Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Christinα είπε:

Έχω αυτή με τα συρταρακια με τα χρωματιστά πόμολα! Πολύ καλή κ τα συρτάρια ας φαίνονται μικρά κι όμως χωράνε πράγματα!

Κορίτσια εγώ ποδοσακο δν χρησιμοποίησα καθόλου! Τον 1ο χρόνο θα είναι πολύ νινί, που θα πάω? Καροτσαδες αρχίσαμε Μάρτη προς Απρίλη όποτε είχα κ φόρμα εξόδου αλλά κ με μπουφανακι κι 1 κουβερτακι είναι μια χαρά! Αν δν είστε πολύ του έξω μν ξοδευεσαι !

Και τώρα το δράμα! Ναι εγώ ήμουν από αυτές που το κουνούσε να κοιμηθεί έως 1,5!!! Ναι ολόκληρο μοσχαράκι...είχαμε πιαστεί, διαλυσαμε το καροτσι αλλά τι να κάνω που τν έμαθε η γιαγιάκα του??? Τώρα κομμένο!!! Θα φρικαρω! Μν το κάνετε ούτε ως λύση ανάγκης!

Γενικά στο καρότσι εμείς τρώγαμε, καθόμασταν, τα πάντα, κάποια στιγμή βαρέθηκα να πλενω τις ροδες κ πήρα ένα απλό φτηνό για εξω κ το καλο ήταν για χρήση στο σπίτι κ επίσημες εξόδους!

Να ρωτήσω επειδή δεν ξέρω, δλδ το βάζετε στο καρότσι κ το κουνάτε μέχρι να κοιμηθεί;; 
ναι οι κούνιες του ικεα μου φάνηκαν αρκετά ανθεκτικές, κάποιες ήταν πιο στιβαρές κ από τα λητω που πηγα!

 

Just now, EugenJen είπε:

Αυτό που εσύ συμφωνεις με τον άντρα μου κ εγώ με τον δικό σου με τρελαινει!! Καλά κάνει ο άνθρωπος και θέλει συρτάρια!! 

Εγώ σου είπα πρέπει να γνωριστούμε δε με ακούς!

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Έχω αυτή με τα συρταρακια με τα χρωματιστά πόμολα! Πολύ καλή κ τα συρτάρια ας φαίνονται μικρά κι όμως χωράνε πράγματα!

Κορίτσια εγώ ποδοσακο δν χρησιμοποίησα καθόλου! Τον 1ο χρόνο θα είναι πολύ νινί, που θα πάω? Καροτσαδες αρχίσαμε Μάρτη προς Απρίλη όποτε είχα κ φόρμα εξόδου αλλά κ με μπουφανακι κι 1 κουβερτακι είναι μια χαρά! Αν δν είστε πολύ του έξω μν ξοδευεσαι !

Και τώρα το δράμα! Ναι εγώ ήμουν από αυτές που το κουνούσε να κοιμηθεί έως 1,5!!! Ναι ολόκληρο μοσχαράκι...είχαμε πιαστεί, διαλυσαμε το καροτσι αλλά τι να κάνω που τν έμαθε η γιαγιάκα του??? Τώρα κομμένο!!! Θα φρικαρω! Μν το κάνετε ούτε ως λύση ανάγκης!

Γενικά στο καρότσι εμείς τρώγαμε, καθόμασταν, τα πάντα, κάποια στιγμή βαρέθηκα να πλενω τις ροδες κ πήρα ένα απλό φτηνό για εξω κ το καλο ήταν για χρήση στο σπίτι κ επίσημες εξόδους!

Πωπω βασανιστήριο αυτό έτσι ήταν η βαφτιστηρα μου, για ύπνο κούνημα κ απορροφητήρα η πιστολάκι!! 

Just now, Jasmine@ είπε:

Να ρωτήσω επειδή δεν ξέρω, δλδ το βάζετε στο καρότσι κ το κουνάτε μέχρι να κοιμηθεί;; 
ναι οι κούνιες του ικεα μου φάνηκαν αρκετά ανθεκτικές, κάποιες ήταν πιο στιβαρές κ από τα λητω που πηγα!

 

Εγώ σου είπα πρέπει να γνωριστούμε δε με ακούς!

Εννοειται!! Απλά θα σε βάλω να υπογράψεις ότι δεν θα πεις για τις κουρτίνες να μου τον φουντώσεις!!:lol:

Λοιπόν φίλη από κούνιες ψηφίζω την τρίτη που είπες με τα χρωματιστά πομολακια!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Εσυ ξέρεις κουκλα μου.. Εμένα περνουσε πολλες ώρες στο γυμναστήριο με μένα δίπλα φυσικά.. Και τεντονοταν κιόλας που είναι απαραίτητο για την ανάπτυξη.. 

