Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Κιλά δεν έχεις πάρει??

Εμένα μέσα σε λίγες μέρες άρχισε να φαίνεται περισσότερο! Ειμαι στα +3,5κιλα πλέον κ έχει ξεπεταχτεί!

Στην πρώτη εγκυμοσύνη που είχα +5 κιλά σε αυτή τη φάση, μου φαίνεται πως ήταν λίγο μικρότερη η κοιλίτσα πάντως.. Εσύ έχεις δει διαφορά?

Οι άλλοι δεν την καταλαβαίνουν όπως εγώ 

Πιστεύω μέσα στον Ιούνιο θα δεις διαφορά!!

Να σ πω κιλα ειχα παρει στις αρχες. Στανταρ 5. Τωρα ομως μου ετυχε κατι και αδυνατισα επειδη μ κοπηκε η ορεξη. Δν εχω ζυγιστει. Περιμενω να παω στν γιατρο να δω. Απλα κοιλια για 5 μηνων , δν υπαρχει. 

Θα περιμενω να δω τι θα πει κ ο γιατρος. Απλα νιωθω πλ πιξδ αναλαφρη, αντι να βαραινω. Ευχομαι να παιρνει βαρος το μωρο και να μην παιρνω εγω, αλλιως ειναι ανησυχητικο. Το μωρο κλωτσαει παντως, αρα ειναι καλα.

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Ninamc είπε:

Να σ πω κιλα ειχα παρει στις αρχες. Στανταρ 5. Τωρα ομως μου ετυχε κατι και αδυνατισα επειδη μ κοπηκε η ορεξη. Δν εχω ζυγιστει. Περιμενω να παω στν γιατρο να δω. Απλα κοιλια για 5 μηνων , δν υπαρχει. 

Θα περιμενω να δω τι θα πει κ ο γιατρος. Απλα νιωθω πλ πιξδ αναλαφρη, αντι να βαραινω. Ευχομαι να παιρνει βαρος το μωρο και να μην παιρνω εγω, αλλιως ειναι ανησυχητικο. Το μωρο κλωτσαει παντως, αρα ειναι καλα.

Η κοριτσάρα σου παίρνει ότι χρειάζεται κ μεγαλώνει! 

Να προσπαθείς όμως να τρως, κ για το νινι αλλά κ για εσένα.κι αν χρειαστεί κ κάποιο συμπλήρωμα. Θα στα πει όλα ο γιατρός όταν πας κ αν χρειάζεται να κάνεις κατι.

Πότε πας πάλι? Β επιπέδου ή νωρίτερα?

 

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Η κοριτσάρα σου παίρνει ότι χρειάζεται κ μεγαλώνει! 

Να προσπαθείς όμως να τρως, κ για το νινι αλλά κ για εσένα.κι αν χρειαστεί κ κάποιο συμπλήρωμα. Θα στα πει όλα ο γιατρός όταν πας κ αν χρειάζεται να κάνεις κατι.

Πότε πας πάλι? Β επιπέδου ή νωρίτερα?

 

 

Τρωω τρωω, κανονικα. Μα οχι τοσο υγειινα, οσο θα ηθελα. Θα φανει. Σ ευχαριστω κοριτσι μ! Να σαι καλα!

Σε λιγες μερες εχουμε ρβ, και μετα θα κλεισω για Β επιπεδου. Ελπιζω πριν τις 21, γτ θελω να ξερω το φυλο επιτελους.τοσος κοσμος θα μας δει στν βαπτιση, να ξερω τι θα απανταω οταν θα με ρωτανε χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα

  • Χαχα 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Τρωω τρωω, κανονικα. Μα οχι τοσο υγειινα, οσο θα ηθελα. Θα φανει. Σ ευχαριστω κοριτσι μ! Να σαι καλα!

Σε λιγες μερες εχουμε ρβ, και μετα θα κλεισω για Β επιπεδου. Ελπιζω πριν τις 21, γτ θελω να ξερω το φυλο επιτελους.τοσος κοσμος θα μας δει στν βαπτιση, να ξερω τι θα απανταω οταν θα με ρωτανε χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα

Θα το δει κ στο ραντεβού που έχεις τώρα! Πλέον φαίνεται πεντακάθαρα!

