Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Mariamaraki είπε:

Μπράβο @Renezμουυυ!!!! Γιουπιιι με το καλό!!

Εσείς φατσακι είδατε?? 

Επίσης κορίτσια δεν σας ανέφερε πουθενά για το αμνιακό υγρό σε εσάς Ε? 

Αχ άντε και τα άλλα κορίτσια με το καλό!!!!!

Όχι Μαράκι μου,λογικά αν το βλέπουν κομπλέ δε λένε κάτι χωρίς αυτό να σε αγχωνει. Σου είχα ξανά πει πως αν ήταν κάτι επείγον θα σε είχε ήδη τρέξει για εξετασεις κτλ οπότε όλα καλά,απλά να βεβαιωθεί θέλει όπως τότε στην αυχενική ο γιατρός της @EugenJen

Καλεεεε πως ξέχασα το φατσακι?????

Ναι το ειδαμε κ έχω κ κάτι φωτοοοο αααχ λίγες μεν (5) αλλά σούπερ!! Κ ο,τι σας έλεγα φίλες μου.. ΙΔΙΟΣ Ο ΠΑΤΈΡΑΣ ΤΟΎ!!

Αφού έστειλα τις φωτό (στη μάνα Μ,πεθερά, παππούδες μ και στη κολλητή μου ) κ όλοι ομόφωνα μου έλεγαν τι έκανα εγώ το βράδυ εκείνο χαχαχα

  • Μου αρέσει 6
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Κ εμένα έτσι είναι!! Φίλη από το να πεταχτεί νομίζω το προτιμώ..γτ ξέρετε κ την ευαισθησία μου με τους αφαλους που φοβόμουν πότε θα πέσει του παιδιού κτλ

Λοιποοοον γύρισα κ εγώ από τη β επιπέδου αγαπούλες!! Έτοιμες για τα νέα???

Η εξέταση κράτησε μια ώρα περίπου κ μου πήρε 120€!

Ομολογώ ότι μας τα εξηγούσε οοολα αναλυτικά νεφρά,καρδούλα,εγκέφαλο ,τα οστά οοοολα (κ ας μη καταλαβαίναμε τι βλέπουμε ως επί το πλείστον στα όργανα λέγαμε ναι ναι γτ ήταν πιστικός χαχαχαχα!!)

Φυσικά είδαμε τα προσόντα του όλα καλά εκεί σταθερά :P

Ύψος μου είπε δε μπορεί να δει ακριβώς γτ είναι κουλουριασμένο κ ότι δεν έχει σημασία πλέον μόνο στην αυχενική είχε..πλέον λέει μετράνε τα κιλά!!!

Από κιλά λοιπόν ειμαστεεεε 530γρ παρακαλώ!! Να η κοιλουμπα γτ!! Άρα δε πήρα 6.5 κιλά αλλά 6 χαχαχα

Τράχηλος μια χαρά όπως ήταν κ στην αυχενική η μέτρηση :-)

το ιδιο κ ο πλακούντας(ο οποίος είναι οπίσθιος λέει σε πολυ καλή θέση) και η αιμάτωση του τραχήλου μου..

η καρδούλα του πάει με 160 χτύπους σούπερ..:oops:

εμμμμ τι άλλο? Δε ξέρω ότι δεν είπα ρωτήστε!!!!

 @EugenJen μου περιμένω κ από εσενααα!!!

Άντε ρε κορίτσι μπράβο! Είδες τον μισόκιλο προσοντουχο σου πάλι! Χαχαχαχα 

Σου έκανε κολπικο υπέρηχο;;;; Έκανε 3D? Είδες προσωπάκι;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Όχι Μαράκι μου,λογικά αν το βλέπουν κομπλέ δε λένε κάτι χωρίς αυτό να σε αγχωνει. Σου είχα ξανά πει πως αν ήταν κάτι επείγον θα σε είχε ήδη τρέξει για εξετασεις κτλ οπότε όλα καλά,απλά να βεβαιωθεί θέλει όπως τότε στην αυχενική ο γιατρός της @EugenJen

Καλεεεε πως ξέχασα το φατσακι?????

Ναι το ειδαμε κ έχω κ κάτι φωτοοοο αααχ λίγες μεν (5) αλλά σούπερ!! Κ ο,τι σας έλεγα φίλες μου.. ΙΔΙΟΣ Ο ΠΑΤΈΡΑΣ ΤΟΎ!!

Αφού έστειλα τις φωτό (στη μάνα Μ,πεθερά, παππούδες μ και στη κολλητή μου ) κ όλοι ομόφωνα μου έλεγαν τι έκανα εγώ το βράδυ εκείνο χαχαχα

Ναιιι αύριο θα πάω στον γιατρό οπότε θα μου φύγει το άγχος! Να σε καλά!!!

