσύνης, αλλά ειδικά τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει ότι είμαι λίγο χειρότερα. Το φαγητό που τρώω το νιώθω να μου στέκεται κάτω από τον οισοφάγο για ώρες μετά (μερικές φορές μου ανεβαίνει και σε παλινδρόμηση) και επίσης νιώθω και το έντερό μου κάτω γεμάτο συνέχεια (τουαλέτα για νούμερο 2 έχω ξεχάσει να πηγαίνω πραγματικά). Απορώ αν έχω ποτέ φαγητό στο στομάχι μου, γι'αυτό γουργουρίζει και νιώθω και πείνα παρόλα αυτά! Τί να πω... το παθαίνετε κι εσείς αυτό?

  • Μου αρέσει 4

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Ναι φαίνεται πιο μεγάλη το βράδυ κ το πρωί που ξυπνάω πιο μικρή!

Το εννοείς? Μαχαίρι?

 

Εγώ στα +3!!! Πόσα ήσουν μείον δηλαδή??

Κ μένα η κοιλίτσα μια ομορφιά!!:wub:

Αχ ναι μαχαίρι γιατί πρέπει να δούμε από τι δημιουργήθηκε το υδραμνιο... μπορεί να είναι απο ζάχαρο εγκυμοσυνης..

2 ώρες πρίν, Hliolousti είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!το είχα κι εγώ απορία αυτό γτ το πρωί ξυπνάω με μαλακή κοιλίτσα και το βράδυ πέφτω για ύπνο λες και κατάπια καρπούζι!!!:lol:

Χαίρομαι που είσαι καλά και όσο για το αλάτι και τη ζάχαρη δε μπορείς να τα αντικαταστήσεις;πχ τη ζάχαρη με στέβια (υπάρχει και κρυσταλλική) και το αλάτι με ροζ αλάτι Ιμαλαΐων;

Έτσι ακριβώς χαχαχα!!!! Πολύ περίεργο.. 

Θα ρωτήσω γι'αυτό που μου είπες τον γιατρό από βδομάδα που θα πάω πάλι... να δούμε αν επιτρέπεται! Γιατί ακόμα στο ψάξιμο είμαστε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

 Περιμένω πως κ πως να πάω Πάτρα στις 10 για την Β και να της ψωνίσω ότι ροζ βρω!!! Η αδερφή μ λέει της ετοιμαζει προίκα κ θα έρθει το επόμενο σ/κ! Αα μου έδωσε ο γιατρός ένα βαλιτσάκι που έχει μέσα 2 μπιμπερό nuk κ πιπίλα ροζ!!! Το ανοίγω κ τα κοιτάζω κάθε τόσο... Δεν μπορώ να το πιστέψω!

Εν τω μεταξύ...όλα αυτά ωραία αλλά το αγοράκι μ? Το σκέφτομαι κι αυτό! Όταν κοιτούσαμε τα ρουχαλάκια με τη μαμά μ ήθελε να τα φορέσει αυτός!? Αφού κατάλαβε ότι δν του μπαίνουν πήρε κάτι καλτσακια με φρουφρου σχετικά πιο μεγάλα κ ελαστικά κ τα φορεσε...του εξήγησα ότι είναι της μπέμπας αλλά τν άφησα να τα επεξεργαστεί για να μν τν αποπαιρνω...

Τι ωραία!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Αχ βρε κορίτσια, τί μου κάνετε και μένα με τις μανιταρόπιτες πρωί πρωί εδώ... Οι πίτες γενικά μου λείπουν πάρα πολύ (στην Αμερική δεν το έχουν καθόλου, δε βρίσκεις καν), αλλά επειδή μόλις χθες το σκεφτόμουν "αχ, να είχα μια τυρόπιτα" ο άντρας μου σηκώθηκε ο γλυκούλης και μου έφτιαξε τυρόπιτες και τυροπιτάκια κουρού!:P Οπότε δεν έχω παράπονο, πήρα τη δόση μου!