Σου είπα βάλε ένα ροζ Φιογκο στην κοιλιά,να μη χρειάζεται να σε ρωτανε:P

Όλα εντάξει με την βάφτιση? Ετοιμος ο ομορφος??

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thalia30 είπε:

Στις 23 του μήνα είναι περιμένω πως και πως!! Με ηρεμειτε πολύ κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ!!

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!!!!!

Αχ ξέρω το αγχος δύσκολα φεύγει αλλά να σκέφτεσαι θετικα...και όντως μην διαβάσεις στο ίντερνετ τίποτα. Εγώ την πάτησα και δεν μπορώ να ηρεμήσω! Ότι σου λέει ο γιατρός και να είσαι ήρεμη!

Κορίτσια ασχετο πήρα από Cele...no κάτι φορεματάκια αερατα με λουλούδια κλπ . πααααρα πολύ ωραία και οικονομικά και χωράνε και μεγάλες κοιλίτσες!!! 12 ευρώ τα είχε. Ρίξτε μια ματιά μήπως φοράει κάποια τέτοιο στυλ!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Ninamc κορίτσι μου ελπίζω κ εύχομαι αυτό που σας έτυχε να μην είναι πολύ σοβαρό και ξεπερνώντας το να βρεις κ εσύ ξανά την όρεξη σου ώστε να τρως όσο χρειάζεσαι κ εσύ κ το νινι Νίνα μου (χαχα έκανα κ ρήμα :-) )

@Thalia30 κατάλαβαινω πως είναι δύσκολο να μη το σκέφτεσαι μα όπως σου είπαν κ τα υπόλοιπα κορίτσια μας όντως αν ήταν κάτι πραγματικά επείγον θα σε είχε ήδη στείλει στον καρδιολόγο,οπότε δείξε εμπιστοσύνη σε εσένα κ το μωράκι σου κ οοοολα θα φτιάξουν!! Κ ας μη ξεχνάμε το πιο σημαντικό,είσαι στη γουρλο-ομαδα ;)

@Mariamaraki ισχύει έχει φέρει πολλά όμορφα κ καλοκαιρινά φορέματα το σελεστινο,κ φουστάνια κ το παντελονες ασεεε έχω πάθει κ εγώ ζημιά...αλλά(!) Ο,τι πήρα για εμένα πήρα μέχρι κ τον περασμένο μήνα,ψωνιστικε κ ο άντρας μου κ τώρα τέλος..όλα τα λεφτά για τον μπέμπη!! Κυριολεκτικά για πάρτη του όλα!!

Ήδη χτες μετά τον υπέρηχο του παρήγγειλα καινούρια φορμακια κ ζιπουνακια από hnm..χεχεχε 

Εγώ αγάπες γύρισα από τη δουλειά κ είπα να κάνω μια μίνι γενική..εκεί που τελειωσα με σκουπα-ξεσκονισμα-σφουγγαρισμα είχα το θράσος να θέλω να μαγειρεψω.. Πού??? Δεν αντεχα ούτε λεπτό ακόμη όρθια κ ισοπεδώθηκα στον καναπέ..σε καμία ωρίτσα ξανά..

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!γύρισα και εγώ από τον γιατρό.. 

Όλα καλά με το μωρακι μας έτσι κι αλλιώς μου είπε θα έδειχνε κάτι η β επιπέδου!

Απλα θα το κοιτάμε.. θα κάνουμε και εξετάσεις διάφορες.

και θα ελέγξουμε τι γίνεται με το αμνιακό πάλι σε ένα μήνα!

Αλλά δουλειά τέλος από βδομάδα γιατί είναι επικίνδυνο να σπάσουν τα νερά και δεν το θέλουμε με τίποτα τώρα μου είπε..  

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!γύρισα και εγώ από τον γιατρό.. 

Όλα καλά με το μωρακι μας έτσι κι αλλιώς μου είπε θα έδειχνε κάτι η β επιπέδου!

Απλα θα το κοιτάμε.. θα κάνουμε και εξετάσεις διάφορες.

