Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Christinα είπε:

Στις 27 εβδομάδες δν μπαίνουμε 7ο?

Μαζί θα γεννησουμε, εγώ μέχρι 6/10 λόγω καισαρικης, αν είμαστε καλά θα το αφήσω κ λίγο παραπανω!

Στην 27 είμαι εγώ κ η Ευγενία..μια μέρα διάφορα έχουμε..

Just now, EugenJen είπε:

Τα τικερακια μας γιατί δείχνουν μια εβδομάδα διάφορα αφού έχουμε 3 μέρες;;;

Γιατί εκείνη είναι 6/10 λόγο καισαρικής χαζουλα μου όχι βάση πητ..το τικερακι είναι βάση Πητ .

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις κ 2  νούμερο 56! Πάντως κ εγώ που θα γεννήσω Σεπτέμβρη καλοκαιρινά δεν παίρνω... κοντομάνικα ζιπουνακια κ μακρυμανικα πυτζαμακια κ φορμάκια!

Κοντομανικα ζιπουνακια καλέ ,αυτά εννοώ καλοκαίρινα εγώ!! Καλά τώρα πήρα στην μπέμπα μου ένα τέλειο ροζ με μπισκοτάκια κ ασορτι κορδελιτσα :x άσχετο αλλά ήθελα να το μοιραστω:lol:

Just now, Renez είπε:

Στην 27 είμαι εγώ κ η Ευγενία..μια μέρα διάφορα έχουμε..

Γιατί εκείνη είναι 6/10 λόγο καισαρικής χαζουλα μου όχι βάση πητ..το τικερακι είναι βάση Πητ .

Έχω μπερδέψει τα καλλιγραμα (λέμε τώρα) μπουτια μου!!!:P    

  • Χαχα 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Κοντομανικα ζιπουνακια καλέ ,αυτά εννοώ καλοκαίρινα εγώ!! Καλά τώρα πήρα στην μπέμπα μου ένα τέλειο ροζ με μπισκοτάκια κ ασορτι κορδελιτσα :x άσχετο αλλά ήθελα να το μοιραστω:lol:

Έχω μπερδέψει τα καλλιγραμα (λέμε τώρα) μπουτια μου!!!:P    

Δεν έχει κ πολύ σημασία!! Σημασία έχει ότι από Σεπτέμβρη όλες μπαίνουμε σιγα σιγά στον μήνα μας κ θα αρχίσουμε τα γεννητουρια!! Τώρα ποια θα ναι πριν ποια μετά θα δείξει...αρκεί όλες να τα κάνουμε στο μήνα μας τα ζουμπουρλακια μας:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Στην 27 είμαι εγώ κ η Ευγενία..μια μέρα διάφορα έχουμε..

Γιατί εκείνη είναι 6/10 λόγο καισαρικής χαζουλα μου όχι βάση πητ..το τικερακι είναι βάση Πητ .

Έσυ αύριο μπαίνεις 28η...

Just now, EugenJen είπε:

Κοντομανικα ζιπουνακια καλέ ,αυτά εννοώ καλοκαίρινα εγώ!! Καλά τώρα πήρα στην μπέμπα μου ένα τέλειο ροζ με μπισκοτάκια κ ασορτι κορδελιτσα :x άσχετο αλλά ήθελα να το μοιραστω:lol:

Έχω μπερδέψει τα καλλιγραμα (λέμε τώρα) μπουτια μου!!!:P    

Αααα μιλάς με γρίφους γέροντα... 

ζιπουνακια κ εγώ κοντομάνικα! Πάντως κάτι πυτζαμακια που είχα πάρει από hm 56 μου φαίνονται μεγάλα! Θα πάρω κ 50..

  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Έσυ αύριο μπαίνεις 28η...

Αααα μιλάς με γρίφους γέροντα... 

ζιπουνακια κ εγώ κοντομάνικα! Πάντως κάτι πυτζαμακια που είχα πάρει από hm 56 μου φαίνονται μεγάλα! Θα πάρω κ 50..

Δεν έχω μάθει την ορολογία της μάνας ακόμα!!!:D

Ρε συ το 50αρι που πήρα από hm είναι τοοοοσο μικρό...βέβαια εσένα που είναι δίδυμακια λογικο να κοιτάς...

Η Αρετή γιατί είναι στην 28η αφού μαζί γενναμε???