Αχ το γλυκό μούυυυ πόσο χαίρομαι που έκατσε για φωτο !!αχχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Άντε ρε κορίτσι μπράβο! Είδες τον μισόκιλο προσοντουχο σου πάλι! Χαχαχαχα 

Σου έκανε κολπικο υπέρηχο;;;; Έκανε 3D? Είδες προσωπάκι;

Για το πρόσωπο δες τι έγραψα στο Μαράκι από πάνω να μην επαναλαμβάνομαι κ κουράζω..

Όχι κολπικό γτ μου είπε πως εφόσον είναι ίδια η μέτρηση του τραχήλου με την αυχενική (με 0.7 πόντους διαφορά) κ εφόσον βλέπει τέλεια αιμάτωση δε χρειάζεται..με ρώτησε αν το θέλω παρόλα αυτά κ είπα όχι(θα πω στον γυναικολόγο μου να μου κάνει σκέφτηκα..)

Μαντεψρε από τα 530γρ τι είναι τα 30?! Χαχχαχα έτσι να τρέμουν οι κόρες!!! 

Αχ ρε μαναρακια μου άντε να δείτε όλες τα μωράκια σας..τι τέλειο συναίσθημα..

Και ναι Αντωνία μου,όταν τα δεις 3d θα είναι όπως οι φωτό που βλέπεις στο ίντερνετ..τόσο ζωντανά..τόσο αληθινά..σαν να είναι έτοιμα να τα πάρεις στην αγκαλιά σου..εγώ σας γράφω κ ακόμη τον έχω καθαρά στο μυαλό μου..

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Μπράβο @Renezμουυυ!!!! Γιουπιιι με το καλό!!

Εσείς φατσακι είδατε?? 

Επίσης κορίτσια δεν σας ανέφερε πουθενά για το αμνιακό υγρό σε εσάς Ε? 

Αχ άντε και τα άλλα κορίτσια με το καλό!!!!!

Απλά αναφέρει στην εξέταση:φυσιολογικό ,τίποτα άλλο 

Όταν έχεις νέα γι αυτό να μας πεις!!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariamaraki είπε:

Ναιιι αύριο θα πάω στον γιατρό οπότε θα μου φύγει το άγχος! Να σε καλά!!!

Αχ το γλυκό μούυυυ πόσο χαίρομαι που έκατσε για φωτο !!αχχα

Ναι ο ατιμος έκατσε! Βέβαια το ψώνιο έτσι καλοβολο είναι σε όλους τους υπερήχους οπότε ήμουν σίγουρη πως θα τον δω..γενικα ενώ πχ για το φύλλο δεν είχα κάποιο προαίσθημα ,όσο περνάει ο καιρός έχω όλο κ περισσότερο διαίσθηση σε ότι τον αφορά..πχ που έλεγα ότι θα μοιαζει στον μπαμπά του, ή ότι θα τον δω καθαρά κ.α..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Για το πρόσωπο δες τι έγραψα στο Μαράκι από πάνω να μην επαναλαμβάνομαι κ κουράζω..

Όχι κολπικό γτ μου είπε πως εφόσον είναι ίδια η μέτρηση του τραχήλου με την αυχενική (με 0.7 πόντους διαφορά) κ εφόσον βλέπει τέλεια αιμάτωση δε χρειάζεται..με ρώτησε αν το θέλω παρόλα αυτά κ είπα όχι(θα πω στον γυναικολόγο μου να μου κάνει σκέφτηκα..)

Μαντεψρε από τα 530γρ τι είναι τα 30?! Χαχχαχα έτσι να τρέμουν οι κόρες!!! 

Αχ ρε μαναρακια μου άντε να δείτε όλες τα μωράκια σας..τι τέλειο συναίσθημα..

Και ναι Αντωνία μου,όταν τα δεις 3d θα είναι όπως οι φωτό που βλέπεις στο ίντερνετ..τόσο ζωντανά..τόσο αληθινά..σαν να είναι έτοιμα να τα πάρεις στην αγκαλιά σου..εγώ σας γράφω κ ακόμη τον έχω καθαρά στο μυαλό μου..

Μανάρι είχε διάφορα σε εμένα κοιλιακά κ ενδοκολπικα ο τράχηλος. Να ζητήσεις να τον δεις!

Όπως κ να έχει.... Μπράβοοοοο για τον παίδαρο κι ας μοιάζει στο μπαμπά! :lol:

Πόσο υπέροχα που θα έχεις φωτό να κοιτάς??? Πόσο σφόδρα ερωτεύτηκες πες μου!