Εγώ ας πουμε ποτε δεν πηρα μομπιλε. Όλα τα κρεμαστά του γυμναστηρίου έμπαιναν σε καλαθοσφαίρισης και Λικ ο και επίσης δεν το αφηνα πολυ ώρα στη κουνια ξαπλώνουμε. Ήθελα να ναι με ανάκληση στη καλαθουνα  να βλέπει τον έξω κοσμο

Εμ δε ξέρω κ εγώ μη νομίζεις..το ψάχνω κ κοιτάω ότι θα βόλευε καλύτερα στις ανάγκες τις οικογένειας μας (πχ με τα σκυλιά που είπα) κ σε αυτά που θέλω εγώ για το παιδί(πχ όπως είπες να παρακολουθεί τα πάντα καλύτερα που θεωρώ ότι θα το κάνει με μεγαλύτερη άνεση στο ψηλό ριλαξ από το απλό το χαμηλο που είναι στο πατωμα..) από εκεί κ ύστερα έχει να κάνει με το παιδί κ τι θα του αρέσει πιστεύω κ ανάλογα θα προσαρμοστούμε όλες..

Πάντως Η αλήθεια είναι ούτε εγώ αγόρασα τα μομπλιλε τα έχουν από μόνα τους κ τα δυο!!

Ααα @Anastasia05 είναι τέλεια πάντως αυτα τα μαλακά ασπρόμαυρα σχεδιακιααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Να ρωτήσω επειδή δεν ξέρω, δλδ το βάζετε στο καρότσι κ το κουνάτε μέχρι να κοιμηθεί;; 
ναι οι κούνιες του ικεα μου φάνηκαν αρκετά ανθεκτικές, κάποιες ήταν πιο στιβαρές κ από τα λητω που πηγα!

 

Εγώ σου είπα πρέπει να γνωριστούμε δε με ακούς!

Άσε κούνημα και γύρω γύρω στο σπίτι κ πιο στατικό...πάνω κάτω όχι αριστερά δεξιά! Δεν θες να ξέρεις μη σου τύχει! Ευτυχώς δν είχαμε ηχητικά εφέ!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Πήρα το peg perego book for two! Ρώτησα κ σε μια άλλη ομάδα για διδυμα κ οι περισσότερες είχαν αυτό κ ήταν πολύ ευχαριστημένες! Θέλω να πάρω όμως κ ποδός ακούς για το χειμώνα, είναι χρήσιμοι θεωρείς;

Ωραίο κ άνετο φαίνεται το καρότσι αυτό!! Με γεια Αντωνακι μου !!

Ρε συ να ρωτήσω..είδα στο δρόμο κ καρότσι για δίδυμα που είναι το ένα πίσω από το άλλο αλλά λίγο πιο ψηλά το πίσω για να το βλέπει προφανώς..δε θα βόλευε κάτι τέτοιο που είναι λιγότερο ογκώδες σε πλάτος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Πωπω βασανιστήριο αυτό έτσι ήταν η βαφτιστηρα μου, για ύπνο κούνημα κ απορροφητήρα η πιστολάκι!! 

Εννοειται!! Απλά θα σε βάλω να υπογράψεις ότι δεν θα πεις για τις κουρτίνες να μου τον φουντώσεις!!:lol:

Λοιπόν φίλη από κούνιες ψηφίζω την τρίτη που είπες με τα χρωματιστά πομολακια!!

Αυτή που ήθελε κ ο άντρας μου...  εσυ πήρες κούνια;

καλε μέχρι τότε θα έχεις αγοράσει κάτι άλλο εξίσου ακριβό κ θα έχουμε ξεπεράσει τις κουρτίνες! 

Just now, Renez είπε:

Ωραίο κ άνετο φαίνεται το καρότσι αυτό!! Με γεια Αντωνακι μου !!

Ρε συ να ρωτήσω..είδα στο δρόμο κ καρότσι για δίδυμα που είναι το ένα πίσω από το άλλο αλλά λίγο πιο ψηλά το πίσω για να το βλέπει προφανώς..δε θα βόλευε κάτι τέτοιο που είναι λιγότερο ογκώδες σε πλάτος?

Ευχαριστώ!!! Καλές βόλτες να κάνουμε όλες... 

λοιπον το είδα το καρότσι αυτό, αλλά κλείνει κ πιάνει πολύ χώρο, κ δε θα βολεύει σε πορτμπαγκάζ!  κ επίσης τα θέλω να είναι δίπλα δίπλα τα παιδιά! Είναι αδικία το ένα μπροστά κ το άλλο πίσω... αν δεις κάτι άσχημα καρότσια για διδυμα, πω πω το ένα το παιδί θα ήταν κρυμμένο... απορώ ποιος σκέφτεται τόσο κακομουτσουνα καρότσια!