Just now, Renez είπε:

Δεν έχει κ πολύ σημασία!! Σημασία έχει ότι από Σεπτέμβρη όλες μπαίνουμε σιγα σιγά στον μήνα μας κ θα αρχίσουμε τα γεννητουρια!! Τώρα ποια θα ναι πριν ποια μετά θα δείξει...αρκεί όλες να τα κάνουμε στο μήνα μας τα ζουμπουρλακια μας:x

Κρύος ιδρώτας...Χριστουλη μου σύντομα θα μιλάμε για την βαλίτσα του μαιευτηρίου....

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Δεν έχω μάθει την ορολογία της μάνας ακόμα!!!:D

Ρε συ το 50αρι που πήρα από hm είναι τοοοοσο μικρό...βέβαια εσένα που είναι δίδυμακια λογικο να κοιτάς...

Η Αρετή γιατί είναι στην 28η αφού μαζί γενναμε???

Κρύος ιδρώτας...Χριστουλη μου σύντομα θα μιλάμε για την βαλίτσα του μαιευτηρίου....

Aααα εκείνη τι μετράει ότι 27&1 είναι ότι έφυγα από 27η κ μπήκα 28η..δλδ είμαι 27 γεμάτες εβδομαδες κ 1 ημέρα από την 28η..αυτό δεν εννοείς @Jasmine@??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Aααα εκείνη τι μετράει ότι 27&1 είναι ότι έφυγα από 27η κ μπήκα 28η..δλδ είμαι 27 γεμάτες εβδομαδες κ 1 ημέρα από την 28η..αυτό δεν εννοείς @Jasmine@??

Μπράβο εξυπνοπουλι μου!!! Έχεις κλείσει την 27η κ διανυεις την 28η


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Μπράβο εξυπνοπουλι μου!!! 

Ε καλά τώρα!! Στην αλλη τη φίλη μας πες το που την κάψαμε τελείως με τις ημερομηνίες!!!

Σας άρεσε το φωτιστικό?? Είναι ραμμένο πάνω το σχέδιο... @Jasmine@ @EugenJen

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Aααα εκείνη τι μετράει ότι 27&1 είναι ότι έφυγα από 27η κ μπήκα 28η..δλδ είμαι 27 γεμάτες εβδομαδες κ 1 ημέρα από την 28η..αυτό δεν εννοείς @Jasmine@??

Ααααα κάτσε τώρα το έπιασα το πάνω μέτρημα που λέει πόσων εβδομάδων είμαστε πάει βάσει περιόδου, ενώ το κάτω πάει βάσει Πητ, γι'αυτό εμάς συμπίπτουν τα κάτω αλλά στις εβδομαδες διαφέρουμε!!! Το'χω!!!

Just now, Renez είπε:

Ε καλά τώρα!! Στην αλλη τη φίλη μας πες το που την κάψαμε τελείως με τις ημερομηνίες!!!

Σας άρεσε το φωτιστικό?? Είναι ραμμένο πάνω το σχέδιο... @Jasmine@ @EugenJen

Νιιιιιι ωραίο είναι κ όπως το φαντάζομαι στο δώματιο όπως το χεις περιγράψει πάει πολύ!!!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ααααα κάτσε τώρα το έπιασα το πάνω μέτρημα που λέει πόσων εβδομάδων είμαστε πάει βάσει περιόδου, ενώ το κάτω πάει βάσει Πητ, γι'αυτό εμάς συμπίπτουν τα κάτω αλλά στις εβδομαδες διαφέρουμε!!! Το'χω!!!

Νιιιιιι ωραίο είναι κ όπως το φαντάζομαι στο δώματιο όπως το χεις περιγράψει πάει πολύ!!!!

Μπράβο κοκονα μου... το πιασες κ εσυ! 
καλα εμένα σε κάθε υπέρηχο βγάζουν κ διαφορετικη πητ στο κάθε παιδί!χαχααα

  • Χαχα 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Τα τικερακια μας γιατί δείχνουν μια εβδομάδα διάφορα αφού έχουμε 3 μέρες;;;

ΠΗΤ έχω 18/10 αλλά θα κάνω καισαρική όποτε πάω νωρίτερα! Γι αυτί βλέπεις διαφορα!

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Μπράβο κοκονα μου... το πιασες κ εσυ! 
καλα εμένα σε κάθε υπέρηχο βγάζουν κ διαφορετικη πητ στο κάθε παιδί!χαχααα

Θεϊκό θα βγει λέει η πρώτη θα σε γυρίσουν στο δωμάτιο κ δύο μέρες μετά να έχεις ξεκουραστεί πας για την δεύτερη!!!:lol:

Ρεεεεε δεν είχα παρατηρήσει ότι αλλά λένε τα πάνω κ άλλα τα κάτω νόμιζα συγχρονίζονται κ τα 2 βάσει Πητ απλά εγώ είχα νωρίτερα σύλληψη...


