Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Αυτό ακριβώς συν τη ναυτία και την ζαλάδα, το παθαίνω όταν μου πέφτει η πίεση..

      έφαγα λίγο πιροσκί με πατάτα που ειχα γιατί νηστεύω και μπυ φάνηκε τρομερά αλμυρό ! ενώ εχω φάει πάλι και μ ήταν μια χαρά , τώρα δεν μπόρεσα να το φάω!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Τελικά τι καρότσι πήρες κορίτσι??

Πήρα το peg perego book for two! Ρώτησα κ σε μια άλλη ομάδα για διδυμα κ οι περισσότερες είχαν αυτό κ ήταν πολύ ευχαριστημένες! Θέλω να πάρω όμως κ ποδός ακούς για το χειμώνα, είναι χρήσιμοι θεωρείς;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

Χαχαχαχα γελάω μόνη μου! Εγώ κούνιες θα παραγγείλω αυτό το μήνα, έχω τελειώσει με φαρμακείο, ρούχα έχω πάρει κάποια αλλ θα συμπληρώσω τώρα στις εκπτώσεις, ριλαξ θα μου δώσουν 2, όπως κ καθίσματα αυτοκινήτου. Πανεσ Πήρα, καρότσι παρηγγειλα...Θέλω να πάρω μερικά εσώρουχα αυτές τις μερες κ ένα νυχτικακι ακόμα!

Εντάξει εμένα η κούνια δεν με βιάζει γιατί έχω λίκνο αλλά θέλω κ εγώ να την πάρω για να ολοκληρωθεί το δωμάτιο μωρέ!!

Ποιο καρότσι πήρες;;για πες να κλάψω που δεν θα ζήσω αυτή την χαρά!! Κ φταίτε όλες εσείς!!! :P

@Anastasia05 @Ninamc άρα οι εμπειρίες μανουλες λέτε να κοιτάω αυτά που βγαίνουν κ από την κούνια, κ εγώ έτσι το σκεφτόμουν..αλλά έλεγα μήπως την έβαζα στο καρότσι λέω εγώ αν δεν ήθελα την κούνια


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Τελικά τι καρότσι πήρες κορίτσι??

Δεν έχω ιδέα για πιπίλες...δεν του δοκίμασα καν. Την έχω στη συσκευασία ακόμη φαντάσου!!!

Νομίζω όμως πως δεν θα έβαζα ίδια πιπίλα κ στο δεύτερο. Σίγουρα θα έχει φθαρεί κ( όπως όλα )έχουν ημερομηνία λήξης!:wink:

Α ναι εχεισ δικιο.. Άρα να αγορά σω και θήκες για τα μπιμπερό που θα χρησιμοποιήσει μπεμπα τα

Ευχαριστωωω

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Κοριτσια καλο μηνα!!! 

Σήμερα το πρόγραμμα ειχε θάλασσα μιας και η ζεστη δε παλεύεται! Η θάλασσα ηταν βραστη και το ευχαριστηθηκα! 

Το δωμάτιο του μωρού θαωτο βαψουμε την αλλη εβδ. Μετά θα έρθει η ντουλάπα και η κουνια π πήρα. Ρηλαξ κλπ δεν πήρα γιατί είπα κάποιος από τους δικούς μου θα μου το πάρει είναι πάντως μεσα στη λίστα.. Ούτε φαρμακείο έκανα ακόμα.. Λεω να συμβουλευτελω κανα μηνα πριν και τον παιδίατρο. 

Οσο για τα συμπληρώματα.. Εγω παιρνω ενα χαπι σιδηρο με φυλλικο εννοειται πριν 2 και μετα 2 ωρες καθόλου γακακτομικα και το παιρνω με χυμο πορτοκαλι για καλύτερη απορρόφηση. Το παιρνω το πρωί ένα 2ωρο μετα το πρωινο.. Μου κανε θέματα με την τουαλέτα αλλα επειδη δεν ημουν πάντα τακτική δε πολύ παραπονιέμαι το χω συνηθίσει.. Ενα ασβέστιο των 500 το οποίο πρέπει να το παιρνουμε με γεμάτο στομάχι γιατί πέφτει λίγο βαρύ και έτσι το παίρνω μεταωτο μεσημεριανό! 