Εν τω μεταξύ, η δυσπεψία με ακολουθεί από την αρχή της εγκυμοσύνης, αλλά ειδικά τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει ότι είμαι λίγο χειρότερα. Το φαγητό που τρώω το νιώθω να μου στέκεται κάτω από τον οισοφάγο για ώρες μετά (μερικές φορές μου ανεβαίνει και σε παλινδρόμηση) και επίσης νιώθω και το έντερό μου κάτω γεμάτο συνέχεια (τουαλέτα για νούμερο 2 έχω ξεχάσει να πηγαίνω πραγματικά). Απορώ αν έχω ποτέ φαγητό στο στομάχι μου, γι'αυτό γουργουρίζει και νιώθω και πείνα παρόλα αυτά! Τί να πω... το παθαίνετε κι εσείς αυτό?

Αχ τυχερή τι ωραία έφαγες τα τυρόπιτα του αντρουλη σου! Σε προσέχει κ έτσι πρέπει!

Εγω το πρωί ήθελα να φάω κάτι συγκεκριμένο από συγκεκριμένο φούρνο κ όχι μόνο δεν με πήγε από κει να το πάρω γιατί βιαζοταν να πάμε στο χωριό του, μου είπε πως κάνω σαν κακομαθημένο! Νευριασα πολύ κοριτσια, νευριασε και αυτός που νευριασα και τώρα μου έχει κατεβάσει προβοσκίδα που θα κρατήσει για καμία εβδομάδα...:mellow:

  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Ας μιλήσουμε για κάτι άλλο πρωτότυπο!!!:DΠείτε καμία ιδέα για φαγητά, φτιάχνω λίστα για την επόμενη εβδομάδα....

Μπριαμ φίλη..ελαφρύ σχετικά(αν δε το πνίξεις στο λάδι) με φουλ θρεπτικά συστατικά κ σχετικά light :-)

15 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Αύριο έχουμε σουτζουκάκια με ρυζακι!!! Γιαμ! Θα τα φτιάξει η μανούλα μου βέβαια γτ θα δουλεύω...εγώ πάντως έχω μόνιμη λιγουρα ντοματα- φέτα-παξιμαδι-ρίγανη- λάδι! Θέλω να το τρώω κάθε βράδυ...Δν είχα φέτα απόψε κ δν έφτιαξα, δν παίρνω πολυ επίτηδες για να μην τρώω...

Το αγαπημένο του άντρα μου!!!

Κι ένα Μπριάμ ωραίο κι υγιεινό!!!

Μπράβο κ εγώ μπριαμ πρότεινα φίλη!!

Πωωω σουτζουκάκια ε?! Έχω καιρό να φάω.. τουλάχιστον σήμερα θα φάμε στη γιαγιά μου το βράδυ οπότε ξέρω πως θα φάω καλά;)

Εγώ πριν κάνα 2βδομαδο πέρασα αυτήν ακριβώς τη φάση για μεσημέριανο!! Έτρωγα περίπου 10 μέρες ντάκο!!! Γενικά κολλάω με φαγητά τέτοια γρήγορα..άλλες φορές με ομελετες (απ' όλα μέσα βέβαια ε?!) Μέχρι προχθές έτρωγα 4 ημέρες σερί νουντλς με λαχανικά..ο,τι να ναι!!

15 ώρες πρίν, Hliolousti είπε:

Κολοκυθάκια γεμιστά με κρέμα αυγολεμονου έχει αύριο το μενού κορίτσια!γιαμ γιαμμμμ

Πωωω άλλη από εδω..με έφτιαξες τώρα!! Από τα λατρεμένα μου αυτό κ λαχανοντολμάδες αυγολέμονο!!

13 ώρες πρίν, OctoberMom είπε:

Ανυπόστατα ψεύδη!! Ποιός τα διαδίδει? :P 70 πρέπει να ήμουν εκεί στο Λύκειο θαρρώ... τώρα αισίως 95, εκ των οποίο μόνο 1 κιλό έχω πάρει απ'την εγκυμοσύνη. Κι αυτό πηγαινοέρχεται δηλαδή, πραγματικά μου χει τύχει να ξυπνάω 94.3 και την επόμενη 95.5.... Κύριος οίδε! 