και θα ελέγξουμε τι γίνεται με το αμνιακό πάλι σε ένα μήνα!

Αλλά δουλειά τέλος από βδομάδα γιατί είναι επικίνδυνο να σπάσουν τα νερά και δεν το θέλουμε με τίποτα τώρα μου είπε..  

Οπότε ξεκούραση και προσοχή! Όλα να πάνε καλα! Ελπίζω να ηρεμησες τώρα αρκετά!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mariamaraki είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!γύρισα και εγώ από τον γιατρό.. 

Όλα καλά με το μωρακι μας έτσι κι αλλιώς μου είπε θα έδειχνε κάτι η β επιπέδου!

Απλα θα το κοιτάμε.. θα κάνουμε και εξετάσεις διάφορες.

και θα ελέγξουμε τι γίνεται με το αμνιακό πάλι σε ένα μήνα!

Αλλά δουλειά τέλος από βδομάδα γιατί είναι επικίνδυνο να σπάσουν τα νερά και δεν το θέλουμε με τίποτα τώρα μου είπε..  

ΜΜπραβοοοο και καλά θα κάνεις εννοείται με την δουλειά!!!! Ότι σ λέει ο γιατρός.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Renez είπε:

@Ninamc κορίτσι μου ελπίζω κ εύχομαι αυτό που σας έτυχε να μην είναι πολύ σοβαρό και ξεπερνώντας το να βρεις κ εσύ ξανά την όρεξη σου ώστε να τρως όσο χρειάζεσαι κ εσύ κ το νινι Νίνα μου (χαχα έκανα κ ρήμα :-) )

@Thalia30 κατάλαβαινω πως είναι δύσκολο να μη το σκέφτεσαι μα όπως σου είπαν κ τα υπόλοιπα κορίτσια μας όντως αν ήταν κάτι πραγματικά επείγον θα σε είχε ήδη στείλει στον καρδιολόγο,οπότε δείξε εμπιστοσύνη σε εσένα κ το μωράκι σου κ οοοολα θα φτιάξουν!! Κ ας μη ξεχνάμε το πιο σημαντικό,είσαι στη γουρλο-ομαδα ;)

@Mariamaraki ισχύει έχει φέρει πολλά όμορφα κ καλοκαιρινά φορέματα το σελεστινο,κ φουστάνια κ το παντελονες ασεεε έχω πάθει κ εγώ ζημιά...αλλά(!) Ο,τι πήρα για εμένα πήρα μέχρι κ τον περασμένο μήνα,ψωνιστικε κ ο άντρας μου κ τώρα τέλος..όλα τα λεφτά για τον μπέμπη!! Κυριολεκτικά για πάρτη του όλα!!

Ήδη χτες μετά τον υπέρηχο του παρήγγειλα καινούρια φορμακια κ ζιπουνακια από hnm..χεχεχε 

Εγώ αγάπες γύρισα από τη δουλειά κ είπα να κάνω μια μίνι γενική..εκεί που τελειωσα με σκουπα-ξεσκονισμα-σφουγγαρισμα είχα το θράσος να θέλω να μαγειρεψω.. Πού??? Δεν αντεχα ούτε λεπτό ακόμη όρθια κ ισοπεδώθηκα στον καναπέ..σε καμία ωρίτσα ξανά..

 

 

Σ ευχαριστω  Αρετη μ! Τωρα ηρθα στο χωριο μ μετα απο 5 μηνες και θα καθισω αρκετα. Δουλευω απ τν υπολογιστη. Και θα χαρει και0το παιδι την φυση. Ενιωσα αλλος ανθρωπος μιλαμε!

Εσεις κοριτσια φανταζομαι κανετε νανακια τωρα ε? Και εγω θα πεσω ξερη επειτα απο τοσες ωρες ταξιδι και ξεφαντωμα με το συγγενολοι χαχαχα

Φιλια σε ολες!

7 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Θα το δει κ στο ραντεβού που έχεις τώρα! Πλέον φαίνεται πεντακάθαρα!

Σου είπα βάλε ένα ροζ Φιογκο στην κοιλιά,να μη χρειάζεται να σε ρωτανε:P

Όλα εντάξει με την βάφτιση? Ετοιμος ο ομορφος??