 

Πάλι καλά που έχω κ εσένα να μην νιώθω ότι μόνο εγώ τα έχω αφήσει τελευταία στιγμή!!!για πες καλέ κ εσύ ποια κούνια πήρες;;;

  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Εντάξει εμένα η κούνια δεν με βιάζει γιατί έχω λίκνο αλλά θέλω κ εγώ να την πάρω για να ολοκληρωθεί το δωμάτιο μωρέ!!

Ποιο καρότσι πήρες;;για πες να κλάψω που δεν θα ζήσω αυτή την χαρά!! Κ φταίτε όλες εσείς!!! :P

@Anastasia05 @Ninamc άρα οι εμπειρίες μανουλες λέτε να κοιτάω αυτά που βγαίνουν κ από την κούνια, κ εγώ έτσι το σκεφτόμουν..αλλά έλεγα μήπως την έβαζα στο καρότσι λέω εγώ αν δεν ήθελα την κούνια

Μια χαρά θα σαι αν κάθεται καρότσι.. Ο δικός μου όλο καρότσι καθόταν από τον 4ο και μετά.. Το ρηλαξ το ειχαμε για να τρώμε χαχαχα γιατί ξεκινήσαμε αρχές πεμπτου μήνα εμείς... 

Απλά μη μάθεις να κοιμάται με κουνημα στο καρότσι γιατί δεν κόβεται ευκολα μετά...

Καλυτερα απόφυγε το κουνημα θα σας λιώσει.. Χαχα

Βέβαια αν εσένα σου κάθεται καλά το κουνημα δεν υπάρχει θέμα... Όλα στη πραξη θα τα δεις. 

Γενικά εγώ το καρότσι το είχα σαν δευτερο ρηλαξ. Μέχρι που πηραμε το κάθισμα ΙΚΕΑ και δεν ξανά κάτσε καρότσι έξω. Ήθελε να ναι στο κάθισμα του και δίπλα στο τραπέζι παρακαλω. 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Πήρα το peg perego book for two! Ρώτησα κ σε μια άλλη ομάδα για διδυμα κ οι περισσότερες είχαν αυτό κ ήταν πολύ ευχαριστημένες! Θέλω να πάρω όμως κ ποδός ακούς για το χειμώνα, είναι χρήσιμοι θεωρείς;

Θυμάσαι που ήθελα να δω ποιο έχει η γειτόνισσα κ δε σου είπα ποτέ ποιο εχει τελικά??:tongue:

Αυτό έχει!!! Το ανοιγοκλείνει με ευκολία κ χωράει κ σε μικρό αυτοκίνητο!:wink:

Ποδοσακο εγώ τον χρησιμοποιησα αρκετά επειδή βολταραμε πολύ με το καρότσι! Το βλέπεις όμως κ στη πορεία αυτό νομίζω αν δεν θες να αποφασίσεις τώρα!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Εντάξει εμένα η κούνια δεν με βιάζει γιατί έχω λίκνο αλλά θέλω κ εγώ να την πάρω για να ολοκληρωθεί το δωμάτιο μωρέ!!

Ποιο καρότσι πήρες;;για πες να κλάψω που δεν θα ζήσω αυτή την χαρά!! Κ φταίτε όλες εσείς!!! :P

@Anastasia05 @Ninamc άρα οι εμπειρίες μανουλες λέτε να κοιτάω αυτά που βγαίνουν κ από την κούνια, κ εγώ έτσι το σκεφτόμουν..αλλά έλεγα μήπως την έβαζα στο καρότσι λέω εγώ αν δεν ήθελα την κούνια

Δε λες που γλίτωσες τα λεφτά γκρινιάζεις κιολας!!!!peg perego book for two... το καρότσι που σου έδωσαν έχει ποδοσακο;;; Εγώ σκέφτομαι να πάρω για το χειμώνα!!! Κ περιμένω μπας κ βάλουν τίποτα εκπτώσεις σε σεντόνια κ λευκά είδη! Μπανάκι έχω δει το ok baby κάπως έτσι λέγεται που έχει βάσεις κ στέκεται στη μπανιέρα!