Της έκλεισα το μάτι!! Ε με τόση χαρά πια, από πού να ήμουν!!! Ενθουσιασμός στο Παγκράτι.... Πάντως χωρίς πλάκα,

1. Οι πίτες υπέροχες! Δε θα κάνω άλλα σχόλια, ένα θα πω: Ξαναπέρασα πάλι σήμερα να πάρω μανιταρόπιτα (άργησα όμως κι ήσασταν κλειστάαα, σνιφ!). 

2. Κοιλίτσα έτσι χαριτωμένη και στρογγυλή σαν της @Renez εκεί στον 6ο-7ο με βλέπω!

Πάντως μεταξύ μας, δε μου φάνηκε και ο καλύτερος άνθρωπος η εν λόγω υπάλληλος, τέσπα!

Κ προφανώς δεν είναι..(η υπάλληλος..)

Ευχαριστώ πολύ κυουρια μου για τη προτίμηση σας!! Είμαστε ανοιχτά 7-18:00..

Ελπίζω να σε ξανά δω λειαν συντόμως λοιπόν ;)

Όσο για τη κοιλίτσα μου ουδέν σχόλιο χεχε τουλάχιστον τα έχω πάρει όλα εκεί :mrgreen: 

Λοιπόν αυτό που έλεγες ότι κοιμάσαι με τα τάδε κιλά κ ξυπνάς με άλλα..αυτό ακριβώς έπαθα σήμερα!! Κοιμήθηκα 67 κιλά κ ξύπνησα 69.2!!

Πήρα πανικόβλητη τον γιατρουδακο κ είπε να κουλαρω γτ κ ολόκληρο αρνί να είχα φάει δε θα έπαιρνα 2 κιλά σε μια μέρα οπότε προφανώς είναι κατακράτηση που επιβαρύνεται με το αλάτι που όντως τρώω αλλά κ με την ορθοστασία μου (6 ώρες τη μέρα..).

Επίσης πέρασε ο γιατρος μου κ από τη δουλειά αργότερα να με δει να με καθυσηχασει κ μου είπε πως είναι φυσιολογική η κοιλίτσα μου για 21η εβδομαδα κ μου εξήγησε πως κάθε γυναίκα παίρνει διαφορετικά τα κιλά (άλλες πιο πολύ περιφερεια,άλλες κοιλίτσα,άλλες παντού κτλ..)ακόμη κ η ίδια γυναίκα σε διαφορετικές της εγκυμοσύνες ίσως τα πάρει διαφορετικά τα κιλα κ συνήθως όλες γκαζωνουμε από 5ο κ μετά κ μου συνέστησε κόψιμο το αλάτι όσο μπορώ κ λιγότερη ορθοστασία..

Αυτά τα ειπα όλα αναλυτικά μήπως κάποια άλλη μανούλα έχει φάει ίδια φρίκη με εμένα !!

5 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Καλημέρα σε ολες!!!!

Κι εμένα έτσι είναι όσο περνάει η μέρα φουσκώνει κ σκληραίνει κ το στομάχι μαζί...νομίζω το έχουν παρατηρήσει κι άλλες κοπέλες όποτε είναι γενικό το θέμα!

Βρε σεις? Μανιταροπιτα? Αλήθεια πάλι? Παίζετε  με τις αδυναμίες στις λιχουδιές! Χθες το βράδυ το προσπέρασα γτ νύσταζα, αφήστε που είχα καουρα όλη νύχτα σαν να είχα φάει τηγανητά κ ήμουν με ένα γιαουρτάκι με φρυγανιά...

Μπορώ να τρέφομαι μόνο με ορεκτικά κ μπινελίκια τέτοια, τα φαγητά έρχονται δευτερα...κ μάλλον εγώ ήμουν η αφρατουλα με τα 70+ κιλά που μπέρδεψες τη κοπέλα @Jasmine@ !!!!!:mrgreen:

 

Ναιιι κ εμένα έχει σκληρύνει το στομάχι κ έχει φουσκώσει λίγο λίγο κ πάνω αλλά ειδικά κάτω η κοιλίτσα είναι στρογγυλή κ γεματη!!