 

Just now, Renez είπε:

Ναι ο ατιμος έκατσε! Βέβαια το ψώνιο έτσι καλοβολο είναι σε όλους τους υπερήχους οπότε ήμουν σίγουρη πως θα τον δω..γενικα ενώ πχ για το φύλλο δεν είχα κάποιο προαίσθημα ,όσο περνάει ο καιρός έχω όλο κ περισσότερο διαίσθηση σε ότι τον αφορά..πχ που έλεγα ότι θα μοιαζει στον μπαμπά του, ή ότι θα τον δω καθαρά κ.α..

Η μάνα ξέρει που μοιάζει εγώ σε πιστεύω!:mrgreen:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Μανάρι είχε διάφορα σε εμένα κοιλιακά κ ενδοκολπικα ο τράχηλος. Να ζητήσεις να τον δεις!

Όπως κ να έχει.... Μπράβοοοοο για τον παίδαρο κι ας μοιάζει στο μπαμπά! :lol:

Πόσο υπέροχα που θα έχεις φωτό να κοιτάς??? Πόσο σφόδρα ερωτεύτηκες πες μου!

 

Η μάνα ξέρει που μοιάζει εγώ σε πιστεύω!:mrgreen:

Έχεις δίκιο φίλη!! Όπως είπες!! ΕΡΩΤΕΎΤΗΚΑ!! Δλδ πραγματικα όταν τον αγκαλιάσω τι θα γίνει????

Πόση διαφορά είχε κολπικό με τον άλλο? Αν θυμάσαι σε πόντους..για να καταλάβω τι διαφορά..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Έχεις δίκιο φίλη!! Όπως είπες!! ΕΡΩΤΕΎΤΗΚΑ!! Δλδ πραγματικα όταν τον αγκαλιάσω τι θα γίνει????

Πόση διαφορά είχε κολπικό με τον άλλο? Αν θυμάσαι σε πόντους..για να καταλάβω τι διαφορά..

Όταν τον αγκαλιάσεις θα είναι ότι πιο υπέροχο έχεις νιώσει ποτέ, τόσο απλά!:x

3mmδεν ξέρω πόσο σημαντική είναι αυτή η διαφορά αλλά μου έκανε εντύπωση που ειχε!! Από τη κοιλιά φαινόταν πιο λεπτός! 

Ποιο άλλο κορίτσι έχει σήμερα β επιπέδου??


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Όχι Μαράκι μου,λογικά αν το βλέπουν κομπλέ δε λένε κάτι χωρίς αυτό να σε αγχωνει. Σου είχα ξανά πει πως αν ήταν κάτι επείγον θα σε είχε ήδη τρέξει για εξετασεις κτλ οπότε όλα καλά,απλά να βεβαιωθεί θέλει όπως τότε στην αυχενική ο γιατρός της @EugenJen

Καλεεεε πως ξέχασα το φατσακι?????

Ναι το ειδαμε κ έχω κ κάτι φωτοοοο αααχ λίγες μεν (5) αλλά σούπερ!! Κ ο,τι σας έλεγα φίλες μου.. ΙΔΙΟΣ Ο ΠΑΤΈΡΑΣ ΤΟΎ!!

Αφού έστειλα τις φωτό (στη μάνα Μ,πεθερά, παππούδες μ και στη κολλητή μου ) κ όλοι ομόφωνα μου έλεγαν τι έκανα εγώ το βράδυ εκείνο χαχαχα

Ωωωωωω κ προσοντουχος κ μπαμπατσικος!!!! Τα ακούνε οι κόρες μας κ κοκκινίζουν!!

Χαρά ο μπαμπακας να υποθέσω ε;;;;μπράβο κορίτσακι μου όλα τέλεια !!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Όταν τον αγκαλιάσεις θα είναι ότι πιο υπέροχο έχεις νιώσει ποτέ, τόσο απλά!:x

3mmδεν ξέρω πόσο σημαντική είναι αυτή η διαφορά αλλά μου έκανε εντύπωση που ειχε!! Από τη κοιλιά φαινόταν πιο λεπτός! 

Ποιο άλλο κορίτσι έχει σήμερα β επιπέδου??

Ε δεν είναι κάτι πιστεύω αγάπη μου..3mm είναι 0.3εκατοστα..αρα από 31.7 πχ που είδε τον δικό μου να είναι 31.4..για τέτοια διαφορά μιλάμε οπότε οκ.

Βέβαια έννοειται αν ένιωσες μεγαλύτερη ασφάλεια που το έλεγξε κ μέσα πολύ καλά κάνατε!! 

Νομίζω οι 3 μας είχαμε σήμερα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

@Jasmine@ έχει κατουρηθει τόσο από την χαρά της που πρώτη φορά σε είπε με το όνομα σου κ όχι Ισμήνη!!:lol: χαζομάμα @Renez

Μαρή εσύ θα μας πεις τα νέα σου για τη κοράκλα????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...