Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Ούτε 3...4 γεμάτοι!!! Μήπως εννοείς για να μπούμε στον μήνα μας??

Ναι ρε συ κ εννοώ ότι από Σεπτέμβρη κάποιες θα αρχίσουμε να γεννάμε! Πχ σίγουρα οι διδυμομανες,οι οποίες έχουν καισαρική συνήθως τη κάνουν 38η εβδομάδα περίπου ή κάτι απρόοπτο όπως στη φίλη μου που γέννησε 36 κ 5..

Γενικά από Σεπτέμβρη ξεκιναμε:D

Κ είναι κ ο Πητ μας..εγώ πχ έχω 9/10 αλλά όπως βλέπει τον μπέμπη μου λέει πως με κόβει για τέλη Σεπτεμβρίου..:ph34r:

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Ναι ρε συ κ εννοώ ότι από Σεπτέμβρη κάποιες θα αρχίσουμε να γεννάμε! Πχ σίγουρα οι διδυμομανες,οι οποίες έχουν καισαρική συνήθως τη κάνουν 38η εβδομάδα περίπου ή κάτι απρόοπτο όπως στη φίλη μου που γέννησε 36 κ 5..

Γενικά από Σεπτέμβρη ξεκιναμε:D

Κ είναι κ ο Πητ μας..εγώ πχ έχω 9/10 αλλά όπως βλέπει τον μπέμπη μου λέει πως με κόβει για τέλη Σεπτεμβρίου..:ph34r:

ωχ ναιιι??γτ το είπε αυτό????δεν κρατιεται????

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι ρε συ κ εννοώ ότι από Σεπτέμβρη κάποιες θα αρχίσουμε να γεννάμε! Πχ σίγουρα οι διδυμομανες,οι οποίες έχουν καισαρική συνήθως τη κάνουν 38η εβδομάδα περίπου ή κάτι απρόοπτο όπως στη φίλη μου που γέννησε 36 κ 5..

Γενικά από Σεπτέμβρη ξεκιναμε:D

Κ είναι κ ο Πητ μας..εγώ πχ έχω 9/10 αλλά όπως βλέπει τον μπέμπη μου λέει πως με κόβει για τέλη Σεπτεμβρίου..:ph34r:

Έτσι σου είπε?? Γιατί??!

Οι διδυμομανες λογικά πρώτες κ καλύτερες θα μας πούνε την εμπειρία τους!:wub:

Περιμένω πως κ πως να μπει φθινόπωρο κ να ξεκινήσουν τα νινακια να σκάνε μύτη!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! 

Γύρισα από β'επιπεδου και ήταν λίγο επεισοδιακή! Ενώ έφαγα το κρουασάν μου δεν κουνιόταν καθόλου. Φυσικά με εδιωξε, μου είπε να φάω μια σοκολάτα και να περπατήσω κάνα μισάωρο... Τελικά όλα καλά, μετα κάπως κουνιοταν, οι μετρήσεις όλες καλές, τράχηλος καλός, βάρος 470, φωτογραφίες όχι πολύ καλές πάντως δεν μου θύμισε την κόρη μου. Θα δείξει! Πάει κ αυτό!!! Τώρα έχω πολλές καουρες από τη σοκολάτα, με χάλασε πολύ...

Από κράμπες στα πόδια έχω κ εγώ κ μουδιάσματα μέσα στη νύχτα μερικές φορές υποφέρω. 

Οδήγηση εγώ κάνω κανονικά κ μεγάλα ταξίδια πχ από Πάτρα στο Ναύπλιο χτες το απόγευμα και πάλι πίσω τη Δευτέρα!

  • Μου αρέσει 11
  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Γύρισα από β'επιπεδου και ήταν λίγο επεισοδιακή! Ενώ έφαγα το κρουασάν μου δεν κουνιόταν καθόλου. Φυσικά με εδιωξε, μου είπε να φάω μια σοκολάτα και να περπατήσω κάνα μισάωρο... Τελικά όλα καλά, μετα κάπως κουνιοταν, οι μετρήσεις όλες καλές, τράχηλος καλός, βάρος 470, φωτογραφίες όχι πολύ καλές πάντως δεν μου θύμισε την κόρη μου. Θα δείξει! Πάει κ αυτό!!! Τώρα έχω πολλές καουρες από τη σοκολάτα, με χάλασε πολύ...

Από κράμπες στα πόδια έχω κ εγώ κ μουδιάσματα μέσα στη νύχτα μερικές φορές υποφέρω. 