Τι να κάνω που χω παίδαρο ε?! Πάντως ακόμη τον νιώθω έτσι χαμηλά να κινείται κ κάποιες φορές με χτυπάει κ ένα δάχτυλο πάνω από τον αφαλό..τα δικά σας???

4 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Α εσυ ήσουν που έλεγε ασυναρτησίες!!! Χαχαχαχχα άκου αφρατουλα!

Το έχω ξαναπεί ότι με το θυρεοειδή πήρα 9 κιλά κ είχα πάει 67 από 58, έτσι κατάλαβα ότι κατι τρέχει! Τώρα είμαι 63.5-64! Μπορεί να είναι όλο αυτό το πρήξιμο που είχα κ να μην έχω χάσει πραγματικά κιλά... θα τα ψάξω όταν γεννήσω περαιτέρω! 

Ααααα "θυροειδή " είπες ε..? Όχι γουρουνιασμα? Οκ...

Χμμμ να ξέρω τι να λέω όταν τσιμπάω κιλά κ εγώ Ισμηνακι..:mrgreen: 

Λοβ γιου:x

Just now, Eva137 είπε:

Αχ βρε κορίτσια, τί μου κάνετε και μένα με τις μανιταρόπιτες πρωί πρωί εδώ... Οι πίτες γενικά μου λείπουν πάρα πολύ (στην Αμερική δεν το έχουν καθόλου, δε βρίσκεις καν), αλλά επειδή μόλις χθες το σκεφτόμουν "αχ, να είχα μια τυρόπιτα" ο άντρας μου σηκώθηκε ο γλυκούλης και μου έφτιαξε τυρόπιτες και τυροπιτάκια κουρού!:P Οπότε δεν έχω παράπονο, πήρα τη δόση μου!

Εν τω μεταξύ, η δυσπεψία με ακολουθεί από την αρχή της εγκυμοσύνης, αλλά ειδικά τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει ότι είμαι λίγο χειρότερα. Το φαγητό που τρώω το νιώθω να μου στέκεται κάτω από τον οισοφάγο για ώρες μετά (μερικές φορές μου ανεβαίνει και σε παλινδρόμηση) και επίσης νιώθω και το έντερό μου κάτω γεμάτο συνέχεια (τουαλέτα για νούμερο 2 έχω ξεχάσει να πηγαίνω πραγματικά). Απορώ αν έχω ποτέ φαγητό στο στομάχι μου, γι'αυτό γουργουρίζει και νιώθω και πείνα παρόλα αυτά! Τί να πω... το παθαίνετε κι εσείς αυτό?

Κοριτσάκι μου με το φούσκωμα το είχα πολύ κ εγώ μέχρι τον 4ο περίπου κ αρχικά με ανακουφιζαν οι σόδες αλλά μετά με φούσκωναν ακόμη πιο πολύ..

Ευτυχώς μου πέρασε το καθημερινό κ το παθαίνω πιο αραιά..2-3 φορές την εβδομάδα..όσο για το Νο2 κ εγώ μια από τα ίδια..

Πάντα ήμουν ψιλό δυσκοιλια κ τώρα με το σίδηρο κ την εγκυμοσύνη παρά έγινα..3 φορές τη βδομάδα κ κάνω πάρτυ αν τα καταφέρω (κ αυτές με πόνο!)

Just now, marianna1986 είπε:

Αχ τυχερή τι ωραία έφαγες τα τυρόπιτα του αντρουλη σου! Σε προσέχει κ έτσι πρέπει!

Εγω το πρωί ήθελα να φάω κάτι συγκεκριμένο από συγκεκριμένο φούρνο κ όχι μόνο δεν με πήγε από κει να το πάρω γιατί βιαζοταν να πάμε στο χωριό του, μου είπε πως κάνω σαν κακομαθημένο! Νευριασα πολύ κοριτσια, νευριασε και αυτός που νευριασα και τώρα μου έχει κατεβάσει προβοσκίδα που θα κρατήσει για καμία εβδομάδα...:mellow:

Μια εβδομάδα????:evil:

Ααααα όχι φίλη!! Εσύ είσαι η εγκυμονούσα με τις ορμόνες αν μας βγάζουν κ εκείνοι τις δικές τους τώρα καηκαμε πες του!!