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Θυμάσαι που ήθελα να δω ποιο έχει η γειτόνισσα κ δε σου είπα ποτέ ποιο εχει τελικά??:tongue:

Αυτό έχει!!! Το ανοιγοκλείνει με ευκολία κ χωράει κ σε μικρό αυτοκίνητο!:wink:

Ποδοσακο εγώ τον χρησιμοποιησα αρκετά επειδή βολταραμε πολύ με το καρότσι! Το βλέπεις όμως κ στη πορεία αυτό νομίζω αν δεν θες να αποφασίσεις τώρα!

Ποδοσακος μαστ για χειμώνα.. Επειδή κ εμεις ακόμα και με χιόνι ειμασταν έξω.. Χαχα

Ποδοσακος είναι η αγάπη μασ... 

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Θυμάσαι που ήθελα να δω ποιο έχει η γειτόνισσα κ δε σου είπα ποτέ ποιο εχει τελικά??:tongue:

Αυτό έχει!!! Το ανοιγοκλείνει με ευκολία κ χωράει κ σε μικρό αυτοκίνητο!:wink:

Ποδοσακο εγώ τον χρησιμοποιησα αρκετά επειδή βολταραμε πολύ με το καρότσι! Το βλέπεις όμως κ στη πορεία αυτό νομίζω αν δεν θες να αποφασίσεις τώρα!

Ναι ναι ανοιγοκλείνει πολύ εύκολα! Βέβαια είναι ογκώδες αλλά τι να κάνουμε... σκέφτομαι Ότι θα είναι χειμώνας μωρε κ όπου κ να θελουμε να πάμε θα είναι χρησιμος

Just now, Ninamc είπε:

Ποδοσακος μαστ για χειμώνα.. Επειδή κ εμεις ακόμα και με χιόνι ειμασταν έξω.. Χαχα

Ποδοσακος είναι η αγάπη μασ... 

Ναι ναι αυτό σκέφτομαι!  Ποιον έχεις;

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Πάλι καλά που έχω κ εσένα να μην νιώθω ότι μόνο εγώ τα έχω αφήσει τελευταία στιγμή!!!για πες καλέ κ εσύ ποια κούνια πήρες;;;

Πηρα απο το ικεα μια λευκη απλη κλειστή στα κεφάλαρια. Το δωμάτιο θελω να ναι minimal με ουδέτερα παλ χρώματα και τα έπιπλα θα ναι όλα λευκα. Ααα πηρα και ενα σετ σεντόνια λευκα γκρι  με αστεράκια απο hondos και γενικά θελω να ομορφύνει η κούνια με τα λευκά είδη πάντες κλπ.. 

Τωρα καροτσια ριλαξ κλπ κάνω διαδικτυακή έρευνα σημειώνω θα πάω να τα δω και απο κοντα και στα κοντινά μου ατομα θα λεω περίπου τι θέλω για να μη γεμίσω άπειρα ρουχα κλπ.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Δε λες που γλίτωσες τα λεφτά γκρινιάζεις κιολας!!!!peg perego book for two... το καρότσι που σου έδωσαν έχει ποδοσακο;;; Εγώ σκέφτομαι να πάρω για το χειμώνα!!! Κ περιμένω μπας κ βάλουν τίποτα εκπτώσεις σε σεντόνια κ λευκά είδη! Μπανάκι έχω δει το ok baby κάπως έτσι λέγεται που έχει βάσεις κ στέκεται στη μπανιέρα!