  • Χαχα 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Αυτή που ήθελε κ ο άντρας μου...  εσυ πήρες κούνια;

καλε μέχρι τότε θα έχεις αγοράσει κάτι άλλο εξίσου ακριβό κ θα έχουμε ξεπεράσει τις κουρτίνες! 

Χαχαχαχα μια κουνιτσα ένα χιλιαρικακι βρήκα μωρέ!:lol:

Όχι ακόμα είμαι στο ψάξιμο απλα κλασικά εγώ θέλω πολυμορφικη με ντουλαπάκι κ ο άντρας μου απλή σαν του λόγου σου!! Το έλεος δηλαδή!! 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Πήγα πρόσφατα ικεα να δω κούνιες! Μου άρεσε πολύ stuva/fridits με τα λευκά συρτάρια!    Αυτές λέω να πάρω κιολας... κ η άλλη μου επιλογή ήταν η sundvic αλλά έχει λυσσάξει ο άντρας μου να έχουν συρτάρια! 
θα μπω να το δω τον ποδοσάκο!
ααα κ η gonnat ήταν όμορφη... την είχε κ σε ένα πολύ όμορφο γκρι!

Ψηφίζω stuva απλά γιατί αυτή με τα ροζ παλ συρταρακια τα σπάει!! Γενικά τρελαίνομαι για συνδιασμό λευκό με ροζ απαλό..έτσι κουφετι!!

Υγ: για να μιλάω εγώ έτσι για το ροζ τσακίσου πάρτη χαχαχαχα:P

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ψηφίζω stuva απλά γιατί αυτή με τα ροζ παλ συρταρακια τα σπάει!! Γενικά τρελαίνομαι για συνδιασμό λευκό με ροζ απαλό..έτσι κουφετι!!

Υγ: για να μιλάω εγώ έτσι για το ροζ τσακίσου πάρτη χαχαχαχα:P

Ρε συ την θέλω κάτασπρη για να βάλω ροζ λευκά είδη! Να μην είναι φουλ ροζ γενικά... καταλαβες;;; 
 

 

Just now, EugenJen είπε:

Χαχαχαχα μια κουνιτσα ένα χιλιαρικακι βρήκα μωρέ!:lol:

Όχι ακόμα είμαι στο ψάξιμο απλα κλασικά εγώ θέλω πολυμορφικη με ντουλαπάκι κ ο άντρας μου απλή σαν του λόγου σου!! Το έλεος δηλαδή!! 

Καλά δε θα μου έκανε κ εντύπωση να έπαιρνες κούνια με χιλιάρικακι!!! Χαχαχαχ 

στα orchestra, λητω κ σε ένα άλλο μαγαζί που πηγα αυτές οι πολύμορφικές πολύ ψεύτικες ρε παιδί μου κ φυσικά δεν ήταν ξύλινες πουθενά.... ξανασκέψου το!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Αυτή που ήθελε κ ο άντρας μου...  εσυ πήρες κούνια;

καλε μέχρι τότε θα έχεις αγοράσει κάτι άλλο εξίσου ακριβό κ θα έχουμε ξεπεράσει τις κουρτίνες! 

Ευχαριστώ!!! Καλές βόλτες να κάνουμε όλες... 

λοιπον το είδα το καρότσι αυτό, αλλά κλείνει κ πιάνει πολύ χώρο, κ δε θα βολεύει σε πορτμπαγκάζ!  κ επίσης τα θέλω να είναι δίπλα δίπλα τα παιδιά! Είναι αδικία το ένα μπροστά κ το άλλο πίσω... αν δεις κάτι άσχημα καρότσια για διδυμα, πω πω το ένα το παιδί θα ήταν κρυμμένο... απορώ ποιος σκέφτεται τόσο κακομουτσουνα καρότσια!

Ναι κ εγώ νομίζω θα προτιμούσα να είναι κ τα δυο δίπλα δίπλα να μπορούν κ να κοιτάζονται μωρέ...:x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ninamc είπε:

Καλους υπνος στο νινακι σας.... Πολυ μ αρέσουν τα λευκά 

Και μεις όλα λευκά τα χουμε.. Εκτός μιας γκρι πολυθρονας... 

Να σ πω επειδή θέλω να παρω δευτερη κουνια.. Και λέω να παω ΙΚΕΑ.. Ποια πηρες? 

Ήταν δώρο με το καρότσι.. Της Ινγκλέσινα κουαντ λέγεται.. Πολυ καλός ποιοτικα και χοντρό υφασμα. Δεν περναει σταγόνα.. 