Έλα έλα Καντού καμία ζουζουνια (παρότι όντως θα μπορούσε να υποχωρήσει εφόσον δεν βιαζόταν για καμιά δουλειά αλλά για το χωριό του...) Αλλά δώσε τόπο στην οργή.ισως κ εκείνος είναι αγχωμενος με αλλά κ ξεσπάει..

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Ninamc είπε:

Καλημερουδια κοριτσια! Σημερα το μενου εχει Εξωτικο φαγητο.

Θα παραγγειλω μπεργκερ χαχαχαχ και κολοκυθοκεφτεδες.

Δν συνδυαζονται μα θα τα φαω ολα. Επειδη αδυνατησα ειπα να το ριξω στο φαι να παρει τα πανω της η μπεμπα. Χαχαχα εσεις τι κανετε?

Δν προλαβαινω να γραφω παντα μη με παρεξηγειτε! Φιλια

Α! Μπηκα στν 5ο. χαχαχαχαχα καθενας με τν πονο του

Κι εγώ μπέργκερ έφαγα σήμερα! Πολύ φίλη μου!!

Όσο για τους κολοκυθοκεφτέδεεεες! Περιμένω να πάω για θαλασσινά να τσακίσω κι από αυτους!!:mrgreen:

Καλά να σου παει ο πέμπτος! Εγώ σε τέσσερις μέρες μπαίνω στον 6ο!! Για πότε θα έχουμε τα νινακια δε θα προλάβουμε να το καταλαβουμε:wub: 

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μπριαμ φίλη..ελαφρύ σχετικά(αν δε το πνίξεις στο λάδι) με φουλ θρεπτικά συστατικά κ σχετικά light :-)

Μπράβο κ εγώ μπριαμ πρότεινα φίλη!!

Πωωω σουτζουκάκια ε?! Έχω καιρό να φάω.. τουλάχιστον σήμερα θα φάμε στη γιαγιά μου το βράδυ οπότε ξέρω πως θα φάω καλά;)

Εγώ πριν κάνα 2βδομαδο πέρασα αυτήν ακριβώς τη φάση για μεσημέριανο!! Έτρωγα περίπου 10 μέρες ντάκο!!! Γενικά κολλάω με φαγητά τέτοια γρήγορα..άλλες φορές με ομελετες (απ' όλα μέσα βέβαια ε?!) Μέχρι προχθές έτρωγα 4 ημέρες σερί νουντλς με λαχανικά..ο,τι να ναι!!

Πωωω άλλη από εδω..με έφτιαξες τώρα!! Από τα λατρεμένα μου αυτό κ λαχανοντολμάδες αυγολέμονο!!

Κ προφανώς δεν είναι..(η υπάλληλος..)

Ευχαριστώ πολύ κυουρια μου για τη προτίμηση σας!! Είμαστε ανοιχτά 7-18:00..

Ελπίζω να σε ξανά δω λειαν συντόμως λοιπόν ;)

Όσο για τη κοιλίτσα μου ουδέν σχόλιο χεχε τουλάχιστον τα έχω πάρει όλα εκεί :mrgreen: 

Λοιπόν αυτό που έλεγες ότι κοιμάσαι με τα τάδε κιλά κ ξυπνάς με άλλα..αυτό ακριβώς έπαθα σήμερα!! Κοιμήθηκα 67 κιλά κ ξύπνησα 69.2!!

Πήρα πανικόβλητη τον γιατρουδακο κ είπε να κουλαρω γτ κ ολόκληρο αρνί να είχα φάει δε θα έπαιρνα 2 κιλά σε μια μέρα οπότε προφανώς είναι κατακράτηση που επιβαρύνεται με το αλάτι που όντως τρώω αλλά κ με την ορθοστασία μου (6 ώρες τη μέρα..).