Δεν το έχω πάρει ακόμα το καρότσι λογικά το Σάββατο θα τα πάρω, δεν ξέρω αν έχει αλλά θεωρητικά όλα τα καρότσια δεν πρέπει να έχουν;;

@Ninamc σίγουρα θα πάρω κ ριλαξ κουνια απλά το θέμα είναι αν θα είναι μόνο κούνια ριλαξ η θα γίνεται κ σκέτο γιατί ένα που μου έρθει είναι μόνο κούνια κ σκέφτηκα σαν λύση το καρότσι.οχι παιδιά δεν έχει κουνήματα στον ύπνο μην τρελαθουμε τα έχω ζήσει από ανήψια μου αυτά τα βασανιστήρια!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Πηρα απο το ικεα μια λευκη απλη κλειστή στα κεφάλαρια. Το δωμάτιο θελω να ναι minimal με ουδέτερα παλ χρώματα και τα έπιπλα θα ναι όλα λευκα. Ααα πηρα και ενα σετ σεντόνια λευκα γκρι  με αστεράκια απο hondos και γενικά θελω να ομορφύνει η κούνια με τα λευκά είδη πάντες κλπ.. 

Τωρα καροτσια ριλαξ κλπ κάνω διαδικτυακή έρευνα σημειώνω θα πάω να τα δω και απο κοντα και στα κοντινά μου ατομα θα λεω περίπου τι θέλω για να μη γεμίσω άπειρα ρουχα κλπ.. 

Καλους υπνος στο νινακι σας.... Πολυ μ αρέσουν τα λευκά 

Και μεις όλα λευκά τα χουμε.. Εκτός μιας γκρι πολυθρονας... 

Να σ πω επειδή θέλω να παρω δευτερη κουνια.. Και λέω να παω ΙΚΕΑ.. Ποια πηρες? 

Just now, Jasmine@ είπε:

Ναι ναι ανοιγοκλείνει πολύ εύκολα! Βέβαια είναι ογκώδες αλλά τι να κάνουμε... σκέφτομαι Ότι θα είναι χειμώνας μωρε κ όπου κ να θελουμε να πάμε θα είναι χρησιμος

Ναι ναι αυτό σκέφτομαι!  Ποιον έχεις;

Ήταν δώρο με το καρότσι.. Της Ινγκλέσινα κουαντ λέγεται.. Πολυ καλός ποιοτικα και χοντρό υφασμα. Δεν περναει σταγόνα.. 

@EugenJen θα λεγα αν έχετε χώρο να παρεις μια κουνια ρηλαξ. Θα δεις ότι το μωρό θα νιώθει πιο άνετα λόγω υψους.. Τα υπόλοιπα καλά τα ξέρεις.. Τώρα αν θα βγαίνει η όχι.. Δεν νομίζω ότι θα κάνεις πολλες φορες την μετατροπή. Βάλε βγάλε.. Σε κόβω για καρότσι. Είναι πιο ευκολο και αντε να κουβαλάς και τα δυο? Το συζητάς.. Πάρε ένα κ ας είναι σταθερό. 

Όταν θα ΣτΕ έκτος σπιτιου ας καθεται καροτσι

Εγω ποτε δεν τον κουνησα σε καρότσι η έστω στο ρηλαξ. Δεν του άρεσε το κουνημα ευτυχώς. Σκέψου είχα παρεο ρηλαξ κουνια με χειριστήριο. Άχρηστο πηγε το κουνημα χάχα

Απλά καθόταν και ρεμβαζε χωρίς κουνηματα

Επεξεργάστηκαν by Ninamc
  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Καλους υπνος στο νινακι σας.... Πολυ μ αρέσουν τα λευκά 

Και μεις όλα λευκά τα χουμε.. Εκτός μιας γκρι πολυθρονας... 

Να σ πω επειδή θέλω να παρω δευτερη κουνια.. Και λέω να παω ΙΚΕΑ.. Ποια πηρες? 

Ήταν δώρο με το καρότσι.. Της Ινγκλέσινα κουαντ λέγεται.. Πολυ καλός ποιοτικα και χοντρό υφασμα. Δεν περναει σταγόνα.. 