 

Ναι αυτο περιμενω να μ πει ξεκαθαρα να ηρεμησω χαχα

Ετοιμος ο παιδαρος, ολα κομπλε. Το μενου θα κανονισω και τελειωσαμε. Αντε να φυγει κ αυτο γτ θελω να κοινωνησει το παιδι!

Εσυ πως εισαι?ο δικος σας? Ο κουκλος

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Σ ευχαριστω  Αρετη μ! Τωρα ηρθα στο χωριο μ μετα απο 5 μηνες και θα καθισω αρκετα. Δουλευω απ τν υπολογιστη. Και θα χαρει και0το παιδι την φυση. Ενιωσα αλλος ανθρωπος μιλαμε!

Εσεις κοριτσια φανταζομαι κανετε νανακια τωρα ε? Και εγω θα πεσω ξερη επειτα απο τοσες ωρες ταξιδι και ξεφαντωμα με το συγγενολοι χαχαχα

Φιλια σε ολες!

Ναι αυτο περιμενω να μ πει ξεκαθαρα να ηρεμησω χαχα

Ετοιμος ο παιδαρος, ολα κομπλε. Το μενου θα κανονισω και τελειωσαμε. Αντε να φυγει κ αυτο γτ θελω να κοινωνησει το παιδι!

Εσυ πως εισαι?ο δικος σας? Ο κουκλος

Εμείς πολύ καλά,μέσα στην τρέλα!! Παρήγγειλα κάτι βιβλιαράκια να του διαβάσω να προετοιμάσω κι άλλο το έδαφος!! Βόλτες,ποδηλαταδες κ ελπίζω σύντομα μπανάκι στη θάλασσα!

Καλά να περάσετε,να ξεκουραστείτε όσο δε πάει, να χαρείτε τη φύση , να τραβήξετε πολλές φωτογραφίες!!:)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!!! τι κάνετε σήμερα???? εγώ έχω όρεξη να φύγω από την δουλεια και να πάω να πιω ένα καφε δίπλα στη θάλασσα τωρα νωρίς.......αλλά δεν το βλέπω......:) επίσης σήμερα κορίτσια για δέυτερη μέρα σηκώθηκα με πόνο στις γάμπες......όταν ξυπνάω το πρωί τεντώνομαι λιγακι...... και ενιωσα εκει σε αυτό το σημείο ένα φοβερο πόνο......μου πήρε αρκετη ωρα για να σταματήσει......μαλλον συνεχίζονται οι επιδράσεις του χθεσινού κρεπαλιάσματος.

α επίσης ήθελα να ρωτήσω εσείς τι παπούτσακια φοράτε τωρα? φλατ τελείως? εγω μέχρι τώρα αυτά αλλά νομίζω έχω κουραστεί..... θέλω και λίγο τακουνάκι......

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

καλημέρα κορίτσια!!!!! τι κάνετε σήμερα???? εγώ έχω όρεξη να φύγω από την δουλεια και να πάω να πιω ένα καφε δίπλα στη θάλασσα τωρα νωρίς.......αλλά δεν το βλέπω......:) επίσης σήμερα κορίτσια για δέυτερη μέρα σηκώθηκα με πόνο στις γάμπες......όταν ξυπνάω το πρωί τεντώνομαι λιγακι...... και ενιωσα εκει σε αυτό το σημείο ένα φοβερο πόνο......μου πήρε αρκετη ωρα για να σταματήσει......μαλλον συνεχίζονται οι επιδράσεις του χθεσινού κρεπαλιάσματος.

Καλημέρα!!! Μήπως σε έπιασε καμία κράμπα???

Στη πρώτη εγκυμοσύνη δεν τολμούσα να τεντωθω το πρωί!! Με έπιανε αμέσως κ στις δύο γαμπες! Τόσο πολύ που ακόμη κ αφού γέννησα φοβόμουν να τεντωθω καλά καλά!

Αυτή τη φορά δεν το έχω πάθει! Ακομη:P

Άσε τη δουλειά κ πήγαινε για καφέ στη θάλασσα!! Θέλει το νινι:D

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...