Επίσης πέρασε ο γιατρος μου κ από τη δουλειά αργότερα να με δει να με καθυσηχασει κ μου είπε πως είναι φυσιολογική η κοιλίτσα μου για 21η εβδομαδα κ μου εξήγησε πως κάθε γυναίκα παίρνει διαφορετικά τα κιλά (άλλες πιο πολύ περιφερεια,άλλες κοιλίτσα,άλλες παντού κτλ..)ακόμη κ η ίδια γυναίκα σε διαφορετικές της εγκυμοσύνες ίσως τα πάρει διαφορετικά τα κιλα κ συνήθως όλες γκαζωνουμε από 5ο κ μετά κ μου συνέστησε κόψιμο το αλάτι όσο μπορώ κ λιγότερη ορθοστασία..

Αυτά τα ειπα όλα αναλυτικά μήπως κάποια άλλη μανούλα έχει φάει ίδια φρίκη με εμένα !!

Ναιιι κ εμένα έχει σκληρύνει το στομάχι κ έχει φουσκώσει λίγο λίγο κ πάνω αλλά ειδικά κάτω η κοιλίτσα είναι στρογγυλή κ γεματη!!

Τι να κάνω που χω παίδαρο ε?! Πάντως ακόμη τον νιώθω έτσι χαμηλά να κινείται κ κάποιες φορές με χτυπάει κ ένα δάχτυλο πάνω από τον αφαλό..τα δικά σας???

Ααααα "θυροειδή " είπες ε..? Όχι γουρουνιασμα? Οκ...

Χμμμ να ξέρω τι να λέω όταν τσιμπάω κιλά κ εγώ Ισμηνακι..:mrgreen: 

Λοβ γιου:x

Κοριτσάκι μου με το φούσκωμα το είχα πολύ κ εγώ μέχρι τον 4ο περίπου κ αρχικά με ανακουφιζαν οι σόδες αλλά μετά με φούσκωναν ακόμη πιο πολύ..

Ευτυχώς μου πέρασε το καθημερινό κ το παθαίνω πιο αραιά..2-3 φορές την εβδομάδα..όσο για το Νο2 κ εγώ μια από τα ίδια..

Πάντα ήμουν ψιλό δυσκοιλια κ τώρα με το σίδηρο κ την εγκυμοσύνη παρά έγινα..3 φορές τη βδομάδα κ κάνω πάρτυ αν τα καταφέρω (κ αυτές με πόνο!)

Μια εβδομάδα????:evil:

Ααααα όχι φίλη!! Εσύ είσαι η εγκυμονούσα με τις ορμόνες αν μας βγάζουν κ εκείνοι τις δικές τους τώρα καηκαμε πες του!!

Έλα έλα Καντού καμία ζουζουνια (παρότι όντως θα μπορούσε να υποχωρήσει εφόσον δεν βιαζόταν για καμιά δουλειά αλλά για το χωριό του...) Αλλά δώσε τόπο στην οργή.ισως κ εκείνος είναι αγχωμενος με αλλά κ ξεσπάει..

Με κλωτσαει ακόμα χαμηλά πολύ η ΚΟΡΑΚΛΑ (χαχαχαχαχαχαχα ) μου κ θέλω όλο πιπι,με ψιλοποναει αραιά κ που!

Just now, marianna1986 είπε:

Αχ τυχερή τι ωραία έφαγες τα τυρόπιτα του αντρουλη σου! Σε προσέχει κ έτσι πρέπει!

Εγω το πρωί ήθελα να φάω κάτι συγκεκριμένο από συγκεκριμένο φούρνο κ όχι μόνο δεν με πήγε από κει να το πάρω γιατί βιαζοταν να πάμε στο χωριό του, μου είπε πως κάνω σαν κακομαθημένο! Νευριασα πολύ κοριτσια, νευριασε και αυτός που νευριασα και τώρα μου έχει κατεβάσει προβοσκίδα που θα κρατήσει για καμία εβδομάδα...:mellow:

Αχ κορίτσι  μου τα κάνουν κάτι τέτοια,κολλάει το μυαλό τους δν ξέρω! Καντου καμμία ζουζουνια Κ πες του ότι είναι χαζουλης κ ότι σου χρωστάει κερασμα σπέσιαλ για τν διάδοχο!!!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 said:

Αχ τυχερή τι ωραία έφαγες τα τυρόπιτα του αντρουλη σου! Σε προσέχει κ έτσι πρέπει!