Οδήγηση εγώ κάνω κανονικά κ μεγάλα ταξίδια πχ από Πάτρα στο Ναύπλιο χτες το απόγευμα και πάλι πίσω τη Δευτέρα!

Ήθελε κ σοκολάτα ο κυριος!

Μπράβο κορίτσι μου,όλα καλά!!!

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marianna1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Γύρισα από β'επιπεδου και ήταν λίγο επεισοδιακή! Ενώ έφαγα το κρουασάν μου δεν κουνιόταν καθόλου. Φυσικά με εδιωξε, μου είπε να φάω μια σοκολάτα και να περπατήσω κάνα μισάωρο... Τελικά όλα καλά, μετα κάπως κουνιοταν, οι μετρήσεις όλες καλές, τράχηλος καλός, βάρος 470, φωτογραφίες όχι πολύ καλές πάντως δεν μου θύμισε την κόρη μου. Θα δείξει! Πάει κ αυτό!!! Τώρα έχω πολλές καουρες από τη σοκολάτα, με χάλασε πολύ...

Από κράμπες στα πόδια έχω κ εγώ κ μουδιάσματα μέσα στη νύχτα μερικές φορές υποφέρω. 

Οδήγηση εγώ κάνω κανονικά κ μεγάλα ταξίδια πχ από Πάτρα στο Ναύπλιο χτες το απόγευμα και πάλι πίσω τη Δευτέρα!

Όλο καλα νέα να ακούμε! Μπράβο και σε σας!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Και τι τους νοιάζει που φοράς τακούνια δηλαδή??? 

Αααααα....

Προσοχή να μην πιέζεται η κοιλίτσα με την ζώνη στο αυτοκίνητο. Στην πρώτη εγκυμοσύνη που δουλευα πήγαινα με συγκοινωνία οπότε δεν ξέρω τι να σου πω για το αυτοκίνητο..

Δεν βάζω ζώνη τώρα με την εγκυμοσύνη, γιαυτό φοβάμαι να οδηγήσω γιατί γενικά δεν πάω πουθενά χωρίς ζώνη, αφού και όταν οδηγεί ο άντρας μου είμαι στην τσίτα κ κρατιέμαι απο την χειρολαβή!!:D

Just now, Irinoula86 είπε:

καλε δεν είδες τι έφαγα εγώ ??????δεν με πιανει καμια σας..... τι πισροσκί μ λες....?????

αχ με τα τακουνακια!!!! τα θέλω πίσω και ας λένε ότι θέλουν......αν δεν σε ενοχλουν εσενα τι τους νοιαζει τους αλλους? εμενα μ ειπε ο γιατρος για την ισορροπία μονο να μην φοράω.....οχι για κανεναν αλλον λόγο....αλλά ειναι όλα μου πολύ ψηλα και φοβαμαι.... γι αυτο θελω να αγορασω καποιο λίγο πιο χαμηλο....με την οδηγηση συνεχίζω κανονικά...... οπως ήμουν.......δεν εχω αλλάξει κατι....

γιαυτό βάζω τις πλατφορμίτσες μου που είναι πιο σταθερές από τα τακούνια ...αλλά είναι ψηλές και αυτές!!

@Renez σκέψου οτι επειδή είμαι του τακουνιού η γιαγιά του άντρα μου το πρώτο πράγμα που μου είπε οταν της είπαμε οτι είμαι έγκυος, κοίταξε τι παπούτσια φορούσα και μου λέει δεν πιστεύω να ξαναβάλεις τακούνια :lol: 

και εμένα η γιατρός για κάποιο λόγο μου λέει να είμαι έτοιμη από μέσα Σεπτέμβρη!!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Γύρισα από β'επιπεδου και ήταν λίγο επεισοδιακή! Ενώ έφαγα το κρουασάν μου δεν κουνιόταν καθόλου. Φυσικά με εδιωξε, μου είπε να φάω μια σοκολάτα και να περπατήσω κάνα μισάωρο... Τελικά όλα καλά, μετα κάπως κουνιοταν, οι μετρήσεις όλες καλές, τράχηλος καλός, βάρος 470, φωτογραφίες όχι πολύ καλές πάντως δεν μου θύμισε την κόρη μου. Θα δείξει! Πάει κ αυτό!!! Τώρα έχω πολλές καουρες από τη σοκολάτα, με χάλασε πολύ...