@EugenJen θα λεγα αν έχετε χώρο να παρεις μια κουνια ρηλαξ. Θα δεις ότι το μωρό θα νιώθει πιο άνετα λόγω υψους.. Τα υπόλοιπα καλά τα ξέρεις.. Τώρα αν θα βγαίνει η όχι.. Δεν νομίζω ότι θα κάνεις πολλες φορες την μετατροπή. Βάλε βγάλε.. Σε κόβω για καρότσι. Είναι πιο ευκολο και αντε να κουβαλάς και τα δυο? Το συζητάς.. Πάρε ένα κ ας είναι σταθερό. 

Όταν θα ΣτΕ έκτος σπιτιου ας καθεται καροτσι

Εγω ποτε δεν τον κουνησα σε καρότσι η έστω στο ρηλαξ. Δεν του άρεσε το κουνημα ευτυχώς. Σκέψου είχα παρεο ρηλαξ κουνια με χειριστήριο. Άχρηστο πηγε το κουνημα χάχα

Απλά καθόταν και ρεμβαζε χωρίς κουνηματα

Την sundvik πηρα μ φανηκε οντως γερή. Τωρα αν βγει ταρζαν την αλλαζω! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Αυτή που ήθελε κ ο άντρας μου...  εσυ πήρες κούνια;

καλε μέχρι τότε θα έχεις αγοράσει κάτι άλλο εξίσου ακριβό κ θα έχουμε ξεπεράσει τις κουρτίνες! 

Ευχαριστώ!!! Καλές βόλτες να κάνουμε όλες... 

λοιπον το είδα το καρότσι αυτό, αλλά κλείνει κ πιάνει πολύ χώρο, κ δε θα βολεύει σε πορτμπαγκάζ!  κ επίσης τα θέλω να είναι δίπλα δίπλα τα παιδιά! Είναι αδικία το ένα μπροστά κ το άλλο πίσω... αν δεις κάτι άσχημα καρότσια για διδυμα, πω πω το ένα το παιδί θα ήταν κρυμμένο... απορώ ποιος σκέφτεται τόσο κακομουτσουνα καρότσια!

Κοριτσάκι μου να σου πω κι εγώ μια γνώμη γτ μπήκα να τις δω τις επιλογές σου στην κούνια...ψηφίζω την τρίτη (gonnat) στο λευκό της γιατί μου αρέσε κιόλας τρελά το υπερυψωμένο πλαϊνό της και τις φαντάζομαι κολλημένες δίπλα στην άλλη και είναι σούπερ!!!!!

Βέβαια τις είδα όλες μόνο σε εικόνα,δεν μπήκα στο σάιτ να δω τιμές...έχουν διαφορά μεγάλη μεταξύ τους;

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ρε συ την θέλω κάτασπρη για να βάλω ροζ λευκά είδη! Να μην είναι φουλ ροζ γενικά... καταλαβες;;; 
 

 

Καλά δε θα μου έκανε κ εντύπωση να έπαιρνες κούνια με χιλιάρικακι!!! Χαχαχαχ 

στα orchestra, λητω κ σε ένα άλλο μαγαζί που πηγα αυτές οι πολύμορφικές πολύ ψεύτικες ρε παιδί μου κ φυσικά δεν ήταν ξύλινες πουθενά.... ξανασκέψου το!

Όχι καλέ δεν κοιτάω σε αυτά τα μαγαζιά, στο motherbaby k στο μωρουδοκοσμο έχω βρει κ γράφει ότι είναι από δρυ, ρε φίλη τα ίδια μου λέει κ ο άντρας μου έλεος δλδ, εγώ θα πάω να τις δω από κοντά εννοειται κ να λέτε ότι θέλετε εσείς οι αχωνευτοι! :P

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ρε συ την θέλω κάτασπρη για να βάλω ροζ λευκά είδη! Να μην είναι φουλ ροζ γενικά... καταλαβες;;; 
 

 

Καλά δε θα μου έκανε κ εντύπωση να έπαιρνες κούνια με χιλιάρικακι!!! Χαχαχαχ 

στα orchestra, λητω κ σε ένα άλλο μαγαζί που πηγα αυτές οι πολύμορφικές πολύ ψεύτικες ρε παιδί μου κ φυσικά δεν ήταν ξύλινες πουθενά.... ξανασκέψου το!

Έχω την gonatt με τα 3 χρωματιστά πόμολα αλλά βγαίνει κ σε λευκή! Μου αρέσει γτ έχει τα οβάλ πλαϊνά! Κι το στρώμα σηκώνεται ψηλά για όσο είναι μικρά κ βολεύει πολύ! Και συρταριερα stuva.στα πόμολα έχει αυτοκόλλητα χρώματα να κολλήσεις όποιο θες,ανθεκτικά είναι.

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...