Εγω το πρωί ήθελα να φάω κάτι συγκεκριμένο από συγκεκριμένο φούρνο κ όχι μόνο δεν με πήγε από κει να το πάρω γιατί βιαζοταν να πάμε στο χωριό του, μου είπε πως κάνω σαν κακομαθημένο! Νευριασα πολύ κοριτσια, νευριασε και αυτός που νευριασα και τώρα μου έχει κατεβάσει προβοσκίδα που θα κρατήσει για καμία εβδομάδα...:mellow:

Ε, κι αυτός... δεν είπαμε να σηκωθεί στις 2 τα μεσάνυχτα να πάει να σου φέρει παγωτό με πίκλες, αλλά μια βόλτα από τον αγαπημένο σου φούρνο μπορούσε να περάσει. Πες του ότι δεν πρέπει να πηγαίνουμε ποτέ κόντρα σε πεινασμένη εγκυμονούσα!:P

 

Just now, Renez said:

Μπριαμ φίλη..ελαφρύ σχετικά(αν δε το πνίξεις στο λάδι) με φουλ θρεπτικά συστατικά κ σχετικά light :-)

Μπράβο κ εγώ μπριαμ πρότεινα φίλη!!

Πωωω σουτζουκάκια ε?! Έχω καιρό να φάω.. τουλάχιστον σήμερα θα φάμε στη γιαγιά μου το βράδυ οπότε ξέρω πως θα φάω καλά;)

Εγώ πριν κάνα 2βδομαδο πέρασα αυτήν ακριβώς τη φάση για μεσημέριανο!! Έτρωγα περίπου 10 μέρες ντάκο!!! Γενικά κολλάω με φαγητά τέτοια γρήγορα..άλλες φορές με ομελετες (απ' όλα μέσα βέβαια ε?!) Μέχρι προχθές έτρωγα 4 ημέρες σερί νουντλς με λαχανικά..ο,τι να ναι!!

Πωωω άλλη από εδω..με έφτιαξες τώρα!! Από τα λατρεμένα μου αυτό κ λαχανοντολμάδες αυγολέμονο!!

Κ προφανώς δεν είναι..(η υπάλληλος..)

Ευχαριστώ πολύ κυουρια μου για τη προτίμηση σας!! Είμαστε ανοιχτά 7-18:00..

Ελπίζω να σε ξανά δω λειαν συντόμως λοιπόν ;)

Όσο για τη κοιλίτσα μου ουδέν σχόλιο χεχε τουλάχιστον τα έχω πάρει όλα εκεί :mrgreen: 

Λοιπόν αυτό που έλεγες ότι κοιμάσαι με τα τάδε κιλά κ ξυπνάς με άλλα..αυτό ακριβώς έπαθα σήμερα!! Κοιμήθηκα 67 κιλά κ ξύπνησα 69.2!!

Πήρα πανικόβλητη τον γιατρουδακο κ είπε να κουλαρω γτ κ ολόκληρο αρνί να είχα φάει δε θα έπαιρνα 2 κιλά σε μια μέρα οπότε προφανώς είναι κατακράτηση που επιβαρύνεται με το αλάτι που όντως τρώω αλλά κ με την ορθοστασία μου (6 ώρες τη μέρα..).

Επίσης πέρασε ο γιατρος μου κ από τη δουλειά αργότερα να με δει να με καθυσηχασει κ μου είπε πως είναι φυσιολογική η κοιλίτσα μου για 21η εβδομαδα κ μου εξήγησε πως κάθε γυναίκα παίρνει διαφορετικά τα κιλά (άλλες πιο πολύ περιφερεια,άλλες κοιλίτσα,άλλες παντού κτλ..)ακόμη κ η ίδια γυναίκα σε διαφορετικές της εγκυμοσύνες ίσως τα πάρει διαφορετικά τα κιλα κ συνήθως όλες γκαζωνουμε από 5ο κ μετά κ μου συνέστησε κόψιμο το αλάτι όσο μπορώ κ λιγότερη ορθοστασία..