Από κράμπες στα πόδια έχω κ εγώ κ μουδιάσματα μέσα στη νύχτα μερικές φορές υποφέρω. 

Οδήγηση εγώ κάνω κανονικά κ μεγάλα ταξίδια πχ από Πάτρα στο Ναύπλιο χτες το απόγευμα και πάλι πίσω τη Δευτέρα!

Ααααα το τσαχπίνικο ήθελε και σοκολατιτσα μωρέ!!!!!:tongue:

Πόσο χαίρομαι που κι εσύ ξελαφρωσες με αυτό και τα πήγε άψογα το μπεμπε σου!!!!Υπέροχα νεακια από όλες μας να έχουμε!

Μπράβο μπράβο μπράβο!!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Γύρισα από β'επιπεδου και ήταν λίγο επεισοδιακή! Ενώ έφαγα το κρουασάν μου δεν κουνιόταν καθόλου. Φυσικά με εδιωξε, μου είπε να φάω μια σοκολάτα και να περπατήσω κάνα μισάωρο... Τελικά όλα καλά, μετα κάπως κουνιοταν, οι μετρήσεις όλες καλές, τράχηλος καλός, βάρος 470, φωτογραφίες όχι πολύ καλές πάντως δεν μου θύμισε την κόρη μου. Θα δείξει! Πάει κ αυτό!!! Τώρα έχω πολλές καουρες από τη σοκολάτα, με χάλασε πολύ...

Από κράμπες στα πόδια έχω κ εγώ κ μουδιάσματα μέσα στη νύχτα μερικές φορές υποφέρω. 

Οδήγηση εγώ κάνω κανονικά κ μεγάλα ταξίδια πχ από Πάτρα στο Ναύπλιο χτες το απόγευμα και πάλι πίσω τη Δευτέρα!

μπράβο σου κορίτσι μου ο γιόκας σου!!αααααα αφού οδηγείτε όλες κανονικά μου φαίνεται πρέπει να πάρω τα πάνω μου!!παιδί μου αυτό ο άντρας μου με τρομοκρατεί, είχε τρακάρει μια φίλη μας στον 7ο μήνα , εν τω μεταξύ η κοπέλα σταματημένη σε φανάρι, και μας έχει μείνει ο φόβος, ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα το μωρό  αλλά η φοβία υπάρχει.


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Δεν βάζω ζώνη τώρα με την εγκυμοσύνη, γιαυτό φοβάμαι να οδηγήσω γιατί γενικά δεν πάω πουθενά χωρίς ζώνη, αφού και όταν οδηγεί ο άντρας μου είμαι στην τσίτα κ κρατιέμαι απο την χειρολαβή!!:D

γιαυτό βάζω τις πλατφορμίτσες μου που είναι πιο σταθερές από τα τακούνια ...αλλά είναι ψηλές και αυτές!!

@Renez σκέψου οτι επειδή είμαι του τακουνιού η γιαγιά του άντρα μου το πρώτο πράγμα που μου είπε οταν της είπαμε οτι είμαι έγκυος, κοίταξε τι παπούτσια φορούσα και μου λέει δεν πιστεύω να ξαναβάλεις τακούνια :lol: 

και εμένα η γιατρός για κάποιο λόγο μου λέει να είμαι έτοιμη από μέσα Σεπτέμβρη!!

Απααααπαααα χωρίς ζωνη;;;;;Άμα τη βάλεις χαμηλά χαμηλά;Σε πιέζει;


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

μπράβο σου κορίτσι μου ο γιόκας σου!!αααααα αφού οδηγείτε όλες κανονικά μου φαίνεται πρέπει να πάρω τα πάνω μου!!παιδί μου αυτό ο άντρας μου με τρομοκρατεί, είχε τρακάρει μια φίλη μας στον 7ο μήνα , εν τω μεταξύ η κοπέλα σταματημένη σε φανάρι, και μας έχει μείνει ο φόβος, ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα το μωρό  αλλά η φοβία υπάρχει.

πάντα υπάρχει φοβία σε όλα τα θέματα τώρα........όχι μόνο στην ΄οδήγηση..... αλλά μην το σκέφτεσαιιιι γτ θα τρελαθείς αν τα σκεφτείς όλαααα αυτά που θα έπρπε να φοβόμαστε......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Δεν βάζω ζώνη τώρα με την εγκυμοσύνη, γιαυτό φοβάμαι να οδηγήσω γιατί γενικά δεν πάω πουθενά χωρίς ζώνη, αφού και όταν οδηγεί ο άντρας μου είμαι στην τσίτα κ κρατιέμαι απο την χειρολαβή!!:D

γιαυτό βάζω τις πλατφορμίτσες μου που είναι πιο σταθερές από τα τακούνια ...αλλά είναι ψηλές και αυτές!!