@EugenJen θα λεγα αν έχετε χώρο να παρεις μια κουνια ρηλαξ. Θα δεις ότι το μωρό θα νιώθει πιο άνετα λόγω υψους.. Τα υπόλοιπα καλά τα ξέρεις.. Τώρα αν θα βγαίνει η όχι.. Δεν νομίζω ότι θα κάνεις πολλες φορες την μετατροπή. Βάλε βγάλε.. Σε κόβω για καρότσι. Είναι πιο ευκολο και αντε να κουβαλάς και τα δυο? Το συζητάς.. Πάρε ένα κ ας είναι σταθερό. 

Όταν θα ΣτΕ έκτος σπιτιου ας καθεται καροτσι

Πήγα πρόσφατα ικεα να δω κούνιες! Μου άρεσε πολύ stuva/fridits με τα λευκά συρτάρια!    Αυτές λέω να πάρω κιολας... κ η άλλη μου επιλογή ήταν η sundvic αλλά έχει λυσσάξει ο άντρας μου να έχουν συρτάρια! 
θα μπω να το δω τον ποδοσάκο!
ααα κ η gonnat ήταν όμορφη... την είχε κ σε ένα πολύ όμορφο γκρι!

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Πήγα πρόσφατα ικεα να δω κούνιες! Μου άρεσε πολύ stuva/fridits με τα λευκά συρτάρια!    Αυτές λέω να πάρω κιολας... κ η άλλη μου επιλογή ήταν η sundvic αλλά έχει λυσσάξει ο άντρας μου να έχουν συρτάρια! 
θα μπω να το δω τον ποδοσάκο!
ααα κ η gonnat ήταν όμορφη... την είχε κ σε ένα πολύ όμορφο γκρι!

Αυτό που εσύ συμφωνεις με τον άντρα μου κ εγώ με τον δικό σου με τρελαινει!! Καλά κάνει ο άνθρωπος και θέλει συρτάρια!! 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Πήγα πρόσφατα ικεα να δω κούνιες! Μου άρεσε πολύ stuva/fridits με τα λευκά συρτάρια!    Αυτές λέω να πάρω κιολας... κ η άλλη μου επιλογή ήταν η sundvic αλλά έχει λυσσάξει ο άντρας μου να έχουν συρτάρια! 
θα μπω να το δω τον ποδοσάκο!
ααα κ η gonnat ήταν όμορφη... την είχε κ σε ένα πολύ όμορφο γκρι!

Έχω αυτή με τα συρταρακια με τα χρωματιστά πόμολα! Πολύ καλή κ τα συρτάρια ας φαίνονται μικρά κι όμως χωράνε πράγματα!

Κορίτσια εγώ ποδοσακο δν χρησιμοποίησα καθόλου! Τον 1ο χρόνο θα είναι πολύ νινί, που θα πάω? Καροτσαδες αρχίσαμε Μάρτη προς Απρίλη όποτε είχα κ φόρμα εξόδου αλλά κ με μπουφανακι κι 1 κουβερτακι είναι μια χαρά! Αν δν είστε πολύ του έξω μν ξοδευεσαι !

Και τώρα το δράμα! Ναι εγώ ήμουν από αυτές που το κουνούσε να κοιμηθεί έως 1,5!!! Ναι ολόκληρο μοσχαράκι...είχαμε πιαστεί, διαλυσαμε το καροτσι αλλά τι να κάνω που τν έμαθε η γιαγιάκα του??? Τώρα κομμένο!!! Θα φρικαρω! Μν το κάνετε ούτε ως λύση ανάγκης!

Γενικά στο καρότσι εμείς τρώγαμε, καθόμασταν, τα πάντα, κάποια στιγμή βαρέθηκα να πλενω τις ροδες κ πήρα ένα απλό φτηνό για εξω κ το καλο ήταν για χρήση στο σπίτι κ επίσημες εξόδους!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...