Αυτά τα ειπα όλα αναλυτικά μήπως κάποια άλλη μανούλα έχει φάει ίδια φρίκη με εμένα !!

Ναιιι κ εμένα έχει σκληρύνει το στομάχι κ έχει φουσκώσει λίγο λίγο κ πάνω αλλά ειδικά κάτω η κοιλίτσα είναι στρογγυλή κ γεματη!!

Τι να κάνω που χω παίδαρο ε?! Πάντως ακόμη τον νιώθω έτσι χαμηλά να κινείται κ κάποιες φορές με χτυπάει κ ένα δάχτυλο πάνω από τον αφαλό..τα δικά σας???

Ααααα "θυροειδή " είπες ε..? Όχι γουρουνιασμα? Οκ...

Χμμμ να ξέρω τι να λέω όταν τσιμπάω κιλά κ εγώ Ισμηνακι..:mrgreen: 

Λοβ γιου:x

Κοριτσάκι μου με το φούσκωμα το είχα πολύ κ εγώ μέχρι τον 4ο περίπου κ αρχικά με ανακουφιζαν οι σόδες αλλά μετά με φούσκωναν ακόμη πιο πολύ..

Ευτυχώς μου πέρασε το καθημερινό κ το παθαίνω πιο αραιά..2-3 φορές την εβδομάδα..όσο για το Νο2 κ εγώ μια από τα ίδια..

Πάντα ήμουν ψιλό δυσκοιλια κ τώρα με το σίδηρο κ την εγκυμοσύνη παρά έγινα..3 φορές τη βδομάδα κ κάνω πάρτυ αν τα καταφέρω (κ αυτές με πόνο!)

Μια εβδομάδα????:evil:

Ααααα όχι φίλη!! Εσύ είσαι η εγκυμονούσα με τις ορμόνες αν μας βγάζουν κ εκείνοι τις δικές τους τώρα καηκαμε πες του!!

Έλα έλα Καντού καμία ζουζουνια (παρότι όντως θα μπορούσε να υποχωρήσει εφόσον δεν βιαζόταν για καμιά δουλειά αλλά για το χωριό του...) Αλλά δώσε τόπο στην οργή.ισως κ εκείνος είναι αγχωμενος με αλλά κ ξεσπάει..

Και μένα έτσι ακριβώς κινείται ο δικός μου... που και που ρίχνει μια δυνατή κλωτσιά ακριβώς πάνω από τον αφαλό, αλλά συνήθως τον νιώθω να κουνιέται χαμηλά στην κοιλιά, μερικές φορές νιώθω να μου πατάει και την κύστη.. προσπαθεί να βολευτεί ο κύριος!:)


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Με κλωτσαει ακόμα χαμηλά πολύ η ΚΟΡΑΚΛΑ (χαχαχαχαχαχαχα ) μου κ θέλω όλο πιπι,με ψιλοποναει αραιά κ που!

Αχ κορίτσι  μου τα κάνουν κάτι τέτοια,κολλάει το μυαλό τους δν ξέρω! Καντου καμμία ζουζουνια Κ πες του ότι είναι χαζουλης κ ότι σου χρωστάει κερασμα σπέσιαλ για τν διάδοχο!!!

Δεν ξέρω ποια κοπέλα είπε για το κρουασάν πριν την β επιπέδου αλλααα... Έφαγα χθες για τη λιγούρα κ χοροπηδουσε ο μικρός μου! Οπότε την Τετάρτη πριν την εξέταση θα χτυπήσω άλλο ενα

Κ μένα συνήθως 4 δάχτυλα κάτω από τον αφαλό του δίνει κ καταλαβαίνει! 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ χαμηλά το νιώθω συνήθως, στην κύστη αλλά άμα ξαπλώσω μπορεί να ρίξει κ καμία στο ύψος του αφαλού κ λίγο πιο ψηλά! Πάντως καμία σχέση με την κόρη, αυτός είναι πολύ πιο ησυχος:grin:

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...