@Renez σκέψου οτι επειδή είμαι του τακουνιού η γιαγιά του άντρα μου το πρώτο πράγμα που μου είπε οταν της είπαμε οτι είμαι έγκυος, κοίταξε τι παπούτσια φορούσα και μου λέει δεν πιστεύω να ξαναβάλεις τακούνια :lol: 

και εμένα η γιατρός για κάποιο λόγο μου λέει να είμαι έτοιμη από μέσα Σεπτέμβρη!!

Υπάρχουν κάτι ειδικά προστατευτικά για εγκύους για την ζώνη, να πάρεις! Δεν γίνεται χωρίς ζώνη κορίτσι μου! 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Απααααπαααα χωρίς ζωνη;;;;;Άμα τη βάλεις χαμηλά χαμηλά;Σε πιέζει;

Εγώ πάντως δεν οδηγώ πλέον!!!η μανουλα μου και ο άντρας μου μου κάνουν τους ταξιτζήδες και εγώ το παίρνω μόνο για κοντινά δρομολόγια και μόνο αν δεν γίνεται αλλιώς!

Αχ κορίτσια περιττό να σας πω ότι όταν με παίρνει η μαμα μου με το αμάξι,θέλει να κάτσω πίσω,να βάλω ζωνη και να έχω και ένα μαξιλαράκι μπροστά από την κοιλιά!χαχαχχααχαχ όταν μου το είπε ξεράθηκαν στα γελια!φοβάται πολύ πολύ!Μόνο σε παιδικό καθίσματα κι ,ανάποδα και με καθρέφτη που δεν μ είπε να με βαλει

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

πάντα υπάρχει φοβία σε όλα τα θέματα τώρα........όχι μόνο στην ΄οδήγηση..... αλλά μην το σκέφτεσαιιιι γτ θα τρελαθείς αν τα σκεφτείς όλαααα αυτά που θα έπρπε να φοβόμαστε......

εγω ας πουμε ελεγα χθες στον αντρα μου ότι όλοι μας λένε να μην παιρνουμε τπτ πριν περασει και ο 7. και εγω εχω πάρει πολλά...... και μηπως τυχει κάτι? και μετα θα ειναι πιο δύσκολο......

μια φίλη μου π γενναει έως τέλος Ιουνίου μ λέει ότι αν, δεν άκουγε όλους τους γύρω γύρω θα τα ειχε παρει όλα πολυ πιο νωρίς και δεν θα έτρεχε τώρα(λόγω και κορωνοιου καταλαβαινετε!!!!).

 

 

 

Just now, Hliolousti είπε:

Εγώ πάντως δεν οδηγώ πλέον!!!η μανουλα μου και ο άντρας μου μου κάνουν τους ταξιτζήδες και εγώ το παίρνω μόνο για κοντινά δρομολόγια και μόνο αν δεν γίνεται αλλιώς!

Αχ κορίτσια περιττό να σας πω ότι όταν με παίρνει η μαμα μου με το αμάξι,θέλει να κάτσω πίσω,να βάλω ζωνη και να έχω και ένα μαξιλαράκι μπροστά από την κοιλιά!χαχαχχααχαχ όταν μου το είπε ξεράθηκαν στα γελια!φοβάται πολύ πολύ!Μόνο σε παιδικό καθίσματα κι ,ανάποδα και με καθρέφτη που δεν μ είπε να με βαλει

αχαχχαχαχα είναι ωραίες αυτές οι περιποιήσεις.........γλυκούλα μανούλα!
 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@EugenJen υπάρχει μια ειδική ζώνη που τη βάζεις στο κάθισμα και κάπως πιάνει το κάτω μέρος της ζώνης αυτοκινήτου και το κρατάει χαμηλά. Επίσης, έχω ακούσει κ το κόλπο να φοράνε μόνο το πάνω μέρος της ζώνης. Ατύχημα με το αμάξι είχα κ εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, την τελευταία μέρα που πήγα στη δουλειά πριν την άδεια 7 μηνων ήμουν. Πάτησα φρένο και ήρθε ένας παππούς με φορα και με τράκαρε από πίσω!

  • Λυπημένη/-ος 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...