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν που λέτε αγάπες ο άντρας μου μόλις του είπα ότι θα φωνάξω τον παππουκο να μου φτιάξει το λίκνο φιλοτιμιθηκε να μην τον κουράσει κ έκατσε κ το έφτιαξε σήμερα :D 10' εντομεταξυ δουλίτσα ήταν!! Εντυπώσεις τώρα!!

ΘΕΤΙΚΆ:

1. ΤΕΡΆΣΤΙΟ!! αυτό που λέει μέχρι 36μηνων το εννοεί!! Αφού μετάνιωσα που πήραμε την κούνια σκεφτείτε (βέβαια δε το είπα στον άντρα μου γτ θα έλεγε πως προλαβαίνω να την ακυρωσω :P) πολύ πολύ άνετο!!!

2. Πολύ στιβαρό κ σταθερό νιώθεις ασφάλεια να είναι μέσα το μπεμπέ!!

3. Έχει 5 θέσεις ύψους που προσαρμόζεται άνετα σε κάθε είδους κρεβάτι κ 2 θέσεις ανακλησης για να μην κάνει γουλιτσες κ πνίγεται το μωρό.. πολύ εύκολο να το πας από μια θέση στην άλλη!!

4. Συναρμολογείται πανευκολα!!

 

ΑΡΝΗΤΙΚΆ:

1. Απαισιο στρώμα!! Πέραν του ότι είναι από κοκοφοίνικα κ θα το άλλαζα ούτως ή άλλως είναι σκεφτείτε όλο κ όλο 5 εκατοστά εκ των οποίων τα 2 είναι μια τάβλα από ξύλο ενιαίο κ κολλημένο πάνω το ύφασμα με κοκοφοίνικα το οποίο είναι 3 εκατοστά.. αφού το επιανα με τον αντίχειρα κ τον δείκτη να το κλείσω να το πιέσω κ βουλιάζει αμέσως το ύφασμα κ έπιανες ξύλο. Βέβαια ο άντρας μου λέει πως το μωρό δεν έχει βάρος οπότε δε θα νιώθει το ξύλο αλλά εγώ ήδη κοιτάω για στρώμα!!!

2. Το πάρκο(γτ μετατρέπεται κ σε πάρκο όταν μεγαλώσει το μπεμπέ) δεν είναι καθόλου ευρύχωρο..είναι για παιδάκι ως 2 χρόνων πιστεύω (αν κάθεται..) να παίζει άνετα.. νταξει μικρό το κακό βέβαια αλλά όφειλα να το συμπεριλάβω στο review:P

Βαθμολογία συνολική: 8/10!! Με κέρδισε το μέγεθος κ η σταθερότητα κ έχασε από στρώμα κ πάρκο..

Βέβαια για το στρώμα σε όλα έχω διαβάσει πως τους αλλάζουν οι περισσότεροι το στρώμα γτ δεν αξίζει..

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Θεϊκό θα βγει λέει η πρώτη θα σε γυρίσουν στο δωμάτιο κ δύο μέρες μετά να έχεις ξεκουραστεί πας για την δεύτερη!!!:lol:

Ρεεεεε δεν είχα παρατηρήσει ότι αλλά λένε τα πάνω κ άλλα τα κάτω νόμιζα συγχρονίζονται κ τα 2 βάσει Πητ απλά εγώ είχα νωρίτερα σύλληψη...

Χαχαχα όπως τα διδυμα που το ένα γεννιέται βράδυ 23.59 και το άλλο 00.01 κ έχουν διαφορετικη μέρα γενέθλια... 

εν τω μεταξύ θα πω κάτι να με κοροϊδέψετε... τα πυτζαμακια που έχω πάρει ας πούμε είναι σετ 2. Το ένα έχει σχέδια το άλλο μονόχρωμο... σκέφτομαι  μήπως αδικω το ένα παιδί μου!!! 

  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Χαχαχα όπως τα διδυμα που το ένα γεννιέται βράδυ 23.59 και το άλλο 00.01 κ έχουν διαφορετικη μέρα γενέθλια... 

εν τω μεταξύ θα πω κάτι να με κοροϊδέψετε... τα πυτζαμακια που έχω πάρει ας πούμε είναι σετ 2. Το ένα έχει σχέδια το άλλο μονόχρωμο... σκέφτομαι  μήπως άδικο το ένα παιδί μου!!! 

Όχι γιατί θα τα φοράνε εναλλάξ;)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...